Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum Muratora - uwagi


firewall

Recommended Posts

Najwięcej uwag do moderacji mają ci, wobec których linijka jest używana. A wystarczy trzymać emocje i język na wodzy, nie usprawiedliwiać własnych wycieczek osobistych zachowaniem innych. Skrajne przypadki zgłaszać.

...

Natomiast argument typu "dlaczego zbanowałeś (dałeś ostrzeżenie) mnie za "pyskówkę", przecież Y pisze gorsze rzeczy" jest dla mnie bzdurny. Niech każdy dba o jakość własnych wypowiedzi a ew negatywy innych zgłasza.

 

Dodałby, do tego jeszcze - dodatkowo osobom, które są na forum stosunkowo krótko i nie znają pewnych uwarunkowań, że się wyrażę - historycznych - to tak odnośnie zarzutów pod adresem Elfir (czy też innych moderatorów)

 

Jakoś tak jest, że są osoby, którym nikt i nic nie przeszkadza (na forum), a są i takie, którym przeszkadzają wszyscy lub prawie wszyscy :popcorn:

 

Potwierdzam powyższe spostrzeżenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie masz racji. To co piszesz prowadzi do korupcji. I tak tutaj jest. Za mało chyba znasz rzeczywistość tego forum. Dam przykład Tomasza. Wiesz za co dawał bany. Za to że ktoś napisał, że ma on źle wykonane DZ, za to ze ktoś mu napisał, że podaje nieprawdziwe dane o zużyciu PC, bo popala w kominku. O usuwaniu postów, które mu nie pasują to szkoda nawet pisać. Mogę jeszcze pisać na temat Tomasz dużo, bardzo dużo i jego "paczki". Popatrz co napisał do @grend. Nie chodzi tylko o mnie. Do tego wspiera osobę która mu wykonała usługi. Oczywiście innych, z którymi ma kontakt. Nie będę pisał kto, bo jest to oczywiste. Linijka ma być taka sama dla wszystkich.

Właśnie, że ma się tłumaczyć. Wszystko ma być jawne. Popatrz na inne fora. Nie mówiąc o jawnym łamani regulaminu.

Jednak kolega szklara miał co do twojej osoby rację.

Do reszty nie będę się odnosił bo nie ma do czego. Jeszcze jedno, jęśli dalej będziesz mnie straszył na łamach forum to zgłoszę to Redakcji, będę postólował o bana na dłuższy okres czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji. To co piszesz prowadzi do korupcji. I tak tutaj jest. Za mało chyba znasz rzeczywistość tego forum.

...

Nie będę pisał kto, bo jest to oczywiste. Linijka ma być taka sama dla wszystkich.

Właśnie, że ma się tłumaczyć. Wszystko ma być jawne. Popatrz na inne fora. Nie mówiąc o jawnym łamani regulaminu.

Może ktoś wie o czym piszesz ale napisz jaśniej i podaj konkretne przykłady na dowód tego o czym piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do moderatorów i Redakcji

 

Czy normą na FM jest posiadanie tylko i wyłącznie zdania / opinii / myślenia na różne rzeczy takiego jak jakiś forumowicz posiadający PP ?

Czy normą jest banowanie forumowiczów za wyrażanie swojego zdania / opinii na tematy niejako rażące opinię forumowiczów z PP ?

Czy normą na FM jest nazywanie czyjegoś prywatnego zdania i poglądów na dany temat kolidującym ze zdaniem forumowiczów z PP - hejtem

Czy mając PP mamy prawo wyrażać swoje zdanie i opinie , a w innym przypadku nie mamy takiego prawa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normą to niestety się staje, że regularnie w wątkach o PC, szczególnie jednego producenta pojawia się ktoś kto dyskusje próbuje zdominować, a w zasadzie to robi odpowiadając za 90% postów. Scenariusz jest zawsze podobny - nagle wszyscy mają złej mocy pompy, źle zainstalowane, najgorszego możliwego producenta i jeszcze nie potrafią ich ustawić. Merytoryki w tych postach ciężko się doszukać. Za to dużo stwierdzeń nie popartych niczym. Nie zawsze choć często mają akurat przypadkiem pompę innego producenta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji. To co piszesz prowadzi do korupcji. I tak tutaj jest.

Nie masz racji. Ja nikogo nie opłacałem żeby mnie nie banował.

 

Za mało chyba znasz rzeczywistość tego forum.

Jeśli moje 6 lat obecności tutaj, obcowanie na co dzień z większością tutejszych troli to mało, to nie wiem czego jeszcze brakuje żeby mieć "odpowiednie" informacje o rzeczywistości.

 

Właśnie, że ma się tłumaczyć. Wszystko ma być jawne. Popatrz na inne fora. Nie mówiąc o jawnym łamani regulaminu.

Na innych forach moderatorzy z niczego się tłumaczyć nie muszą. Co więcej mają większą władzę, bo mogą banować permanentnie. Tutaj nie mogą, co mnie niezmiennie dziwi. Za to co napisałeś powyżej,gdyby to było o mnie (oczywiście niesłusznie, bo ja takich rzeczy nie robiłem i nigdy bym nie robił) ode mnie, gdybym był moderatorem, byś dostał zwyczajnie permbana. I generalnie w nosie bym miał co byś tam sobie myślał na mój temat i jak mocno utyskiwał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Potwierdzam. Mam techniczną możliwość bana stałego. Używam często, ale nie widzicie, bo w praktyce stosuję wobec spamerów. Średnio na jeden zgłoszony spam mam dwa-trzy bany dodatkowe dla powiązanych nicków nie wychwyconych przez forumowiczów.

Użytkowników z historią staram się nie banować dożywotnio - zawsze zakładam że wrócą z pożytkiem dla wszystkich. To nie należy do rzeczy przyjemnych. Zawsze jest to wynik Waszych raportów. Muszę wydać osąd i wyrok w jednym a gratis dostaję krytykę ze strony niezadowolonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem przekonany, że forumowiczów z dużym stażem nie możemy banować na stałe. Nie dawno dzięki kolegom i koleżance zostałem uświadomiony, że można to robić z pozycji panelu kontrolnego, z którego korzystałem sporadycznie. Częściej z pozycji moderacji na określonej stronie FM. Przy panelu moderacji jest jest informacja o określonym limicie postów, po przekroczeniu którego upoważnia tylko Redakcję do stałego bana usera. Stąd moje błędne wnioski, o których wcześniej łamach tego tematu wspomniałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź taki delikatny,

Twardy bądź jak Roman Bratny.

:)

 

Fakt, kwiatów i szampana nie ma się co spodziewać ;)

Chociaż.. dobry sędzia to taki, któremu nawet skazany się ukłoni i podziękuję za wysłanie na urlop ;)

A już całkiem poważnie: widzę że tematy polityczne już wygasły na dobre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...