Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Inspiracje kominkowe


pestka56

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To koniec przeglądu tych kominków i piecyków, ktore już wcześniej pokazywałam w wątku :) Myślę, że to niezły przekrój kształtów, wielkości i cen.

Przejrzę jeszcze zasoby na Pintereście pod kątem prowadzenia rury kominowej przez 2 kondygnacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za inspiracje, niektóre są wspaniałe. Warunek - musi być zamknięta komora spalania i doprowadzenie powietrza z zewnątrz, układ musi być szczelny ze względu na WM i rekuperację. Myślę, że skoro mamy już pustkę nad salonem i jadalnią, warto ją wykorzystać i nie prowadzić komina przez strop - ja myślałem na początku, że najlepiej i najprościej byłoby przez ścianę, ale trochę straciłem do tego przekonanie (głównie ze względu na wygląd).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd takiego komina dyskwalifikuje. Poza tym komin, żeby miał wystarczający ciąg musi być odpowiedniej wysokości i wystawać ponad kalenicę co najmniej 50 cm przy założeniu, że kładziesz dachówkę lub blachę (niepalne). Wyobraź sobie jak by taki stalowy słup wyglądał :(

 

Od razu za pamięci, musisz w projekcie domu zrobić zmianę – przewidzieć doprowadzenie powietrza do komory spalania wkładu. Najlepiej poprowadzić w podłodze rurę 200 mm średnicy przez najbliższą ścianę i na zewnątrz zainstalować czerpnię.

 

Będzie bardzo pięknie wyglądał kominek przy tym słupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Darku, znasz dowcip o zajączku i misiu? :wiggle:

 

Ale fakt, ja mam u siebie rurkę fi 200, bo jak dom był budowany, to tak mi panowie zrobili. I dobrze, bo od przybytku rzadziej głowa boli. Zresztą co za problem? Byle za mało nie było :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Darku, znasz dowcip o zajączku i misiu? :wiggle:

 

Ale fakt, ja mam u siebie rurkę fi 200, bo jak dom był budowany, to tak mi panowie zrobili. I dobrze, bo od przybytku rzadziej głowa boli. Zresztą co za problem? Byle za mało nie było :p

To jest bardzo często problem i bez sensu...:)Nie każdy ma miejsce na taką "lufę" pod posadzką. 110 - 150 w zupełności wystarcza. Jeśli gazy rozgrzane do 500-600 stopni maja się zmieścić w rurze spalinowej fi 200, to te dolotowe mają dwakroć mniejszą objętość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości są od tego, by zdun-kominkarz, czy wykwalifikowany monter kominków, miał co klientowi zaproponować i mógł tego klienta nauczyć jak efektywnie posługiwać się kominkiem i jego ewentualnym osprzętem.

 

Tak pojmuję, jeden z powodów zatrudniania fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości są od tego, by zdun-kominkarz, czy wykwalifikowany monter kominków, miał co klientowi zaproponować i mógł tego klienta nauczyć jak efektywnie posługiwać się kominkiem i jego ewentualnym osprzętem.

 

Tak pojmuję, jeden z powodów zatrudniania fachowca.

 

Pestko no ja mam zdanie takie że powinno to działać jak kiedyś piec kaflowy, 3xz załaduj, zapal, zapomnij;-) Sterownik za tysiaka ktory jeszcze zdun musi doprogramować do konkretnego rozwiązania może go przerastać i byc slabym ogniwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...