Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SZKODNIKI roślin ozdobnych


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 133
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

W tej piance żerują larwy Pienika wierzbowego (Aphrophora salicina)

 

I co ja mam z nia zrobić?????? Latoja, do diaska, powidziałeś "a" to powiedz "b" 8) :D

 

Jak wierzba jest mała to spłucz mocnym strumieniem wody, a jak to duże drzewo to daj sobie spokój, dużej wierzbie nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własciwie nie ma dnia, aby nie okazywalo się, ze cos nowego zjada mi rosliny. Teraz zbielały liscie, podobno to mączniak /a może - nik :o /, igiełki na świerkach /róznych gatunków/ jakies wyblakłe - mozliwe, ze to przędziorek :evil: , ochojnika zrywam co trzy dni i palę. na czarnym bzie pojawiły sie mszyce. Do diaska - to tak juz ma być? A moze wszyscy rolnicy opryskuja wczesniej i to co przezyje przenosi sie do mnie na małe o,5 ha :roll:

 

jak mi ktos powie, ze ma ekologiczny ogródek, to napewno juz nie uwierzę :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 9 months później...

To jest mszyca dwudomowa, pokolenie zmieniające żywiciela ma skrzydełka i lata sobie daleko, a wiatr niesie toto jeszcze dalej, niestety.

Promanal 2% przed pękaniem pąków, Fastac 0,015% na pierwsze załamane igły, układowe (Confidor 0,04% jeśli już jest wełnisty puch. To na Md. U świerka usuwamy galasy do połowy VI, wiosną Promanal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mszyca dwudomowa, pokolenie zmieniające żywiciela ma skrzydełka i lata sobie daleko, a wiatr niesie toto jeszcze dalej, niestety.

 

Przygnębiające jest to co piszesz. :( Na dobrą sprawę to chyba nie da się uniknąć ochojnika. Nie zmuszę przecież ludzi z całej okolicy, aby zdecydowali się, czy sadzimy same świerki, czy same modrzewie. Małe drzewa można pryskać, ale co zrobić z dużymi? Samolotu użyć? No, ale wtedy kury przestaną nieść :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...