Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum Muratora - uwagi


firewall

Recommended Posts

Gość Arturo72
Mobe kolejny SPAMer typu Arturo 72.
A sprzedawcy kotłów typu Jarecki,kroitz,Puławiak,Karoka,Minertu itp mający u Redakcji/Moderatorów zobowiązania pieniężne czyli typowe "danie w łapę" wyjasnienie tego typu watpliwości będą zgłaszali jako spam... A Ci Moderatorzy zgodnie z wziętym na siebie zobowiązaniem pieniężnym będą przestrzegali reguł,że jak dał to wymaga to trezba takiego delikwenta wyautować np.banem za "spamowanie i posty nie na temat"...Gdzie to forum zmierza i dla kogo jest przeznaczone ???? A to post Mobe:
Raczej nie znajdziesz kotła do takiego domu. Najmniejszy kocioł na ekogroszek ma moc 7kw, a Ty ile potrzebujesz? 4?
A tu następnego "spamera"
Jaja se robisz czy na głowę upadłeś ?Węgiel do takiego domu 115m2 ? Nie ma na rynku kotłów o mocy jakiej potrzebujesz,już Ci wyżej pisano. ?
Gdzie tu "SPAM" w który muszą ingerować Moderatorzy ?????Po tylu latach na forum śmiem twierdzić,że tego typu "nowi inwestorzy" to jedynie akcja marketingowa żeby rozruszać temat i przyciagnąć uwagę w temacie tych,którzy nie są zarejestrowani na forum a tylko czytają forum...Dlatego tak niektórym przeszkadza wyjasnienie tematu i posty wyjasniające na zyczenie są usuwane. Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam tą świadomość.Ostatnie bany nie były za formę czy brak kultury wypowiedzi...i chyba wszystko w temacie.

 

Ty chyba sobie żartujesz? Gdybym bym moderatorem, to co trzeci post masz bana.

Nie rozumiesz, że swoim klepaniem nic nie dajesz w walce z koksownikami? Przecież nie przekonałeś tego klienta od kotła.

Twoje wyzwiska, krzyki nic nie dają. Działają w drugą stronę.

Ci ludzie którzy nie mają zbyt wielu argumentów triumfują.

Wcale nie muszą nikogo opłacać. Dzięki specjalistą i tobie - twojemu nachalnemu tłumaczeniu pozostają w przekonaniu, że mają rację

Ps. Nie jestem wróżką ale nie przewiduję Ci długiej kariery na forum,

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ty chyba sobie żartujesz? Gdybym bym moderatorem, to co trzeci post masz bana. Przemek
Chyba nie czytasz forum a w szczególności moich postów skoro tak uważasz :DJa nie mam ich kilka czy nawet kilkaset ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To napisz szczerze: Jaki jest efekt twojej walki we wspomnianym wątku?
Żaden oczywiście bo nie mam zamiaru żadnego efektu na siłę czynić.To gość sam ma za zadanie uzmysłowić sobie,że robi sam sobie robi kuku.Jak ktoś mi powie,że na głowę upadłem to jednak wezmę sobie to do siebie i zastanowię się czy faktycznie na głowę upadłem czy ten ktoś po prostu jaja se robi.A czemu żaden ? Bo każde porównanie czy też inna propozycja od razu jest zgłaszana jako "posty nie nie na temat" bo przecież facet wyraźnie mówił,że chce ekogroszek...
ludzie czytajcie ze zrozumieniem. Nie prosiłem o krytykę rozwiązania ogrzewania na ekogroszek (gdyż już zdecydowałem) tylko o wybór kotła na ekogroszek. jak wy tak dajecie rady jak czytacie ze zrozumieniem to dziękuję za takie rady ;-)
Dlatego uważam,że wypowiedzi tego typu sugerują "akcję marketingową" gdyż "zwykly i normalny inwestor" NIGDY by tak nie napisał gdyby usłyszał,że np.ściana z kartonu nie nadaje się do budowy domu... Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden oczywiście bo nie mam zamiaru żadnego efektu na siłę czynić.To gość sam ma za zadanie uzmysłowić sobie,że robi sam sobie robi kuku.Jak ktoś mi powie,że na głowę upadłem to jednak wezmę sobie to do siebie i zastanowię się czy faktycznie na głowę upadłem czy ten ktoś po prostu jaja se robi.

 

Na głowę upadłeś i weź to do siebie. Widzisz, że to nic nie daje. Nie czyń nic na siłę bo to odnosi dokładnie odwrotne skutki. Z takimi trzeba inaczej. Skupiasz się na ataku kotłowników, nie w tym rzecz. Ludzie mają w głowach, że węglem najtaniej. Polska węglem stoi, itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale forum,Redakcja i Moderatorzy nie pozwalają wyjść z tego błędu tym bładzącym.Czemu już wyżej napisałem.

 

Jednak Ty również nie pozwalasz na wyjście z tego błędu. Generalnie w takim dociekliwym gościu wystarczy zasiać ziarno niepewności, później kilka przykładów z życia i każdy rozsądny człowiek zacznie liczyć i się zastanawiać. Ten margines można zostawić na ekogroszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jednak Ty również nie pozwalasz na wyjście z tego błędu. Generalnie w takim dociekliwym gościu wystarczy zasiać ziarno niepewności, później kilka przykładów z życia i każdy rozsądny człowiek zacznie liczyć i się zastanawiać. Ten margines można zostawić na ekogroszek
Prosty przyklad:
Przy dobrze spalanym węglu o kalorycznosci ok.28kJ/kg ze sprawnością 80% koszt wytworzenia 1kWh to 0,15zł,1kg węgla to ok.0,8zł zatem 14kg węgla to 14kg*0,8zł=11,2zł,zatem gdyby wegiel był poprawnie spalany ze sprawnością 80% te 11,2zł dałoby 11,2zł/0,15zł=74kWh a 74kWh czyli te 14kg wegla powinien spalić(zuzyć energii) nowy dom ok.200m2 w mrozy rzędu -20st.C.Jeśli przy obecnych temperaturach tyle spala(zuzywa energii) nowy dom 100m2 to znaczy,że sprawność nie jest 80% czyli koszt wytworzenia jednostki energii nie jest 0,15zł tylko sprawność jest na poziomie 20-30% a przez to koszt wytworzenia jednostki energii ok.0,60-0,70zł czyli znacznie wiecej niż gaz ziemny czy prad.Dalej,3kg wegla to jest koszt 3kg*0,8zł=2,4zł,gdyby wegiel był spalany ze sprawnością 80% czyli koszt wytworzenia jednostki energii byłby 0,15zł te 2,4zł/0,15zł=16kWh dałoby te 16kWh energii czyli tyle ile faktycznie przy obecnych temperaturach potrzebuje 100m2 nowy dom energii(wegla) na ogrzewanie.Zgodnie z http://czysteogrzewanie.pl/czym-ogrzewac/czym-ogrzewac-dom-mit-taniego-wegla/Koszt 1kWh ener*gii z węglaTu mamy kilka warian*tów, zależ*nie od para*me*trów kotła:

  • kocioł zasy*powy w złym sta*nie, roz*pa*lany “tra*dy*cyj*nie” od dołu (spraw*ność ~30%): 0,37zł
  • kocioł zasy*powy w dobrym sta*nie, roz*pa*lany czy*sto od góry (spraw*ność ~60%): 0,18zł
  • nowo*cze*sny kocioł podaj*ni*kowy (spraw*ność 80%): 0,14zł

Czysta matematyka,oczywiście kwestionowana przez "zainteresowanych"...Retoryka podobna:
Imrahil, ja to już nieraz pisałem że jeszcze mózg mi nie zarósł pyłem węglowym i nic nie mam do prądu, gazu czy pomp ciepła ale jeśli ktoś raz, drugi i trzeci pisze że go to nie interesuje a ktoś dalej mu pitoli w koło to samo myślę że gościu może zacząć się mocno irytować.Wydaje mi się że jeśli zainteresowały by go Wasze wpisy, znalazł by bez problemu odpowiedni wątek skoro znalazł to forum, nie prawdasz?
Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo72

 

Przecież Ty budzisz ludzi ... siekierą!

Zmień sposób to może i efekty lepsze będą...

 

Adam M.

Mam taką małą satysfakcję,że kilku zatwardzialych ekogroszkowcow,którzy i na mnie wieszali psy dzięki m.in mojemu gledzeniu od kilku lat albo budują nowe domy bez węgla(TwójPan,Kaszpir) albo wymieniają kotły na ekogroszek na pompę ciepła(pawko) albo uważają,że pompa ciepła byłaby lepsza niż ekogroszek który mają obecnie(kulibob).

Kropla drąży skałę i potrafiący liczyć dojdą w końcu do wniosku że nawet ogrzewanie prądem jest tańsze niż ekogroszkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ale o czym my rozmawiamy ?:
Opłaca się siać owies na opał, słoma też się opłaca. Oczywiście, przy dopłatach.Opłaca się palić owsem, też widziałem wyliczenia. I to jest dobry kierunek, chociaż nie optymalny.Piec do palenia słomą trochę kosztuje, jakieś 15 tysięcy, awaryjność jest spora, wytrzymuje to z 9 lat. Mam informacje z pierwszej ręki od osoby, która ogrzewa długi czas i nie pierwszym piecem. Mimo wszystko, to jest opłacalne.
Jak w takiej sytuacji się zachować ? Na milion procent facio nie wie co to jest pompa ciepła a tym bardziej ogrzewanie prądem a o demokracji nie wspominając ? :DJak to zrobić,żeby nie urazić ? :D Żeby nie było,post z 20.12.2016 r a nie z 20.12.1970r :D Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie czytasz forum a w szczególności moich postów skoro tak uważasz :DJa nie mam ich kilka czy nawet kilkaset ;)

Jakbyś tak hurtowo nie pisał post pod postem (zamiast edytować poprzedni) to miałbyś ich dużo mniej. To oczywiście złośliwa uwaga, ale mam nadzieję, że ze swoim dystansem do siebie dasz radę ją przeżyć ew. odpowiednio skontrować.

 

JA natomiast chciałem wrócić do wczorajszej dyskusji:

 

Dobra A co z tymi którzy wykupili PP? Oni też chcieliby sprzedawać bez dodatkowych kosztów.

Ja chciałbym wiedzieć kto na forum sprzedaje.

Ideą Płatnego Profilu jest jawna dyskusja pod własnym szyldem. Parę lat temu umieściłem w stopce adres www. Linkowałem do własnej strony jeśli uważałem ze są dobre okoliczności a link jest trafiony. Nawet założyłem temat w dziale "Forumowiczu, przedstaw się". Ile to wszystko trwało? Nie pamiętam (dni czy godziny) bo moderatorzy zadziałali ( i tym sposobem mam swój "temat" w dziale ogłoszenia drobne - bo tam wylądowała moja prezentacja, w której napisalem że jestem sprzedawcą i moje wypowiedzi nalezy odfiltorować z osobistych sympatii). Ale to było 7 lat temu i wtedy wydawało mi sie, ze takiej promocji potrzebuję. Dziś nikt mnie nie zmusi do tego, bym w treści "ramki PP" napisał namiar na siebie. A jak ktoś uchwali takie prawo - to najprawdopodobniej odsunę się w cień.

 

Wiele płatnych profili nadużywa formuły: piszą wprost reklamy lub co post zapraszają do odwiedzenia najbliższego salonu. Nie na tym to polega. Można dyskutować, rozmawiać, pokazać się z dobrej strony a w ramce PP mieć dane teleedresowe by klient chwycil za telefon lub nabijał nam wejście na stronę.

Jest kilka PP które działają w sposób bardzo profesjonalny i stawiają czoła nawet trudnym sprawom (np. ekspert Fakro) ale są/byli tacy, którzy chcieliby szczególnej ochrony przed oponentami. Na ochronę przed natarczywością zasługuje każdy. Przed różnicą zdań - nie, bo to jest właście idea wymiany doświadczeń na forum.

 

A czym się różni specjalista od sprzedawcy? Bo może to być jedna osoba. Choć zgadzam się ze coś z tym należałoby zrobić.

A co jesli sprzedawca i specjalista w jednym buduje dom? Jaką kategorię mu przypiąć?;)

A przy okazji - co zrobić z tymi, którzy się nie przyznają że są branżystami (nie musi być handlowecem - może pracować w dziale technicznym)?

Inny przypadek: jeden z najlepszych doradców - nigdy nie zdradził się z własną firmą czy miejscem działalności, nikt nie zna go z tej strony a jedynie z porad - jest przez to tym prawdziwie obiektywnym czy maksymalnie złym szeptańcem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa.

Jak dla mnie, nie jest istotne czy piszący ma PP, czy nie ma PP, czy jest sprzedawcą czy nie jest.

Istotne jest to czy pisze mądrze - oczywistym jest, że cwaniaczków (marketingowych) należy piętnować.

 

Problemem jest to, że zawsze się znajduje taki jeden, co na zasadzie kopiuj/wklej rozpitala każdy temat - często w sposób chamski.

 

I ku pamięci:

- od stycznia 2017r EP (ogrzewanie powierzchni, wentylacja, CWU) nie może być większe niż 95 kWh/(m2 x rok) co przy ogrzewaniu tylko prądem wymaga EK nie większego niż 31,7 kWh/(m2 x rok), a to oznacza, że idea grzania czystym prądem jest, co najmniej, dyskusyjna (także pod względem inwestycyjnym).

- od kwietnia 2017r. obowiązywać będą bardzo rygorystyczne przepisy dla kotłów na paliwa stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...