Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Inspiracje kominkowe


pestka56

Recommended Posts

w porządku, przepraszam jeśli uraziłem, ale wszak niejako na wszelki wypadek opatrzyłem tamto zdanie uśmiechem.

koza niedużych rozmiarów nigdy nie będzie równa niewielkiemu kominkowi pod względem użyteczności, natomiast te duże, najczęściej również drogie nowoczesne słupy czy kaflaki to de facto wkłady kominkowe w zabudowie kompaktowej - kozami bym już ich nie nazwał.

wydawało mi się, że przynajmniej w pierwszej fazie poszukiwań przymiotnik "grzewczy" poszukiwanego fireplace był dla was dość istotny,

stąd moje dość śmiałe tezy.

przepraszam raz jeszcze :)

 

hmmmm... a komu niby daliśmy sobie wmówić?

oglądamy zabudowy kominków od dłuższego czasu,ładniejsze i te,które nie powinny powstać i coraz bardziej utwierdzamy się w przekonaniu,że podoba nam się koza, której wczesniej w ogóle nie braliśmy pod uwagę

 

jedni zaczynają od szukania kominka z dgp a kończą z piecokominkiem, drudzy nastawiają się na kominek a ostatecznie decydują się na kozę

niesety u nas jest ograniczenie w postaci WM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pestko, nie wiesz może, czy w Polsce jest do kupienia wkład kominkowy z takimi drzwiczkami? MWSnap019.jpg Mężowi bardzo się spodobały ;)

Mnie w oko wpadł taki kominek MWSnap020.jpg Do tej pory zdecydowana byłam na coś zupełnie innego, raczej na portale w angielskim stylu, a teraz już nie wiem, co chcę w domu mieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Darek ... to Cię Mother zagięła ... :D

Mother ... w naszym kraju jest taka ilość bardzo dobrych kaflarni, produkujacych doskonałe kafle w tak olbrzymiej gamie wzorniczej, że trzeba być naprawdę upartym by nie zadowolić się tą ofertą. Pod względem indywidualnego ich wykonania bijemy cały "zachód" na łeb ... także pod względem ich cen.

Drzwiczki, kóre podobają się małżowi to Firetube: http://www.firetube.de/

W naszym kraju nikt z nimi nie handluje, najbliżej w Czechach.

Ale same drzwiczki okrągłe, na tą modłę zrobione, to żaden problem dla polskiego, dobrego rzemieślnika ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie gdybaliśmy z małżem, że pewnie trzeba będzie drzwiczki komuś zlecić :)

Dzięki za info :)

 

Lepiej zlecić całość. Tak by jeden majster wziął odpowiedzialność z całą realizację. Zbuduje palenisko, zamówi kafle i zrobi z nich piec. Najlepiej by zajął się jeszcze kominem. Jak nie będzie się bronił przed którąś z tych czynności, jest szansa, że nie spieprzy...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To ja może dla porównania zapodam coś nawiązującego doostatniego zdjęcia i wcale nie z zagramanicznych pism i stron internetowych ... ;)

Białe kafle.jpg Białe kafle 2.jpg Białe kafle 1.jpg

Made by Forest-Natura.

Palenisko trzystronnie otwarte w domu z rekuperacją, z dopływempowietrza z zewnątrz domu, po zamknięciu szybrów - całkiem szczelne, wykonane na kaflach wielkoformatowych. Wysokość całej zabudowy prawie 8 metrów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To ja może dla porównania zapodam coś nawiązującego doostatniego zdjęcia i wcale nie z zagramanicznych pism i stron internetowych ... ;)

[ATTACH=CONFIG]347017[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]347019[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]347020[/ATTACH]

Made by Forest-Natura.

Palenisko trzystronnie otwarte w domu z rekuperacją, z dopływempowietrza z zewnątrz domu, po zamknięciu szybrów - całkiem szczelne, wykonane na kaflach wielkoformatowych. Wysokość całej zabudowy prawie 8 metrów.

Pozdrawiam.

Palenisko otwarte i reku??? A co w wypadku awarii wentylatora nawiewu. W sumie czemu nie przecież paleniska otwartego nie można zostawić bez nadzoru, jak coś to od razu będzie zauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Palisz - wyłączasz reku, jest do tego przy kominku manualny wyłącznik. Dopływ powietrza zapewnia pokrycie w 100% zapotrzebowanie na powietrze do spalania.

Pozdrawiam.

No chyba niezupełnie tak to powinno wyglądać, przepis troszkę inaczej o tym. Albo wentylacja zrównoważona albo nadciśnieniowa. Dopływ do spalania 100% a co z powietrzem dla ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się wyszukiwać polskie piece i kominki, ale proszę o pomoc, Panowie Zduni. Nie zawsze potrafię się zorientować czy jest to dzieło firmy/osoby, ktora je pokazuje u siebie na stronie. Taka wredna przypadłość, że niektórzy lubią się chwalić nie swoimi pracami. Chciałabym te zdjęcia móc podpisywać.

 

Powiększam. Jest imponujący …ľ

Forest-Natura-Białe kafle.jpgForest-Natura-Białe kafle 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...