Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy ja wiem, tuje czasem robią robotę ;-) o ile nie są jedyną formą życia w ogrodzie, oczywiście ;-) u mnie na wsi jest kilka takich ogródków, w których aż by się krasnal przydał, bo wniósłby trochę życia pomiędzy te iglaki ;-)

 

Z drugiej strony, my też posadziliśmy kawałek żywopłotu z tuj (jakieś 25 metrów) - bo są takie miejsca, gdzie takie cos idealnie pasuje. Jak znajdę więcej czasu, podsadzę je jeszcze czymś kolorowym, bo rzeczywiście, same tuje to mało.

 

Wszystko jest dla ludzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tuja mi się nie podoba - ale zraziłam się do niej po informacji, że kiepsko oddziałuje na zdrowie człowieka i nie powinna być sadzona w pobliży domu.

Coś mi się "obija", że źle działa na układ krążenia.

 

Ja tam jestem fanką świeżego powietrza od iglaków. Zamiast tui wybieram jałowca pospolitego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuja mi się nie podoba - ale zraziłam się do niej po informacji, że kiepsko oddziałuje na zdrowie człowieka i nie powinna być sadzona w pobliży domu.

Coś mi się "obija", że źle działa na układ krążenia.

 

Ja tam jestem fanką świeżego powietrza od iglaków. Zamiast tui wybieram jałowca pospolitego.

Upss,pierwsze słyszę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, ja bym ostrożniej podchodziła do tego typu rewelacji.

 

Jeśli podaje sie jakąś informację, to (szczególnie w dziedzinie zdrowia i medycyny) warto byłoby podać jej źródła i podstawy naukowe.

 

Ja ostatnio słyszałam od zaprzyjaźnionej osoby tekst, że "Moja fryzjerka twierdzi, że powinno się zawsze rodzić przez cesarkę bo to jest zdrowsze dla dziecka". :o Z tego, co wiem, pani fryzjerka miała na ścianie kilka różnych dyplomów, ale żaden z nich nie był dyplomem ukonczenia Akademii Medycznej ;-)

 

Chodzi mi o to, żeby przekazywać tylko te informacje, co do których mamy pewne źródło, bo a nuż jeszcze ktoś uwierzy...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekście przesądowym:

- róże sadzą tylko rozpustnice i dziewki lekkiego prowadzenia, bo powszechnie wiadomo, że płatki róż sypią do kąpieli, ścielą nimi łożnice i nacierają ciało, by smród zakryć

- karminują usta ladacznice, by swe przyrodzenie na twarzy mieć odbite

- jałowiec bliski jest przeklętym, bo chroni od czarów i złego, a kto sie klatwy obawia, ten na sumieniu złe hoduje

- tuje bliskie są czarnoksiężnikom i znachorom, bo blisko świata duchów stoją, a na cmentarzach sadzone, pamięci przypominają, że żywot na obu światach ten sam, z martywych do życia wzięty, jako ta zieleń krzaka nad Twą mogiłą czuwająca i znac dająca , że koniec poczatkiem jest

- czarowice tną włosy gładko i krótko, nie dbając o zdrowie, bo przeciez powszechnie wiadomo, że kołtun chroni przed chorobami i utratą dziewictwa! a zjełczały tłuszcz i robale siedzące w kołtunie, tylko zdrowiu sprzyjają

 

A tu, diagnozy chorób i znaków :

http://malleusbellum.wordpress.com/2007/05/01/przesady/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, własnie :lol:

I pamiętajcie, że nie wolno plombowac zębów, bo dziury to naturalna wentylacja dla mózgu!

Uszy zaklejone, nie przepuszczają powietrza do zwojów, a jak kto mądryi dużo myśli, to musi jakoś chłodzić przegrzane zwoje !

:lol: :lol: :lol:

I konieczcie zawiążcie czerwone kokardki na nadgarstkach! - chronią od uroków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ha ... z tego co pamiętam to był taki program o roślinach ogrodowych na travel&living i tam mówili o szkodliwosci tych roślin, i żeby nie było to zaraz po siadłam i wklepałm w google i nic nie znalazłam po polskiemu ;)

Było to około roku temu i co jakiś czas przy powrocie do temati tui szukam wzmianek o tym i nic. Zaraz znowu wklepie w google i poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, bywają lepsze dania niż stokrotki i tuje, ja tam na przykład wolę ruskie ;-)

 

Obserwacja ciekawa z życia - byłam sobie w polu pozyskać ;-) sadzonki bodziszka łąkowego bo go sobie chcę przeszczepić do siebie pod drzewa, wiecie co - sąsiad, aktualnie się budujacy, mający działkę nieogrodzoną, ma szpaler (no powiedzmy szpalerek) szmaragdów, które są co najmniej obiektem mej zazdrości - śliczne, krępe, gęściutkie..

 

Ja nie wiem, jak on to robi, bo liczba piesków uprawiających fristajl w naszej wsi na metr kwadratowy wydaje się imponująca, i nie sądzę, aby akurat omijały one powyższe tuje, skoro nawet do nas przeciskają się pod bramką aby to i owo oznaczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, a ja mam pewne pytanko - kupiłam kilka sztuk tuji w OBI (odmiany nie znam i to mój bład) w każdym razie mam chyba z 4 rodzaje tych iglaków. Na razie zasadzone trzymam na balkonie w doniczkach - docelowo bede sadzic na działce ale dopiero za jkies 3 lata. Tuje troszkę podrosły ale kupujac je miały jakis 10-15cm wysokości. Mam pytanko czy takie małe tuje mogę juz przycinać bo chciałabym aby rosły na szerokość niz na wysokość??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...