Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum Muratora - uwagi


firewall

Recommended Posts

Proponuję wejść na stronę mazdaspeed i w temacie o Maździe 6 walnąć post na temat zalet VW Passata 2.0 Tdi. Zobaczycie jak "długo" taki post tam powisi.....

W dziale o M6. No więc nie powisi dłużej jak 5 minut. ;) Wiem, bo moderowałem właśnie dokładnie w tym miejscu. ;) Tam zawsze były jasne zasady i mody się nie patyczkowali. Ludzie są odsyłani we właściwe miejsce, wątki łączone z innymi podobnymi, albo kasowane.

 

Ale tutaj to nie zadziała bo jest -set więcej zmiennych. Dlatego nie ma co porównywać, niestety.

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Robicie zarzuty że za mało reagujemy. Jak juz napisałem - nim wejdę na zgłoszony post to zwykle ktoś z moderatorów był już tam przede mną i zrobił porządek ale jako "moderator" mam możliwość zobaczyć co zostało skasowane i ew. przywrócić jeśli uznam że ktoś naruszył Wasze zaufanie. Jeśli nic nie zrobił - to najwidoczniej uznał, że zgłoszenie nie bylo uzasadnione. Każdy z moderatorów ten sam post ocenia wg własnego sumienia i reaguje bądź nie. Także nie ma reguły ze zgłoszenie= skasowanie.

 

Wg mnie sygnalizujecie mało postów a oczekujecie że je wyczyścimy na bieżąco bez zgłoszenia. Musielibyśmy wtedy czytać i znać całe forum a tego się nie da. Jestem w tym mniej więcej on-line w swoim dziale i wiele reklam czyszczę zanim ktoś je wskaże.

Stąd dobrym pomysłem jest by na dział przypadał moderator. Oczywiście wystarczy że z do konkretnego działu zobowiąże się "honorowo" i chociaz będzie miał uprawnienia to na inne działy nie musi wchodzić - tak ja sobie obiecywałem, ale widząc uzasadnione i oczywiste zgłoszenia trudno nie zareagować.

Tylko MUSZĄ BYĆ TE ZGŁOSZENIA a w tym zakresie każdy z Was może być moderatorem ! :)

 

Ps. Chyba właśnie przez aktywność i "czujność" w zgłaszaniu postów reklamowych Redakcja zaproponowało mi status moderatora..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd dobrym pomysłem jest by na dział przypadał moderator. Oczywiście wystarczy że z do konkretnego działu zobowiąże się "honorowo" i chociaz będzie miał uprawnienia to na inne działy nie musi wchodzić - tak ja sobie obiecywałem, ale widząc uzasadnione i oczywiste zgłoszenia trudno nie zareagować.

Wg mnie powinno być po min. jeden moderator na jeden dział (a im większy ruch w dziale, tym proporcjonalnie więcej moderatorów) -- i każdy powinien mieć tylko jeden konkretny dział. Wtedy każdy by odpowiadał za swoje czyny, bądź ich brak. Teraz widzę jakaś typową -- chciałoby się rzecz (i to nie jest przytyk do konkretnej osoby) -- spychologię. Bo użytkownicy nie zgłaszają, bo inni widzieli i nie zareagowali -- czyli OK to i choćby w podświadomości nie będzie "podważania" decyzji innego moda.

 

Tylko MUSZĄ BYĆ TE ZGŁOSZENIA a w tym zakresie każdy z Was może być moderatorem ! :)

Wg mnie zgłoszenia powinny być dodatkiem, a nie regułą. Przecież po wstępnym opanowaniu działu, potem jest już łatwo kontrolować -- nowe wątki wyłażą na wierzch i można je łatwo nadzorować. Jak już wspominałem, kiedyś notorycznie zgłaszałem trolla w wątku węglowym, który nie robił nic prócz przytyków forumowiczom -- i nikt na to nie reagował. To przestałem zgłaszać, zacząłem ignorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale o M6. No więc nie powisi dłużej jak 5 minut. ;) Wiem, bo moderowałem właśnie dokładnie w tym miejscu. ;) Tam zawsze były jasne zasady i mody się nie patyczkowali. Ludzie są odsyłani we właściwe miejsce, wątki łączone z innymi podobnymi, albo kasowane.

 

.

 

Hehehe nie wiedziałem, to był przykład.

 

 

 

Ale tutaj to nie zadziała bo jest -set więcej zmiennych. Dlatego nie ma co porównywać, niestety.

 

Sprzężenie zwrotne. Jest za dużo, bo nikt w porę nie wziął się na poważnie za moderowanie.

Problemem nie jest skala, większe forum = więcej moderatorów, problemem jest brak silnej moderacji od lat.

A to nie służy poziomowi forum, bo zamiast informacji, masz dezinformację albo bełkot towarzysko/marketingowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej... ten trojkat dziala :)

klikasz trojkat... piszesz w uzasadnieniu: booom :) ja taki powod podaje jako argument :)

I sprzedawczyk znika :)

Ktos moze mi kliknac trojkat w Caparolu? np ten temat co mam w stopce: Caparol czy dobre moze byc jeszcze lepsze - temat glowny?

chce sprawdzic co usuwaja moderatorzy a co nie... i co mi daje PP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno mam usunac twój wątek? :p

Wg uznania moderatora droga Elfci-u :)

i o tyle o ile personalnie nie mam absolutnie nic do Cb... tak to, ze PP nic mi nie daje w swietle tego co widze - nieco mnie drazni.

Sprawdzalem wczoraj: 46 (o ile dobrze policzylem) uzytkownikow PP czyli 46x1200=55200/rok (specjalnie podaje w brutto :p) przychodu dla Murator SA lub "spolki kapitalowo powiazanej" z tego tytulu i co w zamian?

Jak wspominalem: od tygodnia sprzedaje dokladnie to co TB (nawet nie wiem co on tam sprzedaje, ale ja sprzedaje to samo :) )

I on nie ma PP a ja mam ... i on mi robi konkurencje... wiec ... zgodnie z reg - BANA ... BANA permamentnego bana dla tego trola nalezaloby sie spodziewac. Przeciec Redakcja obiecala nam to - ze jak kupie PP - bede chroniony, a przeciez teraz TB jest dla mnie nieuczciwa konkurencja na FM.. right?

 

Edit: Nie musisz mnie lubic... scielismy sie i podalem niestety Ciebie jako przyklad, gdy wojna o PP trwala - wiec rozumiem uraz. Ale zeby 1,5 roku po... "twoje" pisac z malej litery... no c'mon... ja do Ciebie pisze zawsze z duzej :v i nie zebym sie czepial.. ale wiesz...

Edytowane przez fighter1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to bez sensu, że trzeba koniecznie zgłaszać trolli. Zwłaszcza spamerów robiących konkurencję płatnym profilom. Jeśli Redakcja daje taką możliwość, to ściganie "darmowych" reklamodawców powinno się odbywać z "urzędu".
TB cieszy się tu specjalnymi względami redakcji. Nie tylko robi konkurencję posiadaczom PP ale bezkarnie wypisuje rzeczy, które na każdym innym forum doprowadziłyby do jego usunięcia. Te wszystkie idiotyczne teorie podawane tak jakby tylko tu nikt o nich nie słyszał. Jak na forum budowlanym można to tolerować? To nie są tylko kontrowersyjne pomysły. To zaprzeczanie wprost opracowaniom naukowym czy prawom fizyki. Oskarżanie myślących inaczej o spisek. Nabijanie się z tych, którzy zrobili inaczej niż Brzęczkowski uważa. Kuriozalne to! Trudno wyobrazić sobie, by na takiej elektrodzie można było bezkarnie wypisywać podobne kocopały ale tam moderatorzy dbają o poziom dyskusji, podobnych trolli usuwając. Tu jakoś każdy udaje, że tego nie dostrzega. Rozumiem gdyby pisał sobie w Hyde-cegła parku. Tam można pisać, praktycznie wszystko. Jaką renomę ma forum na którym podobny ignorant gra pierwsze skrzypce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi on się podoba :p

natomiast ten Pan nie

A dlaczego Ty sie urodziles? Nie wierze ze rodzice tak po prostu chcieli miec takiego geniusza w rodzinie. Nie wierze, ze to tylko brak wystarczajaco skutecznych srodkow antykoncepcyjnych sie do tego przyczynil. Jakos nie chce mi sie wierzyc, ktos musial w tym maczac rece i nie tylko. Listonosz? TATA?

jak widać 2h minęło i nikt z modów nie zareagował

CZEMU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi on się podoba :p

...

Umów się. On nieustannie zaprasza do siebie. Napisz potem czy było fajnie.

Tak już poważnie to niech sobie pisze, choć ja akurat nie znajduję w jego postach nic ciekawego a masę niekonsekwencji i błędów nawet w postach dotyczących WM na której niby sie zna. Powinno jednak się moderować posty w których wypisuje głupoty i zwracać uwagę, że kłamać nie wolno. To, że będzie to praktycznie co drugi jego post nic nie zmienia. Jak się nie poprawi to do widzenia.

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi on się podoba :p

natomiast ten Pan nie

 

jak widać 2h minęło i nikt z modów nie zareagował

CZEMU?

Jak juz mnie cytujesz: zacytuj calosc: z wpisem TB...

I cale szczescie ze Ci sie nie podobam.

Wpis:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?232317-Czy-warto-Do-Szanownego-Pan-SUSPENSORA&p=6685994#post6685994

no chyba ze mnie mod odstrzeli.

wpis TB do kogos:

Ale dlaczego Pan zrobił tak drogą instalację, żeby tak dużo płacić i jeszcze obsługiwać??? Dlaczego. Nie wierzę Panu, że to tylko braki w wiedzy i pomyślunku! Jakoś nie chce mi się wierzyć. Ktoś musiał Panu kit wcisnąć.

 

Wiec moja odpowiedz chyba byla adekwatna do poziomu wpisu:

A dlaczego Ty sie urodziles? Nie wierze ze rodzice tak po prostu chcieli miec takiego geniusza w rodzinie. Nie wierze, ze to tylko brak wystarczajaco skutecznych srodkow antykoncepcyjnych sie do tego przyczynil. Jakos nie chce mi sie wierzyc, ktos musial w tym maczac rece i nie tylko. Listonosz? TATA?

 

Analizujac:

 

  1. TB zadaje pytanie - ja tez
  2. TB poddaje w watpliwosc i slusznosc aktualnego stanu rzeczy (tu obraza wprost uzytkownika) - ja tez.. tyle ze nie obrazam go
  3. TB zaklada ze stalo sie to za sprawa "czynnika zewnetrznego" - ja tez...

no i co w tym zlego?

Edytowane przez fighter1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi on się podoba :p

natomiast ten Pan nie

 

jak widać 2h minęło i nikt z modów nie zareagował

CZEMU?

Widziałeś co Brzęczkowski wcześniej sugerował Suspenserowi? Głupotę, bo zastosował takie a nie inne rozwiązania. Reakcja Fightera jest jak najbardziej na miejscu skoro moderatorzy nie reagują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie TB, Twoja wypowiedź nie jego. Poziom "kulturalny" twojej wypowiedzi odstaje od jego.

Mi nie spodobała twoja wypowiedź nie jego.

wiem, zrozumialem to :) Pewnie ze odstaje - ja go nie obrazilem twierdzac, ze sie nie zna, ze glupota etc...

a przypuszczenie ze listonosz tata? lol.

spojrz jeszcze raz w gore - nie tylko ja edytowalem teraz wpisy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś co Brzęczkowski wcześniej sugerował Suspenserowi? Głupotę, bo zastosował takie a nie inne rozwiązania. Reakcja Fightera jest jak najbardziej na miejscu skoro moderatorzy nie reagują.

Czytaj ze zrozumieniem, on napisał wprost "Dlaczego. Nie wierzę Panu, że to tylko braki w wiedzy i pomyślunku!" - Ma prawo wierzyć, lub nie, to jego sprawa.

"Jakoś nie chce mi się wierzyć. Ktoś musiał Panu kit wcisnąć." - tego to chyba nikt nie kwestionuje. Kity wciskają na potęgę i przy sprzedazy kotła i rekuperatora i PC - tak po prostu jest. Jeden nie zna się, drugi chce sprzedać i zarobić. Rzadko który powie, nie kupuj u mnie tego, bo lepiej wyjdziesz na czymś innym czego ja nie mam w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...