Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum Muratora - uwagi


firewall

Recommended Posts

Tak racja PP jest płatny, jednak nieobowiązkowy. Można go omijać nawet nie nazywać się sprzedawcą, udzielać rzeczowych informacji w zamian za to jak rozumiem władze FM tolerują handel na boku w dziale, drobne ogłoszenia.

Szkoda tylko, że tych cichych sprzedawców nie da się od razu odróżnić od budujących forumowiczów.

Pozdrawia

 

Wiesz co się stanie np. jeśli ja napisze w stopce dane adresowe ,tel, działalność??? .Jeśli będę totalnym pogromcą ogłoszeń drobnych ??? .Jeśli wiesz to zrozumiałeś do końca mój post na ,który usiłowałeś mi wyżej odpowiedzieć, kierowany do zbanowanego arturo

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Można go omijać nawet nie nazywać się sprzedawcą, udzielać rzeczowych informacji w zamian za to jak rozumiem władze FM tolerują handel na boku w dziale, drobne ogłoszenia.

Szkoda tylko, że tych cichych sprzedawców nie da się od razu odróżnić od budujących forumowiczów.

 

Była już o tym mowa. Wystarczyłoby IMO zamiast określeń "Elita forum", "Rekordzista forum" itd. wpisywać dla takich userów: Branża.

Do tego niech każdy ma to prawo do jednego ogłoszenia w "Drobnych" i niech sobie umieści w stopce link do tego ogłoszenia.

 

Banalnie proste, klarowne, wskazujące rozmówcy z kim ma do czynienia (i to na plus i na minus) i usuwające wszystkie wątpliwości oraz krzyki glosatorów.

Niech sobie wszyscy, którzy chcą kupić młotek, farbę, PC, kocioł na węgiel czy odkurzacz, dyskutują już konkretnie nad danym towarem w tych ogłoszeniach drobnych - tak jak od wielu lat, z dobrym skutkiem, robi to Andrzej Wilhelmi.

 

Druga rzecz, o której też już kiedyś wspominałem uważam, że warto powrócić (dla tych co nie pamiętają było tak dość długo na FM) do moderatorów poszczególnych działów np. Instalacje, O Was, itd. Mod miałby uprawnienia ograniczone tylko do tego działu.

Na tak dużym forum dałoby to szansę na dobrą i sprawną moderację. Bez tego, ta garstka moderatorów, nie jest w stanie ogarnąć wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg, chcesz haslo do mojego konta;)?

 

Propozycja ProStas dot. okreslenia "branza" wyglada wg mnie na tyle dobrze ze warto nad nia rozmawiac. W ogole to jestem zdania ze wiele zalu rodzi sie z tytulow i wyroznien typu "najlepszy doradca". Uwazam ze plusy za pomocna oorade bylyby lepsze i bardziej sprawiedliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była już o tym mowa. Wystarczyłoby IMO zamiast określeń "Elita forum", "Rekordzista forum" itd. wpisywać dla takich userów: Branża.

Do tego niech każdy ma to prawo do jednego ogłoszenia w "Drobnych" i niech sobie umieści w stopce link do tego ogłoszenia.

 

Banalnie proste, klarowne, wskazujące rozmówcy z kim ma do czynienia (i to na plus i na minus) i usuwające wszystkie wątpliwości oraz krzyki glosatorów.

Niech sobie wszyscy, którzy chcą kupić młotek, farbę, PC, kocioł na węgiel czy odkurzacz, dyskutują już konkretnie nad danym towarem w tych ogłoszeniach drobnych - tak jak od wielu lat, z dobrym skutkiem, robi to Andrzej Wilhelmi.

 

Druga rzecz, o której też już kiedyś wspominałem uważam, że warto powrócić (dla tych co nie pamiętają było tak dość długo na FM) do moderatorów poszczególnych działów np. Instalacje, O Was, itd. Mod miałby uprawnienia ograniczone tylko do tego działu.

Na tak dużym forum dałoby to szansę na dobrą i sprawną moderację. Bez tego, ta garstka moderatorów, nie jest w stanie ogarnąć wszystkiego.

 

Zapytam.Czy wiesz kto to jest branża obecnie na FM??? To nikt inny jak forumowicz z PP. Inni to cichociemni , robiący interesy - reklamujący za przyzwoleniem Redakcji.Zlikwiduj np. opcje "ogłoszenia drobne". Wiesz czym to poskutkuje??? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg, chcesz haslo do mojego konta;)?

 

 

Propozycja ProStas dot. okreslenia "branza" wyglada wg mnie na tyle dobrze ze warto nad nia rozmawiac. W ogole to jestem zdania ze wiele zalu rodzi sie z tytulow i wyroznien typu "najlepszy doradca". Uwazam ze plusy za pomocna oorade bylyby lepsze i bardziej sprawiedliwe.

 

Hasła nie potrzebuję. Nadaj mi status.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam.Czy wiesz kto to jest branża obecnie na FM??? To nikt inny jak forumowicz z PP.

 

No i niech tak zostanie. Niech mają prawo się reklamować nazwą firmy, bezpośrednimi linkami do swoich stron lub wprost do produktów. Niech piszą co i za ile oferują, oficjalnie, przy każdym napisanym poście. Za to płacą i powinni to mieć zagwarantowane. Wiadomo kto oferuje, można poczytać sobie wypowiedzi takiej osoby i wyciągnąć wnioski. Albo skorzystać albo się odwrócić na pięcie i szukać gdzie indziej.

 

Nie widzę w tym zdrożnego.

 

Inni to cichociemni , robiący interesy - reklamujący za przyzwoleniem Redakcji.Zlikwiduj np. opcje "ogłoszenia drobne". Wiesz czym to poskutkuje??? .

 

No i takich właśnie osób, dotyczył mój wpis odnośnie Branży. Niech np. coulignon ma pod nickiem wpis na niebiesko: Branża. Ma w stopce link do swojego produktu. I to wszystko. Jesteś zainteresowany to wchodzisz na jego ogłoszenie i pytasz, dyskutujesz, rozmawiasz, kupujesz lub nie. Interlokutor wie, czym dana Branża się zajmuje i wszystko jest jasne. Poza tą formą takiemu userowi zabroniłbym reklamowania się i pisania np. że "ta farba jest do kitu, zobacz moją tu masz link". Bo to byłoby zastrzeżone dla PP. Branża może podpowiadać na jakie rzeczy zwrócić uwagę, co się do czego nadaje lub nie. Jak ktoś uważa wpisy takiego człowieka za przydatne, sensowne i kompetentne to na pewno znajdzie link w stopce. I sobie w niego kliknie. Jak nie uzna racji to ominie jego ogłoszenie szerokim łukiem.

 

Proste i "czyste" rozwiązanie. Tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co się stanie np. jeśli ja napisze w stopce dane adresowe ,tel, działalność??? .Jeśli będę totalnym pogromcą ogłoszeń drobnych ??? .Jeśli wiesz to zrozumiałeś do końca mój post na ,który usiłowałeś mi wyżej odpowiedzieć, kierowany do zbanowanego arturo

 

Za stopkę dostaniesz bana A za ogłoszenia nie wiem. Nic nie sprzedaję, nigdy tam nie zaglądałem. Co się stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niech tak zostanie. Niech mają prawo się reklamować nazwą firmy, bezpośrednimi linkami do swoich stron lub wprost do produktów. Niech piszą co i za ile oferują, oficjalnie, przy każdym napisanym poście. Za to płacą i powinni to mieć zagwarantowane. Wiadomo kto oferuje, można poczytać sobie wypowiedzi takiej osoby i wyciągnąć wnioski. Albo skorzystać albo się odwrócić na pięcie i szukać gdzie indziej.

 

Nie widzę w tym zdrożnego.

 

 

 

No i takich właśnie osób, dotyczył mój wpis odnośnie Branży. Niech np. coulignon ma pod nickiem wpis na niebiesko: Branża. Ma w stopce link do swojego produktu. I to wszystko. Jesteś zainteresowany to wchodzisz na jego ogłoszenie i pytasz, dyskutujesz, rozmawiasz, kupujesz lub nie. Interlokutor wie, czym dana Branża się zajmuje i wszystko jest jasne. Poza tą formą takiemu userowi zabroniłbym reklamowania się i pisania np. że "ta farba jest do kitu, zobacz moją tu masz link". Bo to byłoby zastrzeżone dla PP. Branża może podpowiadać na jakie rzeczy zwrócić uwagę, co się do czego nadaje lub nie. Jak ktoś uważa wpisy takiego człowieka za przydatne, sensowne i kompetentne to na pewno znajdzie link w stopce. I sobie w niego kliknie. Jak nie uzna racji to ominie jego ogłoszenie szerokim łukiem.

 

Proste i "czyste" rozwiązanie. Tak mi się wydaje.

 

 

Witam.

Nawet nie wiesz ile dobrego powiedziałeś , tylko czy ktoś to weźmie pod uwagę.Dlaczego np. jakiś mod nie wystartuje z takimi opiniami - pomysłami do Redakcji wszak nie tylko jego uprawnienia sięgają banowania jak to wyżej opisuje fin.Kolejna trafna witaminka.Brawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niech tak zostanie. Niech mają prawo się reklamować nazwą firmy, bezpośrednimi linkami do swoich stron lub wprost do produktów. Niech piszą co i za ile oferują, oficjalnie, przy każdym napisanym poście. Za to płacą i powinni to mieć zagwarantowane. Wiadomo kto oferuje, można poczytać sobie wypowiedzi takiej osoby i wyciągnąć wnioski. Albo skorzystać albo się odwrócić na pięcie i szukać gdzie indziej.

 

Nie widzę w tym zdrożnego.

 

 

 

No i takich właśnie osób, dotyczył mój wpis odnośnie Branży. Niech np. coulignon ma pod nickiem wpis na niebiesko: Branża. Ma w stopce link do swojego produktu. I to wszystko. Jesteś zainteresowany to wchodzisz na jego ogłoszenie i pytasz, dyskutujesz, rozmawiasz, kupujesz lub nie. Interlokutor wie, czym dana Branża się zajmuje i wszystko jest jasne. Poza tą formą takiemu userowi zabroniłbym reklamowania się i pisania np. że "ta farba jest do kitu, zobacz moją tu masz link". Bo to byłoby zastrzeżone dla PP. Branża może podpowiadać na jakie rzeczy zwrócić uwagę, co się do czego nadaje lub nie. Jak ktoś uważa wpisy takiego człowieka za przydatne, sensowne i kompetentne to na pewno znajdzie link w stopce. I sobie w niego kliknie. Jak nie uzna racji to ominie jego ogłoszenie szerokim łukiem.

 

Proste i "czyste" rozwiązanie. Tak mi się wydaje.

 

Dobre rozwiązanie. Dlaczego podpis pod nickiem miałby być branża. Wolałbym aby to był podpis sprzedawca lub specjalista jeżeli nic nie sprzedaje A ma wiedzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za stopkę dostaniesz bana A za ogłoszenia nie wiem. Nic nie sprzedaję, nigdy tam nie zaglądałem. Co się stanie

 

Bo ja ku uciesze innych jako kontrowersyjna osoba FM z mety dostaje po łapkach (wycięcie stopki ,ban długoterminowy , ostrzeżenie wypunktowanie itp ) oni mają dyspensę i tylko ocierają o problem ale z przymrożeniem oka ze strony Redakcji.Choć nie do końca się zrozumieliśmy myślę ,że problemu należy szukać jak to jeden z modów cudnie odznaczył .Recydywa FM ma zawsze przechlapane.Nie ma czegoś takiego jak jej zdjęcie .Zawsze nią pozostajesz . Na nich nic nie może powiedzieć . Co wielokrotnie mówiłem nazywam po imieniu "obiektywizm ".Pomyśl tak o tym , a odpowiedź nasunie ci się sama.:yes::yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja ku uciesze innych jako kontrowersyjna osoba FM z mety dostaje po łapkach (wycięcie stopki ,ban długoterminowy , ostrzeżenie wypunktowanie itp ) oni mają dyspensę i tylko ocierają o problem ale z przymrożeniem oka ze strony Redakcji.Choć nie do końca się

zrozumieliśmy myślę ,że problemu należy szukać jak to jeden z modów cudnie odznaczył .Recydywa FM ma zawsze przechlapane.Nie ma czegoś takiego jak jej zdjęcie .Zawsze nią pozostajesz . Na nich nic nie może powiedzieć . Co wielokrotnie mówiłem nazywam po imieniu "obiektywizm ".Pomyśl tak o tym , a odpowiedź nasunie ci się sama.:yes::yes:

 

Popieram. Ja za byle pierdołę dostaję bana, a taki ktoś jak Arturo72, który obraża wszystko i wszystkich wokół jest bezkarny. Co jest? Kumoterstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre rozwiązanie. Dlaczego podpis pod nickiem miałby być branża. Wolałbym aby to był podpis sprzedawca lub specjalista jeżeli nic nie sprzedaje A ma wiedzę

 

Temat do "przegadania".

Uważam, że słowo Branża jest bardziej adekwatne do FM, mniej stygmatyzujące i w ogóle bardziej uniwersalne.

Mamy ludzi od tynków (branża), od okien (branża) nawet jak ich nie sprzedaje wprost, ale sprzedaje same profile dla producentów, (nie jest sprzedawcą wprost dla forumowiczów, ale może w sposób pośredni wpływać na ich decyzję - z korzyścią dla firmy, w której pracuje), od projektowania (branża, niech występują pod swoim nazwiskiem z możliwością linkowania do stopki - ale bez możliwości bezpośredniej reklamy swojej osoby), od pomp ciepła (branża) itd.

 

Próby przypisywania wszystkim takim osobom większej ilości rzeczowników (sprzedawca, specjalista, budowlaniec, projektant) może być trudna, zagmatwana, zmieniając się w czasie i nieadekwatna do rzeczywistości. I kto to by miał robić? Jak weryfikować?

A tak, przy Branży, mamy jeden opis albo go nie mamy.

 

Ten rodzaj napiętnowania przy avatarze (słowem Branża) pozwoliłby userom na umieszczenie w stopce linku do swojego ogłoszenia. Takie, coś za coś.

A dla nas, zwykłych użytkowników, pozwoli na refleksję: czytam opis kogoś kto jest z branży (dla jednych to coś pozytywnego, bo się zna, dla innych negatywnego, bo chce mi coś wcisnąć). Ale każdy sam sobie to oceni, wiedząc o tym. !!!

 

Piszcie co myślicie. W kupie siła Panie i Panowie. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProStaś,

Jeśli forum miałoby iść w tym kierunku, to trudno się nie zgodzić. Też uważam, że określenia "sprzedaca" czy "specjalista" są zbyt daleko siegajace Bo kto zweryfikuje profesjonalizm i da prawo używania określenia.

Nie jestem przekonany, czy jest to niezbędne, bo wydawało mi się, że czytając post człowieka z branży od razu widać z kim mamy do czynienia.. Ale może się mylę. Twoje propozycje są rzeczowe, kompromisowe (nagroda w postaci linku jest zarazem zachętą do ujawnienia prawdziwej tożsamości) i uczciwie stawiające sprawę (inwestor faktycznie widzi że to branża i może się odpowiednio nastawić). Może korzyścią byłoby też to, że branżowcy mieliby upust ciśnienia na wypromowanie własnej działalności i oczyściłoby wypowiedzi z zawoalowanych sugestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to odbieranie redakcji chlebka związanego z PP. Chęć do wykupu spadnie.

Też nie rozwiąże to problemu takiego jak z Arturo który obruszał się że on wcale nie jest z branży. Że to pomyłka tylko. Obdażyć go tytułem "branżysta PC" a będzie Darł szaty przez 2 miechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany, czy jest to niezbędne, bo wydawało mi się, że czytając post człowieka z branży od razu widać z kim mamy do czynienia.. Ale może się mylę.

 

Wydaje mi się, że nie jest to takie łatwe. Pewnie po kilku latach pobytu na forum nie ma z tym problemu (a i to w interesującym Cię temacie), ale co jak ktoś "wpada" na forum tylko na chwilę?

Wtedy nie jest łatwo.:confused:

 

 

Może korzyścią byłoby też to, że branżowcy mieliby upust ciśnienia na wypromowanie własnej działalności i oczyściłoby wypowiedzi z zawoalowanych sugestii.

 

O widzisz, o tym nie pomyślałem, a to trafne spostrzeżenie. Forum dawałoby branżystom szansę na na przekonanie do siebie przyszłych nabywców. Najpierw wiedzą, przekazanymi informacjami i swoją "historią" wpisów. (wszak odnalezienie postów to żaden problem). Ktoś dba o rzetelność, jest słuchany, inni userzy potwierdzają jego racje = jest wiarygodny. Ten ktoś ma w stopce link do swojego ogłoszenia. Ma motywację do sensownego udzielania się, bo to zwiększa szanse na "odnalezienie" ogłoszenia i kliknięcie weń.

 

Ja nie jestem branżystą, więc patrzę na to z innej strony, Ciekawy jestem zdania takich właśnie osób, jak one oceniają ten pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to odbieranie redakcji chlebka związanego z PP. Chęć do wykupu spadnie.

 

To już nie problem zwykłego usera. Albo coś z tym właściciel forum zrobi albo co i rusz wybuchać będą wojenki podjazdowe.

 

Też nie rozwiąże to problemu takiego jak z Arturo który obruszał się że on wcale nie jest z branży. Że to pomyłka tylko. Obdażyć go tytułem "branżysta PC" a będzie Darł szaty przez 2 miechy.

 

1. myślę, że trochę z nim przesadzasz,

2. problem kolegi Artura to zupełnie inna bajka, zupełnie inna.....

Edytowane przez ProStaś
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...