Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum Muratora - uwagi


firewall

Recommended Posts

finlandia: moderowane? Wszystko - od grup budowlanych po wątki typu gadamy o Panie Maryni czyli jakie kto nowe dowcipy zna. Przy okazji zanim ktokolwiek podejmie się moderacji powinien być napisany nowy Regulamin - może zostać przepisany czyli ściągnięty z dowolnego forum i zaadaptowany do tego co jest tutaj. Przykładem: zamiast rang rekrut - szeregowy itd aż do Generalissimusa - wprowadzić to co tu mamy. Gdzieś pisałem co w nim powinno być. egulamin jest - to zgodnie z zasadami - każdy logujący się go akceptuje, a do tego wysyłka na każdy email. Potem mod dostaje dział do trzech - w zależności od ilości postów tematów i wypowiedzi. Ideał - około setki wypowiedzi, pewnie ze dwa mniejsze lub jeden dział. I jest to jego działka i on nie wchodzi nikomu innemu w paradę, a nikt inny - jemu. I osobiście odpowiada jedynie za dwa działy, za wypowiedzi w nich. Może mieć prywatne znajomości z innymi i ew dzwonić - bo słuchaj u Ciebie jest zadyma, zaglądnij, ale moderować jedynie ten dział lub dwa.

Czy to dużo? I czy one są aż tak nazwijmy to dziwne i strasne?

Oczywiście mod jest opłacany - umowa na zlecenie czy o dzieło. Po prostu jest jakaś forma i podstawa do odpowiedzialności - z racji, że toi forum co znów iks razy pisałem nie jest "non-profit" ale jak najbardziej "profit"... a w tych wypadkach relacja: płacę wymagam - jest jak najbardziej pożądana. . Przy okazji - mając ten swój jeden duży dział, każdemu będzie można wyjaśnić jego błędy, a Każdy jak strzeli głupotę będzie pisał do Ciebie a nie do kazdego świętego... i w końcu będą Indianie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Teraz próbuję sobie wyobrazić ten regulamin:

za słowo "fiutek" - trzy dni bana

za słowo "pi**da" - pięć dni

i tak cały słownik wyrazów wulgarnych wpisany do regulaminu.

Potem użycie słowa "oszust" lub "matacz" - wraz z rozpiską wszelkich ewentualnych kontekstów w których moze być użyte takie słowo

bardzo mądre i konkretne, ewidentnie wprowadzić regułę zero pobłażania dla chamstwa, jak komuś zabraknie merytorycznych argumentów i przejdzie w inwektywy to automatem 3 dni bana żeby miał czas ochłonąć i przemyśleć swoje postępowanie

 

na elektrodzie to jest stosowane powszechnie i nikt nawet sobie nie wyobraża żeby było inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mądre i konkretne, ewidentnie wprowadzić regułę zero pobłażania dla chamstwa, jak komuś zabraknie merytorycznych argumentów i przejdzie w inwektywy to automatem 3 dni bana żeby miał czas ochłonąć i przemyśleć swoje postępowanie

 

na elektrodzie to jest stosowane powszechnie i nikt nawet sobie nie wyobraża żeby było inaczej

 

No to ile dni za coś takiego?

SAMOSMRODEK waż słowa.

Wątpisz w moja rodzinna twórczość???Patafianku bez kultury chyba nie chciałbyś by twym wymiotom dodać stylu.Masz li takie o których ja mógłbym coś powiedzieć.???Moderator wie ,że takie krótkie wejścia w wątek nie \merytorycznie może zrobić tylko TROLL i to z krótkim stażem.Bujaj się z mojego topiku znawco kultury .....Takie pal gumę..

p.s tu nie czas na twą sraczkę Ubliżając mi i mojej rodzinie potwierdzasz ,że kulejesz i jesteś nikim.

@Elfir.

Ile razy trzeba zasłużyć na bana, aby wylecieć na stałe?

Domyślasz się pewnie kto jest autorem. Proszę nie kasuj oryginału, co by potomni wiedzieli z kim mają do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ile dni za coś takiego?

 

@Elfir.

Ile razy trzeba zasłużyć na bana, aby wylecieć na stałe?

Domyślasz się pewnie kto jest autorem. Proszę nie kasuj oryginału, co by potomni wiedzieli z kim mają do czynienia.

 

Nie rozumiesz jednej zasadniczej rzeczy .Wątek kulinarny jest przedstawiony do skasowania do Redakcji bo nie on jest wiodącym w budowlance .To odskocznia o której Elfir wie doskonale.Tam piszę się jak w Hyde Cegła Park.Pamiętaj o tym.

 

Za co chcesz mnie wyeliminować ........???Za to ,że gotuje syfiaste dania a Ty nie potrafisz gotować nic.To Cie boli.???

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za co chcesz mnie wyeliminować ........???Za to ,że gotuje syfiaste dania a Ty nie potrafisz gotować nic.To Cie boli.???

 

nie rozumiesz. Ty jestes talentem kulinarnym na miarę Modesta Amaro. Na forum muratora, pod przykrywką budowlańców, ukrywają się znani restauratorzy. Greengaz to podejrzewam Magda Gesler. I to ONI chcą cie zniszczyć. Jestes po prostu konkurencją. Walcz!!! Nie daj się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałem autora, ale uderz w stół,...

Za co chcesz mnie wyeliminować ........???Za to ,że gotuje syfiaste dania a Ty nie potrafisz gotować nic.To Cie boli.???

A gotuj sobie do woli.

Chodzi mi o knajacki język, ktorym sie posługujesz i traktowanie innych forumowiczów. Tylko tyle i aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

No to ja zapodam swoje uwagi na temat moderowania forum:

 

No i przyklad jak Moderator może zafałszować obraz forum i dyskusji i bezmyślnie wycinać to co sam uważa za stosowne bez przeczytania treści dyskusji:

 

 

 

 

Arturo kiciarzu ! zapomniałeś znowu dodać że masz kominek na paliwo stałe i to w salonie oraz jeden komin i że jak większość pompiarzy nie odważyłeś się

calkowicie zrezygnować z paliwa stałego w swoim domu. :bye:

 

Czy komin + kominek to nie jest droga inwestycja ?

Jeśli Moderator usunął moją odpowiedź na ten post to bzdurą jest zachowanie tego postu,czyżby zausznicy sprzedawców i klakierzy i naciągacze tego też nie widzieli ?

Trójkącik

 

to gratuluje , a ty ciągle o sobie . wylicz to dla 20 letniego domu.

Podobnie jest z postem wyżej,taż na niego odpowiedziałem.Moderator robi śmietnik czy tylko nie wygodne posty wycina ?

 

I następny post na który pisałem sprostowanie bo głupoty się pisze poniżej,czemu zniknęła odpowiedź moja na ten post ? Niewygodna byłą da kogoś ?

Jak usuwamy to całośc dyskusji a nie tylko niewygodne fakty...

Dokładnie tak sądzę.

 

Skąd masz te dane - ktoś sprawdził jak w praktyce przy -30 działa dana pompa ?

 

Wiem, że z fizyką jesteś na bakier, więc podam trochę praktycznych przykładów.

Zastanów się jak niewiele wilgoci jest w powietrzu przy tej temperaturze, jak suchy wtedy pada śnieg, dlaczego temperaturę odczuwa się inaczej przy różnej wilgotności i odnieś to do pracy powietrznej pompy ciepła.

 

Ponizej też bzdura na ktorą odpowiedzialem i sprostowałem.Gdzi eona jest bo widzę,ze bzdura pozostała...

Powietrze - woda taką jak ma Arturo, czyli przewymiarowaną, żeby farelkami nie trzeba było dogrzewać gdy mróz większy przyciśnie.

 

 

I natępna bzdura pozostala a sprostowanie wycięte,oj Moderator macza palce w mataczeniu ????

A gdyby ta PPC nie była przewymiarowana - ze sprężarką 16 kW to byś "klimat" w okolicy zrobił kominkiem ?

 

A jakbyś kominka nie miał to co wtedy ?

 

Na to pytanie też odpowiedzialem,gdzie odpowiedź i czemu pytanie pozostało jak odpowiedź wykasowana ?

A ile czasu Ci chodziła PC i jaką tamp. miałeś w domu jak parę lat temu nocami było ~ -30 przez dobry tydzień ?

 

 

 

A i mam pytanie,który Moderator wziął się za czyszczenie tego typu ??? To znaczy tak bezmyślne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałem autora, ale uderz w stół,...

 

A gotuj sobie do woli.

Chodzi mi o knajacki język, ktorym sie posługujesz i traktowanie innych forumowiczów. Tylko tyle i aż tyle.

 

Dzięki takim osobowościom jak Ty język potoczny,który powinien służyć ludziom w porozumieniu w codziennych kontaktach jest daleki od tych relacji jakie pokazujesz..Znasz to???Nie ja najeżdżam na Ciebie bo Ty nie potrafisz gotować.Nie ja cytuje jak Ty postów ,które są tylko obroną na ataki takich oponentów jak Ty.Prosiłem abyś z tego zrezygnował.Nie uszanowałeś tego i cały czas zaogniasz sytuację. Inny olał by to i pozbawił się tej walki z wiatrakami.Twoje musi być na wierzchu.Nie gotujesz ,nie pokazujesz tym co w codziennym trudzie budowlanym nawet choćby miał to być syf na talerzu jaki mi zarzucasz mieli czas na uspokojenie swych problemów.:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki takim osobowościom jak Ty język potoczny,który powinien służyć ludziom w porozumieniu w codziennych kontaktach jest daleki od tych relacji jakie pokazujesz..Znasz to???...... Inny olał by to i pozbawił się tej walki z wiatrakami.Twoje musi być na wierzchu.Nie gotujesz ,nie pokazujesz tym co w codziennym trudzie budowlanym nawet choćby miał to być syf na talerzu jaki mi zarzucasz mieli czas na uspokojenie swych problemów.:mad:

Dziękuję za taki język potoczny i styl, cyt. samosmrodek, patafian, wymioty, bujaj się, pal gumę, sraczka. To tylko z jednego postu. Bardziej przypomina budkę z piwem niż kucharza, no chyba, że masz na myśli pijackiego grilla w okolicach Lublina.

Kilka dni temu obiecałeś poprawę. Obiecanki - cacanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Forum w wielu miejscach przypomina Hyde Park. Taka juz jest jego natura i zwyczajnie nie da sie tego fizycznie wymoderowac.

Można próbować zaprowadzac porządek w działach i tematach merytorycznych, ale duza czesc forum dalej taka pozostanie bo zwyczajnie przyjela sie tu formula kawiarni z luznymi rozmowami okolobudowlanymi. Dopiero gdy spotyka sie kilku "fachowcow" to zaczyna sie mocny spor, bo w tle sa...niestety pieniadze..

Oooo, dokładnie jak piszesz. To też jest smaczek tego forum. Można by tylko usunąć chamskie odzywki typu "pitolisz jak połamany". Oczywiście zostawić te, w których "pitolisz jak połamany" jest konwencją żartobliwą i mrugnięciem oka. Powodzenia! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo - posta powyzej wkleiles juz w innym watku to po co trollujesz wszedzie?!?!?!

wg mnie posty powyzej do usuniecia lub przeniesienia do wlasciwego watku o moderowaniu - tu jest inny tytul watku - nie ma potrzeby powielania pyytan !

 

 

ja nie Arturo..ale odpowiem za niego...

Bo gdybys przeczytal co Moderator do niego napisal "tam", to bys zrozumial dlaczego? ;)

 

I uwazam, ze tutaj jest odpowiedni temat na te uwagi...w koncu tytul brzmi :"Forum Muratora- uwagi" :cool:

 

Pozdrawiam niedzielnie :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem tego forum poza kilkoma innymi jest to, że dyskusja która przez średnio rozgarniętego moda powinna być uciszona w kwadrans z poprawką dziesięciominutową na napisanie trzech słów do każdego z "mundrych" doczekała się niemal rozprawy filozoficznej i problemu godnego klasy nie wiadomo jak wysokiej....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za taki język potoczny i styl, cyt. samosmrodek, patafian, wymioty, bujaj się, pal gumę, sraczka. To tylko z jednego postu. Bardziej przypomina budkę z piwem niż kucharza, no chyba, że masz na myśli pijackiego grilla w okolicach Lublina.

Kilka dni temu obiecałeś poprawę. Obiecanki - cacanki.

 

Ty musisz być wreszcie ukarany za mobbing.Musisz być wydalony z tego Forum.Musisz zrozumieć ,że jesteś zakałą tego zacnego Forum.Ja nic tobie nie obiecywałem. a co ty mi obiecałeś. Miałeś nie łazić za mną i nakręcać.Przestać mi dokuczać.Moderator powinien przeanalizować twe wypowiedzi na FM. i cie stąd pogonić.Ty nic nie wnosisz człowieku.Jątrzysz.:mad::cool:.mam ci pokazać twe posty???Aby cie ośmieszyć???.Jesteś zaprzeczeniem tego kto to jest homo sapiens.Powiadam zacznij panować nad sobą.Nie ubliżaj bez powodu...........bez powodu.Jak to zrozumiesz wtedy dedykuj to piewcy złych epitetów.:mad::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ns

 

1. Pokaż gdzie ci ubliżyłem, chyba, że wykazanie dyletanctwa jest obelgą.

2. Spróbuj mnie ośmieszyć, przy okazji nie ośmieszając jeszcze bardziej siebie. Czekam.

3. Jestem opanowany, ale uważaj bo jako zaprzeczenie homo sapiens moge ugryźć.

4. Kto jest piewcą złych epitetów?

5. Brawo. Zmieniasz się. 15 zdań i zero błedów ortograficznych. Popracuj jeszcze nad składnią i interpunkcją. Może się bardziej zmienisz ;).

Edytowane przez Greengaz
;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...zamiast tak wytykac swoje racje, to proponowalabym zawitac na watek, gdzie odbywa sie Licytacja na rzecz dzieci ;)

 

Moderatorzy sa rownie mile tam widziani :yes:

 

Zwłaszcza, że winko łagodzi obyczaje :) Zapraszamy na aukcję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kszhu: z prostego powodu. Jeszcze wczoraj było zarejestrowanych circa 184200 userów. Czyli nicków i ludzi którzy w teorii kiedyś wpadli na pomysł by wpaść tutaj. Pogrzebałem wczoraj w tzw. statystykach i okazało się że według danych statystycznych ze strony użytkownicy ok 84 -85% wszystkich kont to coś co można nazwać martwymi kontami, bo mają do 10 wypowiedzi. Kolejne niemal 10% - to do 50 wpisów. Piszę o niemal martwych kontach bo tak naprawdę oznacza to tyle, że ktoś dowiedział się czegoś... a potem wybył i zagląda od wielkiego dzwonu, albo w ogóle. Użytkowników którzy napisali powyżej 100 postów jest circa 6500... czyli coś koło 3,5%...

Przyjmując do tego, że masa nawet zapisanych starych kont nie działa, i tak dalej - to przy założeniu, że od 2012 zapisało się ok 42 000 userów, tak naprawdę aktywnych (pow. 100 postów) jest circa ok 1500 osób...Inni to zasadniczo mniej lub bardziej części goście - nawet raz na miesiąc lub dwa - a wejścia mają zasadę: Houston mamy problem.

Niestety nie ma możliwości sprawdzenia ile zostało napisanych postów w ciągu ostatniego miesiąca i przez kogo a to dałoby naprawdę fajne wyniki.

Co ciekawe - w części użytkownicy można się dowiedzieć, że jest nas ok 184200 a w części ogólnej forum na samym dole, że ok 200000.... Zaś aktywnych ok 6700 - diabli wiedzą co to znaczy, ale pewnie zależy albo od logowań albo od postów. I jeśli dodasz do tego przełożenie na kasę - to już wiesz czemu nikomu nie zależy tu na jakichkolwiek porządkach, a najprędzej na tym by temat zmarł sam albo żeby przemienić go w zabawę jesteś glupszy - nie bo ty głupszy - nie bo ty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kszhu: krotka sprawa: przychodzi facet z kasą i się dowiaduje że na forum jest 200 tysięcy userów z okładem, napisali oni iks milionów postów, średnio na jednego użytkownika przypada 346 postów, pisanych w ciągu 4,5 roku. Samo forum wyrzuca na stronie google w 56% w pierwszej piątce, a w 80% w pierwszej piętnastce. A jeśli dodać do tego, że tak naprawdę w teorii to sami zainteresowani budowlanką to klękajcie narody i sypcie kasą...

Robimy zmiany i

a. wywalamy wszelkie konta z zerwą liczbą wypowiedzi...

b. wywalamy wszelkie konta nieaktywne dłużej jak pół roku

c. do kont z zakresu pół roku - dwa miesiące piszemy email o potwierdzenie że człek istnieje - tak / nie

d. likwidujemy wszelką kombinację typu dwa nicki z jednego IP...

Pytanie pada: ile kont zostanie? Ja stawiam że w granicach ok 8 - 10 tysięcy, z czego tak naprawdę o aktywności będzie można mówić, jeśli ktoś wchodzi minimum raz na miesiąc i ma więcej jak 50 wypowiedzi... a to to znacznie znacznie mniej... I forum robi się fachowe ale nie największe, a to już jest klops...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...