Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ożenić barok muszę...


leda16

Recommended Posts

Pestko, nigdzie nie pisałam, że podoba mi się art deco, wręcz przeciwnie, stwierdziłam tylko, że jakimś ludziom z rozlatujących się mebli wygrzebanych na śmietniku udało się stworzyć eleganckie art decowsko-modernistyczne wnętrze. Natomiast inspiracje, które zamieściłaś są po prostu wspaniałe, styl zaakcentowany bardzo dyskretnie, z pomocą obrazu i chyba tylko jednej szafy, pomijając oczywiście architekturę tego wnętrza. W sumie i świetny projektant i duża kasa a wystrój projektowany pewnie już na etapie projektu inżynierskiego.Natomiast oglądając houzz zauważyłam, że tam u większości projektantów z reguły zjawiskowo wypada tylko jedno pomieszczenie reszta domu rozczarowuje.

Pestko, ten kaloryfer, który tak zachwalasz, w Polsce kosztuje kilkanaście tysięcy, (to chyba oryginalny projekt jakiegoś Włocha) a ja tyle dałam za 17 kaloryferów nie licząc reszty oprzyrządowania. Kaloryfery są szwedzkie i ponoć b. dobre w sensie wydajności a 1000 zł miesięcznie za ogrzanie 250 m 2 nieocieplonego domu to chyba dużo nie jest. Co prawda zima była bardzo łagodna.

W każdym razie dzięki za piękne inspiracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jedyne co do Art Deco można tu przenieść to podział lustra nad kominkiem.

 

O cholera! Nie chciałam uzyskać takich skojarzeń. W ogóle zamiast tego styropianu wymarzyłam sobie kobalt,a raczej materiał, który wyciśnięty z tuby sprawia wrażenie metalu, którym łączy się elementy witrażu, niestety w Polsce nie do kupienia. I to nawiązuje do drzwi tarasowych. Salonu całego nie zamieściłam bo jest tam bałagan - styropian do poprawienia poddasza, worki na śmieci, gresy na balkony, stół ogrodowy, listwy parkietowe i wiele innych rupieci, które i tak trzeba sprzątnąć na wiosnę zanim wejdą parkieciarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, źle Cię zrozumiałam. Ale wyszło z tego coś dobrego skoro ten belgijski dom Ci się podoba. To renowacja starego domu.

 

Kaloryfery żeliwne są cudowne, ale cena :bash: masz rację. Pokazałam raczej jako skojarzenie z antykami. Co tu mówić, współczesne kaloryfery nie pasują. Trzeba chować.

 

Witraż – to o czym piszesz, to chyba technika, którą niektórzy nazywają Window color. W sklepie dla plastyków dostaniesz wszystko co potrzeba do namalowania na szkle lub lustrze takiego „witraża”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wnętrze nie jest stylizowane na dworkowe, pałacowe (a sądzac po wysokości pokojów nie bardzo taka stylizacja jest możliwa), to najlepiej zastosowac jako tło do antyków spokojną, nie jaskrawą kolorystykę.

 

 

 

Elfir, nie jest i nie będzie. Na dole pomieszczenia mają wysokość 2.50, na górze 2.70 m. Dom jest po generalnym remoncie z wymianą stolarki, zdarciem tynków, nowymi wylewkami, burzeniem ścian itp. powstał w latach 80 -tych. Nie ja go stawiałam. Salon zrobiłam z garażu i kotłowni bo garaż był od południa. Kuchnię powiększyłam o nieustawną spiżarnię. Styl dworkowy jest ciężki i mało przytulny. Natomiast moje marzenia krążą wokół stylu francusko-angielskiego, jasnego, lekkiego, czyli np. ludwikowski stół jadalny i krzesła oraz typowo angielski uszak przy kominku. Lustro i obrazy, świeczniki i porcelana powinny stanowić tylko kropkę nad "i".Niektóre obrazy oczywiście.Kossak już poszedł do ludzi, Filipkiewicza wypchnę na aukcję. Reszta antyków została sprzedana już dawno- jak rodziców z zabytkowej kamienicy wykwaterowano do bloku. Z kuchnią sobie poradzę - biała, w stylu angielskim, z witrynkami gdzie postawię białą porcelanę i szkło Będzie identyczna jak te piękne kuchnie niektórych Forumowiczów.

 

Bo ciemne zielenie (a także bordo), owszem, pasują do antyków, ale tylko we wnętrzu ewidentnie stylizowanym.

 

 

Znowu masz rację Elfir. jestem tego samego zdania. Posiadam też książkę "Stylowe wnętrza" gdzie są przykłady podobnych rozwiązań, zwłaszcza w stylu wiktoriańskim - dużo i ciemno.

 

 

 

Jeśli lustro miałoby być w aranżacji barokowej, to najlepszym tłem byłaby dośc ciemna tapiseria na ścianie (lub tapeta ją udająca).

 

 

Ooo tu mnie zaskoczyłaś. Przecież tapiseria to jest arras tematyczny lub ornamentalny. To tak, jakby powiesić lustro na obrazie

 

 

A przy rokoko jasna, najlepiej w drobne różyczki.

 

 

 

Wow! Do tej zielonej reszty??? W każdym razie ogromnie Wam , Tobie i Pestce dziękuję za pomysły. Tylko emotikiony gdzieś mi zginęły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo tu mnie zaskoczyłaś. Przecież tapiseria to jest arras tematyczny lub ornamentalny. To tak, jakby powiesić lustro na obrazie

 

Tapiseria oczywiście ornamentalna. Niestety, barok to ogromny przepych, także dekoracji na ścianie :)

 

Przykład - obraz na wzorzystej ścianie, czyli dekoracja na dekoracji:

http://static.panoramio.com/photos/large/32033307.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tej ścianie nie ma tapety tylko tkany materiał. To zdjęcie z prawdziwego pałacu.

Albo tu:

http://rokoko-empire.blog.onet.pl/wp-content/blogs.dir/742545/files/blog_fx_4825701_7417014_tr_3.8.jpg

na ścianie jest adamaszek.

 

 

Tu masz aranązację w stylu francuskim:

http://lukaszboruta.pl/wp-content/full-aranzacja-wnetrz-w-stylu-francuskim-quh.jpg

biel, greige, beże, krem, len wszytsko w spłowiałych odcieniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[A co sądzicie o takiej inspiracji? : http://www.weranda.pl/archiwum/158-2009-07/7175-klasyczne-nowosci-z-mediolanu?cid=2 Ewentualnie sama wisząca górna półka z dwoma nóżkami do podłogi i przednimi wiszącymi w powietrzu ? Dolnej półki nie mogłoby być . Biała czy drewniana? A na ścianie z lustrem zrobić jaśniejszą przecierkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[A co sądzicie o takiej inspiracji? : http://www.weranda.pl/archiwum/158-2009-07/7175-klasyczne-nowosci-z-mediolanu?cid=2 Ewentualnie sama wisząca górna półka z dwoma nóżkami do podłogi i przednimi wiszącymi w powietrzu ? Dolnej półki nie mogłoby być . Biała czy drewniana? A na ścianie z lustrem zrobić jaśniejszą przecierkę?

 

Wybacz szczerość, ale tę zieloną ścianę przemaluj na jakiś neutralny kolor. W połączeniu z bogatą złotą ramą i grzejnikiem wygląda strasznie. Dałabym jakiś neutralny kolor na ścianę, raczej jasny (żeby to złoto tak nie kapało ze ściany) i wtedy konsolka osłaniająca grzejnik mogłaby być mniej ozdobna. Ta, którą znalazłaś też ewentualnie, raczej biała, żeby ten grzejnik się nie eksponował spod spodu. Pozdrawiam i życzę sukcesów w urządzaniu gniazdka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szczerość Elfir mogę tylko podziękować i za życzenia. Jakaś konsolka tam na pewno stanie. Przemalować zaś musiałabym całą klatkę schodową - parter, piętro i poddasze. Nie ogarnia mnie euforia szczęścia gdy o tym pomyślę. No nic, do przeprowadzki jeszcze pół roku, na razie jestem w trakcie poszukiwania producenta kuchni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...