Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy z tego mieszkania da się coś wycisnąć?


adrianad

Recommended Posts

Stoimy z mężem przed decyzją o kupnie mieszkania w stanie deweloperskim. No i im dłużej myślimy tym bardziej nie wiemy co myśleć :rolleyes:

 

Mieszkanie nie jest idealne ale niestety póki co w grę wchodzi tylko ono. Zastanawiamy się tylko czy warto iść na kompromisy i odpuścić w pewnych kwestiach czy jednak sobie darować zakup i czekać na inną okazję (choć coraz mniej wierzę, że się takowa trafi...)

 

To co mi osobiście najbardziej przeszkadza w tym mieszkaniu to:

- duży i ciemny korytarz,

- trochę za duża łazienka,

- maleńki najmniejszy pokój.

 

Dodam, że mamy trójkę dzieci i dwa pokoje mają być przeznaczone na ich bawialnię i sypialnię, trzeci pokój na naszą sypialnię, w salonie musi zmieścić się duży stół (75 x 175 do 260 cm)

 

Z chęcią poczytamy Wasze opinie i będziemy wdzięczni za wszelkie wskazówki czy podpowiedzi bardziej doświadczonych osób :)

 

Może ktoś będzie miał pomysł na jakąś zmianę układu ścian? Wszystkie są z karton gipsu...

Edytowane przez adrianad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy trójce dzieci odpuściłabym sobie sypialnię,bo pokoiki są bardzo małe a dzieci muszą mieć miejsce do nauki i zabawy.W jakim są wieku........? bo jeśli malutkie to jeszcze ok,ale już 6 latek powinien mieć własny "osobny pokój" bo inaczej wszyscy na kupie będą się kłócić o skrawek podłogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy trójce dzieci odpuściłabym sobie sypialnię,bo pokoiki są bardzo małe a dzieci muszą mieć miejsce do nauki i zabawy.W jakim są wieku........? bo jeśli malutkie to jeszcze ok,ale już 6 latek powinien mieć własny "osobny pokój" bo inaczej wszyscy na kupie będą się kłócić o skrawek podłogi.

Dzieci mam w wieku od 3 do 8 lat i póki co żyją w podobnych dwóch pokojach i mają się całkiem dobrze ;) A my z mężem też potrzebujemy kawałka prywatnego miejsca, więc układ 2 pokoje dla trójki i jeden dla dwójki jest myślę całkiem uczciwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wasza decyzja oczywiście,układ mieszkania jest dobry co do łazienki to wcale nie jest za duża zwłaszcza gdy jest 5 domowników,można w niej umieścić 2 umywalki.

Moje propozycje

1.Wydzielenie dodatkowego pokoju

2.Powiększona przestrzeń dzienna i najmniejszy pokój

http://images65.fotosik.pl/1143/8f1ac82ffbcdae8a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinka, dziękuję za wizualizacje!

 

Kuchnię chcę jednak zdecydowanie otwarta na salon. No i wolałabym jednak nie ruszać kluczowych ścian (w kuchni i łazience) bo to będzie za dużo zachodu z przenoszeniem przyłączy... No i na pewno potrzebuję jakiegoś pomieszczenia, które będzie pełniło rolę spiżarnio-graciarni.

 

Ja sama po nocach póki co wymyśliłam coś takiego:

 

Stół w salonie jest zaznaczony w wersji codziennej i rozłożonej. Pokombinowałam też ze ścianą pomiędzy pokojami dzieci.

 

Co myślicie?

Edytowane przez adrianad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriana,

ciężko coś tak bez wymiarów, ale proponuję w ten sposób. Wyprostowałam w dziecięcych pokojach drzwi (nie lubię takich skośnych) Ale nie jestem pewna czy to cos dało w powiększeniu tego małego pokoiku :rolleyes: Zmniejszyłam część dzienną, ale na tak duży stół to raczej nie ma szans. Przecież jeszcze gdzieś musicie mieć miejsce na kanapę, może jakiś sprzęt. Nie możecie sie przeciez obijać o meble.

Zmniejszyłam sypialnię, a z pozostałej powierzchni wydzieliłam dodatkowa garderobę. Podejrzewam, że przy 5 osób się przyda. Od strony przedpokoju na wprost drzwi wejściowych mozna wstawić tylko taka szafkę na buty i jakies podręczne rzeczy typu klucze, torebki. Podejrzewam, że ściany zaznaczone przeze mnie na czerwono są nie do ruszenia. Na twoim rzucie widać, ze są grubsze. W łazience przeniosłam wannę na przeciwległa ścianę, a w miejsce wanny dałam miske wc i pralkę.

:)

 

 

 

http://foto2.m.onet.pl/_m/3939d82fc865db7d824c8d148d6c318e,21,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie porady i projekty!

 

Magda 34, ściany do ruszenia są wszystkie bo są z karton gipsu, ale zdecydowanie wolałabym nie ruszać tych z wyprowadzonymi przyłączami bo za dużo zamieszania i za duże koszty się już robią. Twój projekt podobny do tego co wkleiłam sama wyżej :) Na moim stół jest takich wymiarów jakich będzie. Miejsca na telewizor nie potrzebuję bo go nie mamy.

 

Elfir, szkoda mi balkonu, na dodatek od wschodniej strony na sypialnię. Salon od północy mi się nie widzi zupełnie. A takie są tam właśnie kierunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze ktoś coś podpowie?

 

Chętnie poczytam uwagi odnośnie mojego pomysłu z przestawieniem ścian.

 

Jestem tylko podglądaczem forum ;) i szperając zobaczyłam Twoje mieszkanie. Myślę, że Twój projekt jest ok, tylko należałoby zamienić wannę z wc, bo wc powinno być jak najbliżej pionu kanalizacyjnego.

Wkleję jeszcze swój pomysł na Twoje mieszkanie, bo jego przemeblowanie to wyzwanie. :)

Przepraszam za jakosc rys., ale robiony na kolanie.

 

- Kuchnia otwarta na salon. Od str. salonu niska półka na książki.

- Łazienka z miejscem na pranie (po lewej str. od wejścia do niej)

- Osobne wc

- Sypialnia dzieci z łóżkami piętrowymi. Przy każdym łóżku, w wezgłowiu półki na książkę, zegarek. Trzy szafy (rys. powyżej)

- Pokój dzieci z 3 szafami, 3 biurkami i drzwiami przesuwnymi do sypialni. Pokój można doświetlić podłużnym oknem pod sufitem od strony salonu.

- Minusem są daleko położone pokoje dzieci ale można zrobic prześwit nad blatem ze zlewem.

- Plusem jest to, że niemal zaraz po wejściu do mieszkania otwiera się przestrzeń. Jest miejsce na stół i duży narożnik.

kuch for.jpg

Edytowane przez Sawadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sawadi, ciekawe spojrzenie, ale:

- pokój z łózkami ma na Twoim rysunku jakieś 2 metry szerokości - za mało jak dla mnie,

- wejście do łazienki na wprost kuchni tez mi nie leży...

- no i osobne wc to w ogóle w grę nie wchodzi.

Ale dziękuję za inne spojrzenie, zawsze to inspiracja dla mnie i pokombinuje jeszcze w tym kierunku, zobaczymy czy coś się da wymyślić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jesteście pewni tego mieszkania, to na siłę nie ma co brać. Lepiej jest trochę poczekać i w końcu się trafi takie mieszkanie jakiego poszukujecie. Pamiętajcie, że to jest zakup na długie lata lub nawet na całe życie.

Szukam już wystarczająco długo żeby pójść na pewne ustępstwa, nie można mieć wszak wszystkiego. Poza tym nie kupuję go z nastawieniem, że będzie na całe życie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sawadi, ciekawe spojrzenie, ale:

- pokój z łózkami ma na Twoim rysunku jakieś 2 metry szerokości - za mało jak dla mnie,

- wejście do łazienki na wprost kuchni tez mi nie leży...

- no i osobne wc to w ogóle w grę nie wchodzi.

Ale dziękuję za inne spojrzenie, zawsze to inspiracja dla mnie i pokombinuje jeszcze w tym kierunku, zobaczymy czy coś się da wymyślić :)

 

Szerokość pokoju 2,40 już jest znośna, ale nie ma co ukrywać, to wąski pokój. Wejście do łazienki można przesunąć jeśli połączy sie wc z łazienką. Z pokoju dziecięcego można zrobić wejście do salonu. W tym projekcie jest dużo przestawiania ścian. Kwestia czy warto. W Twoim są minimalne ingerencje w ściany - mniej roboty i mniej pieniędzy. Gdyby cos jeszcze zmienić to warto poszerzyć salon wracając do wersji pierwotnej z pokojami dziecięcymi. Skrócić łazienkę na długości. Przesunąć ścianę od str. pokoju dzieci do środka. W pokoju zrobiło by się miejsce na szafę. W salonie nie stawiać dodatkowych szafek/półek (szary kwadrat na Twoim rys.), a na ich miejscu postawić stół wzdłuż mebli kuchennych.

Edytowane przez Sawadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sawadi, ciekawe spojrzenie, ale:

- pokój z łózkami ma na Twoim rysunku jakieś 2 metry szerokości - za mało jak dla mnie,

- wejście do łazienki na wprost kuchni tez mi nie leży...

- no i osobne wc to w ogóle w grę nie wchodzi.

Ale dziękuję za inne spojrzenie, zawsze to inspiracja dla mnie i pokombinuje jeszcze w tym kierunku, zobaczymy czy coś się da wymyślić :)

mieszkanie fajne, jeśli lokalizacja jest ok., to wg mnie wnętrze da się dopasować, ale przy pięciu osobach jedna łazienka połączona z toaletą to odważne podejście :-)

a może coś w ten sposób?

przy czym w tej wersji zabudowa w kuchni musiałaby zakręcić pod okno,

żeby zwiększyć miejsce na przechowywanie i zamknąć trochę strefę wejśiową, na przedłużeniu ściany w kuchni za kominem można zrobić szafę dostępną od wejścia do sypialni

może dla dzieci zrobić jeden wspólny pokój z możliwością późniejszgo podziału na dwa?

Capture.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie nie stawiać dodatkowych szafek/półek (szary kwadrat na Twoim rys.), a na ich miejscu postawić stół wzdłuż mebli kuchennych.

Mam dużą rodzinę i potrzebuję dużej kuchni. Zabudowa na jednej ścianie to stanowczo za mało zwłaszcza, że potrzebuję słupka na lodówkę, słupka na zamrażarkę i fajnie byłoby mieć piekarnik w słupku. No i blat do pracy....

 

może dla dzieci zrobić jeden wspólny pokój z możliwością późniejszgo podziału na dwa?

No tylko do jednego pokoju wejdzie dużo mniej mebli niż do dwóch więc ta opcja raczej odpada. No i praktyczniej mieć dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko do jednego pokoju wejdzie dużo mniej mebli niż do dwóch więc ta opcja raczej odpada. No i praktyczniej mieć dwa.

nie koniecznie, pokój mógłby być jeden na razie, będą miały dużo miejsca do zabawy, a jak trochę podrosną i uznają, że im razem źle - stawiasz ściankę, drugie drzwi i z głowy, ale to na obecnym etapie nie ma znaczenia

jeśli dobrze widzę, to w Twoim ustawieniu masz biurka przy ścianie bez okien, a łóżko na oknie - czyli raczej niewłaściwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto poczekać na coś co faktycznie się spodoba i będzie odpowiadało Waszym potrzebom. Nie wiem gdzie mieszkacie i w jakim wieku macie dzieci, więc trudno doradzać, ale przyglądając się rozplanowaniu mieszkania i czytając Twoje posty, to mieszkanie nie spełnia Waszych oczekiwań. Jakby nie kombinować, gdzieś będzie za mało miejsca. Piszesz, że potrzebujesz:

- kuchnię z dużą ilością szafek

- salon, w którym postawisz duży stół i jakiś wypoczynek (dobrze by było, gdyby wszyscy się na nim zmieścili) i dostępem do balkonu

- dwa ustawne pokoje dla dzieci

- sypialnię

- łazienkę z pralką i suszarką

- składzik

- i dużo miejsca do przechowywania.

W tym mieszkaniu niby to jest, ale salon z kuchnią jest zdecydowanie za mały i nie sposób przerobić mieszkania tak, aby spełnić powyższe warunki. W dodatku położenie północno - wschodnie trzeba lubić. Po południu, kiedy wszyscy będziecie w domu, mieszkanie będzie dość ciemne, oświetlone niewielką ilością niebieskiego dziennego światła. W dodatku 1/4 mieszkania będzie tonąć w mroku.

Decyzja należy do Was. Jeśli chodzi o mieszkania to z własnego doświadczenia wiem, że jeśli coś podoba się od razu to należy brać. Jeśli jest coraz więcej wątpliwości to należy odpuścić, bo potem z tymi wątpliwościami trzeba mieszkać całymi latami.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Sawadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mieszkania to z własnego doświadczenia wiem, że jeśli coś podoba się od razu to należy brać. Jeśli jest coraz więcej wątpliwości to należy odpuścić, bo potem z tymi wątpliwościami trzeba mieszkać całymi latami.

Pozdrawiam :)

Gdybym miała nieograniczony budżet to jasne! Jestem za :) Jest wiele idealnych mieszkań na rynku w jeszcze lepszej lokalizacji ale są koszmarnie drogie więc nie przeskoczę.

Edytowane przez adrianad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...