Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wentylacja w domu pasywnym


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
chcę poruszyć jeszcze temat kanałów wentylacyjnych. chciałbym je umieścić w stropie nad parterem i pytanie czy tak się da aby było dobrze i jak gruby by musiał być strop aby to się udało zrobić? rozpiętość max będzie 433cm. czy w takim przypadku strop musi mieć siatkę góra i dół?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable na 120m2 zużyły 700kWh w sezonie. Pompa drugie tyle. razem 1400kWh - jak to dla Pana jest żałośnie, to ile wg Pana powinno?

 

Panie Tomaszu, jak nie chce Pan być uważany za kłamcę to proszę potwierdzić jakoś swoje słowa bo napisać to każdy może dużo. ja raczej myślę ustawić w całym domu jedną temperaturę i też będzie dobrze. ustawianie w każdym pokoju inną jest niekomfortowe bo nie siedzi Pan w jednym pomieszczeniu cały czas tylko w całym domu w zależności od pory dnia. więc trzeba ustawić jedną temperaturę w całym domu i po sprawie. tylko że każde pomieszczenie z osobna ma inne zapotrzebowanie na ciepło w zależności od orientacji do słońca. pomieszczenia południowe nie będą potrzebować tyle grzania co północne a ja będę miał to tak strefowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze nada, ale nie taka jak moja :)

Sa np. PC P lub D o niskich mocach, z Inverterem...

Ogrzewanie podlogowe i Rozwiazanie CWU.

 

Ale kazdy robi jak uwaza wedlug potrzeb i przekonania.

Osobnika powyzej, bedac zainteresowany PC, bym o rade nie pytal.

Sa na fm ludzie z odpowiednia wiedza w temacie.

 

Male zapotrzebowanie, slaba PC, tansza.... I nizsze rachunki.

 

Taka PC tez latwiej podpiac pod alternatywne zrodla zasilania.

 

Nie sluchaj glupot ze CO i CWU sie nie lonczy! On nie rozumie jak te urzadzenia dzialaja!

 

przy wodnej podłogówce da się ustawić temperaturę w każdym pokoju? bo z tego co widziałem to rurki w wylewce podłączone są do rozdzielacza. więc on najwyżej jakby odcina aby nie szło w rurkach ciepło które grzeje podłogę i pokój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Wiesz... Cieplo nie zatrzymuje sie w progu... Nie mniej przy otwartych drzwiach... Pozatym reku....

Ja na pietrze mam rozbierznosc temp pomiedzy 4 pomieszczeniami 0.4*.... Wszystkie kaloryfery otwarte 100%.

Nie odczuwam dyskomfortu :)

 

Mysle ze przeplywami w poszczegolnych pokojach mozna wyregulowac temp.

 

Ale ja bym na twoim miejscu poczytal blog Clarnet'a i go pytal.

 

dasz linka? on jest fachowcem w tej dziedzinie?

w domu nawet prawie pasywnym zyski słoneczne i bytowe i tak będą grać pierwsze skrzypce. a szczególnie od południowej strony. być może od południa nie będzie trzeba grzać bo słonko wyjdzie a od północy już trzeba dogrzać i czy możliwe jest grzanie tylko tych pomieszczeń a innych nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu, jak nie chce Pan być uważany za kłamcę .
25 lat wykonuję dla innych, myśli Pan, że ktoś oszukany by się nie odezwał?

to proszę potwierdzić jakoś swoje słowa
Które?

Przy ogrzewaniu niecentralnym ustawi Pan sobie temperaturę tę samą w każdym pokoju, wtedy będzie taka sama w każdym pokoju.

Wodną podłogówką nie może Pan regulować temperatury latem, stąd dyskomfort.

W prezentowanym domu 0.08W/m2 x K kable zużyły 700kWh i dogrzewanie powietrza inwertorem też . Razem poszło 1400kWh.

 

A ratlerek obszczeka i osika buty, bo to małe głupie i wredne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A... I Kamil, jak planujesz dom prawdziwie pasywny.... To z zalozenia i definicji nie potrzebujesz chyba ani PC ani

15-30kW kabli?

 

A klimayzator to maly koszt na te nasze tropikalne dlugie upaly ;)

 

będę budował z silki dam na to tylko 30cm styro więc pasywny mi raczej nie wyjdzie ale to nie znaczy że będzie drogi w utrzymaniu bo pewnie będzie równie tani co pasywny. zwróć uwagę że pasywny to nie tylko zapotrzebowanie na ciepło do 15kWh/m2 ale przede wszystkim obciążenie cieplne poniżej 10W/m2 a obciążenie świadczy czy dom będzie pasywny czyli czy w pasywny sposób może się ogrzać czy nie. nawet asolt to wiele razy pisał że zapotrzebowanie na ciepło jest łatwiej uzyskać niż obciążenie cieplne. więc mi raczej spełni się warunek zapotrzebowania a nie obciążenia więc temu nie ma szans na dom z definicji pasywny. ale mam nadzieję że obciążenie cieplne nie przekroczy mi 20W/m2 i będę mógł sobie zastosować jakąś fajną pompe do 5kW aby były niskie rachunki czyli najlepiej prawie niezauważalne. jak miałbym dom do 100m2 to może w kable można byłoby pójść tak jak kilku forumowiczów ale przy większym domku myślę że warto pójść w pompe. mocno zastanawiam się nad gruntową bo razem z instalacją ofertę miałem chyba do 35tyś razem z odwiertami więc tu warto się zastanowić nad tym. nawet jak za 15lat pompa się zepsuje to odwierty zostaną a one robią największy koszt w tej instalacji albo prawie największy. czysty prąd jest niebezpieczny bo jak prąd zdrożeje dwukrotnie to rachunki za ogrzewanie też dwukrotnie ale czystym prądem koszt bym miał poniżej 1000zł a przy pompie to mam nadzieję że poniżej 300zł się zmieszczę wiec nawet cena energii razy 2 przy pompie będzie mniej boleć niż przy kablach a jeszcze trzeba pomyśleć o cwu a gruntówkę będę miał do co i cwu więc myślę że nie ma się nad czym zastanawiać. nie chcę tanich pomp powietrznych z allegro itp bo ktoś mi to musi jeszcze dobrze zamontować bo sam tego nie zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda kwestia jakby czyszczenia kanałów wentylacyjnych? chodzi typowo o same kanały. bo chcąc czy nie będzie nimi płynąć powietrze i będzie tam zbierała się wilgoć. wiadomo że klimę w aucie się czyści bo jak nie to grzybki murowane i podejrzewam że w wentylacji będzie podobnie bo przykładowo w lecie będzie nimi lecieć chłodniejsze powietrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przestać bredzić?

Ja bardzo o to proszę!

 

Wentylacja mechaniczna ma filtry.

Zwykle EU3.

Poczytaj co przez nie przechodzi i jak wygląda.

Wentylacja, gdzie w kanałach się coś wykrapla to wentylacja spier... do niewyobrażenia!

Wilgoć jest wszędzie!

Żyjemy w hydrosferze Ziemi!

 

Od lat szukam kogoś, kto CZYŚCIŁ bo musiał, kanały wentylacyjne w domu jednorodzinnym i nie znajduję takiej osoby!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...