Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

WIELKOPOLSKA- biała lista solidnych


Recommended Posts

Z ogrodzeniem tymczasowym to są cyrki.

 

 

Dzieki za wszystkie informacje na temat ogrodzenia tymnczasowego. Naprawde warto na tym forum zasiegnac "języka" bo okazuje sie ze: ogrodzenie tymczasowe nie jest obowiązkowe (a tak wielu twierdzi) ze ceny, które firemki podaja są złodziejskie (21 za mb) i że jak już można o wiele wiele taniej takie ogrdzenie postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Gosc_gość
Z ogrodzeniem tymczasowym to są cyrki.

 

 

Dzieki za wszystkie informacje na temat ogrodzenia tymnczasowego. Naprawde warto na tym forum zasiegnac "języka" bo okazuje sie ze: ogrodzenie tymczasowe nie jest obowiązkowe (a tak wielu twierdzi) ze ceny, które firemki podaja są złodziejskie (21 za mb) i że jak już można o wiele wiele taniej takie ogrdzenie postawić.

 

przestrzeganie ograniczenia prędkości tez jest obowiązkowe, a jakie jest życie każdy wie :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ,ale z tym brakiem obowiązku ogrodzenia budowy to chyba nie do końca prawda , kiedyś wyczytałem gdzieś w gazecie z paragrafami ze ogodzenie budowy jest wymagane tak jak powieszenie tablicy informacyjnej i jak sie trafi czubek urzędas to mogą być kary , na szczeście żadko sprawdzają z gminy place budowy , ja ogrodziłem siatką i jak na razie tak zostanie bo kasy zbraknie na ładny płocik a jednak mieszkać bez płota to jakoś mi nie pasuje :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ podejście mamy bardzo podobne, uważam,że to naciąganie nieświadomych rozpoczynających budowę, niestety naciągacz trafi się zawsze i będzie nawijać makaron na uszy jak trzeba zrobić żeby było solidnie, nie uświadamiając,że takie ogrodzenie nie musi miec np bramy wjazdowej w ogole, u nas zamykała się sama siatka na kawałek drutu, zresztą w połowie roku i tak już trzeba było zdjąć jak większe transporty wjeżdżały a potem jak zaszęlismy murowac ogrodzenie..zbędny wydatek, który nas kosztował w sumie chyba 700zł

 

Z ogrodzeniem budowy są kwestie:

- tymczasowe ogrodzenie - nie trzeba pozwolenia + nie boli jak trzeba rozwalić je jak ma wjechać jakiś większy sprzęt na budowę - w łątwy sposób można to załatać,

- stałe - tu już jest papierologia - pozwolenie (ważne jeśli jest droga), pozwolenie na zajęcie pasa drogowego itp. Nie wspomne o tym, że trzeba tez spisać umowę z sąsiadami o płot (tak na wszelki wielki).

 

A propos kosztów. Ja robiłem całe ogrodzenie (ok 100mb) sam i wyszło mnie to ok. 500 zł. Jest z tym trochę latania i zachodu ale da radę. Orientacyjne koszty

- 40 palików - ok 80 zł

- 100mb siatki leśnej - 300 (bez faktury)

- wypożyczenie świdra glebowego - 60 zł/dobę

- benzyna, olej, gwoździe (można użyć pistoletu tapicerskiego) do montażu siatki - 120zł.

 

Nie przeszkodzi to potencjalnemu złodziejowi w rabunku ale przynajmniej nie ułatwi. Ponadto tak sie składa, że jak coś jest ogrodzone to jednak inaczej sie do tego podchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam starszyznę z doświadczeniami - zaczynam budowę w Potaszach gm. Czerwonak i potzrebuję namiarów na sprawdzonych kierowników budowy. Dodatkowo przydałoby się parę kontaktów na polecane przez Was firmy od fundamentów. Przy okazji pytanko - jak to jest kupujecie materiał sami a firmie placicie za robociznę czy bierze sie od nich wszystko? Pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro biała lista, to chciałbym polecić ekipę p. Andrzeja (603-613-479). Zajmują się tynkami maszynowymi na Poznań i okolice, polecił ich mój dobry kolega - nie żałuję. Terminowość, bardzo fachowa robota, ściany właściwie gotowe do malowania - równe i proste, zostawiają po sobie porządek! i cena jaką uzgodniliśmy po oględzinach wyszła przy odbiorze nawet niższa, bo powiedzieli że tak się miło u mnie robiło, że i cene obniżyli, byłem mile zaskoczony, polecam! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie-

Poszukuję firmy (w miarę taniej) sprzedającej i montującej szamba w okolicach Borówca czy Kamionek

 

Hej!

 

Polecam firmę Fach-bet z Bugaja i kontakt z Panem Stempuchowskim (605 302 305). Szamba montują w całej Wielkopolsce a nawet i poza nią. Da się dogadać co do ceny. Sam montaż terminowo i bardzo sprawnie (2,5h od od wykopania po zasypanie z przerwą na kawę ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

zwracam się z ogromną prośbą o podesłanie na maila namiarów na sprawdzone ekipy zajmujące się pracami wykończeniowymi - gładzie szpachlowe, wylewka betonowa, zabudowa z płyt GK, montaż płytek i reszta prac wykończeniowych.. :)

obecnie na budowie mamy czwartą ekipę i już sił brak... pierwsza ekipa budująca pod klucz zniknęła nam na 2 miesiące i cały czas zwodzili, że będą od nast tygodnia, druga okradała z materiału i to tak konkretnie, trzecia chodziła zalana już od rana a czwarta-obecna weekend zaczyna od czwartku i kończy w poniedziałek... normalnie wiekszych pechowców od nas chyba nie ma... :cry: domek 130 m budujemy od marca zeszlego roku a plany byly na zamieszkanie w czerwcu :roll: pospisywałam sobie stad trochę numerów ale jeśli ktoś mógłby też od siebie coś wrzucić będę bardzo wdzięczna :) miejsce budowy to Ceradz Kościelny - gm. Tarnowo Podgórne - 20 km od Poznania

A wszystkim budującym życzę by nie doświadczyli naszej przeprawy budowlanej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ramach rewanżu mogę polecić zainteresowanym na priv taniego stolarza - w porównaniu z innymi zapłaciłam o ok 6-7 tysiecy mniej na całej zabudowie - fotek niestety nie posiadam póki co, ponieważ kuchnia czeka u niego na odbiór, dopóki nie uporamy się z wykończeniówką, ale on dysponuje swoimi fotkami jakby co :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie-

Poszukuję firmy (w miarę taniej) sprzedającej i montującej szamba w okolicach Borówca czy Kamionek

 

Hej!

 

Polecam firmę Fach-bet z Bugaja i kontakt z Panem Stempuchowskim (605 302 305). Szamba montują w całej Wielkopolsce a nawet i poza nią. Da się dogadać co do ceny. Sam montaż terminowo i bardzo sprawnie (2,5h od od wykopania po zasypanie z przerwą na kawę ;))

 

nie chcę spamować na tej liście, ale jak to firma z Bugaja (droga na Gniezno) to lubi sie bardzo wysoko otwierać z ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...