Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

WIELKOPOLSKA- biała lista solidnych


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z uwagi na to ze koncze juz swoj dom to poszukuje parkieciarza do polorzenia parkietu, deski barlineckiej i paneli. Prosze o polecenie kogos dobrego u kogo wczesniej taki fachowiec cos robil. W zamian polecam kilku wykonawcow ktorych moge poleciec bo wykonali swoaj robote perfekcyjnie:

 

Ja bym bardzo zachęcał wszystkich do wypełnienia w swoim profilu miejsca budowy domku, albo żeby po prostu napisali to w poście. Przypominam, że jest to grupa "Biała lista solidnych - Wielkopolska" i budujących w okolicach Piły niekoniecznie interesują namiary na fachowców z Kępna... Ponieważ polecasz wielokrotnie polecanego Z.K., który działa raczej w okolicach Poznania, wnioskowałbym, że również w jego okolicach budujesz dom. Ale to wcale nie jest takie pewne...

 

udziele wszelkich wyjasnien - prosze tez pamietac ze NADAL SZUKAM PARKIECIARZA

 

A żeby było na temat:

Tomasz Matysiak 606 904 556

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

To mój pierwszy post na tym forum.

Chcemy budować w Siedleczku koło Kostrzyna Wlkp. Szukamy ekipy, która zrobi fundamenty + bloczki betonowe w tym roku. Powierzchnia zabudowy domu 187,5m2 i budynek gospodarczy 86,45 m2.

 

Niekoniecznie tanio, choć miło będzie jeśli cena będzie ok. Ważne, by było dobrze i solidnie.

 

Okolice Kostrzyna Wlkp, Nekli lub Swarzędza.

 

Proszę o namiary.

 

Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

.

 

Co do murarzy - co prawda jeszcze nie skonczyli wszystkiego (zostało kilka "pierdółek") ale polecam:

 

Damian Jaroć, tel 504 098 468, albo 693 48 48 83

 

bardzo sprawna i rzetelna ekipa. Codziennie od 7 na budowie, niestraszne im deszcze i słoty. Zadnych "ucieczek" na inne budowy bez informacji. Pan Damian przy tym ewidentnie zna sie na robocie, czego nie mozna powiedziec o inwestorze :-) KIerbud (Z.Konieczny) równiez bardzo pochlebnie wypowiadał sie o pracy majstrów.

 

Co do murarzy - co prawda jeszcze nie skonczyli wszystkiego (zostało kilka "pierdółek") ale polecam:

 

 

Witam wszystkich. Moja przygoda z Panem Damianem Jarociem zaczeła się od.......Białej Listy Solidnych. stamtąd wlaśnie wzięłam jego namiary, wiedziona świetnymi opiniami .dodatkowo mój super Kierbud( też z bialej listy) mowil ze to dobry, niedrogi fachowiec . No to zadzwonilam , dostalam wycene, spotkaliśmy się, pokazaliśmy projekt , ponegocjowalismy cenę i niby wszystko mialo ruszyć. Niestety, poniewaz nie podpisalismy umowy z Panem Damianem to okazalo się ze juz potem nie starczylo dla nas miejsca- tu od razu dodaje , ze nie mialam o to pretensji bo wiadomo ze ekipa nie będzie czekala . No więc umówiliśmy się na rok 2010. Zadzwonilam, okazalo się ze sierpien, potem że wrzesien ale pomyślalam ....ok............. Spotkaliśmy się : na dzialce( zeby ją jeszcze raz obejrzec) oraz w domu , w celu podpisania umowy i ostatecznych ustaleń. Pan Damian przyszedł ale....................bez umowy..................wobec czego ustaliliśmy ze umowę przygotuję ja. Pan Jaroć z własnej inicjatywy chcial przyspieszyć wejście na budowę , bo cytuję: jest mokro i tam gdzie teraz robimy, zalało.........więc umawiamy się na czwartek na 7 rano.......z umową...... pan Damian obiecał zadzwonic w poniedzialek zeby ostatecznie potwieirdzić czy to rzeczywiście będzie czwartek czy piątek. No i zaczęło się....Od wtorku przez okrągle 2 tygodnie wykonalam niezliczone ilości telefonów do Jarocia. Oczywiscie bez rezultatu. W końcu zadzwonilam do Kierbuda , który odniósł sukces i dodzwonil sie do Jarocia a ten mu pokrętnie powiedzial ze...byl chory ........i ze zadzwoni do mnie na pewno na dzien następny. Oczywiście tak sie nie stało. Zeby było śmieszniej zadzwonilam znowu do Kierbuda i tym razem wersja Pana Damiana byla taka- nie wiem co ma zrobic, nie wyrabiam się , nie wiem czy wziąc tą robotę. no do cholery jasnej- ja rozumiem wiele, ale żeby po gówniarsku unikać telefonów, przetrzymywać ludzi bez zadnej informacji, robić z siebie niepoważnego człowieka i chować za plecami innych??????? Dodatkowo, wielokrotnie prosilam Jarocia o oddanie moich dokumentów- jakby nie bylo , kopia takiego projektu tez do cholery kosztuje.

Wniosek jest jeden- moze to i są fachowcy, tyle ze sodówa do glowy jak widac odbija każdemu...bo żaden szanujący się fachowiec nie będzie robil takiej gówniarzerii jak Jaroc.........

NIE POLECAM.........

.za to polecam swojego Kierbuda, pana Zbyszka K - o nim przeczytacie na bialej liście. fajny facet i tyle w temacie.

 

A my , na szczescie ruszamy 05.10...............oby tylko przez obsuwę Jarocia starczylo nam czasu do mrozów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pochwał dla ekipy murarzy pana Damiana Jarocia (tel.504098468). Pan Damian to terminowy, bezproblemowy, a przy tym sympatyczny fachowiec. Myśli za inwestora, zawsze służy poradą. Na etapie wytyczenia domu wyłapał błąd geodety.

Z przyjemnością wpisuję na białą listę również hurtownię Begier w Suchym Lesie (tel. 061 6558630) - konkurencyjne ceny, a towar zawsze dowieziony w uzgodnionym terminie.

 

Witam wszystkich. Moja przygoda z Panem Damianem Jarociem zaczeła się od.......Białej Listy Solidnych. stamtąd wlaśnie wzięłam jego namiary, wiedziona świetnymi opiniami .dodatkowo mój super Kierbud( też z bialej listy) mowil ze to dobry, niedrogi fachowiec . No to zadzwonilam , dostalam wycene, spotkaliśmy się, pokazaliśmy projekt , ponegocjowalismy cenę i niby wszystko mialo ruszyć. Niestety, poniewaz nie podpisalismy umowy z Panem Damianem to okazalo się ze juz potem nie starczylo dla nas miejsca- tu od razu dodaje , ze nie mialam o to pretensji bo wiadomo ze ekipa nie będzie czekala . No więc umówiliśmy się na rok 2010. Zadzwonilam, okazalo się ze sierpien, potem że wrzesien ale pomyślalam ....ok............. Spotkaliśmy się : na dzialce( zeby ją jeszcze raz obejrzec) oraz w domu , w celu podpisania umowy i ostatecznych ustaleń. Pan Damian przyszedł ale....................bez umowy..................wobec czego ustaliliśmy ze umowę przygotuję ja. Pan Jaroć z własnej inicjatywy chcial przyspieszyć wejście na budowę , bo cytuję: jest mokro i tam gdzie teraz robimy, zalało.........więc umawiamy się na czwartek na 7 rano.......z umową...... pan Damian obiecał zadzwonic w poniedzialek zeby ostatecznie potwieirdzić czy to rzeczywiście będzie czwartek czy piątek. No i zaczęło się....Od wtorku przez okrągle 2 tygodnie wykonalam niezliczone ilości telefonów do Jarocia. Oczywiscie bez rezultatu. W końcu zadzwonilam do Kierbuda , który odniósł sukces i dodzwonil sie do Jarocia a ten mu pokrętnie powiedzial ze...byl chory ........i ze zadzwoni do mnie na pewno na dzien następny. Oczywiście tak sie nie stało. Zeby było śmieszniej zadzwonilam znowu do Kierbuda i tym razem wersja Pana Damiana byla taka- nie wiem co ma zrobic, nie wyrabiam się , nie wiem czy wziąc tą robotę. no do cholery jasnej- ja rozumiem wiele, ale żeby po gówniarsku unikać telefonów, przetrzymywać ludzi bez zadnej informacji, robić z siebie niepoważnego człowieka i chować za plecami innych??????? Dodatkowo, wielokrotnie prosilam Jarocia o oddanie moich dokumentów- jakby nie bylo , kopia takiego projektu tez do cholery kosztuje.

Wniosek jest jeden- moze to i są fachowcy, tyle ze sodówa do glowy jak widac odbija każdemu...bo żaden szanujący się fachowiec nie będzie robil takiej gówniarzerii jak Jaroc.........

NIE POLECAM.........

.za to polecam swojego Kierbuda, pana Zbyszka K - o nim przeczytacie na bialej liście. fajny facet i tyle w temacie.

 

A my , na szczescie ruszamy 05.10...............oby tylko przez obsuwę Jarocia starczylo nam czasu do mrozów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również podpisujemy się pod rekomendacją dla pana Damiana Jarocia. Takiej ekipy życzylibyśmy sobie na każdym etapie budowy. Słowność, terminowość i skupienie na pracy wzbudzały zaufanie od początku do końca prac (fundamenty aż do SSO bez dachu). Do tego nieocenione jest nastawienie na potrzeby klienta i dobry kontakt - dzięki temu nie mieliśmy obaw, że w jakiejś sprawie się nie dogadamy czy też zostanie przemilczana i zrobiona po linii najmniejszego oporu. Pan Damian sam pytał o wytyczne wielu spraw, przy czym doradzał i układał prace tak, aby ewentualnie dać czas na decyzję nie zawsze zorientowanym inwestorom :-) Choć rzecz jasna miał na względzie interesy ekipy, to nigdy nie było wątpliwości, że to klient jest na pierwszym miejscu.

 

Wiadomo, że pochwała dla fachowca w swoim pierwszym poście na forum może wzbudzać wątpliwości, ale jest to bardziej potwierdzenie istniejących opinii niż nowa rekomendacja. Sami przy wyborze kierowaliśmy się właśnie opiniami stąd i można śmiało powiedzieć, że była to dobra decyzja.

 

Witam wszystkich. Moja przygoda z Panem Damianem Jarociem zaczeła się od.......Białej Listy Solidnych. stamtąd wlaśnie wzięłam jego namiary, wiedziona świetnymi opiniami .dodatkowo mój super Kierbud( też z bialej listy) mowil ze to dobry, niedrogi fachowiec . No to zadzwonilam , dostalam wycene, spotkaliśmy się, pokazaliśmy projekt , ponegocjowalismy cenę i niby wszystko mialo ruszyć. Niestety, poniewaz nie podpisalismy umowy z Panem Damianem to okazalo się ze juz potem nie starczylo dla nas miejsca- tu od razu dodaje , ze nie mialam o to pretensji bo wiadomo ze ekipa nie będzie czekala . No więc umówiliśmy się na rok 2010. Zadzwonilam, okazalo się ze sierpien, potem że wrzesien ale pomyślalam ....ok............. Spotkaliśmy się : na dzialce( zeby ją jeszcze raz obejrzec) oraz w domu , w celu podpisania umowy i ostatecznych ustaleń. Pan Damian przyszedł ale....................bez umowy..................wobec czego ustaliliśmy ze umowę przygotuję ja. Pan Jaroć z własnej inicjatywy chcial przyspieszyć wejście na budowę , bo cytuję: jest mokro i tam gdzie teraz robimy, zalało.........więc umawiamy się na czwartek na 7 rano.......z umową...... pan Damian obiecał zadzwonic w poniedzialek zeby ostatecznie potwieirdzić czy to rzeczywiście będzie czwartek czy piątek. No i zaczęło się....Od wtorku przez okrągle 2 tygodnie wykonalam niezliczone ilości telefonów do Jarocia. Oczywiscie bez rezultatu. W końcu zadzwonilam do Kierbuda , który odniósł sukces i dodzwonil sie do Jarocia a ten mu pokrętnie powiedzial ze...byl chory ........i ze zadzwoni do mnie na pewno na dzien następny. Oczywiście tak sie nie stało. Zeby było śmieszniej zadzwonilam znowu do Kierbuda i tym razem wersja Pana Damiana byla taka- nie wiem co ma zrobic, nie wyrabiam się , nie wiem czy wziąc tą robotę. no do cholery jasnej- ja rozumiem wiele, ale żeby po gówniarsku unikać telefonów, przetrzymywać ludzi bez zadnej informacji, robić z siebie niepoważnego człowieka i chować za plecami innych??????? Dodatkowo, wielokrotnie prosilam Jarocia o oddanie moich dokumentów- jakby nie bylo , kopia takiego projektu tez do cholery kosztuje.

Wniosek jest jeden- moze to i są fachowcy, tyle ze sodówa do glowy jak widac odbija każdemu...bo żaden szanujący się fachowiec nie będzie robil takiej gówniarzerii jak Jaroc.........

NIE POLECAM.........

.za to polecam swojego Kierbuda, pana Zbyszka K - o nim przeczytacie na bialej liście. fajny facet i tyle w temacie.

 

A my , na szczescie ruszamy 05.10...............oby tylko przez obsuwę Jarocia starczylo nam czasu do mrozów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz drodzy forumowicze oświećcie mnie proszę i wytłumaczcie o co chodzi z tymi wszystkimi Jarociowymi postami na białej i czarnej liście Wlkp...........

 

już odpowiadam. , poniewaz to ja jestem autorem tych postów.

Otóz skoro czarna lista jest po to zeby zamieszczec na niej firmy nierzetelne i ostrzegać innych inwestorów to tak tez zrobilam, czarną listę mamy zatem wyjasnioną.

A posty na bialej liscie są jedynie odpowiedziami na posty zachwalające osobe tego Pana.

Ponieważ nie wszyscy przeglądają czarną listę nierzetelnych i ograniczają się do bialej postanowilam , ze Ci ktorzy wyrabiają sobie tylko na tej podstawie opinie, równiez mają prawo wiedzieć, w jaki sposób ten Pan postąpil.

czy wyjaśnienia są dostatecznie jasne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz drodzy forumowicze oświećcie mnie proszę i wytłumaczcie o co chodzi z tymi wszystkimi Jarociowymi postami na białej i czarnej liście Wlkp....:wtf:

 

Dodam tylko, ze nie nie bardzo umialam wstawiać opinie innych ludzi w ramki, tak , zeby bylo widac ze jest to moja odpowiedz na ich cytaty.

Pośpiech + niezbyt duże doświadczenie na forum.

Myślę, ze słowa " What the fuck" świadczą o kulturze ....na szczescie nie mojej:) a czytanie ze zrozumieniem w podstawówce było................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze nie jest to trudne - po naciżnięciu funkcji "odpowiedz" tekst sie sam wstawia (zreszta co widać na załączonym obrazku powyżej). To że u Ciebie wygląda to jak wygląda wynika tylko i wyłącznie w ingerencji w ten tekst. Jeśli napiszesz cokolwiek "po" owym zacytowaniu nie ma prawa źle wyglądać. Prawdopodobnie kasujesz cześć cytowanego tekstu i wychodzi najłagodniej mówiąc masakrycznie. I szczerze to Jarek EM08 zrobił to sprytnie - nie każdy wie co WTF znaczy a jak sie dowie to i sie uśmiechnie pod nosem - a czytanie zlanego tekstu i domyślanie się co jest cytatem a co nie też nie jest fajne (to też można wrzucić do kategorii "czytanie ze zrozumieniem").
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze nie jest to trudne - po naciżnięciu funkcji "odpowiedz" tekst sie sam wstawia (zreszta co widać na załączonym obrazku powyżej). To że u Ciebie wygląda to jak wygląda wynika tylko i wyłącznie w ingerencji w ten tekst. Jeśli napiszesz cokolwiek "po" owym zacytowaniu nie ma prawa źle wyglądać. Prawdopodobnie kasujesz cześć cytowanego tekstu i wychodzi najłagodniej mówiąc masakrycznie. I szczerze to Jarek EM08 zrobił to sprytnie - nie każdy wie co WTF znaczy a jak sie dowie to i sie uśmiechnie pod nosem - a czytanie zlanego tekstu i domyślanie się co jest cytatem a co nie też nie jest fajne (to też można wrzucić do kategorii "czytanie ze zrozumieniem").

 

w życiu nie podejrzewałam ze będzie sie tu toczyła dyskusja tak dalece nie związana z białą listą..........

gdybyśmy zwracali uwagę na wszystkie byki językowe, brak interpunkcji oraz inne " kwiatki" pojawiajace się w tekstach innych forumowiczów to dyskusja na temat umiejętności wstawiania cytatów zdominowałaby forum, a moim zdaniem nie o to chodzi.

Proponuję więc debatę zakończyć:)

Moim zadaniem było ostrzec innych forumowiczów przed działaniami Damiana Jarocia.

Over and out

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już mamy trzymać sie tematu, to cała dyskusja spowodowana jest 3 krotnym powtórzeniem tej informacji - i jest to dobry moment aby przypomnieć zasady używania forum. Jeśli nie potrafisz przyjąć do wiadomości uwag to nic na to nie poradzę. A ten rodzaj problemu co podałaś jakoś mi sie nie wydaje na kwalifikowanie na czarną listę - nie bronię tej osoby (nawet jej nie znam, nie wiem jak wygląda etc) - jak już to żółta kartka. Bo na Białej Liście znajdują sie osoby/firmy szczerze polecane przez sporą grupę osób, które idąc tymi kategoriami nie zasługują na istnienie na tej liście. Nikt nie jest doskonały a chyba miałaś takie wobrażenie, że dzięki tej liście znajdziesz takie osoby. Jednym wykonają pracę dobrze, innym źle. Sam brałem wiele osó z tej listy i o nikim nie mogę powiedzieć, że wykonali swoją robotę perfekcyjnie (nawet jeśli prawie peany na ich cześć były na tym forum) - każdy z nich coś spieprzył i trzeba to poprawiać (o ile się da). Wykonują swoją pracę dobrze ale tylko dobrze - są tylko i aż ludźmi i popełniają błedy (z różnych przyczyn - lenistwa, opieprzania sie, niedbalstwa czy też braku umiejętności).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już mamy trzymać sie tematu, to cała dyskusja spowodowana jest 3 krotnym powtórzeniem tej informacji - i jest to dobry moment aby przypomnieć zasady używania forum. Jeśli nie potrafisz przyjąć do wiadomości uwag to nic na to nie poradzę. A ten rodzaj problemu co podałaś jakoś mi sie nie wydaje na kwalifikowanie na czarną listę - nie bronię tej osoby (nawet jej nie znam, nie wiem jak wygląda etc) - jak już to żółta kartka. Bo na Białej Liście znajdują sie osoby/firmy szczerze polecane przez sporą grupę osób, które idąc tymi kategoriami nie zasługują na istnienie na tej liście. Nikt nie jest doskonały a chyba miałaś takie wobrażenie, że dzięki tej liście znajdziesz takie osoby. Jednym wykonają pracę dobrze, innym źle. Sam brałem wiele osó z tej listy i o nikim nie mogę powiedzieć, że wykonali swoją robotę perfekcyjnie (nawet jeśli prawie peany na ich cześć były na tym forum) - każdy z nich coś spieprzył i trzeba to poprawiać (o ile się da). Wykonują swoją pracę dobrze ale tylko dobrze - są tylko i aż ludźmi i popełniają błedy (z różnych przyczyn - lenistwa, opieprzania sie, niedbalstwa czy też braku umiejętności).

 

 

o ile sobie dobrze przypominam nie ma " zółtej listy" , której ideą byłoby dawanie złótych kartek dla firm. Poza tym , nigdy nie zarzuciłam Jarociowi braku fachowości a jedynie nieodpowiedzialne, gówniarskie zachowanie typu- podejmowanie się prac, umawianie się na konkretny termin( zważ , ze przed wejsciem ekipy zamawia się beton, deski szalunkowe, piasek i inne rzeczy , które MUSISZ dograc zanim ekipa wejdzie) . DAMIAN JAROC TRAFIŁ TU ZA NIE ODBIERANIE TELEFONOW PRZEZ PONAD 2 TYGODNIE, NIE POINFORNMOWANIE MNIE O TYM CO SIE STAŁO ZE WAROWALISMY NA BUDOWIE W UMOWIONYM TERMINIE OD 7 RANO CZEKAJĄC NA NIEGO!!!!!!!!!!!!! CHOWANIE SIĘ ZA PLECAMI KIERBUDA I PRZEKAZYWANIE PRZEZ NIEGO WIADOMOSCI JEST ZACHOWANIEM NIEPOWAZNYM I NIKT MOJEGO ZDANIA NA TEN TEMAT NIE ZMIENI

 

zwaz proszę, ze czesto się zdarza ze ekipy na początku sie starają, wyrabiają sobie markę i ...................na tym się kończy.

Idąc na fali sukcesu stopniowo obniżają standard działania.

A ideą białej listy jest polecanie fachowców rzetelnych, poważnych i odpowiedzialnych.

Zachowanie Jarocia w tym wypadku przeczy tym standardom.

 

Koszt zachowania tego Pana- miesięczna prawie obsuwa na budowie, mnóstwo nerwów i gorączkowe poszukiwanie nowej ekipy. Kazdy kto buduje wie co to znaczy przed zimą.

 

dziwi mnie jedynie to ze niby nie znasz tego Pana a go bronisz....................hmmmmmmmmmmmmm........................no comments

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie jeszcze na jeden komentarz i na tym koniec aby nie zaśmiecać tego forum.

 

Nie rozumiem Twojej postawy sugerującej, że kierują mną jakieś pobudki a propos bronienia tej osoby - stawianie tezy wraz z wyraźną sugestią co do moich intencji nie jest ładnym zachowaniem. Nie muszę sie tłumaczyć i nie zamierzam - jeśli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem co napisałem powyżej , to powtórzę się, nic na to nie poradzę.

 

Niemniej, zamieszczanie na tym forum opinni powinno być po przemyśleniu bo wydaje mi sie, że pisząc te posty byłaś wyraźnie zdenerwowana (chyba po takim czasie nadal jesteś).

 

A żeby nie być pustosłowny, to z tej białej listy, na która sie powołujesz przytoczę jeden przykład - a niejakiego kierbuda, który tak sie składa, że też jest moim kierbudem. I dawniej odebrał wykonanie kominów, które obecnie ciekną (a które zrobiła także polecana na tym forum ekipa Karka Jessy). A teraz komentarz od niego, że błąd wykonania jakoś nie poprawia mojej sytuacji. Jak widzisz z tą rzetelnością, odpowiedzialnościa i sumiennością to dobre hasła marketingowe - ale nie żeby używać ich jako przykładu. Mam jeszcze powymieniać parę tych "ekstra fachowców" z Białej listy, którzy rzekomo są tak profesjonalni?

Jak sama nie sprawdzisz to nikt Ci nie pomoże - taka jest smutna prawda. Jak sie łudzisz inaczej to dalsze etapy zweryfikują tą postawę- nie życzę źle (wręcz przeciwnie) ale nie wierzyć nikomu, sprawdzać, pytać, sprawdzać, pytać i tak do upadłego to jest sposób na uniknięcie problemów - a nie legitymizowanie jakości wykonania prac umieszczeniem nazwiska na Białej Liście.

 

Ps. I pomimo, wpadek tych ludzi nie sądze, że zasługują na umieszczenie na Czarnej Liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji parę komentarzy na ekipy, które u mnie robiły - obecnie jestem na etapie wykończeniówki. Praktycznie nikt nie wykonał swojej roboty bez zarzutów, ale generalnie są to dobrzy fachowcy, słowni, ale trzeba ich kontrolować.

 

1. Hydraulik (woda, kanaliza, grzejniki, odpływy) - Stanisław Starski (ale używa raczej imienia Jan) z Pyzdr, tel. 0 601 076 562. Może szorstki w obyciu ale poczciwy człowiek, doradzi, podpowie, montuje raczej piece na ekogroszki i Vaillanty (z gazowych).

2. Elektryk - Adam Staszyński, tel. 0 606 483 423. Pomimo naprawdę drobnych błędów dobrze sie z nim współpracowało. Przy okazji warto pokazać plany kanalizacji w mieszkaniu bo z tego też wynikają problemy. Ma dobre ceny w hurtowni, więc można załatwiać przez niego towar.

3. Tynki zewnętrzne - ekipa p. Rafał, tel. 502 085 459. Generalnie robią ok, szybko i sprawnie ale niestety trzeba sprawdzić każdą scianę (nie wszędzie było dobrze). Trzeba też pilnować grubości tynków na ścianach. Nie oszukują na ilości metrów.

4. Murarze - ekipa Jarka Jessy, tel. 602682177. Generalnie większych zarzutów nie mam poza kominami, w których źle zrobili zaprawy (zbyt suchą przez co ciekną kominy - wyszło niestety po czasie). Drobnym minusem jest słabsze planowanie zakupów - cześto zgłaszają w trakcie prac aby coś dowieźć kiedy w sumie to jest "na już" potrzebne. Jak nie macie sprawnej i szybkiej hurtowni na podorędziu mogą być obsuwy,

5. Obróbka blacharska, opierzenia balkonów i tarasów- p. Zbigniew Mamczarz, tel. 697 575 956. Dobrze wykonane, nic nie cieknie. Jego brat robi posadzki - Michał tel. 663 351 7718 (generalnie ok, w jednym miejscu nie było poziomu) - raczej sugeruję wzięcie własnego materiału.

6. Beton - Stanbud Garby/Swarzędz, tel. 061 817 30 36. Absolutny numer jeden na budowie. Nigdy, przenigdy sie nie spóźnili, zawsze na czas. Pracę oceniam na szóstkę.

7. Hurtownia Budowlana Bolann z Gniezna (dla tych budujących od wschodniej strony P-nia) i p. Michał Kiełpiński - bardzo dobrze oceniam współpracę, doradzi podpowie, nie wciska kitu. Wiele spraw można załatwić od ręki (jak jest transport oczywiście), tel. 0 605 834 702.

8. Przyłącza wodne, gazowe, budowa wodociągów - PHU Kolanko, p. Głowacki - tel. 602 334 363. Sprawna ekipa.

9. Dekpol, dachówka - na czas, dobre ceny, towar niepotłuczony, prosty etc. p. Łukasz Łeszyk tel. 513 207 757.

10. Pospółka Jerzy Gierdalski - tel. 605 441 491.

11. Armatura (wanny, prysznice etc.) - Santex http://www.santex.waw.pl/. Dobre ceny, na czas.

12. Płytki (wszelakiego typu) - http://www.swiatplytek.pl z Kielc. Wszystko na czas, nic nie potłuczone, odcienie i kolory płytek ok., ceny ok.

13. KG, ocieplenia wewnętrzne - p. Rybak (polecany zresztą na forum), tel. 601 981 375. Sprawna i zgrana ekipa, szybko robią.

14. Szpachle, ocieplenia zewnętrzne (robią też wewnętrzne, KG, malowanie) - ekipa p. Roberta Łęgowskiego z Pyzdr tel. 697 303 820. Sprawnie robią, praca ok.

15. Sprawdzanie zagęszczenia gruntu - p. Witold Szczepanik, tel. 605 552 539 lub 691 771 169.

16. Kominki - ww.kratki.com. Polski producent dobrych jakościowo kominków (Jedlińsk koło Radomia). Dostawa ok w terminie.

17. Napęd do bram przesuwanych (głównie firmy NICE) p. Krystian Schmidchen (chyba spod Obornik Wlkp), tel. 501 244 443. Bramy to działalność poboczna, główne zajęcie to ślusarstwo (ale tu nic nie brałem więc nie komentuje).

 

W razie pytań prosze pisać na priv.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam pytanie -udało się Tobie kogoś znaleźć. jestem w podobnej sytuacji przed zakupem domu w Poznaniu (stan developerski plus) i chce przed zakupem upewnić się co kupuję. Poszukuję inspektora nadzoru, który sprawdzi i porówna do projektu a także zerknie na dokumenty w trakcie jednej wizyty. Będę wdzięczny za jakieś polecane osoby.

 

Polecam pana Mariana Racka, biegłego sądowego. Zlecenie było załatwiane za pośrednictwem Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa na Wieniawskiego tel. 61 8536805

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się mogę wreszcie dopisać.

Z całego serca polecam firmę wykonującą nietypowe nadproża do nietypowych w kształcie okien ze specjalnym oprzyrządowaniem do zamontowania w nadprożu "wnętrzności" rolety.

U mnie zamówienie zrealizowano wręcz ekspresowo.

http://www.zfe-ziegel.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Polecam wszystkim potrzebującym dobrego fachowca wod-kan i co . KRZYSZTOF WACHOWIAK . To naprawde świetny specjalista, fachowo doradzi i podpowie, zaprojektuje optymalne prowadzenie rur. Solidny i terminowy, chęnie odpowiada na wszelkie pytania każdego dnia i o każdej porze. Miły, wesoły i uczciwy człowiek . Naprawde polecam.

jego nr 601082777

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...