Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum Muratora - uwagi


firewall

Recommended Posts

To na jakiej podstawie, wg jakiego klucza jedni muszą wykupić PP A inni nie? Wielkość sprzedaży, ilość postów? Zakładam, że każdy jest specjalistą, jedni potrafią kopać doły, inni instalować pompy ciepła czy wykładać towar w marketach.

Kluczem tutaj jest budujący inwestor. To on ma otrzymać pomoc. Czy od innego budującego czy też specjalisty ( według mnie źle to nazywacie- to jest sprzedawca, usług bądź towaru). Sprzedawcy muszą być specjalistami A przynajmniej powinni. Ja jestem specjalistą, a nie szukam klientów na forum. Taką to różnica.

Wniosek jeden. Dla dobra budujących A i dalej tego forum nie powinno być PP. Każdy powinien zadeklarować kim chce być na forum. Może okazać się że niewielu chce tu budować.

 

Płatny Profil jest dobrowolny - 99% po prostu chce mieć taką reklamę. Korzyści są naprawdę bardzo duże, jeśli ktoś mądrze korzysta z możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ok, ale palenie śmieci jest całkowicie nielegalne.

Natomiast palenie węglem itd jest całkowicie legalne.

A czasem czytając dyskusje mam wrażenie, że oba te przypadki są traktowane tak samo.

 

Adaś - dobrze piszesz.

Z jednym wyjątkiem:

 

 

 

Są tacy (i jest ich sporo - nawet dużo sporo) co napiszą;

CZEMU nie mogę palić starymi oponami (wywóz kosztuje)?

CZEMU nie mogę palić innymi śmieciami (wywóz kosztuje) ?

 

Bo duża część naszego społeczeństwa ma domy autonomiczne.

Autonomiczne - czyli (w ich mniemaniu), wszystko co im w domu/mieszkaniu zostaje - jest spalone w kotle/piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawa jest jasna. Wprowadzić pod opis użytkownika pod awatarem. Np. Budujący, Wykonawca, Sprzedawca, Specjalista, i co tylko potrzeba. Jak i tak klienci tam trafiają to nie ma co robić z tego tematu tabu.

 

A czym się różni specjalista od sprzedawcy? Bo może to być jedna osoba. Choć zgadzam się ze coś z tym należałoby zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ok, ale palenie śmieci jest całkowicie nielegalne. "

 

No i tu właśnie przestajemy się rozumieć, bo... nie piszesz prawdy!!!

 

Jest i całkowicie legalne i nawet zalecane!!!

Tyle, ze w warunkach specjalnych - w SPALARNIACH śmieci.

W domu nie masz warunków aby śmieci spalić POPRAWNIE.

Chyba, ze sobie takie warunki stworzysz, co jest bardzo trudne, ale nie jest niemożliwe!

 

Oczywiście ekooszołomy są przeciw.

Czyli co?

ZJADAĆ TE ŚMIECI?

:lol:

Do lasu wywieźć?

:lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni specjalista od sprzedawcy? Bo może to być jedna osoba. Choć zgadzam się ze coś z tym należałoby zrobić.

Różnica już była wykazana. Specjalista napisze, wg Ciebie utopijne, co jest dobre dla inwestora i innych ludzi na których inwestor ma wpływ swoimi decyzjami, a sprzedawca napisze to co klient chce usłyszeć (nawet jeśli ten konkretny do którego pisze klientem nie zostanie). Naturalnie jedno nie wyklucza drugiego, ale wiadomo jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tekst w kolorze.

 

Ależ własnie do tego się odnosiłem -- taki wybór to jak między dżumą a cholerą. Nie rozumiem dlaczego trzeba stać i się biernie temu przyglądać. Przecież to niczym się nie różni od patrzenia się na dźganie kogoś plastikowym widelcem. Niby nic się nie dzieje, a jednak.

 

Raczej między grypą a cholerą (też bywa śmiertelna i z powikłaniami) . Tylko widzisz jaka jest reakcja, jeśli "niosący kaganek" jest nachalny i obcesowy ze swoimi przekonaniami. Nikt tego nie będzie słuchał, co Ty mu każesz, od razu jest Twoim przeciwnikiem i "po ptokach" - skutek przeciwny do Twoich oczekiwań, cholera pewna.

 

Ja to trochę przemianowałem. Zamontowanie kotła węglowego czy peletowego w nowym energooszczędnym (czy też takim, który może się takim stać w bardzo prosty sposób) domu, zamiast alternatywy w postaci gazu czy prądu, nie jest wcale błahe. Tym bardziej drażni, jak sprzedawca wręcz zachęca do założenia takiego kotła, choć powszechnie wiadomo, że jest to szkodliwe dla ludzi rozwiązanie. Że jest dopuszczalne prawem to już inna inszość, albowiem wiele rzeczy nie było i nadal nie jest zabronione prawem (choć być powinno, vide papierosy w miejscach publicznych wiele lat były dopuszczalne).

 

Doprecyzowując: chodziło o to, że ten pytający inwestor zirytowany nachalnym nagabywaniem pro-ekologicznym nie będzie słuchał naszych argumentacji - pójdzie do marketu czy tego pana Miecia za róg i wybierze kocioł bez żadnej porady - np dlatego, że kolor mu (żonie) się podoba. I wtedy także w/w cholera pewna.

 

...

Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc Elfir łamie regulamin ŚWIADOMIE! Oczekuję bezwzględnej reakcji.

 

Oj Liwko, Liwko.

Raczej ewolucja a nie rewolucja.

 

Redakcja "dopadła" już takiego jednego na "A" .

Przyjdzie czas i "dopadnie" taką jedną na "E".

 

Cierpliwość - powtarzaj sobie CIERPLIWOŚĆ.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo's ekologii na forum:

Fragment postu 2565 użytkownika mtadeusz:

"...U mnie dzisiaj przez 4h było na kotle 90 stopni ( temperatura wody) w domu 30 stopni . Utrzymywałem te 90 stopni prze 4h aby nie kopcić węglowodorami i sadzą. Naładowałem kilo węgla na ruszt na to rozpałka i podpalam,za 10mim doładowałem mu 4kg węgla ,następnie jak żar na dole zaczął święcić na biało 20 min od rozpalenia doładowałem 5kg odpadów gumowych a na nie 1kg węgla i grube drewno. ..."

 

Niby ładnie dba o odpowiednią temp w kotle - ale te odpady gumowe to chyba przesada - czy ja się nie znam?

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?195149-Ekonomiczne-spalanie-paliw-sta%C5%82ych&p=7354873&viewfull=1#post7354873

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Niby ładnie dba o odpowiednią temp w kotle ..."

 

Stara się, ale, niestety, nie dba.

Nie ta konstrukcja kotła...

Pacjent jest do UŚWIADOMIENIA.

 

Tu by trzeba pirolitycznego rakietowca postawić.

 

Ale my tu offtop wstawiamy niepotrzebnie...

Zróbmy jaki watek typu JAK POPRAWNIE PALIĆ ŚMIECI?

Tylko...

Czy REDAKCJA nas z trzaskiem nie wywali?

:lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Niby ładnie dba o odpowiednią temp w kotle ..."

 

Stara się, ale, niestety, nie dba.

Nie ta konstrukcja kotła...

Pacjent jest do UŚWIADOMIENIA.

 

Tu by trzeba pirolitycznego rakietowca postawić.

 

Ale my tu offtop wstawiamy niepotrzebnie...

Zróbmy jaki watek typu JAK POPRAWNIE PALIĆ ŚMIECI?

Tylko...

Czy REDAKCJA nas z trzaskiem nie wywali?

:lol:

 

Adam M.

 

Tamtych nie wywala... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czyżby pierwsze święta bez Arturo72?
Święta bez Arturo72 to jak święta bez Kevina na Polsacie :)Na ile został zesłany?
Bez Kevina w Święta ? Niemożliwe :DA ja taki prezent pod choinkę dostałem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Artur miej świadomość, że sposób w jaki piszesz jest nie do zaakceptowania.
Mam tą świadomość.Ostatnie bany nie były za formę czy brak kultury wypowiedzi...i chyba wszystko w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...