Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Inspiracje kominkowe


pestka56

Recommended Posts

Dom zaprojektowany przez GAAS Architecture w Swellendam, w Południowej Afryce, które miejscowi nazwali – z racji przepięknego widoku na Góry Langeberg – „Okno Boga”.

 

Kominek też wart tych widoków.

 

Więcej http://www.myhouseidea.com/2015/03/03/swellendam-gass-architecture/ http://www.gass.co.za/portfolio/swellendam/

 

FIREPLASES-Swellendam by GASS Architecture-10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bardzo chciałabym mieć kominek zduński. Duże palenisko otwarte, ale zmożliwością zabezpieczenia przed pryskaniem iskier, czy efektem rozpadnięcia się przepalonej piramidy drewna. Nie chodzi o szczelne zamknięcie, ale o możliwość zabezpieczenia na czas, gdy chcę wyjść z salonu. Albo gdy ogień już się dopala, więcej nie będę dokładać i nie mam zamiaru warować przy kominku, aż wszystko wygaśnie do cna.

 

Szyba zasuwana, a kominek wyraźnie zduński, otwarty. Szyba jest przesuwna i na dodatek zamiast uchwytu ma dziurę :)

 

FIREPLACE-Martin Residence by BAAN design.jpg

 

Drugi przykład bardzo podobnego rozwiązania. Otwierana jest wyraźnie tylko jedna strona.

 

FIREPLACE-suite-2-0-140561252_w.jpg

 

To wygląda jak drobna siateczka napięta na stalowej przesuwnej ramie

 

FIREPLACE-Modern-Stone-Fireplace-in-Whistler-Residence.jpg

 

Tu drzwiczki z łamaną szybą i widać też amerykański patent z siatką/łańcuszkami.

Palenisko moim zdaniem nie jest wkładem.

 

FIREPLACE-marble fireplace.jpg

 

Za oceanem jako ochronę stosują siatki lub łańcuszki w formie zasłony. Działa i to nieźle.

 

FIREPLACE-Modern-Stone-Fireplace-01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki reklamowe z katalogu to jedno , realne użytkowanie to już niekoniecznie tak kolorowo [ no fakt że czarny to też kolor ] często takie reklamówki to tylko piękna bajka.

 

Kominków otwartych bez wkładu pobudowałem sporo , najwięcej w latach 80-tych ale i w początku 90-tych , były to w zdecydowanej większości jednak klasyczne paleniska bez drzwiczek z szybą i klienci są zadowoleni przez lata.

Niektórzy kombinowali potem z dokupowaniem drzwiczek na wymiar....efekt jaki maja po takim zabiegu to już ich problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku, te zdjęcia, które wkleiłam nie są reklamami kominków :) to fotki pokazujące m.in domy wystawione na sprzedaż, albo pochodzące z portali, które prezentują architektów. Tam nawet nie ma podane, co to za kominek, albo kto wybudował.

 

Ja nie chcę zamykać otwartego kominka na stałe. Chodzi mi tylko o to, by drzwiczki, czy szyba były jak parawan, chroniący przed iskrami, gdy nikogo nie ma przy kominku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to sobie sama wymyślić opierając się na okuciach (prowadnicach) meblowych. Użyć trzeba tylko szkła Schott Robax...A może nawet mają wiedzę na temat takich prowadnic. Na targi firma Schott dostarczyła mi specjalne szyby do KOMINKA FUTURA (gdzieś szwenda się po necie...). Nawet dziurkę zrobią.:bye:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Panie i Panowie wizytujący ten wątek zapraszam wszystkie dobre serducha

do aukcji na rzecz 2 forumowych księżniczek

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?235947-Tu-licytujemy-Aukcja-dla-Julki-i-Karoliny

 

A tu można oglądać fanty, a także jeśli ktoś chętny to wstawći własne wraz ze zdjęciem, ceną wywoławczą i opisem

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?235946-Galeria-fant%C3%B3w

 

Akcja się rozwija, redakcja ruszyła z pomocą. Finał przewidywany we wrześniu:

 

Drodzy Forumowicze,

 

z jakiej wy gliny ludzie, tak szlachetni, tak zaangażowani? Ze złotej. Dziękujemy!!!

 

 

 

Sygnalizujemy tu i ówdzie, że mamy plan, by dzięki Forum Muratora udało się zabrać całą kwotę. Dlatego teraz będziemy poszerzać akcję o udział innych mediów oraz będziemy starali się zaangażować firmy. O to Was też prosimy - spróbujmy zainteresować zaprzyjaźnione firmy, pracodawców. A może sami macie firmy i warto pomóc instytucjonalnie? Na pewno nie oczekujemy, że 65 tys. zbiorą sami Forumowicze.

 

 

 

A teraz nowina! Kulminacją naszej akcji będzie wielkie spotkanie forum w Warszawie pod koniec września. Tam chcemy zaprosić wszystkich darczyńców, tam chcemy cieszyć się, że Julka i Karolina będą chodzić, będą biegać. Będzie też wiele innych atrakcji i zdarzeń bliskich forumowiczom. Będzie prawdziwa muzyka i artyści.

 

Koniec września - kochani, warto pracować na tak wspaniałe wydarzenie, jak spotkanie ludzi szczęśliwych - naszych małych Forumowiczek, ich Rodziców (Wszystkiego najlepszego dla Czterdziestolatka) i ludzi o sercach ze złota, czyli Was.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...