Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

WIELKOPOLSKA- biała lista solidnych


Recommended Posts

Takie komentarze wpisuje się na Czarnej, a nie zaśmieca Białej Listy.

Tak się składa, że Damian Jaroć budował u mnie dom w zeszłym roku i nie mogę mu nic zarzucić. Umowę podpisaliśmy po krótkich negocjacjach, prace przebiegały sprawnie, rozstaliśmy się w przyjaźni. Nawet gdy okazało się po czasie, że konieczna była korekta otworów okiennych, otynkowanie ściany garażu i poprawka otworu drzwiowego w łazience (moje niedopatrzenie), Pan Damian z ekipą wykonali to ... za darmo.

I jeszcze taka uwaga. Nikt nie jest doskonały, a czasy takie, że ludzie totalnie zabiegani. Są osoby, którym wydaje się, że budowa ich domu (było nie było ważne wydarzenie dla inwestora) to rarytas, na który czają się ze zniecierpliwieniem zastępy fachowców. Dla nich to tylko kolejna budowa, która - co oczywiste - powinna być dobrze i solidnie wykonana. Ale nic więcej. Podobnie pełno jest budowlańców (vide Czarna Lista), którym wydaje się, że lepszych fachowców od nich nie ma na tych szerokościach geograficznych, nawet jeśli odwalają totalną chałę. Damian Jaroć to porządny, solidny fachowiec, który być może powinien poprawić asertywność. Myślę jednak, że trochę dystansu do siebie nikomu nie zaszkodzi ;), bo wpisywanie złej opinii przez "kilkupostowca" li tylko na podstawie fiaska rozmów przedwstępnych trąca zwykłym pieniactwem.

 

 

Drogi Egonie,

 

Nigdzie nie napisałem, że Damian Jaroć nie jest solidnym fachowcem. Jeżeli przeczytasz mojego posta dokładnie, to stwierdzisz, że napisałem tylko, że jest to osoba na, której słowie nie można polegać. Mam prawo do własnego zdania, ty masz prawo do swojego. Przez tego Pana straciłem mnóstwo czasu i sporo nerwów. Przy poszukiwaniu ekipy kierowałem się m.in. forum muratora i białą listą. Takich osób jak ja jest pewnie więcej, dlatego pozwoliłem sobie zamieścić post potwierdzający opinię innej osoby, tak, aby inne osoby miały z tego pożytek. Ty polecasz tego pana, ja zdecydowanie nie. Nie znając sytuacji wypowiadasz się o fiasku rozmów przedwstępnych, których treści nie znasz. Wybacz ale jako Szanowny Pan "Doświadczony Wielopostowiec" to Ty powinieneś mieć więcej dystansu, a przynajmniej nie podważać opinii, która jest odmienna od Twojej. Wniosek jest taki, że z tą firmą ostrożne. Być może znalazł budowę na której zarobi lepiej, ja to rozumiem, ale zwykła przyzwoitość wymaga poinformowania osoby z którą się już umówił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wydaje mi się, że Biała i Czarna lista są po to, by polecać lub odradzać "fachowców" za wykonaną pracę a nie stosunek do klienta.

Na pewno jest wkurzający fakt, ze traci się jakąś ekipę a przy okazji ma się opóźnienie na budowie. Natomiast na przyszłośc to radzę rozmawiać z kilkoma firmami gdyż właśnie takie zachowania firm (niestety są one dość częste) prowadzą do nieprzyjemnych sytuacji. CO oczywiście nie tłumaczy zachowania Pana Damiana, który sachował sie nie fair.

 

Pan Damian Jaroć również budował mój dom i z czystym sumieniem mogę go polecić. Zdarzały się małe nieporozumienia oraz sprawa trochę spieprzonego komina:( NAtomiast reakcja była natychmiastowa - poprawiali go w niedzielę, zaraz po naszym telefonie.

 

Pan Damian i jego ekipa byli zawsze na czas na budowie, zawsze chętnie robili poprawki i bez problemu wprowadzali nasze zmiany w trakcie prac. Dodatkowo nigdy nie było problemu by zmienić wykonane juz prace - gdyż nierzadko zdarza się, że dopiero po wybudowaniu można zobaczyć, że warto daną rzecz zmienić.

 

Za wykonaną pracę mogę śmiało Pana Damiana i jego ekipę polecić.

 

Acha, do nas zawsze oddzwaniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam firmy do postawienia domu oczywiście od fundamentów stan surowy zamknięty dach dachówka dom w okolicach Poznania kogo polecacie :)

 

Tak... Polecanego Damiana Jarocia zdążyliście już poznać. Pozostałe znane ekipy na (pod)poznańskim rynku wraz z opisami są do znalezienia właśnie na tej liście. Proponuję właśnie na niej szukać kontaktów. Materiału do przeglądnięcia jest może dużo, ale moim zdaniem się opłaca zainwestować trochę czasu. Przy okazji znajdziecie namiary na fachowców z innych branży.

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do MarciniNatalia

 

Witam, ja polecam DACHFOX - ale to odnośnie dachu, firmy do budowy domu zdecydowanie polecić nie mogę - bo zadowolona w 100% nie byłam.

najlepiej znaleść kilka firm i poprosic o wycene robocizny ( to nic nie kosztuje)- jesli zalezy na cenie, aha...a co do wykonawców ja osobiście jak stawiałam domek to juz po przygodach z murami - firmę od dachu sprawdziłam - podjechałam na budowe, którą kończył p. Krawczyński, zobaczyłam z moim kierownikiem budowy i nie było zadnych zastrzeżen - nieraz te kilka złotych ( choć wiem ze paliwo nie jest za tanie......o zgrozo) warto wydac i zobaczyc jak wygląda praca naszego "przyszłego" wykonawcy..- naprawde warto bo dom buduje sie na lata a nie po to by non stop coś poprawiać i tracić nerwy..p.s. zawsze mogę wysłać zdjęcia na priv. Powodzenia zyczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Polecałem na tym forum ekipę Pana Tomasza Napierały, który wybudował mój dom od fundamentów po dach. Bardzo ważne w przypadku wykonawcy jest także jego podejście do potencjalnych poprawek.

 

U mnie zdarzyło się tak, że zastosowany klej systemowy nie chwycił styroduru, pomimo, że producent deklarował, że klej jest do tego przeznaczony (ocieplenie fundamentów). Po zimie siatka z klejem odchodzi. Zadzwoniłem do Pana Tomasza z reklamacją i nie ma żadnych problemów. Przyjadą w ciągu kilku najblizszych dni i na nowo przygotują opaskę na styrodur (tym razem zostanie on dodatkowo zmatowiony).

 

Dam znać jak poprawka zostanie już wykonana. Wtedy z czystm sumieniem będę mógł stwierdzić z czystym sumieniem, że wykonawca ten jest nie tylko solidny ale także, bezproblemowo wykonuje poprawki w ramach reklamacji.

 

Pozdrawiam i życze trafnych wyborów

 

PS. w najbliższym czasie wykonuje ogrodzenie z klinkieru i pozbruk, jeśli wykonawcy się sprawdzą to podzielę się namiarami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziemia z Czerwonaka: . Przemek,tel 514 451 255

elewacja: ekipa z gniezna, nie pamietam imienia niestety, tel. 661 718 532

 

w obu przypadkach mozna sie powołać na Mateusza z Czerwonaka, ktoremu to swiadczyli Ci panowie swoje uslugi.

 

Jeszcze a propos D.Jarocia. Rowniez u mnie budował dom i jestem naprawde zadowolony. Poprawki (taras, schody wejsciowe, ktore przemarzly) poprawione zostaly w niedziele w naprawde dobrym tempie.

Jak to powiedzial kierbud (Z.Konieczny), sa ekipy z ktorymi buduje sie przyjemnie i nie trzeba patrzec im na rece, bo znaja sie na robocie. W moich okolicach (Czerwonak) zbudowali pare domow i wszyscy sa zadowoleni.

 

To moje 0.03 złotego w tej sprawie.

Edytowane przez mateoosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Polecałem na tym forum ekipę Pana Tomasza Napierały, który wybudował mój dom od fundamentów po dach. Bardzo ważne w przypadku wykonawcy jest także jego podejście do potencjalnych poprawek.

 

U mnie zdarzyło się tak, że zastosowany klej systemowy nie chwycił styroduru, pomimo, że producent deklarował, że klej jest do tego przeznaczony (ocieplenie fundamentów). Po zimie siatka z klejem odchodzi. Zadzwoniłem do Pana Tomasza z reklamacją i nie ma żadnych problemów. Przyjadą w ciągu kilku najblizszych dni i na nowo przygotują opaskę na styrodur (tym razem zostanie on dodatkowo zmatowiony).

 

Dam znać jak poprawka zostanie już wykonana. Wtedy z czystm sumieniem będę mógł stwierdzić z czystym sumieniem, że wykonawca ten jest nie tylko solidny ale także, bezproblemowo wykonuje poprawki w ramach reklamacji.

 

Pozdrawiam i życze trafnych wyborów

 

PS. w najbliższym czasie wykonuje ogrodzenie z klinkieru i pozbruk, jeśli wykonawcy się sprawdzą to podzielę się namiarami

 

Dziś ekipa Pana Tomasza (696 435 559) dokonała poprawek - szybko i sprawnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
I co nikt nie zna dobrego architekta ?

 

Też szukam takiego kogoś ...

 

Zapomniałam dopisać,że najlepiej z okolic Poznania,Grodziska Wlkp,Nowego Tomyśla...

Wiem,że troche jest tych architektów,ale szukam sprawdzonego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...