Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum Muratora - uwagi


firewall

Recommended Posts

Nie uwierzę w bajki, że FM zarabia marne grosze na tej reklamie. Dla potencjalnego reklamodawcy liczy się kilka rzeczy:

- kto jest zainteresowany ich produktem: tu w teorii wszyscy zarejestrowani

- czy są tu lub się pojawiają osoby szukające czegoś innego - np. AGD? nie, ergo całość FM można traktować jako grupę docelową.

- ile jest wejść i wyjść, otwarć i tak dalej. To liczy się pewnie w dziesiątkach tysięcy. Bez problemu strona o dość wąskiej tematyce, reklamowana niemal w ogóle osiąga kilkaset wejść tygodniowo, kilka tysięcy miesięcznie

- czy jest wysoko w wywołaniach przeglądarek? Jest bo nie jest to coś co można podciągnąć pod spam i tak dalej

- ustawienia automatyczne różnych poczt są różne, przecież to co przychodzi może lądować automatycznie w spamie zwłaszcza jak nadawca jest typu artykuł Muratora...

Sumując: marketingowo - jest to świetna grupa docelowa z całkiem sporą ilością danych o tym kto jest gdzie i jak działa. Problemem jest zbyt niski poziom tych co się tu udzielają, jako reklamodawcy i niski poziom ich odpowiedzi. Z boku: znacznie więcej za reklamę się dopłaci jeśli będzie wiadomo, że jest monopolska - a tu jest,

W kwestii moda: teraz jest druga faza: udaję że nic nie widzę, może tematumrze śmiercią naturalną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

karolek: ktoś kiedyś dawno temu dał harmonię i mówił "Tomuś nie piskaj".

O projekcie regulaminu i jego założeniach pisałem, o dziurach w obecnym - pisałem, ale wywalili, bez dania racji. Fajnie wygląda patent - dajcie mu moda wódki i niech się sam bawi a my się pośmiejemy. W takim wypadku powinna zapaść decyzja: rozłamowcy mają pozwolenie na wszystko co chcą - carte blanche, potem jakiś czas na ułożenie wszystkiego i dopiero ich rozliczamy. Tylko cały czas jest jeden problem - to nie ja ani mi podobni podejmujemy tą decyzję, ba to nawet nie wy ani wam podobni ją podejmujecie - bo was tu nie ma jako modów. Podejmuje ja właściciel, ale ten dopóki mi kasa gra nie widzi ani sensownych przyczyn ani powodów by to robić.

Zachowanie zaś modów potwierdza moje słowa - najpierw wywal, potem udaj że nic się nie dzieje,może ukiszą się w sosie własnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzimy Waszą dyskusję. Możemy zapewnić, że staramy się usprawniać forum i nie traktujemy forum, jako miejsca do zarabiania. Nie ma na forum nachalnych reklam, filmy są poradnikowe, eksperci, którzy płacą za obecność na forum, wnoszą wiedzę i doświadczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to nazwać jakimś sukcesem szarych użytkowników.

Tylko zachodzę w głowę jak umocowani są moderatorzy jeśli redakcja nie wie co oni wyprawiają i tak naprawdę się od nich odcina?

 

A Pan chce jątrzyć dalej? Moderatorzy społeczni to osoby, które wyróżniły się na forum i do których mamy zaufanie. Nie śledzimy ich każdego kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To postulat techniczny a nie organizacyjny ale podpisuję się pod nim. Chciałbym jednym ruchem usunąć swoje posty a nie po kolei. Ewentualnie chciałbym aby zrobił to operator forum na mój wniosek. Efekt pojedynczego czy automatycznego usunięcia postów zawsze jest taki sam.

 

popieram.

Skoro jest możliwość ręcznego i mozolnego skasowania postów, lub wyedytowania ich do zera, to powinna być dostępna możliwość skasowania postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To postulat techniczny a nie organizacyjny ale podpisuję się pod nim. Chciałbym jednym ruchem usunąć swoje posty a nie po kolei. Ewentualnie chciałbym aby zrobił to operator forum na mój wniosek. Efekt pojedynczego czy automatycznego usunięcia postów zawsze jest taki sam.

 

Nie usuwamy postów - to zasada tego forum. Jeśli Pan chce może Pan edytować wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem za moderowaniem takich bezsensownych wpisów i pajacowaniem. To nie podnosi jakości forum a wręcz przeciwnie.

 

Choć do końca nie znam twoich intencji ale jemu przydałby się kubeł lodowatej wody.Powszechnie znane są wejścia takich adwersarzy.Właśnie FM rozbija się między nimi a tymi którzy chcą coś ugrać pozytywnego ale zawsze znajdzie się taki jegomość i wszystko jednym wpisem przekreśli.Modzio go nie upomni bo on modzia. Jeśli to zrozumiałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednego "duzo" to moze byc 20 szt a dla innego 200 szt.

 

Tak jak pisalem ja tych wiadomosci mam 6 szt i tylko na skrzynce forumowej. na maila nic nie przychodzi. Musiales zazyzczyc sobie otrzymywanie takich wiadomosci. :)

 

Teraz są już widoczne w "wymianie doświadczeń"Ale szybko.Redakcja rzadko tak robi by naraz wejść w kilka wątków.Dziwne.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisy zostały przywrócone, a moderator, który je usunął, stracił swoje uprawnienia. Nie usuwamy krytyki, czytamy Wasze posty i chętnie wprowadzamy w życie konstruktywne postulaty. Prosimy o nie.

Autorus - czlowiek, ktory byl moderatorem najkrocej w historii wszystkich for.

No dobra... Redakcja zaczela reagowac.

Koniec z pyskowkami proponuje i ze smietnikiem, trolli z watku - wystrzelic i zmieniamy na lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modzio go nie upomni bo on modzia. Jeśli to zrozumiałeś.

 

Nie zrozumiałem - mógłbyś wyjaśnić. Co ma wspólnego z moderatorami?

 

Mój wpis był takim prztyczkiem w strone Redakcji która chce słuchać ludu. No i lud przemawia. Jeden chce tak a drugi dokładnie odwrotnie. A moim zdaniem to Redakcja powinna WIEDZIEĆ jak takie forum ma funkcjonować. Jeśli nie wie to niech zatrudni kogoś kto wie. Bo na razie, Droga Redakcjo, macie mówiąc delikatnie kilka problemów związanych z moderacją lub jej brakiem. Oraz z płatnymi profilami - po tym co zrobiliście z Fighterem wstrzymałem się z zakupem płatnego profilu.

 

Zrozumiałem.

A moje intencje są proste jak bambus - jestem inwestorem bud. i szukam miejsca w którym popiszę bez fantazjowania, pajacowania i zmyślaniania bzdur. Zdrowa wymiana poglądów wymaga sensownej moderacji języka i treści.

 

No ale rozumiem że FM nie sprostało twoim oczekiwaniom bo odchodzisz. Nieustająco. Już ze dwa tygodnie.

Edytowane przez coulignon
dodałem więcej obelg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście powiem cztery słowa: jestem w lekkim szoku.

Przy okazji - działanie Redakcji tylko podkreśla wszystko to co było wcześniej mówione. Po kolei i do końca. Propozycje padają, padały i (jak mżawka w Londynie) padać będą. Oznacza to nic innego tylko konieczność pracy po stronie Redakcji, my jak widać pracujemy do późna w nocy od kilku dni.

My niestety nie:

- napiszemy i nie wrzucimy regulaminu forum, w którym ujmiemy to wszystko co jest i było mówione

- to nie my po wskazaniu, w trakcie dyskusji z innymi userami, modów którzy będą zapisani w Regulaminie i będą mieli konkretne uprawnienia w konkretnym dziale

- to nie my w chwili obecnej mamy jakąkolwiek decyzyjność zaakceptowania zmian, czyli zabrania władzy Redakcji i przeniesieniu jej na nieco innych zasadach na innych userów z forum

- choć to pewnie my kopnęliśmy kilka kamieni które sprawiły, że nagle jest lawina i ktoś przestaje nas traktować jak uparte i zawracające spokój muchy bzyczące nad uszami.

Komentarzy kilka:

- spora grupa tzw. ekspertów swoją wiedzę opiera na tym co im powiedzą na szkoleniach a nie na tym co jest w rzeczywistości. Ekspertem nie jest bowiem osoba która na pytanie a co mam zrobić by na silikatkę nałożyć jakiś tynk daje odpowiedź: proszę użyć tynku A naszej firmy, następnie tynku B, na to zagruntować gruntem C następnie użyć tynk taki Z a w końcu pomalować farbą D.... To się nazywa akwizycja. Albo podobnie

- usprawnienie forum to mało tu potrzeba Aurory i rewolucji. Póki co modów nie ma w Regulaminie, a jak mawiał tow. Stalin zaufanie to świetna rzecz ale kontrolować też trzeba. To modzi są od czarnej roboty - wy li tylko i wyłącznie od sprawdzania ich akcji, jeśli jedna osoba to mało podzielcie robotę na trzy. Trójka nawet "przy piwie" ustali opinię. Wasze zadanie Redakcjo nie polega na sprawdzaniu każdej wypowiedzi, tylko na akcjach kiedy mod wykorzystuje swe uprawnienia, lub kiedy user pisze skargę - sama akcja to pięć minut roboty. Nazywa się to podział pracy.

- pewne rzeczy można zrobić - choć przypomina to czyszczenie drogi szczoteczką do zębów. Możliwość edycji postów w długim okresie czasu, oznacza w zasadzie możliwość ich skasowania - po prostu każdy post jak pisałem można nawet wykropkować. Post też będzie ale bardzo znaczący, coś jak czysta strona w gazecie jako protest przeciw cenzurze

- wy nie słuchacie czytelników - tylko zostaliście do tego zmuszeni, a to detaliczna różnica, choć pewien skutek jest ten sam - oby jakieś zmiany. Gdybyście słuchali czytelników, to zawsze byłaby osoba odpowiedzialna która przeglądałaby dwa razy w ciągu dnia takie wątki osiem - dziesięć wypowiedzi - niewielki dodatek do obowiązków a wiadomo co komu na sercu leży i widać co się dzieje. A tutaj dyskusja nie zamarła tylko skasowanie wątku przypominało fakt trąbienia wszem i wobec że jakiś film jest zakazany - choćby to była szmira będzie najbardziej oglądanym filmem, jeśli nie jest - staje się kultowy. Tu dyskusja nie umarła, tylko przypominała stary witz kabaretu Otto - ja mam dziesięć lat, i ja mam dziesięć lat, siedzimy razem.... Na was padła ta ostatnia część...

Jeszcze jedna sprawa: płatne profile w takim wykonaniu jak obecnie to beczka prochu jaką sobie wsadziliście pod fotele i to my mamy zapalniczkę i lont... Płatne profile to reklama, w której godzicie się na wszystko, a banowanie czy wyrzucanie wcale nie musi, i zwykle nie dotyczy wiedzy, a z założenia! zachowania. Tak naprawdę klientowi obojętne jest zwykle czy na budowie mówimy Jasiu weź styropian dwudziestkę i zrób tą ścianę, czy okrasimy to przecinkami by zrozumiał. Słowo zabanowany oznacza, że mówicie - on jest be, niedobry, zły - czyli uznajecie że kilka słów jakie padły ma pełen związek z jakością pracy / wiedzy, a to jest łatwe do udowodnienia. I tu - przegracie, nawet w sytuacji kiedy ktoś jak ja przyzna się że ma firmę. Jeśli zaś do tego faktu dodać, że w kilku działach kilka osób niemal "wytępiło" i wypunktowało wszelkie bzdury wskazane przez wielkich producentów - to pada kolejne pytanie: jak sprawdzić kto ma wiedzę?

Edytowane przez Balto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie usuwamy postów - to zasada tego forum. Jeśli Pan chce może Pan edytować wpis.

 

Dobra, wykropkuję wszystkie swoje posty. Po czym wystąpię o usunięcie konta.

Będzie wisieć cxxxxc . ??? Będzie lepiej?

Teraz nawet google daje możliwość usunięcia danych.

Poza tym bez jaj. Mod usunąl cały wątek z własnymi i cudzymi wpisami. Afera ,wątek wrócil, ale tylko z wypowiedziami osób postronnych. Teraz widzę przywrócony cały temat.

 

Określcie się , slowo pisane zostaje forever, czy w zależności od układów można je ''zniknąć''

Są nicki,których tematy zostały zniknięte/zamkniete na przestrzeni 2 lat na prośbe autora, pomimo wypowiedzi innych osób w wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałem - mógłbyś wyjaśnić. Co ma wspólnego z moderatorami?

 

Mój wpis był takim prztyczkiem w strone Redakcji która chce słuchać ludu. No i lud przemawia. Jeden chce tak a drugi dokładnie odwrotnie. A moim zdaniem to Redakcja powinna WIEDZIEĆ jak takie forum ma funkcjonować. Jeśli nie wie to niech zatrudni kogoś kto wie. Bo na razie, Droga Redakcjo, macie mówiąc delikatnie kilka problemów związanych z moderacją lub jej brakiem. Oraz z płatnymi profilami - po tym co zrobiliście z Fighterem wstrzymałem się z zakupem płatnego profilu.

 

 

 

No ale rozumiem że FM nie sprostało twoim oczekiwaniom bo odchodzisz. Nieustająco. Już ze dwa tygodnie.

 

Komu teraz cukrujesz???Odmienne stany świadomości???Redakcji,która poprzez modów nic tak na prawdę nie wie.Wie dopiero jak robi się gorąco i ktoś poważnie nadepnie jej na odcisk.Kto widzisz u góry.Ty depczesz kogo popadniesz mieszasz się z rzeczywistością by w końcu nad nią zapanować.Nie panujesz niestety ale zawsze jesteś tam gdzie twój wysublimowany język staję się kością niezgody a powinno być na odwrót.Wiele krwi mi upuściłeś i należy cie moderować tak jak i innych co podsycają ogień.

Nie zrozumiałem - mógłbyś wyjaśnić. Co ma wspólnego z moderatorami?
ty masz więc tego nie rozumiesz.

Tyle do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...