Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na ukrycie TV


leda16

Recommended Posts

Macie jakieś Forumowicze? Jak ukryć 55 calowy grzmot w stylizowanym francuskim salonie? Bez obrazy, ale moim zdaniem TV dekoracyjne nie jest. W nowoczesnym wnętrzu on tak nie razi, jednak ja tyłem do nowoczesności :) Zresztą dwóm rzeczom nie będę w domu stawiać ołtarza - tv i gorzale w formie tzw. "barku" . Myślałam o szafce, ew. o sztaludze na zamówienie, gdzie udawałby obraz, ale jeden wielki obraz już tam będzie. Może ktoś ma w domu ten cud techniki sprytnie ukryty i pokaże zdjęcia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być schowany za przesuwną ścianką, wykończona tapetą. Albo za kotarą

 

Można zamiast TV kupić rzutnik, jeśli nie bedzie się oglądac telewziji non stop.

 

A tu chowany w meblu:

http://www.cedarswoodworking.com/wp_cedarswoodworking/wp-content/uploads/2013/03/IMG_0265.jpg

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Elfir, jesteś jak zwykle niezawodna :). Ta pierwsza inspiracja to jakby mój salon, nawet kolor identyczny, tylko zamiast 2 par drzwi są okna. A na tej wolnej ścianie pośrodku miał stanąć TV. Szafka super, udaje komodę, tylko jak się ten telewizor chowa? Podciąga panel z drzwiami do góry czy dusi TV do podłogi? Ciekawe, co też jest za tym panelem. W każdym razie mój stolarz kuchenny poradziłby sobie z tym pewnie bez problemu, chociaż byłby zdumiony fanaberiami "miastowej paniusi" :)

Druga inspiracja jest - jak się domyślam, na kominkowej atrapie. Żaden TV nie wytrzymałby mocy grzewczej kominka, żaden kominek zamknięcia czerpni powietrza. Poza tym znawcy twierdzą, że TV powinno być umieszczone na linii "siedzących" oczu czyli oczu człowieka siedzącego w fotelu. Jednak same drzwi są zjawiskowe i pięknie pasują do tego drewnianego świecznika, orła, portalu z piaskowca, lnianej tapicerki na fotelu i żyrandola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokazałam sposób chowania TV za okiennicami a nie sens jego umieszczenia nad kominkiem. Nota bene tv nad kominkami to pospolity patent w Stanach, wiec spokojnie da sie zaizolować. Także u nas widziałam takie rozwiązania (z boku lub nad kominkiem).

 

Telewizor na zdjeciu jest chowany w szafce - są specjalne windy elektryczne. Znajdziesz bez problemu w google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...