Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum Muratora - uwagi


firewall

Recommended Posts

Witam.

Nic się Redakcji nie zabiera jak pisze na swa obronę karington.Wręcz przeciwnie wyłapano by wreszcie tych cichociemnych bez PP .Czyli reasumując jak dla mnie.Chcesz być branża to bace-len i masz przywileje z tym związane ,jak nie chcesz nie masz prawa do: stopki ,linków , srynków do działalności ,podpisów pod awatarami itp. Nic nie spadnie , a tym bardziej chęć do wykupu PP. Wszystkich równo , a nie temu pobłażać bo on sprawiedliwy. Do jednego wora cichociemnych a zobaczycie jaki porządek nastanie.Te podpisy pod awatarami typu najlepszy , najgrzeczniejszy , najpożyteczniejszy itp. to porażka . Branża na np czerwono pod awatarem i w stopce kasa na konto Redakcji i finito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy to sprzedawca użytkownik bądź specjalista

 

Tiiaaa.

 

To przez analogię - czy ktoś, kto przez cały czas powtarza "proszę wsiadać, drzwi zamykać" jest/będzie specjalistą (od transportu szynowego) ?

 

I głosowanie nad problemem czy głosowanie ma być jawne czy tajne - ma być jawne czy tajne?

 

Jedyny problem tego Foruma to jest to, że Redakcja, w sposób dowolny i nieczytelny, interpretuje zapisy Regulaminu, w zależności od persony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to odbieranie redakcji chlebka związanego z PP. Chęć do wykupu spadnie.

Też nie rozwiąże to problemu takiego jak z Arturo który obruszał się że on wcale nie jest z branży. Że to pomyłka tylko. Obdażyć go tytułem "branżysta PC" a będzie Darł szaty przez 2 miechy.

 

Bo to zarządzający zapominają, że bez ludzi, którzy wchodzą na FM sprzedawcy nie będą potrzebni.

Tylko kasa, kasa.

Róbcie forum pod tych ludzi, którzy chcą budować, tak aby mogli otrzymać rzetelną informację a nie nachalną szemraną reklamę.

Nie interesuje mnie sposób w jaki to zrobicie, budujący powinien mieć świadomość, kto mu doradza.

 

Wtedy sprzedający tutaj będą dbać o swoich klientów. Nie będą anonimowi.

Wiedza specjalistów też będzie kwestionowana bo to właśnie istota forum, nie widzę przeszkód aby ścierali się pompiarze z gazownikami czy koksiarzami.

Tylko niech każdy będzie pod własną banderą, inni użytkownicy, którzy mają te rozwiązania chętniej wejdą do dyskusji. A nowy użytkownik wybierze sam.

Wtedy nie będzie wymówek ( frustracja Artura ) tylko bany.

Niech sprzedawcy walczą na prawdziwe argumenty a nie wieczne przepychanki Ty jesteś handlarzem a Ty brzydko piszesz.

 

Jak nic się nie zmieni to reklamy będą oglądać sprzedawcy w oczekiwaniu na klientów, których będzie coraz mniej.

Najlepszą regulacją to brak regulacji.

PP płatny w zamian za realne korzyści, reszta powinna mieć obowiązek założenia bezpłatnego profilu sprzedawcy.

 

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę idealne forum to takie bez sprzedawców, tylko wymiana doświadczeń. Wiem wiem to nierealne. Nikomu to nie na rękę. :$

Po to właśnie się tutaj logowałem i z zachwytem czytałem dziennik po dzienniku. Z tego czerpałem pomysły.

Pisałem do ludzi budujących swoje domy, spotykałem się z nimi i oglądałem. Utwierdzałem się w przekonaniu, że dobrze robię. Wiedziałem, że u kogoś to działa.

Tak naprawdę nie potrzebowałem zapewnienia sprzedawcy, że robi tak całe życie i działa bo nie miał jeszcze żadnej reklamacji. To słyszę w każdym sklepie, warsztacie i firmie.

Edytowane przez APZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum bez sprzedawców.. to istna dyskryminacja:)

APZ, zobacz sobie ten temat:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?333873-Zaci%C4%99te-okno-balkonowe-prosze-o-pomoc

Nie zamyka się okno, dla specjalistów/sprzedawców raczej błahostka ale trudna do opisania. Człowiek szuka porady. Wyobrażasz sobie, że pomoże mu inny budujący? ten człowiek potrzebuje prostej wskazówki. Aż się prosi by podać mu nr jakiegoś serwisu (tak by było najszybciej). Jeszcze 10 lat temu to była szczera pomoc. Dziś - posądzenie o reklamę i kierowanie się własnym interesem:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzyłbym sobie takiej pomocy w każdym dziale. Tutaj to nieopisana pomoc.Czuć bezinteresowność w pomocy. Może ktoś z budujących miał podobny problem. Ja sam jestem noga z tych tematów ale bez chwili zawahania podam numer do portalux, wiem że przyjadą na umówiony termin ( z tym może być największy problem) i nie zedrą ( bo będzie to robota przy okazji ). Jeżeli ktoś kogoś poleca to dobrze wiedzieć jakie ma powiązania wtedy świadomie podejmujemy decyzję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że widzisz.. w tym konkretnym przypadku pomaga człowiek z "branży"(nie wiem czy nazwać go bardziej sprzedawcą niż specjalistą?) i bardzo uogólniając taka obecność jest definiowana jako "strzyżenie owiec". Absolutnie się z tym nie zgadzam. Owszem, widuję takie przypadki ale na szczęście nie są dominujące.

Uważam, że ta rozmowa jest potrzebna, natomiast nie widzę tej sytuacji aż tak czarno ..

Póki co propozycja Pro Staś wygląda na najprostszą w realizacji, ale jakoś nie wszyscy chcą się w tej kwestii wypowiedzieć.. Dlaczego?

 

 

Edit:

Co do rekomendacji: bardzo zadowolony Inwestor napisze ją wprost. Jak jest to w dzienniku budowy, to raczej nikt nie ma wątpliwości że to szczere intencje a między nimi musi być "chemia" w sensie - prawdziwe zadowolenie. Nie ma szansy, by ktoś się przyznał, że z wykonawcą łączy go bliższa lub dalsza znajomość (choćby tylko wynikająca z dobrej współpracy). Kiedyś dla mnie było oczywiste, że polecenie wynikało z czystej wdzięczności. Dziś niestety wszędzie zaczynamy doszukiwać się drugiego dna. Przykre to..

Edytowane przez finlandia
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że widzisz.. w tym konkretnym przypadku pomaga człowiek z "branży"(nie wiem czy nazwać go bardziej sprzedawcą niż specjalistą?) i bardzo uogólniając taka obecność jest definiowana jako "strzyżenie owiec". Absolutnie się z tym nie zgadzam. Owszem, widuję takie przypadki ale na szczęście nie są dominujące.

Uważam, że ta rozmowa jest potrzebna, natomiast nie widzę tej sytuacji aż tak czarno ..

Póki co propozycja Pro Staś wygląda na najprostszą w realizacji, ale jakoś nie wszyscy chcą się w tej kwestii wypowiedzieć.. Dlaczego?

 

 

Edit:

Co do rekomendacji: bardzo zadowolony Inwestor napisze ją wprost. Jak jest to w dzienniku budowy, to raczej nikt nie ma wątpliwości że to szczere intencje a między nimi musi być "chemia" w sensie - prawdziwe zadowolenie. Nie ma szansy, by ktoś się przyznał, że z wykonawcą łączy go bliższa lub dalsza znajomość (choćby tylko wynikająca z dobrej współpracy). Kiedyś dla mnie było oczywiste, że polecenie wynikało z czystej wdzięczności. Dziś niestety wszędzie zaczynamy doszukiwać się drugiego dna. Przykre to..

 

Tak pomaga człowiek z branży bo dokładnie zna temat. Gdyby ktoś z budujących wiedział jak rozwiązać temat to pewnie by napisał. W tym wypadku nikt nikogo do salonu nie zaprasza. Problem jednak nie został rozwiązany, cóż happyendu nie było ;) Widzisz tutaj jest bezinteresowna pomoc, domniemam, że na takiej usłudze nikt się nie dorobi więc może zdradzić sekret rozwiązania problemu. Tutaj Ci ludzie są niezastąpieni.

Gdy w grę wchodzi jednak zamówienie okien to już inna sprawa. Jako zainteresowany chciałbym wiedzieć że ktoś jest sprzedawcą i kogo reprezentuje ( czym handluje ) W tym wypadku dobrze, że są mogą złożyć ofertę napisać o zaletach swojego produktu, jednak ja chętnie poczytałbym opinii zadowolonych klientów. Sprawdził jakość okien na żywo. Poczytał o montażu w db. Wtedy to jest wiarygodne.

Mam wrażenie, że bardziej dbacie o sprzedawców na tym forum niż o czytelników. Pamiętajcie bez nich sprzedawcy nie będą potrzebni. Jak tylko zorientują się, że szkoda ich czasu na siedzenie na tym forum bo nie ma klientów to znajdą inne.

 

To mój ostatni post ( edit )w tym temacie, dostajecie jasne sygnały, że coś jest nie tak, w ostatnich 5 latach nie pamiętam zbyt wielu zmian na lepsze.

Mimo to wszystko, życzę udanego roku!

Edytowane przez APZ
Zmiana stanowiska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój też:jestem zwykłym sprzedawcą (a może tylko montażystą a raczej jego pomocnikiem, więc nie bardzo mogę nazwać się "specjalistą") i reprezentuje branżowy sposób patrzenia na poruszany temat. Nie widzę możliwości, by na forum nagle zabronić logować się fachowcom. Wybacz - ale wg mnie wtedy Inwestorzy będą bardziej błądzili (taka sprawa 12 lat temu była dla mnie impulsem do założenia konta) a do tego będą bardziej podatni na manipulacje (bo zakaz wstępu na pewno będzie złamany i wilki w owczej skórze będą miały prawdziwy żer..)

Jeśli nie chcesz tu kontynuować tematu (bo jak widać nudny na ogółu;) ale czujesz potrzebę by mnie przekonać, to zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój też:jestem zwykłym sprzedawcą (a może tylko montażystą a raczej jego pomocnikiem, więc nie bardzo mogę nazwać się "specjalistą") i reprezentuje branżowy sposób patrzenia na poruszany temat. Nie widzę możliwości, by na forum nagle zabronić logować się fachowcom. Wybacz - ale wg mnie wtedy Inwestorzy będą bardziej błądzili (taka sprawa 12 lat temu była dla mnie impulsem do założenia konta) a do tego będą bardziej podatni na manipulacje (bo zakaz wstępu na pewno będzie złamany i wilki w owczej skórze będą miały prawdziwy żer..)

Jeśli nie chcesz tu kontynuować tematu (bo jak widać nudny na ogółu;) ale czujesz potrzebę by mnie przekonać, to zapraszam na PW.

 

Jestem za tym, żeby każdy mógł się nazwać specjalistą, wykonawcą, budującym czy obserwatorem. Natomiast sprzedawcy powinni mieć obowiązek nazwania siebie po imieniu bo jestem tutaj po to żeby sprzedać swój produkt. Przecież sprzedaż nie polega na tym żeby mówić, że czyjś produkt jest do bani... trzeba umieć przekonać klienta do swoich racji. Pomiędzy tą sprzedażą doradza się w takich wątkach jak wspomniałeś. To forum jest na tyle duże, że zaglądają tutaj naprawdę wielki firmy dbające o swój marketing.

Nazywanie siebie sprzedawcą powinno być obowiązkowe i darmowe. Jeżeli chcesz być super hiper sprzedawcą, dbasz o swój wizerunek, uważasz, że PP przynosi tyle profitów żeby go kupić to podejmujesz tą decyzję świadomie a nie pod naporem stada oszołomów uważających, że ktoś żyje z klientów na forum.

 

Ps. Na forum nie powinno zabraniać się logować fachowcom, skąd ten pomysł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie.. nie ma tak, że Inwestor wrzucający temat "jakie produkt wybrać" zostaje oblepiony sprzedawcami jak turysta na tureckim bazarze. W moim domowym dziale "paraliż" spowodowany posądzeniem o reklamę jest tak duży, że taki temat pozostaje bez odpowiedzi.. a to przecież nie tego oczekuje pytający. Jedynie nowi "branżowcy" potrafią wyskoczyć z propozycjami swoich dostawców lub wręcz z ofertą własnego pracodawcy a to dla odmiany jest już traktowane jako reklama podpadajaca pod zalecenie wykupienia PP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz ale on tego oczekuje. Bo takie właśnie zadał pytanie. Oczekuje konkretnej oferty. Powinny paść odpowiedzi: taki towar za taką cenę. Później powinny być pytania i odpowiedzi na temat produktów. Gorzej jak klient jest nieświadomy, niezdecydowany przychodzi na FM znajduję sprzedawcę z PP i cichy sprzedawca chce go zbić z tropu bo wie, że jego towar jest dla tego klienta lepszym wyborem. Jednak nie może tego zrobić otwarcie bo przecież PP. Ma argumenty a nic może. Co gorsza działa z pozycji "budującego lub znajomego budującego" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywanie siebie sprzedawcą powinno być obowiązkowe

 

Ok - pełna zgoda żeby Inwestor wiedział z kim ma do czynienia. Tylko kto to bedzie weryfikował? Nie chodzi mi o sytuację kiedy ktoś działa otwarcie i mówi czym się zajmuje. Mało tego, wypowiadając się o produktach konkurencji, zawsze zaznacza że może nie być obiektywny bo jest "z branży" Ta jest jasna i ani ja ani bo ja wiem, Finlandia(??) nie będziemy mieli problemu z takim tytułem.

Ale:

Termet, no właśnie dlaczego Termet ?

 

Sterowanie kotła, bardzo proste i intuicyjne - czyli zgodne z moimi założeniami. Nastawiam 50 stopni na piecu i na sprzęgle jest 50 i już.

(Kocioł bardzo stabilnie utrzymuję temperaturę)

"Bebechy" pooglądałem przed zakupem i nie stwierdziłem żadnej fuszery czy partactwa. Powiem szczerze, że droższe "markowe" niektóre kotły były słabiej wykonane.

Cena, zapłaciłem dokładnie 5.470,00 PLN.

Modułowa budowa, co by się nie zepsuło to wszystko jest na "klik" i praktycznie samemu można wymienić.

Dostępność części zamiennych, kupimy w każdym kiosku i w normalnej cenie.

Producent, Polski, tak jestem patriotą.

I dlatego Termet.

A jak się będzie spisywał to zobaczymy.

 

Śmierdzi sprzedawcą na kilometr ale Pan twierdzi że jest "hobbystą"

Znakowanie przymusowe? Kto będzie decydował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna propozycja cenowa nie padła nikt nie ciągnie do sklepu za rękę. W ten sposób dana osoba nie ma możliwości sprzedaży. Wszystko to jest jednoznaczne i zapewne specjalista wypunktuje takiego hobbystę. Z drugiej strony powinni znaleźć się użytkownicy tej marki i zaprzeczyć takiej wypowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmierdzi sprzedawcą na kilometr ale Pan twierdzi że jest "hobbystą"

Znakowanie przymusowe? Kto będzie decydował?

 

Regulamin obowiązywałby nadal, jak kolejny post danej osoby, zawiera nazwę konkretnej firmy to wchodzi mod.

Ostatnio całkiem ładnie to idzie, po zgłoszeniu do moderacji.

 

Tu nic by się nie zmieniło.

 

Coś rzeczywiście mało osób to interesuje.

Ciekawość czemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin obowiązywałby nadal, jak kolejny post danej osoby, zawiera nazwę konkretnej firmy to wchodzi mod.

Ostatnio całkiem ładnie to idzie, po zgłoszeniu do moderacji.

 

Tu nic by się nie zmieniło.

 

Coś rzeczywiście mało osób to interesuje.

Ciekawość czemu?

 

Nie wiesz? Na 100% danych 20 % uczciwości , a resztę czyli80% sobie dośpiewaj.Tu jest tak jak z niedźwiedziem w gawrze w zimie.Wyjdzie na żer ? Tylko po co , jest przecież zabezpieczony.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin obowiązywałby nadal, jak kolejny post danej osoby, zawiera nazwę konkretnej firmy to wchodzi mod.

Ostatnio całkiem ładnie to idzie, po zgłoszeniu do moderacji.

 

Tu nic by się nie zmieniło.

 

Coś rzeczywiście mało osób to interesuje.

Ciekawość czemu?

 

Po co się powtarzać? Jestem za - napisałem w podobnym do Ciebie tonie parę stron wcześniej. Czekamy na efekty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...