Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wedlug moich obserwacji sadzisz troche za ciasno - 70-80 pomiedzy roślinami, a od płotu lepiej mieć jakiś dystans, bo czasem trzeba się tam wcisnąć (coś przyciąć, popryskać, wyrwać chwasty. Jak jest możliwość to z metr.

Tak, żeby po urośnięciu tui w szerz jeszcze było troszkę luzu. Takze poprawia to doświetlenie rośliny, zwłaszcza jak ogrodzenie nie jest w pełni ażurowe.

My sadzilismy 80-80 trzy lata temu, teraz dałabym większe odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Brabant - miały w chwili sadzenia ok. 120. Po trzech latach (cięte) mają ponad 2 metry wysokości i stykają się tworząc ścianę. Obok sąsiad ma szmaragdy - trochę wolniej rosną, ale w efekcie po kilku latach też osiągają takie rozmiary, tylko są bardziej stożkowe i nie tworzą tak szybko pełnego żywopłotu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłam z mojego doświadczenia.

Jak jest miejsce (poza tym, te 20-30 cm więcej nie ma przecież aż takiego znaczenia w powierzchni reszty działki) to lepiej trochę odejść od tej siatki.

Ja z boków działki mam mniej przestrzeni za tujami, z tyłu na szczęście więcej odstępu od ogrodzenia.

Po trzech latach jeszcze wlazłam za te tuje z boku, żeby odchwaścić - (to co przelazło od sąsiada :evil:) i przyciąć to i owo, ale wylazłam ogłupiała, podrapana i z fryzurą a la Edward Nożycoręki.

Na przyszły rok już się nie pewnie zmieszczę... :wink:

ASIA - chude coś te Twoje szmaragdy, albo Ty ! :lol: Głodne - czy co ?:D

Ja coś bardziej się zbliżam ostatnio do moich brabantów - muszę się wziąć za siebie. :oops: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj el-ka,

 

Czy one chude no nie wiem :-? ale ja chyba raczej nie :wink:

Narazie za nie wlize jeszcze :) tzn bardziej na nie :wink: ale wynurzając się z nich rosną mi nawet we włosach :lol: :lol: :lol: i obdrapana też jestem, co nieco bo też wyrywam chwasty sąsiada :evil: on udaje że nie widzi :roll: .

A co tam przynajmniej robotę za niego odwalę :x no niby to moja strona ale przełazi od niego :evil: .Pewnie za trzy lata nie będzie szans tylko nie wiem czy tak urosną one czy ja się poprawię:wink: :oops: :wink:

Jak je sadziliśmy mąż mówił tłumaczył,ale ja byłam mądrzejsza....zobaczymy :wink:

 

pozdrawiam Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink: Witam mam problem z tujami .miesiac temu posadziłam 17 tuji przed domem....wykopałam dołki dodałm kwasnej ziemi co 50 cm sadziłamdałam specialna mate pod tuje i posypalam kora..teraz wszystkie robia sie brazowe od dołu..podlewam raz dziennie wieczorem...co mam zrobic czy sa jakies odzywki zeby im pomoc... :(

 

Aby im pomóc trzeba je posadzić w cięzkiej glebie o obojętnym lub lekko zasadowym odczynie a nie w kwaśnym torfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
co prawda nie chodzi mi bezpośrednio o iglaczki lecz o korę do nich... Mam prawie 100km do tzw. taniego marketu ogrodniczego (OBI, Praktiker) i nie chciałbym jej za mało kupić.... Ile tej kory (minimum jest potrzebne) idzie na 1m2 lub też na ile metrów długości starcza 1 - załużmy 80l worek przy szerokości ok. 1 m? Potrzeba mi na ok 80 -100 m długości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda nie chodzi mi bezpośrednio o iglaczki lecz o korę do nich... Mam prawie 100km do tzw. taniego marketu ogrodniczego (OBI, Praktiker) i nie chciałbym jej za mało kupić.... Ile tej kory (minimum jest potrzebne) idzie na 1m2 lub też na ile metrów długości starcza 1 - załużmy 80l worek przy szerokości ok. 1 m? Potrzeba mi na ok 80 -100 m długości

 

ja niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć ci na pytanie ile kory będzie ci potrzebne.Generalnie im więcej kory min. 5 cm tym lepiej !!!

ja na ok 25 metrów zużyłem 9 worków 80 litrowych ale dałem bardzo mało i po pewnym czasie miałem wyrastały chwasty.

 

Natomiast na kolejne 20 metrów wymyśliłem coś innego (może pomysł mało oryginalny) podsypałem igłami z choinek a dokładniej z sosny.Jest taniej i zdecydowanie mniej chwastów wyrasta.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast na kolejne 20 metrów wymyśliłem coś innego (może pomysł mało oryginalny) podsypałem igłami z choinek a dokładniej z sosny.Jest taniej i zdecydowanie mniej chwastów wyrasta.

 

pozdr

 

.... rozumiem, że z lasu te igły....? Czy też to to można kupić?! Możesz podać jakieś ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast na kolejne 20 metrów wymyśliłem coś innego (może pomysł mało oryginalny) podsypałem igłami z choinek a dokładniej z sosny.Jest taniej i zdecydowanie mniej chwastów wyrasta.

 

pozdr

 

.... rozumiem, że z lasu te igły....? Czy też to to można kupić?! Możesz podać jakieś ceny?

 

 

 

z lasu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...