Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

42mkw dla młodej pary


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów,

 

Ja i moja dziewczyna postanowiliśmy, że chcemy razem zamieszkać. Kupiłem mieszkanie,

które obecnie jest w fazie budowy. Ma 42mkw i ogromy balkon otaczający mieszkanie z

dwóch stron - od południa i zachodu.

 

Problem w tym, że mieszkanie nie należy do ustawnych. Brakuje nam miejsca na szafy -

nie mam dużo rzeczy, część zostanie pewnie u rodziców. Tak czy owak, kłopot z szafami

pozostaje.

 

Planujemy otworzyć kuchnię na duży pokój, albo na duży pokój i przedpokój.

 

Mieliśmy jeszcze taki nasz wymarzony pomysł na to by zrobić duże (otwierane

dwustronnie) drzwi między małym a dużym pokojem - dla optycznego powiększenia

przestrzeni i efektu jak w starych Warszawskich kamienicach -

1.bp.blogspot.com/-0XNfji5BXAo/UIGhOmtxeXI/AAAAAAAAEJQ/nciW_DUOOk0/s1600

/sc18.jpg .

 

Bardzo prosimy o pomoc. Wydałem już sporo pieniędzy na architekta wnętrz, który

niestety kompletnie nie rozumiał naszej idei i chęci uproszczenia wnętrza do maksimum.

 

DS mieszkanie_42mkw.jpgmieszkanie_soho.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej dziękuję za tak szybką reakcję! Już wrzucam duże pliki bo widzę, że forum pomniejszyło strasznie oryginały.

 

W kwestii okien - w kuchni jest małe okno (nie do podłogi). Reszta, czyli dwa wyjścia na balkon i jedno bardzo duże okno w pokoju są to okna od sufitu po podłogi.

 

Tak jak to się pojawiło w waszych propozycjach - chcielibyśmy jeden duży stół kuchenny między oknem kuchennym a wyjściem na balkon. Chociaż koncepcja Elfira też jest ciekawa, nawet bardzo...

 

Rany, naprawdę dziękuję za wasze zaangażowanie! Jutro siądziemy z Martą nad tymi propozycjami i przegadamy je dokładnie!

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1a1d69bd1fa71a40.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/78524ae509ae4386.html

mieszkanie_42mkw.jpg

Edytowane przez dorian_szymanski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir ciężko utrafić w gust forumowicza,dlatego jak już zauważyłaś zawsze staram się stworzyć kilka wariantów.Ja też jestem zdecydowanie za tym aby strefy były jednak w jakiś sposób oddzielone,ale czasem bywa to trudne mając 16m pokój i kuchnię 8m nie da się zachować przestrzeni.Tym bardziej że każdy chce mieć teraz wyspę czy barek z krzesłami,nie każdemu podobają się takie kuchnie "dwurzędowe",co nie zmienia faktu że twój pomysł jest całkiem fajny tyle że nie daje za bardzo większej przestrzeni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysiadłem wczoraj do tego projektu, wróciłem do waszych propozycji i powstało coś... no nie wiem, sami oceńcie. Mi się podoba, mojej dziewczynie również. Pytanie jak to wygląda od strony praktycznej.

 

Wrzuciłem projekt w Illustratora i wymierzyłem dokładnie tak, że 1 mm w projekcie to 1 cm w rzeczywistości.

 

Wymiary mebli dla ułatwienia brałem z IKEA.

 

Największa zmiana to powiększenie małego pokoju kosztem łazienki. Będzie więc prysznic zamiast wanny. Projekt łazienki jak widzicie nie jest zrobiony, więc do Was pytanie - czy się uda? W szczególności czy uda się zmieścić tam pralkę + prysznic.

 

Poza tym... są nasze wymarzone drzwi miedzy pokojami. Jest miejsca na dwie szafy - większą w małym pokoju (200/60) oraz mniejszą w przedpokoju (105/50). Szafy będą musiały być zrobione na wymiar.

 

Mamy stół między kuchnią a dużym pokojem oraz duże biurko w rogu pokoju - to dla sprzętu komputerowego.

 

Kanapa na środku - 2/3 osoba z funkcją rozłożenia. Do tego, brakuje na obrazku, jakiś mały stoliczek przed tą kanapą.

 

TV powieszony na małej ściance między kuchnią a przedpokojem - ścianka ma długość 118cm.

 

W rogu kuchni (przy oknie) chcę zrobić wysoką, wąską szafkę na szczoty, mopy, odkurzacze etc.

 

Co myślicie? Czy światło z okna nie będzie walić po TV? (jakby to był nasz największy problem....). Co z łazienką?mieszkanie_soho.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...