Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam! przeczytałam cały watek ale mam kilka pytan:

 

kupiłam dzis 15 sztuk "szmaragdów" wysokosci 100cm w doniczkach. kupiłam tez odzywke do roslin iglastych (taka w torebce - granulki?). czy przy sadzeniu szmaragdów powinnam po zrobieniu dołka jakos "rozkruszyc bryłe korzeniowa"? jest baaaaardzo zbita... i czy zanim umieszcze krzew w dole powinnam podsypac odzywki? tuje są dosc duze (w porównaniu do takich 40cm) i boje sie ze jak nie podsypie odżywki to ciezej im bedzie się ukorzenic.

 

jak uwazacie? z góry dziekuje za odpowiedz. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. rozumiem. dziękuje za odpowiedz. rozumiem tez ze niektórych mogą "bulwersowa" podobne pytania ale prosze o troche wyrozumiałosci...jezeli ktos nie zna sie na czyms to mimo przeczytanej literatury woli zapytac "raz" jeszcze niz stracic zakupione sadzonki (a wiec pieniadze i czas poswiecony im).

 

tak czy siak dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zaobserwowałem ostatnio dziwne objawy moich tuji. Posadzone zostały we wrześniu ubiegłego roku. Zimę przeżyły ale zauważyłem dziwne rzeczy.

1. Na gałązkach robią się jakieś dziwne kokony.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9e0e70414417d8a1.html

Jak się je odrwie to wygląda to jak by było taki włókniste a w środku jest jakaś kulka. Parę dni temu zerwałem około 6 takich i dzisiaj pojawiło się kolejne 3 szt.

 

2. Na jednej tuji zauważyłem dziwną pajęczynkę.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/915e4ea66c890624.html

Czy to jest jakiś szkodnik ? czy po prostu jakiś pająk sobie zaczął kleić sieć ?

 

3. Tuja szmaragd niby nie szyszkuje. U mnie pojawiło się coś takiego

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/82bc82a5991307e1.html

Co to jest ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanko - otóż 12 kwietnia posadziałem ok 90 sztuk Thui Szmaragd (kopane prosto z uprawy) i oczywiście sowicie je w ten dzień podlałem. Od tego czasu podlewałem je dwukrotnie - czyli co ok 2-3 dni. Pytanie czy przy obecnej pogodzie - tj słonecznej i dość ciepłej nie powinienem tego robić częściej? Co dzień? Thuje mają ok 70-80cm wysokości.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, posadzilam tydzien temu thuje szmaragd ( ok. 40 cm ) -30 szt. wykopałam dołek, nasypałam do dołka garść torfu kwaśnego, zalałam wodą i dosypałam troche ziemi- do takiej papki wkladałam korzenie ( sadzonki były z gruntu- wczesniej trzymałam je około 2 godzin w wodzie). Moje pytanie: czy ten torf im zaszkodzi? a jak tak to dlaczego. Drugie pytanie: kiedy mogę je podsypać nawozem florowit do iglaków - granulki, czy mogę je już opryskiwac Pinivitem? i trzecie pytanie: czy ktoś mi moze łopatologicznie "pokazać" jak je mam przycinac i kiedy?? Aha dodam że thuje maja byc na żywopłot sadziłam co 70 cm, na przekopanym i wyplewionym odcinku. Prosze o szybka odpowiedź. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...