Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

WIELKOPOLSKA- biała lista solidnych


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Czy ktoś miał do czynienia z firmą budowlaną RAMAR-BUD z Poznania ?

 

kiedys (z 1,5 roku) skladalem zapytanie do nich, cenowo byli w drogiej taryfie. Na odwiedzonej budowie znosnie, choc wygladalo, ze czesc wykonawcow byla z lapanki. zapytaj o cene, dopytaj o detale, koszt rob./material osobno, wtedy dopiero mozna cos porownac.

 

@sillewa

co znaczy drogo? jak skomplikowany dom, material, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Chciałbym sie podpytać o solidną ekipę murarzy (SSO bez dachu). Budowa w Komornikach. Humus zdjęty. Kosztorysy które otrzymałem dziwnie drogie.

 

Dziękuje za pomoc.

 

Wróć stronę wcześniej do postu 1135 i 1136. Tam mase i ja polecamy tego samego murarza z ekipą p. Roberta Bartosiaka. Mi budował w Wirach.

Robi też więźbę, ale jak nie chcesz to zajmie się tylko murarką.

Ja nadal polecam! Wiem, że obecnie buduje kolejny dom moich znajomych, ale warto zadzwonić i zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

Korzystam często z tego forum i biała lista bardzo mi pomogła, więc też dorzucę swoje polecenia i obserwacje:

 

- ekipa murarzy i dekarza, ocieplenie budynku na zewnątrz- kontakt p. Marek 509147404 - polecam, uwzględniali nasze uwagi i oczekiwania, prace wykonane bez większych zastrzeżeń, dokładnie, duży plus za spokój na budowie i dobrą atmosferę, ceny bardzo rozsądne, czasami trzeba było naciskać na dotrzymanie terminu rozpoczęcia pracy, budują z dostarczonych materiałów, okolice Szamotuł, Wronek

 

- kierownik budowy - - p. Zbyszko K., ok, większych problemów z budową na szczęście nie mieliśmy, zawsze jak prosiliśmy to dojechał i doradził

 

- materiały - Budchem, dostawy na czas, szybkie wyceny, ceny atrakcyjne, pozytywny właściciel

 

- dach materiały, też okna dachowe - Budmar na Dąbrowskiego - dobre ceny, nawet bez negocjacji, można oddać towar choć był i tak obliczony prawie w sam raz

 

- Waab - zawsze super na czas, pomocny pan Mateusz od pompy (sami wylewaliśmy), beton chyba też bez zastrzeżeń bo dom stoi

 

- okna Amberline, Hetmańska - tu jestem super zadowolona, okna i rolety dobrze wyposażone, bardzo indywidualne podejście do klienta, profesjonalizm, w efekcie najlepsza cena na profilu Veka i montaż jak najbardziej ok, polecam z czystym sumieniem,

 

- współpracujemy z elektrykiem Adamem Staszyńskim (polecany już na forum) - sympatyczny i konkretny, słowny, sprawny

 

Za chwilę wylewki, ogrzewanie i kominek to też się podzielę informacjami.

 

pozdrawiam

prawie zbudowana

Edytowane przez zbudowani
pojawiły się nieoczekiwane problemy z więźbą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas troszkę fachowców się też przewinęło więc chcielibyśmy polecić tych godnych polecenia.

 

- Prace ziemne firma Trawmar - Wykonali u nas wykop pod budowę, dowieźli i wsypali piasek do zagęszczenia. Usługi koparko ładowarką. Profesjonalnie. Jesteśmy zadowoleni, te. 505018049

 

- Murarze - Ludzie którzy wykonali swoją robotę dobrze, w skali od 1 do 6 na piątkę, troszkę się spóźnili z terminem rozpoczęcia prac ale robotę zrobili dobrze. tel 609769555

 

- Dach z wiązarów - firma Konstrukcyjny.pl - no w tym temacie nie ma żadnych wątpliwości, praca wykonana rewelacyjnie, terminy zgodnie z ustaleniami, doskonały kontakt, żadnych uwag. kontakt emai lub tel 600332985

 

- Dekarze - tu jest wpis na czarnej liście, nie polecam.

 

- Okna - okna Amberline, jesteśmy zadowoleni, jak ktoś potrzebuje namiar podam na priv.

 

- Elektryk - super człowiek, pracuje sam robi dokładnie, bardzo dużo doradza. tel 503053591

 

- Tynki wewnętrzne i posadzki - robiło to ta sama firma, firma z Mosiny i ich mogę również szczerze polecić, tynki 280 metrów położone w tydzień we dwójkę, pracuje sam szef i pomocnik, posadzki 150 metrów położone w jeden dzień ekipa cztery osoby. tel 664049454 jak nie odbiera to na pewno oddzwoni.

 

- Ocieplenie i sufity podwieszane wykonuje sam więc tez polecam :) nie robię tego zawodowo tylko popołudniami po pracy i weekendy, kiedys pracowałem w tym fachu więc myślę że zrobię to wszystko dobrze a jeśli nie to będę mógł mieć pretensję tylko do siebie.

Edytowane przez irasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Ja juz 1,5 roku po budowie domu:) teraz tylko ogród i tralki na tarasie i balkonie.

Tak a propo's Pana Zbyszka K- tez go w swoim czasie polecałam ....do czasu kiedy sie nie okazało że kominy ciekną ( inny użytkownik forum też miał z tym problemy) i schody wejsciowe miały spad.......ale w kierunku drzwi. Pan K co prawda załatwił fachowców którzy poprawili na jego koszt więc finansowo się zrehabilitował ale niesmak lekki pozostał.No i kominy nadal ciekna ale na razie mieszkamy na parterze wiec bedziemy sie tym martwic potem

 

Z tych , których nadal polecam to

 

Budchem w Swarzędzu- atrakcyjne rabaty ( można się dogadac) 651-57-81

 

Pan Krzysztof ( dekarz) - szeroko polecany na forum- spory dach w mega tempie:)

 

Firm Gemi- okna z Oknoplastu ( Swarzędz) tel. 61 6515454

 

Lechma- kominki- maja dobrych instalatorów

 

Drewkol- dobre drewno kominkowe- po raz pierwszy kupiliśmy uczciwe palety i suche drewno- tez sa ze Swarzedza :) 508 657 305

Edytowane przez anisia76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W zeszłym roku postanowilismy zbudowac własny dom. Kupilismy działkę, wybraliśmy projekt. Teraz zaczynają się schody dla nas... Dlatego prosimy o poradę.

 

PROJEKT: Dom w Groszku 2 Archon

Lokalizacja: Gmina Komorniki k/Poznania

 

Jestesmy na razie na etapie kompletowania dokumentacji na pozwolenie na budowe. Obecnie adaptacja geodety, architekta

Budowę chcemy rozpoczac na wiosnę 2014

 

To co nam najbardziej spędza sen z powiek to znalezienie ekipy budowlanej.

 

Przejrzeliśmy wątek o białej liście Wielkopolski, czarnej liście także... na czarnej znalezlismy firmę którą nam polecono, więc nawet nie pojedziemy chyba tam na rozmowę wstępną

 

Firmy ktore wyselekcjonowalismy z białej listy to:

Jarek Błaszczyk,

Damianex

Jabud Jankowiak

Jarek Jessa

Józef Miller

Anbud Bachorz A

 

bardzo proszę o opinię zadowolonych i niezadowoloncyh z tych firm, może macie kogoś solidnego do polecenia, kto postawi nam dom do stanu zamkniętego z okolic Komornik?

 

Bardzo dziekuję z gory za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W zeszłym roku postanowilismy zbudowac własny dom. Kupilismy działkę, wybraliśmy projekt. Teraz zaczynają się schody dla nas... Dlatego prosimy o poradę.

 

PROJEKT: Dom w Groszku 2 Archon

Lokalizacja: Gmina Komorniki k/Poznania

 

Jestesmy na razie na etapie kompletowania dokumentacji na pozwolenie na budowe. Obecnie adaptacja geodety, architekta

Budowę chcemy rozpoczac na wiosnę 2014

 

To co nam najbardziej spędza sen z powiek to znalezienie ekipy budowlanej.

 

Przejrzeliśmy wątek o białej liście Wielkopolski, czarnej liście także... na czarnej znalezlismy firmę którą nam polecono, więc nawet nie pojedziemy chyba tam na rozmowę wstępną

 

Firmy ktore wyselekcjonowalismy z białej listy to:

Jarek Błaszczyk,

Damianex

Jabud Jankowiak

Jarek Jessa

Józef Miller

Anbud Bachorz A

 

bardzo proszę o opinię zadowolonych i niezadowoloncyh z tych firm, może macie kogoś solidnego do polecenia, kto postawi nam dom do stanu zamkniętego z okolic Komornik?

 

Bardzo dziekuję z gory za pomoc

 

ja postawilem dom w komornikach z Jarkiem Blaszczykiem - powiem szczerze ze bylo to najwieksze szczescie jakie mnie spotkalo - jak zobaczylem jak robia to od razu wzialem ich do tynkow, ocieplenia, plyt K-G, gladzi szpachlowych - dzieki temu dom postawilem w stanie do wykonczenia w 6 miesiecy (w tym przerwa zimowa!!!) jakby co to pisz na PW - mozesz obejrzec ich dzielo i sasiada bo jak zobaczyl jak robia to tez ich wzial i wlasnie robia mu tynki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja postawilem dom w komornikach z Jarkiem Blaszczykiem - powiem szczerze ze bylo to najwieksze szczescie jakie mnie spotkalo - jak zobaczylem jak robia to od razu wzialem ich do tynkow, ocieplenia, plyt K-G, gladzi szpachlowych - dzieki temu dom postawilem w stanie do wykonczenia w 6 miesiecy (w tym przerwa zimowa!!!) jakby co to pisz na PW - mozesz obejrzec ich dzielo i sasiada bo jak zobaczyl jak robia to tez ich wzial i wlasnie robia mu tynki...

 

Dobrze robicie spawdzając tak wnikliwie ekipy. Oszustów i petoroków jest co niemiara...Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i piszę z prośbą o polecenie sprawdzonych fachowców bo dosyć mam poprawek po poprawkach i szlag mnie trafia a ręce opadają. 1. Pierwsza sprawa - dach płaski, wiecznie cieknący w jednym miejscu pomimo wymiany papy, docieplenia i licznych poprawek. Chciałbym , żeby ktoś znający się na rzeczy umiał znaleźć źródło problemu i załatać. 2. Taras i przeciekająca woda do garażu - tu pewnie rozebranie płytek i solida izolacja, a więc szukam kogoś, kto się na tym zna i zaproponuje oraz wykona coś więcej niż "nowa papa panie i bedzie czymać"

Może jeden fachowiec a może różni do obu prac, zdaje się na Wasze doświadczenie i liczę na pomoc. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...