Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć Natka...

Najlepszym momentem na cięcie czegokolwiek jest wiosna i okres najintensywniejszego wzrostu pędów. Cięcie w tym okresie szczególnie daje roślinom możliwość dodatkowego krzewienia się.

Na sosnach podcinanie "świeczek" stożków wzrostu ma tę dobrą stronę, że nie zostają ślady po cięciu. Często można bardzo ciekawie formować krzewy, nie tylko iglaki tak że nie widać cięć, wykorzystywane często podczas formowania bonsai.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

arkadiusz wg mnie to nic im nie jest, wyglądają na ładne i zdrowe, a te drobne uschnięte mogło się np złamać

 

i może przyda Ci się moja rada bo masz kłopot z wyłażącymi chwastami a za płotem busz...jeśli masz możliwość zebrania igieł sosnowych to zrób gruuuubą warstwę, jak chcesz żeby kora była na wierzchu to tą co masz zbierz i wysyp na wierzch. Z własnego doświadczenia wiem że chwasty trudniej przerastają grubą ściółkę z igliwia niż z kory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na młody trawnik nie stosuj chemii bo możesz spalić trawę, pozostaje Ci tylko koszenie, podlewnie i tak w kółko, trawa szybko się zagęści i zielska będzie coraz mniej, sam się przekonasz. A nasiona chwastów potrafą przeleżeć kilka kilkanaścienaście lat w ziemi i z czasem wylezą no i trochę wiatr przyniesie głównie mleczaki jeśli masz za płotem :-?

mój patent na mleczaki to nożyczki z ostrymi końcami, wbijasz pod mleczaka i ciachasz korzeń, ale ja mam już gęsty mały i coraz mniejszy trawnik i trudno im się zakorzenić

Ja bym się próbowała opryskać wzdłuż od strony sąsiada, może się zgodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie wiem co sie dzieje z moimi tujami. Zdrowe ( niby zdrowe ) gałązki, łamią się.

Nie żółkną , nie brązowieją, wyglądają na zdrowe, są ładne, zielone i odłamują się.

Proszę o pomoc, co to może być? Są właściwie nawożone, podlewane.

Jest prawdopodobieństwo, że zostały podlane jakimś środkiem, który to powoduje. Jeśli nie są chore, to czym mogły być podlane. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale wydaje mi sie, że są czymś skutecznie podlane

Właśnie byłam w ogrodzie i to samo dzieje sie ze śliwą czerwonolistną.

Proszę o pomoc.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja też się zastanawiam czy diabełek czy sąsiad??? :evil: Bo czy tuja może mieć czarne gałązki/igły??? :cry: Na grzyba mi to nie wygląda, ani na żadne robaczki, nie nawożę itp.

Dosłownie czarne jak smoła… :cry:

Chyba, ze to moi budowlańcy cosik wylali (ja im dam) :evil:

Ponieważ się boję, że moje kochane krzaczki się pochorują …. coś chyba wykraczę :-? muszę odpuścić 8) Ale czy dam radę???

Pa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...