Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam! zanim odpowiem na pytania zastrzegam że nie jestem ogrodnikiem całą wiedzę mam z własnego doświadczenia :wink:

1. nie ciąć (swoich nigdy nie ciełam rosną 3lata )

2.nawóz można podsypać ,byle nie za dużo(sypałam właśnie po przezimowaniu nawozem do iglaków firmy Target

3. radzę na następną zimę obwiązać delikatnie sznurkiem lub samamu zrzucać śnieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam! zanim odpowiem na pytania zastrzegam że nie jestem ogrodnikiem całą wiedzę mam z własnego doświadczenia :wink:

1. nie ciąć (swoich nigdy nie ciełam rosną 3lata )

2.nawóz można podsypać ,byle nie za dużo(sypałam właśnie po przezimowaniu nawozem do iglaków firmy Target

3. radzę na następną zimę obwiązać delikatnie sznurkiem lub samamu zrzucać śnieg

Dzieki!!!

Ja dopiero raczkuję jeśli chodzi o ogród :oops: Nasłuchałam się, że trzeba przycinać, tylko nie wiem co, jak one takie małe :wink:

Własnie taki nawóz kupiłam.

Pomysł ze sznurkiem kupuję!!

 

Jeszcze raz wielkie dzięki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to witajcie :)

 

odnalazłem swój stary post :)

 

długo mnie nie było troche sie podziało ..... ale do rzeczy

 

w zeszłym roku posadziłem wzdłuż płotu 42 tuje aureospicata (wys.ok 40 cm) ,przed posadzeniem do dziury wsypałem nawóz (niestety nie pamiętam nazwy) wymieszałem z ziemią nastepnie wsadziłem roślinki i obficie podlałem i podlewałem ,podlewałem ....

 

Przed zima wyglądały mniej więcej tak: http://img410.imageshack.us/img410/9100/608337e89b9daf95.jpg

 

wiem że nie są idealne (teraz mam zamiar kupić większe i gęstsze) ale na początek ... jeszcze przed zimą posypałem je nawozem jesiennym.

Jeszcze przez zima zrobiły się nieco brunatne ale to chyba dobrze.Zobaczymy jak beda wyglądać z wiosny.Mam zamiar zakupić nawóz firmy Florovit w celu nawiezienia roślinek na wiosnę.

Natomiast co do cięcia to jeszcze nie w tym roku (czy może się myle) aż dobrze się ukorzenią.

 

Forumowicze macie może jeszcze jakieś sposoby na prawidłową pielęgnację ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brabant nie boi się cięcia wierzchołki wzrostu można przycinać już wiosną ja zazwyczaj Cięcie krzewów zaczynam pożną wiosną. W połowie kwietnia przytnij mu górę i boki niech się zagęszcza

 

W Zależności jaką chcesz uzyskać wysokość powadź go np tak ;

 

http://images48.fotosik.pl/90/23eb34f11f857c03med.jpg

 

To jeden z ogrodów gdzie przycinamy brabanta

 

Kolejny przykład żywopłot którym się opiekujemy;

http://images49.fotosik.pl/90/a4a97ff1e44e2e89med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba prawda dorothy, mnie też ogrodnicy mówili, że świeża kora np. dębu jest nieodpowiednia do obsypywania roślin, ponieważ zawiera garbniki, które, nie dość, że farbują, to jeszcze przytruwają roślinki. Kora do podsypywania roślin powinna być przekompostowana, tzn. powinna poleżeć w pryzmie 2 latka, garbniki zostaną wypłukane i wtedy jest OK. Świeża kora z drzew iglastych może być użyta, ale pod rośliny, które lubią kwaśną glebę.

Żeby nie było to tamto, to "coś tam, coś tam" nie ja wymyśliłem, tylko fachowcy, od których już kilka latek kupuję sadzonki.':)'

W tamtym roku w październiku posadziłem 52 tuje szmaragdowe o wysokości około 1-1,20 m., nie nawoziłem, tylko trochę podlałem. Zimą śniegu było mnóstwo, jeszcze dzisiaj trochę leży, więc ziemia jest solidnie mokra. Za kilka dni podsypię nawozu i niech szybko rosną. W tym roku nie planuję żadnego przycinania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za informacje.Jeśli mogę o coś zapytać to jaki nawóz planujesz dać?bo ja też chcę zrobić podsypkę.Moje tujki mają już 2 lata (wys. ok.1.20).Nie były jeszcze podsypywane ani też przycinane.Czekałam aż się wzmocnią.Zastanawiam się nad przycinką w kwietniu ale niewiem ile obciąć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...