Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum Muratora - uwagi


firewall

Recommended Posts

 

To moja opinia w temacie.

 

I tak po zastanowieniu.

Regulamin jest ponoć jeden dla wszystkich.

To co z forumowiczem CNC_POMPY_CIEPLA, który ma w stopce same reklamy, odnośniki do prywatnych (swoich) stron, telefony, itp. - co stanowi 2/3 postów. Narusza to postanowienia §5.2.5.b Regulaminu FM.

 

 

Jakoś nigdzie w Regulaminie nie doczytałem, że dla posiadaczy PP jest jakieś "odpuszczenie" w tym zakresie.

Edytowane przez sSiwy12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I tak po zastanowieniu.

Regulamin jest ponoć jeden dla wszystkich.

To co z forumowiczem CNC_POMPY_CIEPLA, który ma w stopce same reklamy, odnośniki do prywatnych (swoich) stron, telefony, itp. - co stanowi 2/3 postów. Narusza to postanowienia §5.2.5.b Regulaminu FM.

 

 

Jakoś nigdzie w Regulaminie nie doczytałem, że dla posiadaczy PP jest jakieś "odpuszczenie" w tym zakresie.

Wydaje mi się, że ta sprawa raczej do Redakcji powinna być skierowana. Finlandia nie ma raczej nic do powiedzenia w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ktoś zamiast odpisać, ciachnął mój wpis.

Pozdrawiam Ktosia.

Który wpis? Bo ja tu nie widzę żadnych ciachniętych?

 

Co do stopek: tak, użytkownik CNC moim zdaniem ma stopkę zdecydowanie przekraczającą granice dobrego smaku (nie tylko regulaminu). Sam omawiany post jest dla mnie zwykłą reklamą naciągającą zasady PP (przynajmniej jego druga połowa to ogłoszenie i - w najlepszym wypadku - w takim dziale powinien się znaleźć).

Post jest raportowany do tego tu omawiany i to że wisi bez zmian nie oznacza, że został zaakceptowany.

 

Tak, to kwestia PP. Inny nick dostałby z ręki edycję lub całkowite usunięcie (w zależności od "dorobku").

Ale chciałbym przypomnieć, że forum jako miejsce spotkań i wymiany doświadczeń ma właściciela. Ktoś je utrzymuje i ma prawo określać zasady i oczekiwać stosowania się do nich. Pod wieloma względami niewiele się różni od knajpy czy świetlicy. Jeśli prowadzący uznaje, że musi /lub chce/ na nim zarabiać sprzedając powierzchnię reklamową, to jego sprawa. Prawem uczestników jest wyrażanie swojego zdania i oczekiwanie zmian... lub opuszczenie tego miejsca. Do głowy by mi nie przyszło, by głośno krzyczeć i posądzać gospodarza o "branie w łapę". Nawet jeśli to jest użyte w znaczeniu "zapłacił" to dla wielu może sugerować wstrętną łapówkę. A takie pomówienia są po prostu obrzydliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tak, to kwestia PP. Inny nick dostałby z ręki edycję lub całkowite usunięcie (w zależności od "dorobku"). Ale chciałbym przypomnieć, że forum jako miejsce spotkań i wymiany doświadczeń ma właściciela. Ktoś je utrzymuje i ma prawo określać zasady i oczekiwać stosowania się do nich. Pod wieloma względami niewiele się różni od knajpy czy świetlicy. Jeśli prowadzący uznaje, że musi /lub chce/ na nim zarabiać sprzedając powierzchnię reklamową, to jego sprawa. Prawem uczestników jest wyrażanie swojego zdania i oczekiwanie zmian... lub opuszczenie tego miejsca. Do głowy by mi nie przyszło, by głośno krzyczeć i posądzać gospodarza o "branie w łapę". Nawet jeśli to jest użyte w znaczeniu "zapłacił" to dla wielu może sugerować wstrętną łapówkę. A takie pomówienia są po prostu obrzydliwe.
Chodzi o to,że ten "duży",który zapłacił może więcej niż zwykły użytkownik forum i za to ma "chody" w sprawie "odpowiedniego moderowania" bo nie raz PP i ichnie klakierstwo się na mnie skarżyły wg mnie za psucie biznesu i stąd były bany i usuwanie postów.Masz rację,nikt nie zmusza mnie,żeby tu być ale czy o to chodzi ? Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psucie biznesu to jedno. Gorzej gdy robi to osoba podejrzewana o to samo. Sorry - masz przeszłość jaką masz a internet nie zapomina, także Twoje słowo może być interpretowane inaczej niż "zwykłego Kowalskiego". I myślę tu wyłącznie o odczuciu użytkowników.

 

Zauwaz, ze we wskazanym temacie aktywnie udziela sie także Värmepumpsägare a ja nie pamiętam by kiedykolwiek była raportowana jego wypowiedź. Także - krytykować da się też normalnie.

Edytowane przez finlandia
uzupelnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
no i sprzedawca PC z płatnym profilem złapał się z kryptosprzedawcą bez płatnego profila. Brakuje ze dwóch węglarzy bo zabawa szybko się skończy.
Staropolskie przysłowie brzmi" z idiotami nie rozmawiaj" ale jednak postanowiłem zlamać reguły ;)
Myślę, że rację masz tylko częściowo.Śledzę forum od kilku lat i pamiętam jak ewoluowały jego poglądy na temat ogrzewania.Ewolucja całkiem sensowna. Tylko ta forma jej uzewnętrzniania......I brak jakiekolwiek tolerancji dla odmiennych poglądów.Sądzę, że kluczowy wpływ na retorykę A miał mało chlubny krótkotrwały epizod z niesławnej pamięci Mikim, co wielu złośliwie - rzadko z powodu merytorycznej potrzeby, mu to złośliwie wypomina.W takich sytuacjach A ma poczucie "zaszczucia" i wówczas, nawet bez piwkowego wspomagania traci kontrolę nad językiem.Ponadto A przyjął na siebie w szczególny sposób rozumianą misję krzewienia czystego ogrzewania.Czuje się swoistym prorokiem, a że ma temperament, stał się krzyżowcem wyznawanej religii.Ze względu na sposób ekspresji wręcz HUNWEJBINEM (starsi czytelnicy wiedzą o co chodzi). Nie ulega wątpliwości, że jest postacią barwną i mimo wad ożywia swoją ekspresją forum.Bez takich harcowników forum stałoby się do bólu nudne.Myślę, że Szanownej Redakcji jest na rękę, że A. inni podobni mu szermierze podbijają temperaturę dyskusji.Byle tylko nie przekraczali granic kultury i chociaż średniego smaku, co niestety dość często przychodzi niektórym z trudem.Arturo wracaj, ale trwale się popraw !PozdrawiamPratchawiec
Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z przynies wynies pozamiataj zwłaszcza ze słownikiem j.polskiego Moderator zareaguje na oszczerstwa coulignona ?

 

Witam.

 

On jest także protegowany z jakiś tam względów.Cichy bez PP mający w ogłoszeniach drobnych swa reklamę .Nic ci tu mod nie pomoże .Będziesz pyszczył , aż się wyplujesz , a on i tak będzie robił z tobą swoje.Wiesz jaka jest różnica miedzy tobą , a nim. On pracuje z wataha i jak dzieje się komuś z niej krzywda wpada i niszczy . Ty zaś przez nich jesteś postrzegany jako indywiduum nie jako indywidualny krzykacz bez audytorium .:yes::yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w Nowym Roku. Nue usuwam zadnego postu a jedynie zrodlo siejace jad, nienawisc i pogarde wobec innych uzytkownikow. Na razie na 6 miesiecy.

 

Czyli kolega Artur poszedł na przedłożony urlop. Liczę, że po tak długim urlopie przemyśli wiele spraw i wróci do nas inny. Taka wersja 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

On jest także protegowany z jakiś tam względów.Cichy bez PP mający w ogłoszeniach drobnych swa reklamę .Nic ci tu mod nie pomoże .Będziesz pyszczył , aż się wyplujesz , a on i tak będzie robił z tobą swoje.Wiesz jaka jest różnica miedzy tobą , a nim. On pracuje z wataha i jak dzieje się komuś z niej krzywda wpada i niszczy . Ty zaś przez nich jesteś postrzegany jako indywiduum nie jako indywidualny krzykacz bez audytorium .:yes::yes:

 

Tu nie ma nic do rzeczy PP. PP nie jest płatny rozumiem że każdy sprzedawca może wykorzystywać forum na tych samym zasadach.

Styl i sposób wypowiedzi jest nie do zaakceptowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma nic do rzeczy PP. PP nie jest płatny rozumiem że każdy sprzedawca może wykorzystywać forum na tych samym zasadach.

Styl i sposób wypowiedzi jest nie do zaakceptowania

 

Możesz jaśniej.PP jest przecież płatny ale jeśli ktoś co mu bardzo zależy chce go sprytnie omijać i nie wzbudzać tym zbytniego zainteresowania władzy FM to tak robi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak racja PP jest płatny, jednak nieobowiązkowy. Można go omijać nawet nie nazywać się sprzedawcą, udzielać rzeczowych informacji w zamian za to jak rozumiem władze FM tolerują handel na boku w dziale, drobne ogłoszenia.

Szkoda tylko, że tych cichych sprzedawców nie da się od razu odróżnić od budujących forumowiczów.

Pozdrawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...