Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wegierek

Recommended Posts

Witam.

Proszę Was o pomysł na urządzenie naszego nowego mieszkania.

Głównie zależy nam nad powiększeniem optycznym salonu który jest z aneksem kuchennym.

Chcielibyśmy zamknąć kuchnie na wysokości drzwi tarasowych, a resztę mebli kuchennych umiejscowić tuż obok okna na taras, tzn w kształcie litery L.

Myślimy również, aby umiejscowić narożnik w miejscu regału na tv, a sam telewizor przenieść gdzieś w inne miejsce.

 

1. Hall: 5,2 m2

2. Pokój dzienny z aneksem: 24,3 m2

3. Sypialnia: 14,8

4. Łazienka: 4,4 m2

 

Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc :)

 

 

http://images70.fotosik.pl/191/c653f29d8e83d8a2gen.jpg

Edytowane przez Wegierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd ;) Mam nadzieję, że poprawione foto rozwiało wszystkie wątpliwości. Dodam też że myśleliśmy żeby zamiast kanapy w salonie znajdowała się rogówka. Głównie chodzi nam o to aby jak najwięcej było salonu a najmniej kuchni:) Pomieszczenie na żywo jest wąskie i długie dlatego też wolimy mieć większy salon niż kuchnie a w urządzonym wzorcu jest odwrotnie. Edytowane przez Wegierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj! Nie tak! Przecież tam aż się prosi otworzyć salon na ogródek i taras!

Niewielka ingerencja w ścianki i mamy coś takiego:

 

http://images68.fotosik.pl/196/033a756f32fc5c02gen.jpg

 

Zlew podpięty pod pion łazienkowy. Wyciag znad kuchenki ukrty pod podwieszanym sufitem.

W sypialni koło drzwi, na wprost łóżka można powiesić drugi TV, jak lubicie. Albo ustawić płytką komódkę.

W korytarzyku na niebiesko zaznaczylam miejsce na lustro, obok płytka szafka na buty.

Stół okrągły (czteroosobowy), rozciągany do owalnego (usiądzie nawet 8 osób)

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Projekt jest rewelacyjny.Nagle zrobiło się dużo miejsca w salonie o co nam chodziło. Wymaga to jednak dodatkowej pracy z przestawianiem ścianek oraz założeniem dodatkowego grzejnika, co może być trudne ponieważ w mieszkaniu są trzy grzejniki: w łazience i pod dwoma oknami, które są w nowym salonie na twoim projekcie. W sypialni obecnie nie byłoby grzejnika....ale w przyszłości będziemy myśleć nad takim rozwiązaniem, więc dziękujemy serdecznie za rady. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również świetna propozycja bardzo podoba mi się tu ustawienie kuchni i fajnie wygląda, Dziękujemy za wszelkie pomysły i propozycje. Jednak dopiero je kupiliśmy i nasz budżet nie bardzo pozwala na przebudowy ścianek, grzejników itp. Czy macie może jakieś propozycje do urządzenia istniejącego już wnętrza..? Poniżej wklejam moją ale nie wiem jak to się odzwierciedli w rzeczywistości. Pozdro:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images70.fotosik.pl/198/80e0b4e36bf0c8aegen.jpg

 

Będę wdzięczna za rzucenie okiem eksperta:-)

Chcielibyśmy też na całej powierzchni kuchni i salonu położyć panele nie oddzielając płytkami strefy kuchennej. Doradźcie czy w celu powiększenia optycznego jest lepsza jednolita podłoga czy wydzielone płytki i panele.

Edytowane przez Wegierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, ze jednak warto spiąć się i to, co masz urządzić w sposób "stary" lepiej włozyc w nowy - to co dziewczyny Ci zaproponowały - pomysł jest rewelacyjny!!! Część dzienna zyska sporo na połączeniu z ogrodem

Podłogi i tak musisz kłasć, więc można poprowadzić inaczej te grzejniki, i moze trochę pomieszkac na otwartej, nieco niedokończonej przestrzeni

Inaczej utkwisz na długo ... w takim rozkładzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wegierek, pomysły dziewczyn są REWELACYJNE.

Będziecie mieć piękny, duży, otwarty i jasny salon.

Koszty remontu wcale nie są duże. Ściany możecie rozwalić sami a k-g stawia się naprawdę prosto. Kwestia tylko drzwi suwanych (jakieś 1200zł) i tego kaloryfera.

 

Zastanów się 10razy, bo warto zrobić raz a dobrze.

Zmarnujesz potencjał jaki tkwi w tym mieszkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Witam.

Proszę o pomoc w jaki sposób urządzić dosyć nieustawny salon i kuchnię. Problem jest taki iż na salon jest tak naprawdę skierowane jedno okno balkonowe ale nad nami jest balkon sąsiada i daje ono mało światła. Myślałam nad zamontowaniem lustra na ścianie na przeciwko okna-podobno odbija światło ale zastanawiam się czy to zda egzamin. W słoneczne dni jest ok ale w pochmurne niestety jest szaro i ponuro. Meble w kuchni będą białe na wysoki połysk. Proponowano nam zburzenie ścianek jednak fundusze na to nie pozwalają. Poniżej propozycja urządzenia od dewelopera oraz wymiary. Będę wdzięczna za pomoc przy urządzaniu.PROJEKT NA FORUM.jpgPrzechwytywanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę że taki rozkład wygląda o wiele lepiej, ale nie mamy już kasy na przebudowę ścianek i instalacji, musielibyśmy brać fachowca bo mąż na tym się nie zna. Dodatkowo obecnie w salonie z aneksem jest jeden długi grzejnik. Więc po zmianie ścianek w sypialni nie mamy grzejnika....nie wiem czy można sobie dołożyć w bloku kolejny grzejnik...ale dziękuję serdecznie za radę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że ciężko cię przekonać, ja tylko powiem, że po podziale dużego pokoju na maleńką sypialnię i część dzienną grzejnik mamy tylko w sypialni. mieliśmy tak pomiekszać pierwszą zimę i zobaczyć co dalej (zakładałam dokupienie czegoś elektrycznego) a tu właśnie nam stuknęła czwarta zima bez grzejnika w dziennym ;) jeśli miałabym wybierać, to wolałabym nawet twój układ - w nowym bloku mieszkanie spokojnie się rozgrzeje od pozostałych pomieszczeń, a rozkład o niebo lepszy! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...