Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Inspiracje kominkowe


pestka56

Recommended Posts

Bo jest różnica między zrobieniem kominka a obudowaniem wkładu :) Także obudowanie wkładu może być zwyczajnym postawieniem ścian osłaniających wkład albo poważną zduńską robotą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

trzeba było się zgłosić do rozbiórki, robota łatwa, choć brudna. uratowalibyście więcej ;)

 

Chylę czoła przed zdunami, bo jest to sztuka.

 

Sąsiedzi likwidowali stare piece w domu i wyrzucili piękne kafle, mąż z teściem uratowali co się dało, jednak sporo było już zniszczonych :( Zarówno teściowie jak i my jesteśmy przeciwnikami marnowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mother, czyli chcesz mieć obudowę kaflową wkładu. SUPER pomysł. Co tam jakiś portal z kamienia. Kafle mają charakter :yes:

 

Mam zachowanie trochę kafli z pieca mojej babci. Nic specjalnego, ot, kafle jakie wykorzystywano przed II wojną, zwyczajne beżowe, ale z historią. Strasznie żałuję, że gdy piec rozbierano byłam zbyt smarkata by znać ich wartość sentymentalną. Piec rozebrano niestarannie i większość kafli została uszkodzona. Mam taki pomysł, by te zachowane w dobrym stanie umieścić na kominie od strony kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki

Rozdział 6. Wentylacja i klimatyzacja

2. W pomieszczeniu, w którym jest zastosowana wentylacja mechaniczna , nie można stosować wentylacji grawitacyjnej.

Kominek otwarty – wymagana wentylacja grawitacyjna. Wyłączenie wentylacji mechanicznej bez uruchomienia grawitacyjnej jest kpiną z bezpieczeństwa.

§ 149. Powietrze zewnętrzne

1. Strumień powietrza zewnętrznego doprowadzanego do pomieszczeń, niebędących pomieszczeniami pracy, powinien odpowiadać wymaganiom Polskiej Normy dotyczącej wentylacji, przy czym w mieszkaniach strumień ten powinien wynikać z wielkości strumienia powietrza wywiewanego, lecz być nie mniejszy niż 20 m3/h na osobę przewidywaną na pobyt stały w projekcie budowlanym.

W trakcie palenia wyłączamy wentylacje na kilka godzin, bo durnie ustalający wymóg 20 m³ nie przewidzieli wielkości pomieszczenia gdzie zrealizowano kominek.

§ 150. Przepływ powietrza wentylacyjnego

9. W pomieszczeniu z paleniskami na paliwo stałe, płynne lub z urządzeniami gazowymi pobierającymi powietrze do spalania z pomieszczenia i z grawitacyjnym odprowadzeniem spalin przewodem od urządzenia stosowanie mechanicznej wentylacji wyciągowej jest zabronione.

10. Przepisu ust. 9 nie stosuje się do pomieszczeń, w których zastosowano wentylację nawiewno-wywiewną zrównoważoną lub nadciśnieniową.

Do interpretacji powyższych zapisów potrzeba zduna, znajomość prawa jest zbędna, a nawet nie wskazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jurgonka ... no i znowu pudło ... nie trafiłeś ... znowu pajacujesz ... nic z tego co przytoczyłeś nie dotyczy kominka i wentylacji mechanicznej. Szukaj dalej ...

 

Pestka ... dwa zdjęcia z pierwszego postu przedstawiają piec, który na targach zduńskich w austriackim Vels zdobył pierwszą nagrodę w 2013 roku. W pełni wykończonym wnętrzu prezentuje się dużo lepiej ... :cool:

IMG_0540 - Kopia.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to Twoje dzieło, Forest. Przepiękny jest, że :jawdrop: Słusznie należała się nagroda.

A możesz powiększyć, bo na tamtych zdjęciach nie widać górnej części.

 

Piotr, 2 są tam zdaje się Twoje. :yes:

 

I jest jeszcze coś EV.

 

Jak chcecie to podpiszę. Niestety Kafel-Kar nie wszędzie podaje kto popełnił :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to Twoje dzieło, Forest. Przepiękny jest, że :jawdrop: Słusznie należała się nagroda.

A możesz powiększyć, bo na tamtych zdjęciach nie widać górnej części.

 

Piotr, 2 są tam zdaje się Twoje. :yes:

 

I jest jeszcze coś EV.

 

Jak chcecie to podpiszę. Niestety Kafel-Kar nie wszędzie podaje kto popełnił :(

 

 

Kafel Kar tak ma. Chociaż Riwal też nie podpisuje...

 

Moich nie podpisuj...to te najładniejsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ej ... Piotrze ... podpisują przecież jak najbardziej ...

Jedynie Rogalina nie podpisywali ... :( ... no ale to z wiadomych względów ...

Pestka ... obejrzyj piece z Rogalina - tam też z Piotrem po trzy-cztery grosze ... eee ... piece ... dorzuciliśmy ... ;)

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ej ... Piotrze ... podpisują przecież jak najbardziej ...

Jedynie Rogalina nie podpisywali ... :( ... no ale to z wiadomych względów ...

Pestka ... obejrzyj piece z Rogalina - tam też z Piotrem po trzy-cztery grosze ... eee ... piece ... dorzuciliśmy ... ;)

Pozdrawiam.

Twój największy, w bajecznej dębowej bibliotece! Drzwiczki w nim, to podarunek mojego muzeum...W białym z kariatydami - waza największa...Była zadyma z tą wazą, bo bez uszu wkleiliśmy. Trza było ściągać...

 

No dobra, dość tych przechwałek! :p

Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisać Panowie proszę :) To żadne przechwałki. Opowieści, historie i od razu cieplej :wiggle:

 

Faktycznie, Forest są podpisy. Tylko ja się spieszyłam.

 

Powklejam więcej i Rogalin też. A ten z Zamku Królewskiego też cudny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam przekonania by pokazywac cos zaawansowanego w 90%,

ale...dajemy:

mój długo oczekiwany piec, juz prawie gotowy

moze jutro zostanie odpalony.

 

projekt estetyczny MÓJ WŁASNY ang. rammed earth glinobitka

osprzet Pisla HTT 401 i pokrewny

http://lh3.googleusercontent.com/-DSjkbyNpu_8/Vs4z_Ssz_WI/AAAAAAAATSE/SYQCvhBjZCQ/s512-Ic42/resized_DSC06740.JPG

 

TO NIE JEST KOMINEK! tylko piec komorowy Kuzniecowa,

z piekarnikiem ceramicznym i nagrzewnicą wody CWU

wymiary 120 front, x80 x wys 175.

masa akumulacyjna ok 2000kg, na fundamencie zbrojonym

 

ogrzewał będzie pomieszcze 200m3 oraz wodę w bojlerze 110L,

wkrótce pierwsze testy sprawdzające akumulacyjnosc,

zainteresowani? to wrócę z wynikami

Edytowane przez oresund
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Twój piec jest już dawno znany "zainteresowanym" ... :p

Ale jak najbardziej pochwal się tu jego walorami użytkowymi.

Pozdrawiam.

PS. Określanie wszelkich pieców komorowych mianem "pieców Kuzniecowa" jest trochę na wyrost ... ale to moje zdanie a nie wykonawcy ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko Twoje zdanie. Kuzniecow jest z deka przereklamowany, ale przyciąga...Głównie dlatego, że nie stworzyliśmy alternatywy...więc kto nie ma własnego zdania czy miejsca w zduństwie, albo młody, chętnie się do "miszcza" przykleja...Może właśnie Robert będzie pierwszą cegiełką wyjętą z konstrukcji Pana K.?

 

Oresund. Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...