Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum Muratora - uwagi


firewall

Recommended Posts

A swoja droga kazdy sprzedawca kotlow to Handlarz Bronia (biologiczno-chemiczna) :(

 

Jak chcesz wszystko pod jeden mianownik wrzucać, to Ty też trujesz, bo prąd jest u nas z węgla

każdy kocioł olejowy, gazowy,kominek, na paliwo stałe fiołków do atmosfery nie wypuszcza

 

Można jednak czyściej, są przepisy, są normy. W autach masz te wszystkie euroVI itd, w kotłach jest norma 303-5:2012, najwyższa jest Vklasa, czyli o najmniejszej emisji.

Jeździsz samochodem? jakim? dieslem, na benzynę a którą klasę normy spełnia i czy jest najwyższa? - trujesz?, dlaczego nie hybryda?

Każdy sprzedawca samochodów na rope i benzynę to handlarz bronią - biologiczną ;)

 

takich dyskusji jest cała masa i zwyczajnie musisz znaleźć logiczny złoty środek. Zdań krańcowych i poglądów ekstremalnych tez się znajdzie sporo. Taka karma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A swoja droga kazdy sprzedawca kotlow to Handlarz Bronia (biologiczno-chemiczna) :(

 

To jest stwierdzenie obraźliwe. Jeśli ktoś ma pretensje, że są sprzedawane kotły węglowe to proszę je kierować do ustawodawców, a nie sprzedawców.

Handlarz też jest pojęciem obraźliwym rodem z poprzedniego systemu. Nie widzę nic złego, że ktoś sprzedaje coś co jest zgodnie z prawem do obrotu przeznaczane. Jak ktoś ma pretensje , albo mu się to nie podoba, to do ustawodawcy.

Sam mam krytyczny stosunek do węgla w prywatnych domach, ale prawo tego nie zabrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest stwierdzenie obraźliwe. Jeśli ktoś ma pretensje, że są sprzedawane kotły węglowe to proszę je kierować do ustawodawców, a nie sprzedawców.

Handlarz też jest pojęciem obraźliwym rodem z poprzedniego systemu.

 

Masz racje, wydzwiek jest pejoratywny. Wiec nie jest moja intencja obrazac Sprzedawcow kotlow. Sprzedaja co dozwolone. Ale mam do tego stosunek emocjonalnie negatywny. Do Kupujacych 5x bardziej negatywny.

Wiesz czemu twoja kopula sie brudzi ? Wiesz co mi smierdzi wieczorami w domu ? W pracy ? Co mnie TRUJE ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wszystko pod jeden mianownik wrzucać, to Ty też trujesz, bo prąd jest u nas z węgla

każdy kocioł olejowy, gazowy,kominek, na paliwo stałe fiołków do atmosfery nie wypuszcza

 

Można jednak czyściej, są przepisy, są normy. W autach masz te wszystkie euroVI itd, w kotłach jest norma 303-5:2012, najwyższa jest Vklasa, czyli o najmniejszej emisji.

Jeździsz samochodem? jakim? dieslem, na benzynę a którą klasę normy spełnia i czy jest najwyższa? - trujesz?, dlaczego nie hybryda?

Każdy sprzedawca samochodów na rope i benzynę to handlarz bronią - biologiczną ;)

Zgadzam sie. Sprzedawca aut to tez handlarz bronia. Dlatego zakazalbym sprzedazy starych rupci a w ogrzewaniu zaczal od wykluczenia urzadzen umozliwajacych palenie syfem. Ewoluowalbym do hybryd a nawet czystej elektryki. NAKAZAL wymiane kopciuchow, zaproponowalbym dotacje. Ale to nie ten watek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jednak czyściej, są przepisy, są normy. .......w kotłach jest norma 303-5:2012, najwyższa jest Vklasa, czyli o najmniejszej emisji.

 

I co z tego że jest norma ?

U nas nie jest obowiązkowa.

Także przepisy o ochronie środowiska, w zakresie kotłów "indywidualnych" - milczą.

 

Ps. W przypadku aut/samochodów, producent nie może wprowadzać na rynek aut, które nie spełniają wyśrubowanych norm dot. emisji spalin. A i tak maja wpadki - patrz VW.

Producent kotłów w Polsce - może wprowadzać każde badziewie - o produkcji "garażowej" nie wspominając.

Edytowane przez sSiwy12
Ps. dopisałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam świadomość, że nie było twoją intencją obrażanie innych. Na forum masz dobrą reputację.

Także mam do tego stosunek negatywny.

Mogę poznęcać się nad głupim prawem, ale już nad ludźmi nie.

 

 

 

Masz racje, wydzwiek jest pejoratywny. Wiec nie jest moja intencja obrazac Sprzedawcow kotlow. Sprzedaja co dozwolone. Ale mam do tego stosunek emocjonalnie negatywny. Do Kupujacych 5x bardziej negatywny.

Wiesz czemu twoja kopula sie brudzi ? Wiesz co mi smierdzi wieczorami w domu ? W pracy ? Co mnie TRUJE ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do banowania za formę wypowiedzi.

 

Jeśli pozbyjemy się agresji sławnej to dużo łatwiej będzie wyeliminować inne patologie.

 

 

 

 

Ale rozwiązanie. Zamiast szukać przyczyny zbanowali Artura. Co z PP dla handlarzy? Czy Arturo 72 handluje pompami?

Popieram bana dla każdego za formę wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z tym zgadzam, tylko adresat jest nie ten.

 

 

I co z tego że jest norma ?

U nas nie jest obowiązkowa.

Także przepisy o ochronie środowiska, w zakresie kotłów "indywidualnych" - milczą.

 

Ps. W przypadku aut/samochodów, producent nie może wprowadzać na rynek aut, które nie spełniają wyśrubowanych norm dot. emisji spalin. A i tak maja wpadki - patrz VW.

Producent kotłów w Polsce - może wprowadzać każde badziewie - o produkcji "garażowej" nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten - dokładnie ten, bo odpowiadałem w ściśle określonej sytuacji/poście.

 

Powoływał się na coś co nie jest obowiązkowe, w przypadku kotłów, w zestawieniu z wymogiem (obowiązkowym), co do aut.

Edytowane przez sSiwy12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten - dokładnie ten, bo odpowiadałem w ściśle określonej sytuacji/poście.

 

Powoływał się na coś co nie jest obowiązkowe, w przypadku kotłów, w zestawieniu z wymogiem (obowiązkowym), co do aut.

 

Norma 303-5:2012 jest obowiązkowa i dotyczy aktualnie wprowadzanych do produkcji nowych wyrobów

Dobrowolna była jej wcześniejsza wersja i jest różnica także w tym,że jak była dobrowolna i ktoś atest posiada i chcesz to porównać do kopciucha bez papierów

 

Zgadzam się i sam wiele razy powtarzam - nie dla kopciuchów, myślec o tych wszystkich kamienicach, kaflakach, kopciuchach

 

Jak wiele osób wskazywało, także pracownicy instytutu jakby tylko były podajniki, pelletowce i np. nowoczesne kotły zgazujące drewno np., to problemu by nie było

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto sieje wiatr, to bardzo wyraźnie widać na Twoim przykładzie( mega wybitnie)

Kto jest na bakier z kulturą też, dziwi natomiast,że przy braku kultury leci się tutaj i zgłasza.

 

Skoro sami posługujecie się takim językiem i rozmówcy są do tego przyzwyczajeni i odpowiadają Wam w podobnym tonie, to miejcie na tyle przyzwoitości aby takich rzeczy nie zgłaszać.

Gorzej jak dzieci w przedszkolu, szturchnie taki kolegę, kolega odda i do Pani prose Pani, bo on mnie bije. Jasno i konkretnie albo jest moderator i rozmowa od A do Z kulturalna albo sami się pilnujemy i dyskusja jest taka, na jaką weszły osoby o innych przekonaniach.

 

Przekręcenie nicku, które użyłem nie jest mojego autorstwa i dobrze o tym wiesz, wielu osób posługiwało się tym wcześniej i to jest pikuś w stosunku do słownictwa, którym Wy się posługujecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma 303-5:2012 jest obowiązkowa i dotyczy aktualnie wprowadzanych do produkcji nowych wyrobów

 

Nie abym się czepiał - czysto edukacyjnie.

 

Wskaż proszę akt prawny, który ją wprowadza do obowiązkowego stosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Nie znam przypadku aby Policja/Straz miejska zatrzymala samochod, ciezarowke, autobus za smrodzenie, gdzie ewidetnie pojazd nie spelnia norm

4. Nie slyszalem o przypadku gdzie Straz Miejska sie zainteresowala domem ktory ewidetnie smrodzi na cala okolice... przypuszczalnie pali nie tylko

eko wegiel ( ten drobniejszy od tego mniej eko ) ;)

 

 

Akurat mało trafne - są takie przypadki i wcale nie odosobnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zreszta gdyby "normy" byly konsekwetnie przestrzegane, nie przestrzeganie karane... chyba sprawy mialy by sie inaczej :)

 

Te normy nie są obowiązkowe - czyli nie ma bata.

 

Ale od kwietnia 2017r będzie obowiązywało Rozporządzenie Komisji (UE) 2015/1189 , a od stycznia 2020 Rozporządzenie 2015/1189.

 

I uprzedzając pytania - te rozporządzenia mają rangę Polskich ustaw i będą musiały być respektowane.

Warto się zapoznać np. tu: http://www.instalator.pl/2016/06/wymagania-dotyczace-kotlow-na-paliwa-stale-od-2020-r-1/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak to się kręci. Ja już przywykłem że jestem przez węglarzy atakowany tylko dlatego, że próbuję wybić z głowy instalowanie trutek węglowych w nowych domach (bo wiem po wielu latach czytania, że to drogie i trujące). Ile razy byłem okrzyknięty sprzedawcą pomp to już nawet nie zliczę. I oczywiście, choć jestem człowiekiem jak każdy i często daję upust gdy mnie szlag trafia jak czytam brednie tutejszych obrońców palenia węglosyfem pod strzechami (np. że nowe kotły węglowe są przecież zgodne z normami i nie trują, albo że prąd jest równie trujący dla ludzi, tylko dlatego że z węgla powstaje, bez rozważenia jak i gdzie jest spalany -- to wszystko szczególnie jeśli ktoś sam sprzedaje trutki na ludzi, jakieś podzespoły do tychże, albo samą trutkę), to jestem za karceniem za język (i jak komuś się zrobi lżej na sercu, to karę z miejsca ponieść mogę) -- ale nadal wszystkim po równo i "z automatu", a nie ze zgłoszenia.

 

Czyli, wracając wątek na właściwe tory po zrobieniu zadymy, wszystko rozbija się (znowu) o stosowną moderację, której od lat tutaj brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...