Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie

Posadziliśmy w zeszłym roku na wiosnę tuje mające ok. dwa metry wysokości były ze skarpami wykopane i następnego dnia wsadzone . W zeszłym roku nic im nie było , chociaż pod koniec jesieni dostały rdzawych końcówek liści i niektóre gałązki były pousychane . Obecnie jedno drzewko ma prawie wszystkie listki rdzawe i prawdopodobnie nic z niego nie będzie .Na wiosnę podsypałem drzewka nawozem przeciwko brązowieniu a później nawozem dla iglaków i tuj . Wszystkie pozostałe drzewka na wiosnę ładnie zaczęły rosnąć i dostały na całych drzewkach spore ilości „kuleczek – szyszek? „ Myślałem że to gałązki będą ale wygląda mi na to że to będą szyszki , wcześniej drzewka nie miały ich .Co jest przyczyną ich rośnięcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego drzewa iglaste mają szyszki? Tutaj trzeba by popytać Matkę Naturę. :)

Pojawienie się szyszek oznacza, że twoje roślinki są już "pełnoletnie" i robią sobie "dzieci"

 

To moja "koreanka" jest bardzo powściągliwa,hi,hi. Duże drzewo a tylko jedna szyszka, po raz pierwszy.

 

Ale chciałam się was zapytać czy to prawda, że zamiast kory można sypać węgiel brunatny? Gdzieś mi się to obiło o uszy, to ciekawe rozwiązanie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest w końcu z tymi nawozami,bo opinie krążą w internecie rozbieżne.

Czy żywotniki zach. lubią gleby kwaśne czy zasadowe? Wydaje mi się,że tak jak cisy (a w przeciwieństwie do np. świerków) lubią raczej

wapienne gleby. Ja mam glebę piaszczystą,raczej kwaśną, i staram się nawozić tuje dolomitem i saletrą wapniową,magnezem.

Czy dobrze ? Moje tuje (45 cm) po tym jakby odżyły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam Wszystkich.

 

W zeszłym roku posadzilem 20 tuj szmaragd przy siatce aby deko odizolowac sie od sąsiada. Miały po 50-60cm, i po roku w sumie nic nie urosly ;/

Przez pierwszy rok podobno się ukożeniają i nie widac wzrostu tak? Ale co zrobić aby im pomoc? Maja kore.. podlewam wieczorami prawie codzien w upalne dni, nawozu tylko nie uzywam.

Bede wdzieczny za wskazowki. ;) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem ze lubia wilgotna ziemie i ze wtedy najlepiej sobie radza. w upalne okresy jak obecnie codziennie wieczorkiem spryskam z weza,a tak to raz na tydzien. Chyba jednak deko ruszyly, jakies takie grubsze sa i widac zołte nowe pedy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ponieważ jesienią chciałabym posadzić żywopłot, zastanawiam się jaka roślina będzie najodpowiedniejsza na takie miejsce: wschodnia strona ,gleba raczej nie najwyższych lotów, gliniasta. Ponieważ działka ma lekki spadek właśnie w tym kierunku, podczas "pory deszczowej" jest tam dość wilgotno, choć raczej nie ma problemu stojącej wody. Obejrzałam wiele zdjęć zarówno iglastych, jak i liściastych żywopłotów i naprawdę trudno się zdecydować. Pod względem szybkości wzrostu wygrywa jak na razie brabant, ale niepokoi mnie informacja o tym, że ten typ szyszkuje i dlatego nie wygląda ładnie. Problem w tym , że nie mogę zobaczyć takiego właśnie żywopłotu szuszkującego i tak naprawdę nie wiem czego się spodziewać. Mam "kórniki" ,które są wręcz obsypane nasionami czy czymś w tym rodzaju i faktycznie nie prezentują się zbyt ładnie ( jak dla mnie). Czy to samo jest z brabantem? Może macie jakieś zdjęcia żywopłotu z brabantów? Czy występuje u was owo szyszkowanie? Czy można się jakoś przed tym ustrzec , np. dzięki odpowiedniej pielęgnacji drzew? Czytałam bowiem, że szyszkują zwłaszcza kiedy mają zbyt sucho, a jeśli jest odpowiednio dużo wody to nie ma z tym problemu. Czy to może być prawda?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...