Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum Muratora - uwagi


firewall

Recommended Posts

Redakcjo

 

Nie czułem i nie czuje w sobie wyższości moralnej . Tym bardziej wobec moderatorów tego forum.

 

Na to, jak osoba podajaca sie za Redakcje czy też jakakolwiek inna osoba odbiera i interpretuje czytany, czy też słuchany tekst nie mam żadnego wpływu wiec ponowne straszenie zbanowaniem jest takie jak to zostało okreslone w poście #2438.

Najlepszym sposobem by odbiorca zrozumiał przekaz nadawcy zgodnie z intencją tegoż nadawcy jest rozmowa.

Tak jest w cywilizowanym świecie. Jednak tu forum istnieje zasada... "źle cie zrozumiałem - to masz ostrzeżenie albo od razu bana". Szkoda.

 

Nie zmienia to faktu iż w moim odczuciu przez wspomaninego moderatora byłem wielokrotnie prowokowany. Czy mam prawo by na tym forum oprocz wspomnianej przez Redakcje "wymiany doświadczeń i porad" wyrażac także własne odczucia? Wierzyć pozostaje że za wyrażanie własnych odczuć "ad rem" a nie "ad personam" nie grozi tutaj ban.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez forscher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wraca temat Ofero24

Witam pani i Pan

Jestem osoba przyznania pożyczki między 1000 € do € 900,000

Jestem

 

w partnerstwie z kilku banków, które pomaga mi do tego. z 3% odsetek mogę

Możesz

 

dać ten kredyt z ubezpieczenia i gwarancje bankowe to możliwe, ponieważ jest, że

 

szczególne, nie chcę do naruszania prawa na lichwę, to do Ciebie, aby zobaczyć do

miesięczne płatności możesz

 

można spłacić na 35 lat maksymalna. To nasze warunki pożyczki. Proszę o kontakt na

 

i podobne razy kilka

 

Do tego deweloper z Pomorza, który zamierza przedstawić nam całą swoją ofertę, mieszkanie po mieszkaniu,

 

Ręce opadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o coś innego - o osoby świadczące usługi tutaj na forum, które nie mają PP

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?230910-Forum-Muratora-uwagi&p=7312185&viewfull=1#post7312185

może to i inny temat, ale regulamin chyba obowiązuje wszystkich uczestników forum ??!

 

a co w tej sprawie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynamy ponownie LEGALNĄ dyskusję.

 

To było do finlandii i oczekuję od niego odpowiedzi.

 

Po pierwsze.

Wpis w stopce powstał po tym, jak mnie asolt bezpodstawnie posądził o handel pompami ciepła. Poprosiłem grzecznie o dowody, nie przedstawił ich. Poprosiłem grzecznie o przeprosiny, zlał mnie. Jak mam reagować jak ktoś traktuje mnie jak szmatę? Ty i inni moderatorzy wiedzieliscie o tym doskonale i..? i nic nie zrobiliscie. Za to w oczy kłuła ciebie i innych moja stopka :p

Gdyby asolt przeprosił, lub znalazł dowody na swoje insynuacje (nie mógł znaleźć), wpis w stopce natychmiast bym usunął.

Po moim powrocie wpis na pewno się ponownie pojawi.

 

Po drugie.

asolt rok temu oficjalnie na tym forum obiecał, że założy płatny profil (musicie mi uwierzyć na słowo, nie jestem w stanie odszukać tego posta). Prosił tylko żeby chwilę poczekać, bo jego strona jest w budowie. I co? Nie dotrzymał słowa. Dla mnie sprawa byłaby zamknięta, a nie jest.

 

Po trzecie finlandia.

Jeszcze raz ci wytłumaczę jak to wszystko się odbyło.

wg39070 umieścił post, z którym się nie zgodziłem i wywiązała się dyskusja. Okazało się, że to ja miałem rację, a powodem była po prostu nieprecyzyjna wypowiedź wg39070, z czym się na koniec zgodził.

 

MOJA WINA. Następnym razem postaram się być bardziej precyzyiny. Pozdrawiam wszystkich i przepraszam za niepotrzebny bałagan.

 

I w zasadzie był koniec tematu.

Ale nie, wpada asolt i zaczyna się zadyma.

 

Najpierw drwi (nie udawaj głupa finlandia, że nie widzisz tu tego)

 

A po co miał pisac?, jako specjalista od podłogówek powinienes wiedziec ze dla takich długosci rur są konieczne albo dwie pompy 25/4 albo jedna 25/6.

 

 

Oczywiście z tymi długosciami rur wyskoczył ni z gruszki ni z pietruszki bo kompletnie nie o tym była dyskusja.

 

i dalej

 

Dokładnie czytam ten temat, to ze ty masz tylko jedno pompę obiegową nie oznacza ze we wszystkich instalacjach ma byc tylko jedna pompa, ale na tym trzeba sie znac, a nie pokazywac swojej niewiedzy.

 

A czy ja gdzieś napisałem, że wszędzie ma być tylko jedna pompa???

 

Wtedy napisałem:

Durniu!

To chyba on napisał, że pompa przy rozdzielaczu jest oczywista, więc powinieneś chyba skierować pretensje do niego, że tak wcale nie jest, bo zależy od instalacji!

 

Masz jeszcze jakiś problem to dawaj na priva, nie mam zamiaru kopać się z koniem na otwartym forum.

 

Nie chciałem zadymy na otwartym forum, jednak asolt jechał dalej

 

I co z braku wiedzy zaczynasz z powrotem wyzwiskami i epitami, w jego przypadku wiecej niz jedna pompa była oczywista. A co do problemu to problemem tego forum ze za dorady biorą sie laicy i to laicy z niespełnionym ego, efektem są przepychanki, kłotnie i wyzwiska oponentów. A o privie zapomnij. nie mam zamiaru poswiecic ani minuty na dyskusje z tobą bo to jest pozbawione jakiegokolwiek sensu.

 

Jakiego braku wiedzy??? To ja w tym temacie miałem rację i przyznali to inni forumowicze!

Oczywiście musiał coś dodać o laikach z niespełnionym ego. Tak ładniej brzmi od durniu?

 

Później mistalova zauważył, że

 

Asolt, ale faktycznie nie bylo mowy wczesniej o powierzchni jaka grzeje, a biorac pod uwage, ze wiekszosc ma domy relatywnie male, to w domysle poszlo, ze jedna wystarczy.

 

Na to asolt

 

W stopce którą wg39070 miał wczesniej podane było :

"Projekt E-143; Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Oknoplast Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus."

 

Sprawdziłem powierzchnie wg projektu jest ok 201 m2 powierzchni po podłogach, teraz wg39070 podał ze jest 210 m2 widocznie były zmiany, ale róznica jest niewielka. Skoro Liwko kontestuje wszystko co jest mozliwe to powinien przed bezzasadna krytyka ilosci pomp zapoznac sie z powierzchnią tego domu.

Zeby jednak nie było tak ze ja pochwalam mieszacze i pompy w rozdzielaczach, otóz nie. Jezeli ma byc kilka pomp to powinny one byc w kotłowni za sprzegłem i wspołnym mieszaczem dla wszystkich obiegów. Łatwiej wtedy sterowac i mamy mniejsze szafki na rozdzielacze i brak koniecznosci zasilania przy kazdym rozdzielaczu.

 

Kilka spraw finlandia.

Skąd mam znać byłe stopki użytkowników???

Ale najważniejsze pytanie. SKĄD ASOLT JE ZNA?

Tym bardziej że:

 

No właśnie a gdzie się podziała moja stopka?

 

W dodatku pod koniec posta, asolt przyznaje, że jednak tak tych pomp by nie zrobił.

Rozumiesz coś z tego?

Najpierw po mnie jedzie, a teraz pisze, że sam by tak nie zrobił.

 

A po co mi twoja stopka, dane twojego domu do niczego nie są tu potrzebne. Z powierzchni domu wg39070 mozna było orientacyjnie ustalic jakie są wymagania jego podłogówki i z tego wywnioskowac czy jest potrzeba stosowania wiecej niz jednej pompy. Ty z własciwym o sobie mniemaniem skrytykowałes a nawet potępiłes jego rozwiazanie (co prawda niezbyt udane) nie znajac jego instalacji, a wystarczyło zapytac, skoro lenistwo przeszkodziło poszukac dane z jego stopki. Nie chesz szukac nie szukaj i nie doradzaj nie znajac szczegołow. To takie trudne do zrozumienia?

 

Jak ktoś był w temacie to wie, że skrytykowałem to!

 

Mam na parterze rozdzielacz 12-to sekcyjny, na poddaszu użytkowym taki sam. Wszystko działa jak należy, rozdzielacze oczywiście z pompami. Ogrzewanie gazowe, całość podłogówka, zero grzejników. Rozdzielacze Gorgiel z rotametrami, pompy Vilo. Na Twoim miejscu wybrał bym jeden duży i po robocie. Pozdrawiam.

 

Zapytałem dlaczego oczywiście, skoro sam od siedmiu lat nie mam tych pomp. CHODZIŁO TYLKO O TO!!!

No i co zrobił z tematem asolt? Do czego doprowadził?

 

Całą dyskusję ładnie podsumował baps

 

Ale czy to jest normalna dyskusja?

Kolega wg39070 nie podał parametrów instalacji.

Liwko napisał:

"NIE PISZ GŁUPOT!, ŻE PRZY ROZDZIELACZACH DODATKOWE POMPKI TO OCZYWISTOŚĆ, BO TAK NIE JEST!

Owszem, czasami są potrzebne, ALE NIE ZAWSZE!"

Macie między sobą na pieńku więc Ty wymagasz, żeby pamiętał stopki każdego użytkownika i robi się zadyma. Liwko dostaje bana.

Tak wygląda normalna dyskusja? Przecież napisał prawdę - przy rozdzielaczach dodatkowe pompki to wcale nie jest oczywistość. Mam rozdzielacze i jedna pompa z PC wystarcza.

 

W całej tej dyskusji niemal wszyscy przyznali mi racje, asoltowi nikt. No ale to ja poleciałem.

 

I tyle miałbym w tej sprawie do powiedzenia

 

A ten post, w którym asolt po mnie jechał już po zbanowaniu, został ładnie poprawiony 25 minut później. Teraz jest śliczny, choć też zarzuca mi w nim jakbym się z tym nie zgadzał. A przecież ja nigdzie wcześniej tego nie napisałem.

 

Cała ta sytuacja to moim zdaniem zdolna socjotechnika forumowej pijawki, w celu pozbycia się adwersarza. No i daliście się na to złapać. Zostaliście po prostu wykorzystani :yes:

 

Do zobaczyska, albo i nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I puki nie zrobicie z nim porządku, to tak właśnie będzie.

 

Dlaczego bezczelnie kłamiesz kapusiu?

Przypomnij mi, kto w tamtej dyskusji przyznał ci rację? W przeciwieństwie do ciebie łajzo, rację mi przyznał sam autor posta, od którego zaczął się temat.

Jesteś zwyczajną forumową pijawką, która grasuje tu na forum wyłącznie w poszukiwaniu klientów. Nie było by problemu, gdybyś dotrzymał słowa i założył płatny profil, o którym gadasz już od ponad roku. Tyle czasu się buduje twoja strona internetowa??? Od kiedy ona jest niezbędna do PP???

 

I jeszcze jedno.

Nie donoś kapusiu do moderatorów w sprawie wpisu w mojej stopce. Będzie w niej tak długo, aż mnie ładnie przeprosisz za oszczerstwa. Potrafisz?

 

Warto trzymać nad nim parasolkę???

Innych też zbanujecie?

Poczytajcie dyskusję

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?53557-POMPA-CIEP%C5%81A-spostrze%C5%BCenia-uwagi/page1343&p=7318889#post7318889

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post zacytowałeś, więc tu zostaje - chyba że ktoś inny uzna inaczej.

Różnica między Tobą a Asoltem jest taka, że on może i wyśmiewa w swojej krytyce, ale Ty ocierasz się o wulgaryzmy. To jest wyraz braku kultury a coś takiego nie przystoi na forum Muratora!

 

Edit w sprawie PP.

Nie popieram w tej kwestii Waszego głosu, bo będąc konsekwentnym musiałbym sam sobie też nakazać wykupienie płatnego profila. A ja chcę dla części forumowiczów pozostać anonimowy.

Ale załóżmy że nakazano by mi wykupić reklamę.. to od razu pomyślcie, jak sprawić, by ona zawierała to co Was interesuje (włącznie z zaświadczeniem o niekaralności?) Bo ja w swoim okienku wpisałbym apel o "1% podatku dla ... " A kto mi zabroni?

Edytowane przez finlandia
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popieram w tej kwestii Waszego głosu, bo będąc konsekwentnym musiałbym sam sobie też nakazać wykupienie płatnego profila. A ja chcę dla części forumowiczów pozostać anonimowy.

 

Weź mnie nie rozpierdzielaj finlandia :)

To może dla takich jak ty, powinien być na forum mały płatny profilek? :D

Edytowane przez Liwko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post zacytowałeś, więc tu zostaje - chyba że ktoś inny uzna inaczej.

Różnica między Tobą a Asoltem jest taka, że on może i wyśmiewa w swojej krytyce, ale Ty ocierasz się o wulgaryzmy. To jest wyraz braku kultury a coś takiego nie przystoi na forum Muratora!

 

Tiaaaa - ociera sie o wulgaryzmy. Jest na to (ocieranie) jakiś pkt. w Regulaminie ??????????????

Jest jakiś punkt w Regulaminie, który nakazuje karanie za ewentualny brak kultury ???????

 

Ale pomijając powyższe dureń to przegrywający:

Dureń – gra karciana dla dwóch do sześciu osób, pochodząca z Rosji.

 

W grze w durnia nie wyłania się zwycięzcy, ale przegranego, który otrzymuje miano tytułowego "durnia".

 

Adwersarz przegrał potyczkę, nie potrafił sobie z tym poradzić, to zakablował biedaczek i znalazł ukojenie w objęciach moderatora, który ma gołębie serce w stosunku do takich jak (ten na A) pokrzywdzonych przez "brak kultury" u innego gracza.

 

Ps. A ten na A, od lat nie jest anonimowy - dobrze się o to starał. I faktycznie, na FM obiecał kupno PP.

 

Ps.2. A tu taka perełka:

Dobrze wiesz ze zbanowanie nastąpiło nie w wyniku kulturalnej wymiany poglądów, a wyzwisk i ewidentego braku wiedzy tych ( a dokładnie tylko jednej osoby, i tak wszyscy wiedza o kogo chodzi) którzy jej brak nadrabiali chamstwem i tego dotyczył moj wniosek, inni uzytkownicy mnie nie interesują i ich posty, Jezeli komus konczą sie argumenty i siega po słownictwo rodem z pod budki z piwem to mam nie reagowac?

 

Chyba się popłaczę.

Edytowane przez sSiwy12
dopisałem Ps.2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popieram w tej kwestii Waszego głosu, bo będąc konsekwentnym musiałbym sam sobie też nakazać wykupienie płatnego profila.

 

:wtf: Teraz to Panie pojechałeś. Jesteś "the best".

 

A ja chcę dla części forumowiczów pozostać anonimowy.

Pewnie. Czasami łatwiej jest tak kręcić lody. Weź ty facet zrezygnuj z moda, bo to co piszesz to po prostu żenujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

: Weź ty facet zrezygnuj z moda, bo to co piszesz to po prostu żenujące.

 

Trochę byłoby szkoda gdyby zrezygnował.

Jest jedynym modem, który zostawia ślad po swojej moderacji.

Jest także jedynym, który otwarcie pisze dlaczego.

 

Pozostali to cichociemni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę byłoby szkoda gdyby zrezygnował.

Jest jedynym modem, który zostawia ślad po swojej moderacji.

Jest także jedynym, który otwarcie pisze dlaczego.

 

Pozostali to cichociemni.

 

Może i szkoda, może i nie. Fakt chyba, jako jedyny pisał w wątku o PP (plus dla niego), ale to co pisze to jest żenujące.

 

Nie mogę zrozumieć tego, jak osoba prowadząca firmę i mająca klientów z tego forum, żałuje na wydanie kasy na PP. To jest jeszcze pokłosie dawnych czasów. Dla mnie to jest dokładnie to samo jakbym, łamał jakieś inne przepisy, palił śmieciami w domu albo wyrzucał je do lasu. Przecież mogę. A co nie mogę? Co mi kuźwa zrobicie?

Edytowane przez kubek86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam że dzisiaj jest piątek , dajecie w weekend pospać modom. :)

 

a co to ma do rzeczy?

pierwszy raz zaapelowałem w tej sprawie do szanownej redakcji 20.10.2016r. Jak długo mamy czekać na odpowiedź? Ile jeszcze weekendów musi zostać przespanych, żebyśmy doczekali się odpowiedzi?? Od momentu postawienia tego pytania, widzę kompletne ignorowanie zapytań w tej sprawie...tak jakby w ogóle ich nie było.

 

Przykro mi to pisać, ale przypomina mi to chowanie głowy w piasek, jak w przypadku niesławnej pamięci miki121....

a taki wzór to był..FORUMOWICZ WIELKI SERCEM i w ogóle....

http://oxpress.pl/marketing-na-forach-budowlanych/

łzy wzruszenia napływają do oczu, jak sobie przypomnę kulisy całej sprawy...

 

fakt, powinienem się raczej cieszyć, bo w przypadku sprawy miki121 - za każdorazowe poruszenie tematu leciały od razu bany....

 

i skojarzenie

http://images9.bibsy.pl/vhbn1eJK/chowanie-glowy-w-piasek.jpeg

Edytowane przez JTKirk
i skojarzenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i szkoda, może i nie. Fakt chyba, jako jedyny pisał w wątku o PP (plus dla niego), ale to co pisze to jest żenujące.

 

Nie mogę zrozumieć tego, jak osoba prowadząca firmę i mająca klientów z tego forum, żałuje na wydanie kasy na PP. To jest jeszcze pokłosie dawnych czasów. Dla mnie to jest dokładnie to samo jakbym, łamał jakieś inne przepisy, palił śmieciami w domu albo wyrzucał je do lasu. Przecież mogę. A co nie mogę? Co mi kuźwa zrobicie?

Weź mnie nie rozpierdzielaj finlandia :)

To może dla takich jak ty, powinien być na forum mały płatny profilek? :D

Odpowiadając Wam wcześniej miałem nadzieję, że będę miał wolniejszy dzień i "pouczestniczę" w tej dyskusji. Okazało się inaczej (sorry, trzy godziny poświęciłem klientowi w biurze), więc mogliście myśleć, że się schowałem. A tak nie jest, więc pozwolicie że tu trochę rozjaśnię swoje stanowisko jako forumowicza prowadzącego firmę.

Anonimowość - nie w sensie ukrywania się i rzucania zza płotu błotem, bo takie zachowanie jest zwyczajnie gówniarskie i z tego już dawno wyrosłem. Jak widzicie otwarcie mogę napisać, że pewne zarzucane przez Was schematy mogą dotyczyć także mnie. Nigdy nie twierdziłem, że jestem idealny, a wręcz mówię że mam wiele wad.

Kto chce to w trzech kliknięciach mnie znajdzie (włącznie z imieniem i nazwiskiem). Kto tego nie potrafi to zapewne nie zrozumie też mojego skomplikowanego "procesu twórczego" (np.: pisząc to zdanie myślami jestem już dwie stront dalej), więc nasz kontakt nie da satysfakcji żadnej ze stron. Jako firma nie mam obowiązku obsługiwać wszystkich klientów. Zamieszczenie wywieszki z kontaktem do siebie da mi tylko dodatkową pracę (ktoś inny może przeliczać to na pieniądze), a ja ledwo wyrabiam z tą co mam. Więc nie jestem zainteresowany dodatkową reklamą, bo to nie jest tylko biznes, a działalność mająca dawać satysfakcję. To jako firma.

 

A jako "mod"? Nie jest trudno mnie znaleźć. I swoją otwartością w działaniach muszę liczyć się z atakami trolli, niewybrednymi uwagami czy personalnymi docinkami a nawet telefonami ze źle zaadresowanymi pretensjami (tak, miałem dziś taką rozmowę).

Nie jest też do końca prawdą, że wszędzie pozostawiam ślady. Wszelkiej maści spamerów wyrzucam bez ostrzeżenia. Dziennie to kilka/naście/ nicków. Psuję biznes wielu "marketingowcom". Z tego powodu nie widzę potrzeby afiszowania się jako firma.

 

Ja tu sobie stoję tak "pół'otwarcie. A Wy Panowie (Pań chyba nie widać)? Czy któryś będzie miał na tyle odwagi, by podpisać z imienia i nazwiska swoje krytyczne uwagi? Czy będziecie tak anonimowo kąsać?

 

Pozdrawiam

Paweł Pietruczanis (od zawsze i wszędzie pod jednym nickiem "finlandia").

 

Ps. Na forum jestem mówią mi "finlandia". Dla znajomych "fin". Dlatego też uważam, że używanie "zdrobnień" od imienia nie jest wyrazem sympatii a.. pogardy.. No niestety. Tak uważam, ale ja nie kasuję takich zachowań wobec siebie ani tym bardziej nie banuję oponentów z którymi jestem w prywatnym sporze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wtf: Teraz to Panie pojechałeś. Jesteś "the best".

 

 

Pewnie. Czasami łatwiej jest tak kręcić lody. Weź ty facet zrezygnuj z moda, bo to co piszesz to po prostu żenujące.

Rozumiem, że zarzucanie mi nieuczciwości wynika ze stereotypu, że każdy musi kręcić. Macie wątpliwości co do moich intencji, to popytajcie w dziale okna. To konkurenci, więc na pewno wytkną mi wszystkie wpadki.

No jeszcze jedno: moje posty też można raportować.

 

Ps. Wczoraj rozważałem, czy nie wydzielić postów dot. Asolta w odrębny wątek, ale uznałem, że może on tego sobie nie życzyć. Dziś się zastanawiam, czy nie napisać nowego pt. "hej/t/ na finlandię". Nie psulibyśmy ogólnego tematu tego wątku jakim jest całe forum a nie jednostkowe przypadki.

A jeśli już o tym gadamy, to chętnie poznam Wasze uzasadnienie dla "obowiązkowego PP dla każdej firmy". Próbowałem o tym kiedyś rozmawiać:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?248111-P%C5%82atne-profile-Kto-dlaczego-i-na-jakich-zasadach-powinien-je-mie%C4%87

ale jedyne co zapamiętałem to nagonka..

Edytowane przez finlandia
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...