Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomóżcie dobrzy ludzie w aranżacji mieszkania :) 66,8m2


Laislabonita

Recommended Posts

Hej :)

Dobrze się zastanów, czy w wypadku podzielenia pierwotnej sypialni chciałabyś, aby dziecko żyło na tak małej powierzchni. Teraz jest malutkie, ale potem będzie potrzebować większego pokoju. Ja zdecydowanie nie zafundowałabym dziecku klitki. Wg mnie pomysł Elfir jest dobry. Salon powiększyłabym rezygnując z szaf i ścianki" w przedpokoju" blat kuchenny ciągnąc niemal do okna w salonie, a w miejscu usytułowanej przez Elfir ścianki stawiając duży stół.

 

...dopiero spojrzałam, że ta ścianka jest nośna, nie będzie można jej likwidować :(

Zasugerowałam się projektem Kinki, która ją zlikwidowała, ale obawiam się, że to niemożliwe.

Edytowane przez martahp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sprawdza tak, jak duża, przestronna kuchnia z oknem i spiżarką. :)

 

Przy takim układzie, jeśli nadal mają być trzy pokoje to raczej nie ma za wiele pola do manewru.

Dlatego też dorysowałam ściankę przy półwyspie, by trochę tę kuchnię osłonić.

 

tutaj podoby układ:

http://segritta.pl/wp-content/uploads/2013/10/DSC04943.jpg

http://www.zupart.com/projects/zelazna-brama/zelazna_brama_big-3.jpg

 

Chyba, że w pokoju z balkonem robicie sypialnie. łazienka zostaje przy drzwiach, mozna ją powiększyć. A pokój 20 m2 przerabiacie na salon i w łazience robicie aneks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby było moje, nie miałabym dziecka :)

 

osobiście nie toleruje kuchni otwartych całkowicie na pokój, zwłaszcza w małych mieszkaniach. Dla mnie to ostateczność wynikająca z kompletnie nieustawnego, źle pomyślanego przez architektkta rozplanowania przestrzeni. Salon z kuchnią to de facto kuchnia z kanapą i telewizorem - taka rodzinna kuchnia, jak kiedyś na wsiach, gdzie w kuchni toczyło się życie rodzinne. Gotowanie generuje hałas (zmywarka, okap, czajnik), co wyklucza wypoczynkową rolę salonu. Zwykle też w kuchni trudno utrzymać na co dzień idealny porządek, więc salon z otwartą kuchnią wygląda jak zabałaganiony.

 

Na pewno odpuściłabym sobie garderobę jako osobne pomieszczenie. Tylko pomniejsza wnętrze.

Dziecko też nie może mieć za małego pokoju. Bo jego pokój jest nie tylko sypialnia, ale placem zabaw i biurem. Łączy za wiele funkcji by robić z niego klitkę.

 

tak naprawde projekt powinen być wykonany w skali, by dokładnie można było sprawdzić wszytskie odległości, szerokosci.

To, co proponujemy jest tylko punktem wyjścia. Ty musisz wziać papier milimetrowy i narysowac sobie mieszkanie w skali, uwzględniając grubości ścian, wielkości planowanych mebli.

 

Pokój, który chcesz podzielić na pół ma 388 cm szerokości. Połowa z tego to 194 cm. 8 cm ma ściana. To daje pokoje o szerokosci 190 cm. Wyobrażasz sobie takie pomieszczenie?

 

Jesli boisz się sama arnażować, wynajmij specjalistę - architekta po polibudzie. Bez dokładnego projektu wnętrz - tylko samo zaplanowanie układu przestrzeni.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]281416[/ATTACH]Co Wy na to?:)

 

Mieszkanie w pierwotnej wersji nie jest złe,tak naprawdę to tylko przestrzeń dzienna jest nieco za mała.Wygodny i funkcjonalny pokój powinien mieć min 260cm szerokości choć dla mnie to 280 to już jakoś wygląda.Dlatego nie ma go co zmniejszać bo dziecko tez potrzebuje przestrzeni nawet takie małe.

Sypialnia jest duża,można wydzielić garderobę bo jest na to miejsce,ale podzielić jej się nie da.Jedynym rozwiązaniem na zwiększenie nieco przestrzeni dziennej jest przesunięcie kuchni w miejsce łazienki i tak bym zrobiła.

 

W twojej wersji tej powyżej nie ma nawet miejsca na zostawienie butów przy wejściu czy odwieszenie kurtki,a pokój jest za wąski.Kuchnia przy wejściu to dobry pomysł bo masz blisko z zakupami,można ją zamknąć od strony salonu całkowicie lub od wejścia jeśli ci to przeszkadza.

Edytowane przez kinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pokój przy salonie miałby być pomniejszony to zrobiłabym tam sypialnię rodziców. O potrzebach dziecka już Elfir pisała - spanie, nauka, zabawa, przyjmowanie kolegów - więc dla niego pokój nie może być zbyt mały(w stosunku do powierzchni mieszkana) i dobrze, żeby był dość daleko od salonu i wieczornych odgłosów telewizora, gości itp. Dorosłym wystarczy program minimum - łóżko i szafa. Np.:

1.jpg

 

 

Jak chcesz się pobawić w przesuwanie ścian działowych, wstawianie mebli, z podglądem 3D to może http://www.floorplanner.com/ Ci przypasuje. Jest online czyli nic nie musisz instalować, rejestracja jest darmowa i szybka(podajesz tylko mail z tego co pamiętam). Możesz załadowac rysunek z rzutem mieszkania, wyskalować go i na nim rysować ściany.

 

Wpadł mi też kiedyś w oko https://planner5d.com/ - też online, można się logowac przez fb ale mam za słabą kartę graficzną i podgląd 3d nie działał więc szybko go porzuciłam i nie wiem jak z prostotą obsługi.

 

Albo http://www.sweethome3d.com/pl/ - ja mam go na dysku ale podobno działa i bez instalacji. Chyba nie trzeba się rejestrowac /logować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też przestrzeń dla dziecka jest priorytetem, bo ono dla mnie jest najważniejsze na świecie :)

Odradzam przenoszenie kuchni w miejsce pierwotnej sypialni-prawdopodobnie nie uzyskasz pozwolenia, a nawet jeśli, to przeróbki wygenerują duże koszty, a efekt nieszczególny...

 

 

 

Ja bym to zrobiła tak (wklejam PrtSc ze sketchupa ) Oczywiście nie miałam wszystkich wymiarów i są pewnie błędy.

 

 

 

 

 

http://images70.fotosik.pl/220/30502d25509cba9bmed.png

Edytowane przez martahp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...