Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kuchnia - POMOCY!!


Priscilla

Recommended Posts

Drodzy,

 

Musze szybko zadecydowac o ukladzie kuchni, a z ergonomia u mnie na bakier.

Kuchnia ma byc otwarta na salon, co mnie BAAAARDZO MOCNO przeraza, dlatego chce aby byla jak najmniej widoczna optycznie.

Nie bede oryginalna piszac ze bedzie cala (w wiekszosci) biala ew. z jakimis drewnianymi dodatkami.

To w czym potrzebuje pomocy to uklad zlewu i plyty bo za nic mi nie moge sobie tego wyobrazic.

Generalnie na dole bedzie liczac od wejscia - lodowka w zabudowie 60, slupek z piecykiem 60 i zostaje miejsce ok 150cm - czyli jeszcze 1 slupek lub moze lepiej szafka? a potem szafka narozna.

Dodam ze potrzebuje wolnego blatu!

Myslalam aby pod oknem byl wylacznie blat bez zadnych gornych szafek, ale wtedy ciezko mi zmiescic plyte i zlew naprzeciw pokoju. A moze pod oknem tuż przy ekranie dac plyte? Wtedy na gorze zmiescilby sie okap-rura? Jesli plyta bedzie naprzeciw salonu to okap bedzie w szafce

Naprzeciw pokoju beda szafki dolne plus szafki wiszace.

Pomozecie? Proszeeee...

kuchnia.jpg

Edytowane przez Priscilla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfik, Kochana - dziękuję Ci serdecznie!

O wyspie jakos nie pomyslalam nawet.

Boje sie tylko ze w tym ukladzie, ktory jest super i dalby mi przestrzen o ktora mi chodzi, bedzie o wiele mniej miejsca w szafkach.

I jeszcze wazna rzecz - miedzy kuchnia a salonem musi stac stol, wiec tu nie wiem czy nie bedzie to zgrzytac z wyspa.

A jakby byl taki uklad jak tu to jak mozna poustawiac sprzety aby pod oknem byla niska zabudowa?

kuchnia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugiej wersji (z półwyspem) całe przechowywanie odbywa się w wysokich szafkach za wyspą.

http://katejano.com/wp-content/uploads/2013/01/89_1699821147-e1359634590631.jpg

 

- Stół - wszytsko zalezy jak duże to mieszkanie.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest duze - salon ma 19m, kuchnia ok 9.

 

A na tej scianie na przeciw pokoju nie do sie upchnac i plyty i zlewu? Moze zlew narozny?

 

Piekna ta fotka, ale blatow to tu niezbyt duzo :/

Nawet czajnika nie ma gdzie postawic, a ja mam jeszcze krajalnice ktora uwielbiam ;) nie wyobrazam sobie trzymania takich rupieci na wyspie :(

Edytowane przez Priscilla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie napisałaś powyżej, jakie masz sprzęty.

Ale w sumie poszerzenie blatu tym bardziej by się tobie przydało, by to ustawić a nie jednocześnie nie zająć za dużo miejsca.

http://www.comfoline.pl/media/glebszy_blat.jpg

Sprzęty ukryte za za czarnymi drzwiczkami.

http://cdn18.muratordom.smcloud.net/t/photos/thumbnails/28721/blat_kuchenny_300x200_crop_rozmiar-niestandardowy.jpg

a tu półka.

 

narożny zlew czy płyta to dla mnie ergonomiczna pomyłka.

 

Jak chesz zestaw w U to lepiej zlew ukryć niż miałby rzucać się w oczy z salonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dla mnie jasna ta pierwsza fotka... i ten waski zlew - on ma pewnie max.ze 30cm glebokosci?

Jakos troche przekobinowane, chyba ze cos zle rozumuje :)

A gdzie ja moge ten zlew ukryc w ukladzie U? Rozumiem ze jedyna opcja jest tuz za lodowka i slupkiem - na tej scianie miedzy kuchnia a przedpokojem?

 

Sprzety klasyczne - plyta, lodowka w zabudowie, piekarnik, mikrofala (albo piekarnik z micro), zmywarka. Z "rupieci" stojacych na wierzchu to krajalnica i czajnik. I marzy mi sie ekspres do kawy ale moze uda sie do zabudowy jak bedzie miejsce - to na razie nie jest must have

 

A czy plyta moze byc bezposrednio przy ekranie?

Chcialabym go oblozyc szklem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...