Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Inspiracje kominkowe


pestka56

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to musisz pamiętać o nim na okrągło. Raz zapomnisz, i zniszczysz komin systemowy. A Twoje urządzenie to nie wkład kominkowy którym ciężko 800 o C wyciągnąć, tylko wytwornica energii niezłej klasy.

 

Producent z jednej strony daje gwarancję na szok termiczny, a z drugiej pieczołowicie zabezpiecza się zapisami w gwarancji przed jego skutkami. Oczywiście mówię o producentach na przyzwoitym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musisz pamiętać o nim na okrągło. Raz zapomnisz, i zniszczysz komin systemowy. A Twoje urządzenie to nie wkład kominkowy którym ciężko 800 o C wyciągnąć, tylko wytwornica energii niezłej klasy.

 

Producent z jednej strony daje gwarancję na szok termiczny, a z drugiej pieczołowicie zabezpiecza się zapisami w gwarancji przed jego skutkami. Oczywiście mówię o producentach na przyzwoitym poziomie.

Z pamiętaniem nie jest tak źle jak nie zamknę na czas to palenisko daje o sobie znać. Krótki obieg u mnie nie jest aż tak krotki najpierw spaliny idą przez piekarnik potem prawie metr wymiennika i dopiero do komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eanowie a c opowiecie o takim kominie ale do kotla na wegiel / ekogroszek ?

czy lepiej ju zkupic komin marki Brata ?

bo jesli to to samo to poco przeplacac?

http://allegro.pl/7m-fi20-w-komin-kominy-systemy-kominowe-promocja-i5059055005.html

 

Miernikiem jakości komina są rury ceramiczne, reszta jest pomijalna. Choć rozpadające się pustaki też już leciały mi na głowę podczas wciągania na rusztowanie. Rury z linku pochodzą z niemieckiej wytwórni WOLFSHOEHE. To materiał bardzo wysokiej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było poważnie :) Pora na przerywnik.

Skoro była mowa o akumulacji, to piecyków ciąg dalszy:

 

Nordpeis – Salzburg XL

FIREPLACE stove-Nordpeis_Salzburg XL-02.jpg

Palazzetti – Ingrid

FIREPLACE stove-Palazzetti_Ingrid.jpg

Palazzetti – Trudy

FIREPLACE stove-Palazzetti_Trudy 76.jpg

Romotop – Arona

FIREPLACE stove-Romotop_Arona.jpg

Sergioleoni – Maria Luigia

FIREPLACE stove-Sergioleoni_Maria Luigia-01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
No i mnie przestraszyłeś Piotrze mam do kominka taki systemowy i co teraz?

Nie martw się tak bardzo - ja też już 3 lata użytkuję i nic się nie dzieje. Wkład montowałem jednak sam (nie dowierzając "fachowcom" liczącym minuty do wypłaty :D) dając odpowiednie uszczelnienie i odpowiednie zakończenie rury spalinowej wchodzącej do trójnika systemowego.

Prawdą też jest, że mam kominek mały, o niewielkiej mocy (12 kW)

z odpowiednio długą rurą spalinową (w tym długi radiator mojego pomysłu).

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się tak bardzo - ja też już 3 lata użytkuję i nic się nie dzieje. Montowałem go jednak sam (nie dowierzając "fachowcom" liczącym minuty do wypłaty :D) zabezpieczając go odpowiednim uszczelnieniem i sposobem wprowadzenia rury stalowej do trójnika systemowego.

Prawdą też jest, że mam kominek mały, o niewielkiej mocy (12 kW).

Oj ja się nie martwię aż tak, to taka mała prowokacja była, mam nadzieję że Piotr się nie obrazi. Też sam komin stawiałem jak i piecyk. Co do stwierdenia czy z kominem nic się nie dzieje to ciężka sprawa bo jak tam zajrzeć, Moim zdaniem ważna jest świadomość użytkownika i tego co można, jakie temperatury puszcza w komin. Jakiś czas temu byłem u znajomych którym kominkarz montował kominek, Pan kominkarz robi GK plus wełna ale jak znajomym nagadałem zrobił z płyt krzemianowo ... Pan oczywiście pierwszy raz im to robił obudował na zewnątrz stelażem i na to GK hmmm. Wnęka, miejsca na kominek 3m Pan montuje wkład pod trójnikiem 0,5 m rury a na pytanie czy nie można dalej i troszkę z tego ciepła odzyskać mówi a Pan kto znasz się na tym ja 300 kominków zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie ten problem. „Kominkarz” od 300 boleści :sick:

 

Czy tego nie można jakoś prawnie obwarować, żeby urządzenia ogniowe mogli montować tylko Ci, którzy mają papiery zduńskie, albo niech istnieje obowiązek szkolenia i otrzymywania certyfikatów podpisanych przez Zdunów z prawdziwego zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...