Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum Muratora - uwagi


firewall

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chodzi ci o tę kłotnię, która dawno już została usunięta?

Tak, bronie R&K, bo z tego co widze szczujecie go, czepiacie się, podjudzacie i nic dziwnego, że nerwowo nie wytrzymał.

Mogę prosić, abyś na przyszłość nie określała mnie w liczbie mnogiej? Czynisz to już po raz kolejny z rzędu, a ja do żadnej sekty się nie zapisywałem -- zatem nie rozumiem czemu mnie szufladkujesz (no chyba że wskażesz w którym miejscu "szczuję go", czepiam albo podjudzam). Tymczasem kończę, bo widzę, że normalnie i rzeczowo dyskutować się tutaj jednak NIE DA (i to z kim, z moderatorami przecież).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mowie o ostatnim wpisie tyko o tych ktore zostaly usuniete przez Redakcje zanim zostalem Moderatorem

 

watek ma 28 stron prawie 550 wpisów tych ktore się wyświetlają

przeglądnąłem pierwszych 8 stron (wyswietla się na nich obecnie 160 wpisów) i oto statystyka

 

usunietych

- Arturo 48 wpisów

- Pyxis 28 wpisów

- Värmepumpsägare 8 wpisów

Razem 74 wpisy

 

na obecnych 160 wyswietlanych to BARDZO DUŻO!!!

 

innych wpisów osób bezpośrednio związanych ze środowiskiem PC nie odnotowano w ilościach rzucających się w oczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?217762-Ogrzewaj%C4%85cy-Dom-Kablami-Grzejnymi/page3

zaczyna się w 42 poście

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?228295-Jaki-kocio%C5%82-na-pellet-dom-140m2

nawracanie zaczyna się 9 poscie.

 

Dwa tematy z brzegu nie dotyczące pomp ciepła gdzie znajdzie się jakis pompiarz ze światłą opinią . To są dwa pierwsze tematy z działu ogrzewanie - reszty mi się przegladać nie chce.

 

Nie dziwcie się że że wasze pisanie jest lekko niestrawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobcie w ramach eksperymentu adminami ludzi akceptowanych przez walczace grupy i niech oni na zapleczu miedzy soba ustalaja co jest czym. Takie decyzje podjete poprzez konsensus nie beda kwestionowane przez jedna ze stron.

 

VLD - nie pisz tego do mnie. Nie jestem pracownikiem Redakcji i nie ja wybieram moderatorów. To by dopiero było, gdyby moderatorzy wybierali - oskrażenom o stronniczosc nie byłoby końca :)

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawracanie zaczyna się 9 poscie.

Sam pytający w tym wątku prosił o inne propozycje. Rozumiem, że inne propozycje kotłów, ale możesz wyjaśnić w "dwóch słowach" co jest złego w "nawracaniu" ludzi żeby jednak nie kopcili w okna sąsiadom? Sam palę obecnie węglem i choć kupę czasu i energii włożyłem w to by palić "czysto", to dumny z tego systemu ogrzewania nie jestem WCALE. Instalacje "węglowe" wcale tanie nie są, ani w zakupie ani w użytkowaniu (o obsłudze przez grzeczność nie wspomnę). Wiadomo, że jak ktoś szuka kotła na paliwo stałe, to raczej pasywnego domu nie ma i mieć nigdy nie będzie (przynajmniej obecnego). Wątpię więc, żeby się tam pojawił ktoś "nawracający" z technologią grzania drutami czy konwektorami. I to całe rozwiązanie problemu, dlaczego nawracają tylko "pompiarze". To po prostu jedyna sensowna alternatywa dla takich użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidetnie pokazujecie ze jestescie stronni... Teraz nawet tego nie kryjecie...

 

Tak, jak wiadomo opłacają mnie producenci pieców węglowych i dostaję z tego 20 tyś codziennie za usunięcie wpisu o PC

 

Teraz jesteś zadowolony?

 

Władkowi przyznałam się opłaca mnie lobby farmaceutyczne i faceci w czerni.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coulignon:

Myjk napisał: "Rozumiem, że inne propozycje kotłów, ale możesz wyjaśnić w "dwóch słowach" co jest złego w "nawracaniu" ludzi żeby jednak nie kopcili w okna sąsiadom?"

 

Juz kończę myśl:

Co złego? Pisanie nie na temat:

1. Temat brzmi:

Jaki kocioł na pellet, dom 140m2.

 

Temat nie brzmi" jaki kocioł na pellet dom 140m ? a moze jednak PC?"

 

2. Autor ma gotowy dom i wybrał bardzo konkretny sposób ogrzewania. Chce wybrać spośród 7 typów kotłów a nie spośród siedmiu typów kotłów lub pomp ciepła.

 

NIE NA TEMAT. To jest w tym złego. Dygresje pompiarzy rozwalają dyskusje na konkretne tematy. Rozumiem że mozna sobie popisać na temat wyboru ogrzewania jeśli ktoś nie wybrał nic. Dyskutowanie na temat PC jeśli ktoś wybrał kocioł na pellet jest

NIE NA TEMAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzę firmę. Codziennie walczę o klientów, użeram się z urzędem skarbowym, użeram się z niesolidnymi płatnikami, walczę żeby 10 było na wypłaty, 15 na Zus, 20 i 25 na podatki. Drżę na myśl o kontroli z PIP, Sanepidu, Dozoru Technicznego, Urzędu miar i wag, nadzoru budowlanego.

 

Ale to jest pikuś. Moderowanie tego forum wydaje się bardziej demoniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzę firmę. Codziennie walczę o klientów, użeram się z urzędem skarbowym, użeram się z niesolidnymi płatnikami, walczę żeby 10 było na wypłaty, 15 na Zus, 20 i 25 na podatki. Drżę na myśl o kontroli z PIP, Sanepidu, Dozoru Technicznego, Urzędu miar i wag, nadzoru budowlanego.

 

.

 

Chcesz o tym porozmawiać?

http://i.imgur.com/6MBm9lk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co złego? Pisanie nie na temat:

No właśnie. Pisanie nie na temat -- widać, że wielu ma z tym problem. Otóż nie twierdziłem, że udział "pompowicza" w wątku był absolutnie na temat, bo że nie był, to jest jasne jak słońce i nie musisz mi tego wielokrotnie powtarzać a na koniec pisać wołami. Zaręczam, że czytać ze zrozumieniem potrafię i wzrok też mam jeszcze niezły.

 

Tymczasem powtarzam pytanie, na które odpowiedzi (ponownie w tym wątku) niestety nie otrzymałem co wynikło (chyba) z niezrozumienia pytania: co złego jest w nawracaniu (bo o tym sam pisałeś) osób, które w XXI wieku z własnej nieprzymuszonej woli chcą się użerać paląc "otwartym ogniem" (nie ważne czy drewnem czy węglem w różnych odmianach) w kotłowni i smrodzić (tu uwaga, smrodzić nie znaczy automatycznie kopcić) sąsiadom tam, gdzie z zasady ma się odpoczywać -- skoro zazwyczaj jest to podyktowane błędnym obiegowym przekonaniem o "taniości" takiego rozwiązania? Poboczne pytanie nasuwa się, gdzie w takim razie zwracać takim osobom uwagę, że są jednak alternatywy i warto je też rozważyć? Na PW?

 

Dlatego rzeczywiście chyba trzeba się pochylić nad sensem rozdzielenia "pompiarzy" od innych systemów grzewczych -- bo taki podział sugeruje, że pompy to jakiś kosmos i mogą się kisić tylko i wyłącznie we własnym sosie.

 

Moderowanie tego forum wydaje się bardziej demoniczne.

Nie tylko tego. ;) Aczkolwiek dobra organizacja działania "firmy" wiele problemów już na starcie rozwiązuje.

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...