Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum Muratora - uwagi


firewall

Recommended Posts

Sprawdzanie korespondencji też nie wchodzi w grę, więc jak walczyć z ofertami na PW?

 

A dlaczego trzeba walczyć ?

Tego nie da się ogarnąć - to po co ogarniać ?

To taki dodatkowy "urok" każdego forum.

 

Ps. PP ułatwia dwustronny kontakt - w sposób legalny. A że działa - przykład niejakiego M (chluba i pupil Redakcji FM) i związanego z nim (biznesowo) innego forumowicza.

Edytowane przez sSiwy12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Po co się powtarzać? Jestem za - napisałem w podobnym do Ciebie tonie parę stron wcześniej. Czekamy na efekty :)

 

Wiem, ja "piję" do tych obojętnych, co nie chcę ni słowa naskrobać. A przeca w kupie siła. :D

 

 

Sprawa jest prosta - chcesz oferować swoje usługi - tylko z PP i w zgodzie z Regulaminem.

 

No bardzo prosta, w tył zwrot i tyle go widzieli.

 

Bo...

 

gdy tylko ograniczycie sprzedaż dla PP to będziecie ograniczać rynek. A wtedy znajdą się cichociemni doradcy, chcący zarobić parę groszy na sprzedaży kotła czy lamp o usługach budowlanych to nawet nie wspomnę.

Nałożycie sobie dodatkową pracę w postaci śledzenia sprzedawców a to i tak nie przyniesie spodziewanego efektu. Będą pojawiać coraz to nowi pod nowymi adresami, którzy będą chcieć sprzedać kilka sztuk jakiegoś towaru.

 

I wszystko wróci do początku.

 

Nie mam zamiaru kopać się koniem.

 

Uważam, że:

1. PP = oficjalna reklama, zachwalanie swojego produktu, pokazywanie jego przewagi nad konkurencją z otwartą przyłbicą

2. Branża = wyznacznik na niebiesko pod nickiem i zielone światło dla linka w stopce do oferowanego towaru lub usługi, brak możliwości reklamowania wprost, odsyłania do linku; udzielanie się w tematach branżowych i udzielanie rad, pomaganie - mile widziane - przekonasz kogoś do swoich racji?; znajdzie Twój link (po niebieskim napisie branża będzie wiedział, że jesteś zainteresowany, że masz coś do zaoferowania i przez pryzmat tego będzie czytał Twoje posty) i albo w niego wejdzie albo nie. Branża bez opłat.

3. W pozostałym zakresie działa regulamin i możliwość zgłaszania do moderacji postów niezgodnych z pkt. 1 lub 2

4. moderatorzy tematyczni: dla ogrzewania proponuję plusfoto

 

Na tym mój udział w tym wątku się kończy, jak mówię, z koniem się kopał nie będę.

 

Droga Redakcjo, myślenie, że jakoś to będzie jest zgubne i dla idei samego forum i dla jej użytkowników, którzy zamiast czerpać z niego wiedzę/doświadczenie/zabawę będą toczyć wojenki. I szukać podwójnego lub nawet potrójnego dna.

 

Pozdrawiam czytających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No bardzo prosta, w tył zwrot i tyle go widzieli.

 

 

Albo i nie.

Możesz mi wierzyć (albo nie), że gdybym chciał jakiekolwiek forum wykorzystać w celu "naganiania" sobie klientów, to nijak nie dałbym okazji ku temu, aby ktoś (admin) wyciepał mnie za łamanie regulaminu - a na FM z PP w szczególności.

 

Ps. Skąd pomysł aby ograniczyć "sprzedaż" PP - w interesie zarówno Foruma jak i jego użytkowników jest ekspansja PP (moim zdaniem - oczywiście)

Edytowane przez sSiwy12
dopisałem Ps.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo i nie.

Możesz mi wierzyć (albo nie), że gdybym chciał jakiekolwiek forum wykorzystać w celu "naganiania" sobie klientów, to nijak nie dałbym okazji ku temu, aby ktoś (admin) wyciepał mnie za łamanie regulaminu - a na FM z PP w szczególności.

 

 

Szkoda, że nie czytasz...

 

Nie walczyć z ofertami, gdy tylko ograniczycie sprzedaż dla PP to będziecie ograniczać rynek. A wtedy znajdą się cichociemni doradcy, chcący zarobić parę groszy na sprzedaży kotła czy lamp o usługach budowlanych to nawet nie wspomnę.

Nałożycie sobie dodatkową pracę w postaci śledzenia sprzedawców a to i tak nie przyniesie spodziewanego efektu. Będą pojawiać coraz to nowi pod nowymi adresami, którzy będą chcieć sprzedać kilka sztuk jakiegoś towaru.

 

 

Ps. Skąd pomysł aby ograniczyć "sprzedaż" PP - w interesie zarówno Foruma jak i jego użytkowników jest ekspansja PP (moim zdaniem - oczywiście)

 

Zatem i Kroitza poprosimy o wykupienie Płatnego Profilu.

 

I jaki efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Pro Staś!!! Ktoś mnie rozumie.

Naganiacze byli i będą nawet Ci sami tylko pod zmienionym nickiem.

Niechaj są pod tym samym, będzie ich łatwiej ocenić po poradach i wynikach sprzedaży ( opinie na forum )

W interesie Forum jak i Redakcji jest utrzymanie tego forum przy życiu. Jeżeli będą same wojenki ( wynik konfliktu sprzedawców ) to nikt tutaj nie będzie siedzieć.

Zastanowiłbym się tylko nad zakresem możliwości naznaczonych ;)

Możliwe, że zyski z opłat za pp spadną jednak w długim okresie przybędzie czytających

No chyba, że PP są na tyle opłacalne, że czytający i budujący są nieważni Jeżeli tak to wróżę rychłą zgubę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo i nie.

Możesz mi wierzyć (albo nie), że gdybym chciał jakiekolwiek forum wykorzystać w celu "naganiania" sobie klientów, to nijak nie dałbym okazji ku temu, aby ktoś (admin) wyciepał mnie za łamanie regulaminu - a na FM z PP w szczególności.

 

Ps. Skąd pomysł aby ograniczyć "sprzedaż" PP - w interesie zarówno Foruma jak i jego użytkowników jest ekspansja PP (moim zdaniem - oczywiście)

 

Da się to wszystko zrobić - uczynić PP na tyle atrakcyjne dla sprzedawcy aby czuł potrzebę wykupienia PP.

Z drugiej strony zawsze znajdą się na tyle obrotni jak Ty

"Możesz mi wierzyć (albo nie), że gdybym chciał jakiekolwiek forum wykorzystać w celu "naganiania" sobie klientów, to nijak nie dałbym okazji ku temu, aby ktoś (admin) wyciepał mnie za łamanie regulaminu - a na FM z PP w szczególności."

 

Jak się nie da czegoś kontrolować to trzeba to zalegalizować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś. To nie oni do mnie pisali tylko ja ich prosiłem o oferty.

Takich którzy pisali od razu nie pamiętam.

 

Ale tu mowiliśmy o przypadku, gdy budujący sam pisze PW z prośbą o przesłanie oferty. Więc z pełną świadomością..

 

A skąd ten budujący wie, że pisze do sprzedawcy na PW. Jak nie ma wykupionego PP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesuje Cie jakiś temat i przeczytasz parę stron, to bez problemu wychwycisz kto się zna, kto mówi językiem rozumianym przez Ciebie i z kim chcesz dalej rozmawiać. Do tego nie trzeba PP. To może nawet przeszkadzać, bo fachowiec od razu ustawia się w roli handlowca będącego tu dla reklamy. Także takie obowiązkowe naznaczenie trochę mi przypomina nakaz noszenia opaski w gettach..

M.in. dlatego nie każdy chce mieć PP.

Edytowane przez finlandia
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorsze od kryptoreklamy są insynuacje...

 

ale o co chodzi?

 

Ps. PP ułatwia dwustronny kontakt - w sposób legalny. A że działa - przykład niejakiego M (chluba i pupil Redakcji FM) i związanego z nim (biznesowo) innego forumowicza.

 

nie widzę tutaj żadnych insynuacji, tylko same fakty. Może trochę wstydliwe...fakt...

nawet artykuł był na ten temat temat na oxpress, ale zniknął ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesuje Cie jakiś temat i przeczytasz parę stron, to bez problemu wychwycisz kto się zna, kto mówi językiem rozumianym przez Ciebie i z kim chcesz dalej rozmawiać. Do tego nie trzeba PP. To może nawet przeszkadzać, bo fachowiec od razu ustawia się w roli handlowca będącego tu dla reklamy. Także takie obowiązkowe naznaczenie trochę mi przypomina nakaz noszenia opaski w gettach..

M.in. dlatego nie każdy chce mieć PP.

 

Jednym zdaniem: Budujący zorientuje się kto czym handluje i zada Ci pytanie na priva? Extra. Nic dodać nic ująć. Czyli druga strona prowadzi tak rozmowę aby ktoś do niej zagadał. Świetne wiadomości dla budujących i dla Redakcji. Tutaj wychodzą właśnie te wojenki, konflikt interesów w przypadku słabych sprzedawców a chodzi o to do kogo napisze klient.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...