Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SZKODNIKI roślin ozdobnych


Recommended Posts

Nie wiem, jak duża jest ta larwa. Może zobacz to zdjęcie i coś się rozjaśni:

 

http://www.lp.gov.pl/Members/Sniegocki/obrazy/poczwarki.jpg/view

 

gdyby była to strzygonia choinówka (środkowa larwa ze zdjęcia), można zastosować preparat SHERPA 100 EC, a może i na inne larwy też zadziała (pierwszy i trzeci link z wyników wyszukiwania, nie mam jak inaczej wkleić tego pliku:

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=sherpa+100+ec&lr=&aq=f&oq= )

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...

Oczywiście wpis GACUSIA nic dodać nic ująć. Rzeczywiście mogło dojścia do zasychania z powodu uszkodzeń tej mszycy, ale zdjęcie tego nie uwidacznia dokładnie

Na świerku srebrzystym ochojnik rzadko występuje w naszym ogrodzie. Miałem go jeden raz jak zakupiłem rozsadę, w następnych latach już nie wystąpił. Natomiast na świerku pospolitym występuje u nas corocznie. Systematyczne obrywanie galasów daje rezultaty. W tym roku było go znacznie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero w tym roku zajrzałam dokładniej w gałązki moich świerków. Dowiedziałam się, że jest taka zaraza, jak ochojnik, no to szukam. Były "ananasy"! Zerwałam jeden ale razem z młodym przyrostem więc dałam sobie spokój. Świerki rosną bardzo ładnie. Całkiem możliwe, że w poprzednich latach też ten ochojnik był a pomimo to, drzewka rosły dobrze. Zastanawiam się czy teraz mi się po prostu udało, że do tej pory nie zniszczyły drzewek? Czy mogę sobie w przyszłym roku też darować tego ochojnika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galas zawsze odrywa się z gałązką, ale świerk sobie radzi i gałązka odrasta.

Ochojnik, gdy wydostanie się z kokona zaatakuje najbliższe modrzewie (biały, malutki puszek) i to jest najgroźniejsze. Dlatego nie powinno się sadzić blisko siebie modrzewi i świerków, a galasy świerkowe palić gdy jeszcze są zielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

Wyciągam stary temat. Mam żywopłot z 5-metrowych już świerków z dwóch stron działki. Niestety, na drzewach znalazłam jesienią sporo starych galasów :( Nie jestem w stanie ich pozrywać przy tej ilości. Czy same opryski pomogą?

Czytałam rady GACUSIA, ale nie rozumiem - pryskać do połowy marca, ale przy temperaturze powyżej 12 stopni... Teraz mamy u nas około zera a połowa marca niedługo :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odczekać do czasu jak temp. się ustabilizuje. A te 5m świerki to jeszcze są w zasięgu możliwości wykonania zabiegu. Potrzebna jest długa lanca, drabinka i ....... do dzieła. Takie zabiegi nie należą do przyjemności.

Osobiście doradzam zrywanie świeżych galasów (zielonych) tam gdzie jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam,

Czy ktoś pomoże mi zidentyfikować tego szkodnika??

Nie mogę się go pozbyć już od ponad roku. Do tej pory nie stosowałem żadnej chemii gdyż nie wiem z czym mam do czynienia. Moja prewencja ograniczała się do cotygodniowych kąpieli pod prysznicem, ale jak widać to nie rozwiązuje problemu. Po powrocie z wakacji pół kwiatka jest totalnie opanowane przez OBCEGO.

Największe osobniki Obcego mają około 1-1,5mm

COS.jpg

COS2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...