Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum Muratora - uwagi


firewall

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No wiec po pierwsze - w wymienionym wątku nie padło słowo, "aerator", a mimo to usilnie konfabulujesz, że:

O ja ale ja głupi!!!! zapomniałem komu tłumacze i z kim rozmawiam że muszę napisać dosłownie i dosadnie ale czytanie ze zrozumieniem masz nadal ogromne bo doprecyzowałem

Jak nie rozumiesz co to jest i do czego służy aerator a dokładnie chodzi o wertykulator
oba narzędzia służą praktycznie do tego samego.

Już więcej nie piszę bo obawiam się o twoje zdrowie, żyłka pęknie i nie będę miał z kim polemizować o niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec po pierwsze - w wymienionym wątku nie padło słowo, "aerator", a mimo to usilnie konfabulujesz, że:

 

No ale rozumiem, nie takie rzeczy ci się tu myliły :)

 

Po drugie ja nie "radziłem", tylko opisywałem jak poradził robie mój sąsiad i jakie osiągnął efekty.

Nie konfabuluj tyle...

radziłeś aeratorem uprawiać ziemie

To jak ja za pomocą glebogryzarki, walca itp zakładałem trawnik opisałem w moim DB...

 

Jeśli masz do mnie jakieś pytania w temacie trawnika, wertykulatora, aeratora, zapraszam do wątku, który podlinkowałeś, bo tu to zbyt mocny off-fopic

 

O ja ale ja głupi!!!! zapomniałem komu tłumacze i z kim rozmawiam że muszę napisać dosłownie i dosadnie ale czytanie ze zrozumieniem masz nadal ogromne bo doprecyzowałem

Jak nie rozumiesz co to jest i do czego służy aerator a dokładnie chodzi o wertykulator

oba narzędzia służą praktycznie do tego samego.

Już więcej nie piszę bo obawiam się o twoje zdrowie, żyłka pęknie i nie będę miał z kim polemizować o niczym.

 

henrykow - warto przemyśleć swój stosunek do bliźnich.

Warto zachować dla potomnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@henrykow - moim zdaniem, za dużo jest w tobie agresji i pogardy dla forumowiczów którzy mają odmienne zdanie niż ty.

 

Tak na serio to sam jesteś tu największym problemem tego forum. Ty co stosujesz kiedy adwersarz udowadnia ci inną od twoje prawdy - prawdę. Co ty robisz? wszystkim tym co mają odmienne zdanie zarzucasz kłamstwo, fałsz, brak wiedzy i wykształcenia.

Nie nawidzę w życiu niczego tak bardzo jak obłudy, fałszu i zakłamania panie hipokryto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na serio to sam jesteś tu największym problemem tego forum. Ty co stosujesz kiedy adwersarz udowadnia ci inną od twoje prawdy - prawdę. Co ty robisz? wszystkim tym co mają odmienne zdanie zarzucasz kłamstwo, fałsz, brak wiedzy i wykształcenia.

Nie nawidzę w życiu niczego tak bardzo jak obłudy, fałszu i zakłamania panie hipokryto.

 

@henrykow - możesz wyjaśnić temat agregatów prądotwórczych KRUZER??

Za 2 tys nie kupi się porządnego agregatu prądotwórczego. Ten typ który jest tu wymieniony to chińszczyzna, AVR ma ale tylko w nazwie a prądnica założę się że nie jest na miedzi tylko na alu. To nie będzie dobrze działało szczególnie przy współczesnej elektronice, wiertarka, szlifierka czy czajnik może być zasilany z tego agregatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna wiadomo, że niekompetencja nosi znamiona wrogości i jest to dość powszechne, co zresztą widać na tym forum.

 

Ty od tych wiadomości z netu masz mózg przeładowany bajtami.

Wiesz co to niekompetencja?? Typowym przedstawiciel takiej niekompetencji jest tu wraz z kilkoma kolesiami co z braku kontrargumentów na przedstawione zarzuty nie umieją odpowiedzieć jednoznaczni ale za to PN musi być:D

Ja brzydzę się ludźmi którzy są fałszywi i zakłamanymi a zarazem tak zadumani w sobie że mogliby sobie samemu robić ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

obiad.

Edytowane przez henrykow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na serio to sam jesteś tu największym problemem tego forum. Ty co stosujesz kiedy adwersarz udowadnia ci inną od twoje prawdy - prawdę. Co ty robisz? wszystkim tym co mają odmienne zdanie zarzucasz kłamstwo, fałsz, brak wiedzy i wykształcenia.

Nie nawidzę w życiu niczego tak bardzo jak obłudy, fałszu i zakłamania panie hipokryto.

Czy ty jeszcze nie widzisz, że jedynym celem istnienia tego forum jest obrażanie ciebie przez wybranych i chronionych tu? Gdyby napisał, że dziś jest piątek to byś szukał obrazy twojej osoby w tym stwierdzeniu :D

 

 

Tak na serio to sam jesteś tu największym problemem tego forum. Ty co stosujesz kiedy adwersarz udowadnia ci inną od twoje prawdy - prawdę. Co ty robisz? wszystkim tym co mają odmienne zdanie zarzucasz kłamstwo, fałsz, brak wiedzy i wykształcenia.

Nie nawidzę w życiu niczego tak bardzo jak obłudy, fałszu i zakłamania panie hipokryto.

Obaj siebie jesteście warci. W tym wieku to się psi patrol ogląda, a nie na forum budowlanym siedzi, szukając wszędzie uwagi.

 

Co ty robisz? wszystkim tym co mają odmienne zdanie zarzucasz kłamstwo, fałsz, brak wiedzy i wykształcenia.

To zdanie idealnie was opisuje. Coś co gołym okiem widać. Po co to dalej ciągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To zdanie idealnie was opisuje. Coś co gołym okiem widać. Po co to dalej ciągnąć?

 

To ja odpowiem pytaniem na pytanie.

Jakbyś się czuł gdybym co drugi czy co czwarty napisany przez Ciebie post zarzucał ci kłamstwo, brak wiedzy i wykształcenia? Jak długo byś wytrzymał taką zniewagę?

Zrozumiesz albo nie o co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Polecam pożyteczną lekturę.

Skuteczne moderowanie dyskusji

 

Moderacja, jako pewien system zarządzania, to bardzo ważne narzędzie w prowadzeniu konstruktywnej dyskusji. Kiedy rozmowa przestaje dotyczyć głównego tematu, nie przynosi oczekiwanego rozwiązania albo zaczyna przeradzać się w spór – to znak, że czas na interwencję, czyli właśnie na moderowanie dyskusji.

 

Czym jest moderowanie dyskusji?

 

Dyskusja odbywa się z określonego powodu. Zazwyczaj jest nim wypracowanie stanowiska grupy wobec danego zagadnienia lub wspólne rozwiązanie problemu. Moderacja jest narzędziem, dzięki któremu dyskusja zmierza w dobrym kierunku, czyli takim, który jest zgodny z obranym celem. Uczestnicy rozmowy szybciej znajdują odpowiednie, satysfakcjonujące wszystkich rozwiązanie. Mogą przestać dyskutować, a zacząć aktywnie działać.

 

Korzyści z moderowania dyskusji

 

Sprawowanie „opieki” nad dyskusją daje wiele korzyści. Już na samym początku spotkania moderacja tworzy otwartą atmosferę, w której każdy może swobodnie się wypowiedzieć. Jednocześnie ta technika zapobiega powstawaniu konfliktów, co polepsza komunikację i stosunki pomiędzy uczestnikami dyskusji. Zamiast kłótni jest skupienie na merytorycznej rozmowie. Jednak przede wszystkim – i to jest właśnie główny powód, dla którego firmy korzystają z tego typu usług – moderacja przyśpiesza znalezienie rozwiązania. Firma lepiej radzi sobie ze swoimi problemami. Moderacja dyskusji to dopuszczanie do głosu wszystkich – nie tylko liderów. Grupa jest zawsze dzięki temu postrzegana jako jeden organizm.

 

Przykłady moderowania dyskusji

 

Dyskusja może być moderowana na różnych etapach oraz z różnych przyczyn. Mówiąc najogólniej, moderator odpowiada za kontrolowanie zachowania innych. Jeśli jest ono niepożądane – dana osoba zdominowała dyskusję albo nie udziela się w ogóle – moderator stara się ograniczyć jej udział w rozmowie lub też zachęcić do zabrania głosu. Rola moderatora jest podobna do roli przewodnika, lecz takiego przewodnika po tematach. Jego zadaniem jest przeprowadzenie uczestników rozmowy przez poszczególne wątki. Jednocześnie zachęca ich do wzajemnych interakcji, wymieniania się pomysłami oraz ich komentowania. Moderator decyduje o harmonogramie spotkania i wyznacza przerwy.

 

Kiedy moderacja dyskusji jest niezbędna?

 

Moderacja jest zalecana przy każdej dyskusji, jednak w określonych sytuacjach jest ona wręcz konieczna. Dzieje się tak na przykład wtedy, gdy temat rozmowy wzbudza dość spore emocje i kontrowersje. Inna sytuacja to rozmowy grupowe, w których uczestniczy wiele osób lub takie dyskusje, gdzie partnerzy dobrze się nie znają – wówczas moderator pomaga im „przełamać lody”. Chcesz być lepszym moderatorem dyskusji i trenerem w jednym? Zapisz się na warsztaty doskonalące. Śledź wydarzenia na naszej stronie internetowej http://www.matrik.pl/szkola-matrik/warsztaty-doskonalace.

http://www.matrik.pl/wiedza/skuteczne-moderowanie-dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...