Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Inspiracje kominkowe


pestka56

Recommended Posts

Pestka wkleja je od początku tego wątku...Prawie wszystkie, łącznie z pierwszym, mogą być, lub są takim piecem....http://forum.muratordom.pl/showthread.php?228692-Inspiracje-kominkowe&p=6556710&viewfull=1#post6556710
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To prawda Snake :) Piotr wie najlepiej.

Problem jest przy dużym wkładzie ile ciepła wypromieniuje na pokój szyba. Można zrobić podwójną. Właśnie (!), nigdy nie zainteresowałam się jak to z tymi szybami jest. Znajomi z Zalesia mają w kratkowej Blance 910 coś co się nazywa glass. Nie mam pojęcia czemu to służy? Dotknąć się nie da, a w odległości 1 metra od wkładu spokojnie można paradować saute i jeszcze będzie za gorąco. Fakt, że oni nie oszczędzają drewna i kładą polana długości 70-80 cm nawet i oczywiście stosownej grubości, czyli coś koło 20 cm średnicy. Buzuje ostro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Zamontowałem kominek narożny, na budowie trwają małe prace wykończeniowe więc pale w kominku od rana do wieczora i zauważyłem, że po kilku dniach ściana jest dosyć mocno okopcona( zapomniałem otwierać szuber w momencie jak podkładałem, dopiero dzisiaj się dowiedziałem że trzeba). Kominek jest po pierwszy szpachlowaniu, stoję przed decyzją jak go wykończyć. Najlepiej by było chyba jakąs płytką szkliwioną wtedy sadza ładnie by schodziła z takiej płytki ale nie bardzo pasuje nam to do wykończenia. Wpadłem na pomysł, żeby pomalować to np na szara i zapuścić to bejcą do farby, tak zeby powłoka byla slizga i co za tym idzie zmywalna. Myslicie ze bedzie ok? Fakt - jak się wprowadze to nie bede codziennie palił a nawet jak rozpale to na kilka godzin wieczorem ale i tak nie chcailbym malować komina co parę miesięcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiesz :no: Jak napalisz i dotykasz ręką, to jest o temperaturze pokojowej, czy nagrzewa się? To jest jedno pytanie.

Drugie pytanie dotyczy wnętrza, w którym masz kominek – jego obudowa i materiał wykończeniowy powinien pasować, współgrać z aranżacją wokół kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

pestko co sądzisz o kozie w takiej wnęce? wyjdzie taniej czy drożej niż tradycyjny kominek?

temat kominka wrócił u mnie jak bumerang, bo zaraz kładziemy styropian i robimy wylewki, pod kominek styropianu mniej albo wcale,a pod kozę? hmmm

dolotu powietrza chyba tez do kozy się nie robi, muszę sprawdzić

 

a89f134a10109764ca9546d135bd6cf0.jpg

39e2bc34b003b821b9fcecc5b78e76b0.jpg

90008504a131f14689b96de24bfaed82.jpg

 

jestem zachwycona tymi wnękami, ale nie wiem jak z realizacją takiego pomysłu :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolotu powietrza chyba tez do kozy się nie robi, muszę sprawdzić

 

 

90008504a131f14689b96de24bfaed82.jpg

 

jestem zachwycona tymi wnękami, ale nie wiem jak z realizacją takiego pomysłu :sick:

 

 

Powietrze z zewnątrz szczelnie podłączone do komory spalania PIECYKA zdecydowanie TAK !!

 

 

 

Te które pokazałeś to żeliwna historia...

 

Belka drewniana nad taką kozą .... Ciekawe kiedy się rozeschnie ?

Obraz67.jpg

Edytowane przez Zdun Darek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, jak miło Darku, że odpowiedziałeś :)

 

Dodam, że niektóre piecyki / kozy mają możliwość podłączenia dolotu powietrza z zewnątrz, a inne niestety nie.

 

Ceny też są najróżniejsze. Zależy co kupisz, Domeczku, jakiej firmy. Może wyjść drożej od wkładu kominka o podobnej wielkości, a może wyjść taniej. Możesz też poszukać kózki z drugiej ręki. Jest co najmniej kilka firm (np. Jotul, Invicta), których piecyki jeśli nie zajeżdżone, po oczyszczeniu i odrobinie renowacji, nadal będą się znakomicie sprawować, a cenę mają nawet niższą od naszych najtańszych piecyków z polskich firm.

Napisałaś u Waniliany, że „żaden kominek nie podobał mi się tak jak koza we wnęce, ale tak samo jak u Ciebie - komin systemowy Schiedla, a domurowanie ścianek z wnęką zabierze bardzo dużo miejsca z salonu, dodatkowo chcemy wąską wysoką wnękę na drewno”

 

Kochani ZDUNI, którzy tu zaglądacie, ponieważ to druga osoba, która ma chęć na piecyk we wnęce, a komin jest systemowy i miejsca nie za wiele, proszę o wypowiedź CZY można wkuć się w komin systemowy i co zrobić, by nie wleciał do wnęki piecykowej?

 

FIREPLACES-via-Light-Locations-Remodelista.jpg

STOVE-Burley Brampton Woodburning Stove.jpg

STOVE-Fahrenheit Stoves Ltd-Charnwood C-Four.jpg

STOVE-woodburning-01.jpg

STOVE-woodburning-02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak popęka to lepiej :)

poza kwestią dziurawienia komina systemowego są jeszcze inne:

czy pod wylewka mogę dać normalnie styropian jeśli przewiduję kozę

jaka jest minimalna odległosć kozy od ściany-znalazłam info,że 30cm :o

(lepiej jakby to było 10cm :D )

czy ściana za kozą musi być wyłożona tą samą płytą co obudowy kominka? czy cegły wystarczą?

dom z WM i rekuperacją - czy koza to bardzo zły pomysł gdy nie będzie dolotu z zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taką wnękę można bezpiecznie wykonać na etapie budowy, choć na pewno znajdą się partyzanci, którzy wyleją beton i wykują pustaki poniżej w już postawionym kominie.

osobiście nie radzę.

Fajne te zdjęcia z palącymi piecykami obłożonymi z zewnątrz polanami, grafik odjechał...

małydomek- przy WM i reku wkład lub piecyk z dolotem

O, jak miło Darku, że odpowiedziałeś :)

 

Dodam, że niektóre piecyki / kozy mają możliwość podłączenia dolotu powietrza z zewnątrz, a inne niestety nie.

 

Ceny też są najróżniejsze. Zależy co kupisz, Domeczku, jakiej firmy. Może wyjść drożej od wkładu kominka o podobnej wielkości, a może wyjść taniej. Możesz też poszukać kózki z drugiej ręki. Jest co najmniej kilka firm (np. Jotul, Invicta), których piecyki jeśli nie zajeżdżone, po oczyszczeniu i odrobinie renowacji, nadal będą się znakomicie sprawować, a cenę mają nawet niższą od naszych najtańszych piecyków z polskich firm.

Napisałaś u Waniliany, że „żaden kominek nie podobał mi się tak jak koza we wnęce, ale tak samo jak u Ciebie - komin systemowy Schiedla, a domurowanie ścianek z wnęką zabierze bardzo dużo miejsca z salonu, dodatkowo chcemy wąską wysoką wnękę na drewno”

 

Kochani ZDUNI, którzy tu zaglądacie, ponieważ to druga osoba, która ma chęć na piecyk we wnęce, a komin jest systemowy i miejsca nie za wiele, proszę o wypowiedź CZY można wkuć się w komin systemowy i co zrobić, by nie wleciał do wnęki piecykowej?

 

[ATTACH=CONFIG]345237[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]345233[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]345234[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]345235[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]345236[/ATTACH]

Edytowane przez lecho*ski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dębowa belka wysuszona jak należy :) Na pewno zmieni kolor, nieco się uwędzi, ale rozsychaniem bym się nie martwiła. Najwyżej pojawi się więcej pęknieć.

 

Ja mam mieć belkę która liczy sobie nieco ponad 300 lat, może się już za bardzo nie rozeschnie ;)

 

O wykuwaniu wnęki na piecyk w kominie systemowym rozmawiałam z kominiarzem ( się nawinął) i on twierdzi że to wykonalne ale może być problem z czyszczeniem komina......? Że niby mógłby niechcący kulę czyszczącą na piecyk spuścić :rolleyes: I tak sobie myślę że skoro Pan ma problem z przygotowaniem liny odpowiedniej długości to jego opinia w kwestii kucia w kominie może być trochę niemarodajna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...