Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oglądam działki moich sąsiadów, czytam to forum i nijak nie rozumiem czemu ludzie z taką lubością obsadzają się tujami. Dla mnie to jedno z brzydszych drzewek. Jak urośnie z niego gęsty żywopłot to złodzieja, który wejdzie na Twoje podwórko nikt z sąsiadów nie zauważy.

 

Nienawidzę tuj, bo są brzydkie. Protestuję przeciwko tujom, bo są brzydkie.

 

Tujomania.

 

Bardzo proszę. mozesz protestować wolno ci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Faktycznie jest trochę materiału do poczytania , co uczyniłem ,ale nie doczytałem się KIEDY PRZYCINAMY PIERWSZY RAZ OD CHWILI POSADZENIA<<<<<???????? :roll:

Dziękuję i pozdrawiam

 

A to zależy :D , osobliwie od odmiany. A nawet od tego, jak były wyprowadzone w szkółce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam działki moich sąsiadów, czytam to forum i nijak nie rozumiem czemu ludzie z taką lubością obsadzają się tujami. Dla mnie to jedno z brzydszych drzewek. Jak urośnie z niego gęsty żywopłot to złodzieja, który wejdzie na Twoje podwórko nikt z sąsiadów nie zauważy.

 

Nienawidzę tuj, bo są brzydkie. Protestuję przeciwko tujom, bo są brzydkie.

 

Tujomania.

 

Bardzo lubię tuje, szczególnie ich... zapach... hm, niektórzy mówią, że cmentarny :lol: A ja lubię.

Ale też się zastanawiam z tym cięciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam działki moich sąsiadów, czytam to forum i nijak nie rozumiem czemu ludzie z taką lubością obsadzają się tujami. Dla mnie to jedno z brzydszych drzewek. Jak urośnie z niego gęsty żywopłot to złodzieja, który wejdzie na Twoje podwórko nikt z sąsiadów nie zauważy.

 

Nienawidzę tuj, bo są brzydkie. Protestuję przeciwko tujom, bo są brzydkie.

 

Tujomania.

 

:lol: eee nie są złe, ale faktycznie wszędzie te tuje aż się mdło robi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam działki moich sąsiadów, czytam to forum i nijak nie rozumiem czemu ludzie z taką lubością obsadzają się tujami. Dla mnie to jedno z brzydszych drzewek. Jak urośnie z niego gęsty żywopłot to złodzieja, który wejdzie na Twoje podwórko nikt z sąsiadów nie zauważy.

 

Nienawidzę tuj, bo są brzydkie. Protestuję przeciwko tujom, bo są brzydkie.

 

Tujomania.

 

:lol: eee nie są złe, ale faktycznie wszędzie te tuje aż się mdło robi :wink:

a od których roślin nie robi się mdło?Chętnie posadzę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na krótkim odcinku granicy z sąsiadem mam stare, zdziczałe tuje. Jaki to gatunek nie wiem, ale na pewno nie z tych szlachetniejszych. Tuje są silne i zdrowe, ale zanim kupiliśmy naszą działkę, rosły jak chciały. Nikt ich nie przycinał i nie pielęgnował. Miały więc bardzo brzydki pokrój, gałęzie duże i zdrewniałe. Chciałam zaprowadzić trochę ładu i zamienić to obrzydlistwo w ładną zieloną ścianę, która byłaby ładnym tłem dla nowych roślin. Bardzo mocno, przycięłam więc je od góry i wyrżnęłam przy samym pniu wszystkie te grube, brzydkie zdrewniałe gałęzie od dołu (na wysokość ok. 1 m). Wygląda to teraz tragicznie, bo tuje wyglądają jak palmy, a poza tym odsłoniła się granica z sąsiadem. Jednak pomyślałm, że takie ostre i ryzykowne cięcie może przynieść efekty. Czy jest szansa, że od dołu wyrosną nowe, młode, zielone gałązki i tuje się zagęszczą? Niby takie małe wypustki są, więc mam nadzieję że jednak się drzewka zagęszczą. Co wy na to?

 

Ostatecznie, jeśli nic się nie ruszy i zostaną w formie "palm", to nasadzę jakichś fajnych krzaczorków przed nimi i kikutki zostaną zasłonięte, a wyżej będzie widać zielone korony tuj. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza tuja niż pustynia pobudowana na działce i ogólny bałagan :D .

 

Osobiście też nie przepadam za tujami, choć mam z nich żywopłot z jednej strony działki (konieczność: wścibski i niemiły sąsiad, a miejsca na posadzenie czegoś innego brak, nie mówiąc już o wymaganiach itp.)

 

Mogę powiedzieć, że coraz bardziej mi się podobają: mam odmianę ‘Columnaris’ – szybko rosną :D . Dopiero w tym roku (dwa lata temu posadzone) podsypałam je odrobiną nawozu do iglaków. Nie przycinam i są ok :D . Jakieś krzewy "miniaturki" posadzę przed nimi (gdzie to będzie możliwe) i będzie pięknie :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam na tujach, ale moi rodzice też tak zrobili. Mieli 30 letnie tuje nigdy nie przycinane. Przycięli je na wysokość ogrodzenia i w pierwszym roku wyglądały dramatycznie. Ale teraz, po 3 latach nieźle wyglądają, puszczają młode gałązki no i są już "prowadzone" a nie puszczone na żywioł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki materiał ułożyć miedzy tujami? - Mam dosyć trawy i koszenia między drzewkami,.

Ja przed posadzeniem żywopłotu z tui usunąłem trawę i nasypałem kory sosnowej. Nie jest idealnie ale można wytrzymać. Z czasem same tuje nie pozwolą na to, aby pod nimi rosła trawa.

Są takie maty ogrodnicze - o szerokości 80 cm, na które się sypie korę. Ponoć dzięki temu nie trzeba bardzo często kory dosypywać. Maty przepuszczają wodę ale nie pozwalają niczemu rosnąć. Na tuje robi się wycięcia (na krzyż). Będę się dowiadywał szczegółów niedługo to mogę podać, powinienem też wiedzieć gdzie tanio kupić w okolicach białołęki/Warszawa.

 

Pozdrawiam

Michał M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrmrooz napisał:

Są takie maty ogrodnicze - o szerokości 80 cm, na które się sypie korę.

Zamiast mat mozna wykoryzstac pokoszona trawe. Właduj trawy grubo i udepcz. Na to kora. Masz wyściolkowane, co zapobiego przed susza. Jak nawet na tej trawie cos się samozasieje to bardzo latwo wyciaga się z korzeniami (plewi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

po zimie trochę zrobiłem porządku z tujami.Usunąłem trawę wokół krzewów ... fajnie wyszło.Oto Fotki :)

 

http://img24.imageshack.us/img24/9503/aaaxlh.jpg

http://img27.imageshack.us/img27/9463/bbbymo.jpg

http://img148.imageshack.us/img148/8149/cccj.jpg

 

Efekt końcowy chyba najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko znowu kora i na lata :roll: Ja w ub roku obsypałam korą w okół drzew i krzewów owszem ładnie to wyglądało ale w tym roku to już patrzeć nie mogę na tą korę . Pełno jej na trawie (wiatr porozsypywał) a wygląd ma fatalny , zebrałam już dwa worki tej starej kory i posadziłam funkie . Od razu mi się humor poprawił :lol: wolę już jakieś kamienie niż tą korę, bo ona jest ładna tylko jeden sezon a potem traci swój urok .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...