Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Rzadkie są dlatego , że były bardzo "starannie" zasilane nawozem - typowy chwyt na handel.

Kupuje się gałązki ze strzyżenia "spiral" później ukorzeniacz i do gleby, podlewasz nawozem w płynie (azotowym najlepiej AdBlue - to ten preparat co leje się do diesli) i rosną takie roślinki :(

Spokojnie powinny się zagęścić w pierwszym roku tylko nie nawoź ich Ty a jeśli będziesz kupował nowe to zwróć uwagę na jakość, gęsta dobrze rozkrzewiona roślina prócz ładnego wyglądu musi kosztować nie należy sugerować się ceną.

 

ps, wyżej podałem Ci sposób i nie tylko Tobie jak rozmnażać Thuje, jest to realny sposób i stosowany dość często szczególnie przez osoby które obsadzają znaczne działki ok 500 - 1 tyś krzaczków. Preparat jest dostępny w większości stacji paliw w postaci płynu- mocznika- jednak droższy od nawozu ale........łatwiej przyswajalny dla roślin i może bardziej Eco.

Pozdrawiam

 

Witam,

 

w załączniku przesyłam fotki jak thuje wyglądają obecnie. Część gałązek zaczęła przysychać. Zauważyłem, że są to gałązki które się ułamały z jakiegoś powodu. Jedyny winowajca którego mogę wytypować to wiatr. Zwierząt i ludzi brak. Mimo usychających gałązek Thuje wypuściły nowe pędy. Rekomendujecie jakieś działania oprócz utrzymywania stałej wilgotności gleby ?

 

pozdrawiam

Daniel

IMG_20180418_153638.jpg

IMG_20180418_153706.jpg

IMG_20180418_153824.jpg

IMG_20180418_153859.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Daj im do gleby po garści azofoski w granulacie, rozsyp wokoło drzewka pod korę i nic więcej nie rób, widzę, że ustawiłeś linię kroplującą , to dobrze nie przelewaj ich, ale utrzymuj wilgotną ziemię.

Będa ładnie rosły i nabiorą energii na zimę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj im do gleby po garści azofoski w granulacie, rozsyp wokoło drzewka pod korę i nic więcej nie rób, widzę, że ustawiłeś linię kroplującą , to dobrze nie przelewaj ich, ale utrzymuj wilgotną ziemię.

Będa ładnie rosły i nabiorą energii na zimę.

Pozdrawiam

 

Kilka wiadomości wyżej ktoś odradzał mi nawożenie ich na wiosnę z racji tego, że ewidentnie były wspomagane adblue. Czy mimo wszystko radzisz zastosować tą azofoskę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to byłem nawet ja :-) ale jak zaczęły rosnąć to niech mają co jeść. To dobra mieszanka nawozu, od lat stała w składzie i znana na rynku. Przeznaczona dla warzyw ale bardzo lubią ją wszystkie roślinki. Polecam. Daj im tylko raz w tym roku, obecnie najważniejsza jest woda więc raz na dwa dni linia kroplująca na 30min i będzie ok. Profilaktycznie możesz popryskać je przeciw brązowieniu thui antygrzybem bo jak gałązki się łamią to krzaczek jest poraniony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to byłem nawet ja :-) ale jak zaczęły rosnąć to niech mają co jeść. To dobra mieszanka nawozu, od lat stała w składzie i znana na rynku. Przeznaczona dla warzyw ale bardzo lubią ją wszystkie roślinki. Polecam. Daj im tylko raz w tym roku, obecnie najważniejsza jest woda więc raz na dwa dni linia kroplująca na 30min i będzie ok. Profilaktycznie możesz popryskać je przeciw brązowieniu thui antygrzybem bo jak gałązki się łamią to krzaczek jest poraniony.

 

Czy uschnięte gałązki odcinać ? Ten antygrzyb to możesz jakiś wskazać ? Bo chyba nie chodzi o taki środek jak np. Primacol Rozpylacz Anty-grzyb 2 500 ml ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thuja "Szmaragd"

 

Zobacz w jakim tempie rosną na bardzo słabej glebie bez nawozu....czas to 5 lat.

Chociaż tego typu żywopłot nie bardzo mi się podoba musiałem zasłonić się od zimnych wiatrów które są niszczycielskie dla roślin rosnących za nim. Przez ten szpaler jest na działce dużo spokojniej, cieplej, a przede wszystkim nie wieje i nie wysusza zimą. Od północy mam żywopłot liściasty.

IMG_1456.jpg

IMG_20180428_095141.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w jakim tempie rosną na bardzo słabej glebie bez nawozu....czas to 5 lat.

Chociaż tego typu żywopłot nie bardzo mi się podoba musiałem zasłonić się od zimnych wiatrów które są niszczycielskie dla roślin rosnących za nim. Przez ten szpaler jest na działce dużo spokojniej, cieplej, a przede wszystkim nie wieje i nie wysusza zimą. Od północy mam żywopłot liściasty.

 

Pięknie się rozrosły!

Ja zasadziłem w tamtym roku mniej więcej wysokosci 150cm.

Planuję zrobić szpaler wysokości ok. 190cm aby zasłonić pobliską działkę z jej "ruchomymi" elementami :p

Czy jak posadziłem je w zeszłym roku i już widzę, że sporo podrosły to mam je czymś nawieźć? Zależy mi aby jak najszybciej osiągnęły odpowiednią wysokość ale aby nie miało to negatywnego wpływu na ich budowę, aby dalej były takie zwarte i zbite a nie prześwitujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak każda roślina lubi jeść, szczególnie że ma w sąsiedztwie inne z takimi samymi potrzebami. Jeśli nie masz czasu kup nawóz do iglaków długo działający np 100 dni (niekoniecznie w kolorowym opakowaniu) . Potem na jesień obficie podlej i daj im nawóz jesienny. Nowo utworzone pędy stwardnieją, a roślinki przetrwają zimę. Wiosną wszystkie jeśli zajdzie potrzeba przytnij do równego wymiaru i pozwól im się zagęści i rosnąć dalej. Ja jeszcze od ubiegłego roku pryskam wiosną miedzianem , to dlatego, że w mojej okolicy zaobserwowałem u innych niepokojący objaw żółknięcia thui szmaragd nie wnikałem w szczegóły pryskam . Nie szkodzi.... Nie zaszkodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc udało mi się wyłożyć agrowłókninę oraz wykopać dołki . Jadę kupić do szkółki 116 żywotników i pytanie czy mogę razem z tujami dołożyć torfu athena ph3,5-4,5 czy inne podłoże? Kupiłem również nawóz YaraMila Complex nawóz dać od razu po zasadzeniu czy po jakimś czasie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co torf? Żywotniki nie lubią kwaśnej ziemi.

Torf jest jałowy i służy wyłącznie do zakwaszania gleby.

 

nie nawozi się roślin zaraz po posadzeniu.

 

radzę też poczytać o włókninie i skutkach jej stosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc udało mi się wyłożyć agrowłókninę oraz wykopać dołki . Jadę kupić do szkółki 116 żywotników i pytanie czy mogę razem z tujami dołożyć torfu athena ph3,5-4,5 czy inne podłoże? Kupiłem również nawóz YaraMila Complex nawóz dać od razu po zasadzeniu czy po jakimś czasie?

Zrób wszystko co wg Ciebie jest złe dla żywotników wtedy będą miały najlepiej :-) to co napisałeś jest najgorsze co możesz dla nich zrobić :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na włókninę będę kładł kamienie albo korę jeszcze nie wiem.

 

No właśnie czytałem żeby dorzucić do tuji torfu ...

Ja miałem tam glebę piaszczysta z duza ilością chwastów, dlatego postanowiłem wykopać dołki usunąć tą glebę i wkładając tuje dosypać świeżej tylko jakiej jak nie ten torf?

Podłoże dla iglaków z obi ? Zrobić błotko i zalać tuje ?

Edytowane przez Kuji123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...