Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

WIELKOPOLSKA- biała lista solidnych


Recommended Posts

Witam, chciałbym polecić kilka osób/firm: (...)

 

Mam wrażenie, że wkrótce na Białą Listę będą trafiać fachowcy już za sam fakt, że wykonali swoją robotę. ;-) Wymienione cechy to nie są "nowe technologie" tylko standard (choć na marginesie dodam, że jeden znany mi fachowiec od nowoczesnych kominków akumulacyjnych, preferuje staromodne kominy z pełnej cegły, oczywiście dobrze wymurowane i z odpowiednim wkładem). Silikaty muruje się coraz częściej na cienką spoinę, a ocieplenie na ścianach szczytowych robi już chyba każda ekipa (a jeśli nie robi, to KB powinien czuwać).

 

Odnośnie Twojej rekomendacji i "nowych technologii": gdyby zbudowali dom pasywny i do tego pokazałbyś zdjęcia z kamery termowizyjnej, że nie ma mostków termicznych, to efekt byłby bardziej medialny. Póki co wystarczy, jeśli Twoi tynkarze i posadzkarze wystawią laurkę polecanej ekipie od SSO, że ściany i stropy są proste i równe, wymiary zgodne z projektem, a niezależny inspektor nadzoru potwierdzi, że cała reszta wykonana była zgodnie ze sztuką budowlaną. Rozumiem, że takie praktyczne potwierdzenie dobrego wykonania SSO już masz skoro zadałeś sobie trud napisania pierwszego postu na FM ?

Edytowane przez neko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

KONBET - producent systemów stropowych i wyrobów betonowych.

Jeden z dwóch dostawców na moją budowę z którym współpraca jest prawdziwą przyjemnością.

Poproszenie o wycenę - żaden problem, od razu mam wycenę kilku różnych rozwiązań na bazie ich produktów.

Dostawa - co do umówionej minuty samochód jest na miejscu

Możliwość negocjacji. Obsługa uprzejma, kompetentna.

 

Drugi dostawca to GAB-MAR - producent zbrojeń.

Ma czas dla klienta, wyceni, dowiezie dokładnie na umówioną godzinę, robi dokładnie (kierbud zachwycony), zauważy błąd w projekcie.

 

Dlaczego w poznańskich hurtowniach klient detaliczny traktowany jest jak zło konieczne, a 30 km za Poznaniem sytuacja zmienia się diametralnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Polecamy firmę ogólnobudowlaną DACH-BUD pana Marcina Tomaszewskiego - budują z własnych materiałów lub dostarczanych od inwestora - od fundamentów aż po wykończenie domu do zamieszkania. Budują po naprawdę konkurencyjnych cenach - przejrzeliśmy z mężem naprawę dużo ofert firm budowlanych i jak na razie DACH-BUD TO STRZAŁ W dziesiątkę. Budują dla nas w Miękowie koło Czerwonaka - na dzisiaj skończony stan zero- wylane fundamenty- od jutra rosną mury. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do obejrzenia postępów robót - na budowie panuje wzorowy porządek - kontakt pod nr tel 504 814 177

Firma jest samowystarczalna - posiadają geodetę,instalatorów- świetni fachowcy - za wykorzystaną wodę i prąd w czasie budowy sami płacą rachunki - pracują od rana do wieczora- jak trzeba! POLECAMY !!!!!!!!!!!

 

tak sobie czytam tę listę (szukam stolarza od kuchni i natrafiłam na polecanego przez Myszonik i Adaimiki i mam zamiar do niego zadzwonić) i natrafiłam na ten wpis - otórz powinnam teraz przerzucić sie na czarną, a nie białą listę!

Firmę Dach-Bud znam, bo buduje dom obok mojego od A do Z. Zależało nam w pewnym momencie na wylaniu tarasów i nasz sąsiad inwestor polecił swojego wykonawcę. Otórz p. Marcin-właściciel może faktycznie jest zorientowany i generlanie roztacza wizję wszechwiedzącego na każdy temat budowlany. Pierwsze wchodząc na naszą budowę skrytykował parę wykonań no ale co zrobić murów burzyc nie będę, tylko dlatego, że p. Marcin wówi, że do d...

Ale ad rem...Taras może i wylany - ale ze spadkiem do domu, a nie od domu - kiedy go laliśmy wodą, żeby nie spękał to jak to odkryliśmy to kazaliśmy poprawić - owszem poprawione, ale wszystko co zostało dolane właśnie się skruszyło i odpadło!

Robił opierzenie tarasów za spadkiem, w taki sposób, że woda spływałaby nie z blachy na blachę, tylko z blachy pod blachę! - 6 tyg. prosiliśmy się, aby poprawił.

Ale najlepsze było z kasą za robotę - obliczył metraż tarasu i mówi, że jako sąsiedzi, to juz mamy taniej i zamiast 250 zł/za m2 policzy 220 zł/m2 wyszło 14 500zł. Ustaliliśmy z mężem, że to mega drogo, bo ten który miał nam to robić(tylko nie miał czasu wtedy kiedy chcieliśmy, a spieszyło nam się) zrobiłby za 10 000. No więc mąż dzwoni i mówi, że sory, ale dla nas za drogo i mamy tylko przeznaczone na to 10 000 i dzięki za fatygę. A on na drugi dzień zadzwonił, że w takim razie za 9 600 zrobi. Zgodziliśmy się...ale strach pomysleć jak naciąga tych, którym buduje całe domy i którzy maja nad tym mniejszą kontrolę ( bo nie kupują sami materiałów, nie obdzwonią 10 betoniarni, żeby najtańszy beton kupić lub 10 dekarzy, aby najlepszego i najtańszego znaleźć - a te rozmowy uszlachetniają i nie raz na ziemię sprowadzają:))))))

 

Chciałam krócej, ale nie dało rady i jak tylko znajdę tę czarną listę to to przekopiuję.

pozdr.

 

p.s. a jego "fachowcy" to wyglądają jakby spod ciemnej gwiazdy byli...no i pili - jak wyrywałam chwasty i sikałam Ruondupem to co rusz butekli po wódce z krzaków wyciągałam i osobiście słyszałam jak trykali się "na zdrowie" - dla mnie to niedopuszczalne!

Edytowane przez skorlaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytała, czytałam...i skończyłam.

Myślałam nad cała naszą budową i z czystym sumieniem mogę polecić:

 

1) p. Robert Bartosiak 607 165 292 - murarz i cieśla - polecany przez kolejnych naszych znajomych - bardzo sympatyczny, do dogadania, wyhaczy ew. błędy w projekcie i doradzi - starannie przygotowuje kosztorys prac i tego się trzyma, zostawia po sobie porządek; murował nam kominy z cegły - panowie od c.o. zakładając wkład kominowy powiedzieli, że tak równo wymurowanych kominów od środka jeszcze nie widzieli :), tynkarz i styropianiarze mówili, że ściany prościutkie!

Więźbę również zrobił super - kładliśmy karpiówkę i dla dekarza było ważne aby było równiutko, bo przy tych dachówkach wszystko wyłazi - nasz dekarz nie miał zastrzeżeń

2) Tynkarz - p. Cej 512 352 364 - porządny, solidny, uczciwy - kładł nam tynki gipsowe maszynowo - jak przyszedł nasz sąsiad to powiedział, że on by tego nie gipsował tak jest równo :) zostawił porządek - ci co są po tynkach to wiedzą jaki to syf, tym bardziej, że my byliśmy już po posadzkach

 

Obydwoje bezkonfliktowi i punktualni i gdzieś spod Poznania, ale nie pamiętam dokładnie skąd.

 

 

Poszukuję stolarza do zrobienia kuchni i różnego rodzaju zabudowy - jednego mam z polecenia Mikiada i Myszonik - może jeszcze ktoś jakiegoś poleci!

Edytowane przez skorlaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie zaczyanm remont. Poszukuję informacji :)

1. Ile kosztuje netto metr położenia deseki litej jesionowej wraz z materiałem, najlepiej materiały firmy BONA. Macie jakieś fajne miejsca gdzie można kupić fajną i niedrogą deskę.

2. Znacie jakiegos solidnego fachowca do położenia desek :)

3. Poszukuje płytkarza dobrego, obdzwoniłem pare osób z forum ale zajęci.

4. Znacie jakieś fajne miejsce gdzie można kupić tanie płytki gresowe włoskie bądz hiszpańskie.

5. Kogoś dobrego od wykończeniówki, malowanie, plyty gispsowe jakies drobna wykończeniówka.

 

W zamian polecam super fachowca od ogrodów. Człowiek z pasją i ogromną wiedzą. Nie tylko robi obsadzenia ale też zna się na pielęgnacji ogrodów. Mikołaj Senk 666 994 398, naprawde polecam.

 

Pozdrawiam

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,mam pytanko ,jaki termin by ewentualnie miał być tego remontu?znam paru dobrych wykonawców tylko zawsze pierwsze pytanie brzmi na kiedy

 

maj przyszlego roku, wiec jest troche czasu, ale juz szukam, bo na dobrych fachowcow trzeba czekac.

dzieki

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

2. Znacie jakiegos solidnego fachowca do położenia desek :)

5. Kogoś dobrego od wykończeniówki, malowanie, plyty gispsowe jakies drobna wykończeniówka.

 

Ad.2

Spokojnie mogę polecić parkieciarza z Poznania, kładł parkiet dębowy u szwagra 3 lata temu wszystko OK, teraz u mnie parkiet olejowany i też wszystko gra. Z terminami gorzej, trzeba czekać, ale jak się uzgodni to już nie przeciąga jak inni.

Maciej 793 441 699

 

Ad.5

Wykończeniówka robiona u teścia i u mnie, tynki plus zabudowa KG, malowanie. Dobry fachowiec, robi sam ale do rana do wieczora.

Roman 885 832 673

 

Ktoś może polecić dobrego (i taniego :) stolarza do kuchni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od elewacji - ocieplenie i tynki też mogę polecić 2 panów z gniezna - ale odległosć nie jest problemem bo ja się buduję w okolicach czerwonaka i chcieli przyjechac, nie wiem jakie mają doświadczenie z drewnem - p.Mariusz 661 718 532

 

Podpisuje sie pod powyzszym. Robili mi elewacje w 2009 i jeszcze 3 znajomym. Jestem bardzo zadowolony, znajomi tez. Cena byla przystepna, szybkosc i jakosc jak najbardziej OK. Moj kierbud o ile wiem tez poleca ich innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. C7 Jacek Roszyk z Lubonia - pracownia projektowa - architekt - robili mi adaptacje + zmiany - solidni, rozsadni, slowni, dokladni i do pogadania - POLECAM

2. GRAD Uslugi Geodezyjne z Poznania - szybciutko, sprawnie, bardzo dobry i szybki kontakt i rzeczowa obsluga - POLECAM

3. Moj Kierownik Budowy - wprawdzie jestesmy na poczatku naszej wspolnej drogi ale juz moge polecic. Jestem bardzo zadowolony z wyboru. - info na priv, chyba ze P. Adam mi klepnie i zgodzi sie abym wkleil numer to wkleje :)

 

EDIT:

WKLEJAM: http://www.adamnowicki.eu - w razie kontaktu powolywac sie na mnie (zapunktuje u KierBuda;))

Edytowane przez Tomasz Antkowiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...