Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum Muratora - uwagi


firewall

Recommended Posts

plusfoto - jakbyś całe wolne sobotnie popołudnie poświęcił na usuwaniu z tematu "Ranking pieców na ekogroszek" wywody i kłótnie Liwko na temat wyższości PC też straciłbyś cierpliwość.

Liwko nie ma pieca na ekogroszek, nie może w tym wątku niczego sensownego doradzić, więc niech się tam nie pcha ze swym kagankiem PCowej oświaty.

 

Od tego ma temat "Jaki system ogrzewania wybrać" i "jakie ogrzewanie jest najtańsze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
plusfoto - jakbyś całe wolne sobotnie popołudnie poświęcił na usuwaniu z tematu "Ranking pieców na ekogroszek" wywody i kłótnie Liwko na temat wyższości PC też straciłbyś cierpliwość.

Nie ma czegoś takiego jak udawadnianie wyższości jednego nad drugim,mijasz się i to bardzo z prawdą.

Natomiast jest uświadamianie zielonych inwestorów pytających się o system grzewczy,dobór mocy kotła itp na temat jak powinno to wyglądać od strony technicznej bo sprzedawcy kotłów nic nie wiedzą na ten temat i wprowadzają tylko dezinformację oferując tymże inwestorom swoje kotły kompletnie nie nadające się do ich domów.

Czy tak ma być na forum budowlanym,że inwestorzy są wprowadzani w błąd przez sprzedawców ?

 

Liwko nie ma pieca na ekogroszek, nie może w tym wątku niczego sensownego doradzić, więc niech się tam nie pcha ze swym kagankiem PCowej oświaty.

A tutaj opowiadasz bzdury,Moderatorowi nie przystaje takie coś...

Moc grzewcza,zapotrzebowanie domu na ciepło to wartości uniwersale dotyczace każdego systemu grzewczego,ekosyfu,gazu,prądu,pompy,kotłów na ekosyf,pellet,gaz prąd,pomp ciepła,kabli itp.

 

Właśnie przez próbę informowania inwestorów,że jest to scisle powiązane ze sobą nawet w wątku rankingu kotłów co nie jest na rękę sprzedawcom ekosyfu są kłotnie i raportowanie.

 

Jeśłi jest rozmowa ściśle techniczna to się nie wcinam ale jak widzę,że ktos probuję nie świadomego inwestora zbałamuciś to się zawsze odezwę.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo - uświadamiać - ależ czy ja komuś zabraniam? Są takie piękne wątki, jak "jaki system grzewczy wybrać". Tam nikt nie usuwac wpisów o PC

 

Ale nie możecie komuś, kto już system wybrał i wybiera konkretny piec na WĘGIEL pytając o niego w SPECJALNIE DO TEGO STWORZONYM WĄTKU, wciskać pompy.

 

Czy w dziale pompowym ktoś pisze o innych systemach? Nie.

Więc ostrzegam, że nie zamierzam poświęcać kolejnej soboty na usuwanie twoich i Liwkowych wpisów, które nie dotyczą tematu wątku - czyli rankingu pieców na węgiel.

Po prostu uniemożliwię robienie takich wpisów i tyle.

 

Stwórzcie sobie kolejny wątek "Dlaczego piece na węgiel to ZŁO", "Alternatywy grzewcze dla nie posiadających przyłącza gazu" czy "Dlaczego OZC jest bezwzględnie konieczne już przed budową" i tam się produkujcie.

 

Albo : "Dlaczego nie należy słuchać porad sprzedawców kotłów piszących na forum"

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo - uświadamiać - ależ czy ja komuś zabraniam? Są takie piękne wątki, jak "jaki system grzewczy wybrać". Tam nikt nie usuwac wpisów o PC

Jeśli w temacie Rankingu kotłow na ekogroszek pojawia się takie pytanie:

witam

 

co myślicie o takim piecu ?

http://allegro.pl/piec-piece-kociol-z-podajnikiem-ekogroszek-mial-i5034495391.html

40m2 podłogówki 12 grzejników pow użytkowa 150m2 a kubatura budynku to 650m2

To czy mogę tam odpowiedzieć,że moc grzewcza tego kotła czyli 19kW do domu 150m2 to kretyństwo ?

Czy mogę tam także objaśnić dlaczego jest to kretyństwo ?

Czy mogę tam zasugerować,że żeby dowiedzieć się jaką moc grzewczą potrzebuje dom do ogrzania to trzeba wykonać audyt energetyczny domu ?

Czyli jednym słowem,czy mogę odpowiedzieć,że inwestor błądzi ?

 

Czy zostawić tego nie świadomego inwestora na pożarcie sprzedawców kotłów,którzy jak hieny go dopadną bo tam,w tym wątku takie uświadamianie inwestora jest nie mile widziane ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo - tak, możesz. Pod warunkiem, że uświadomisz go, że ten piec jest za duży. A nie, że jest wspaniała alternatywa PC i grzanie węglem to syf i malaria.

No i w tym cały szkopuł i knif Elfir,którego nie czaisz.

Po wyliczeniu mocy kotła do jego domu wyjdzie,że nie ma na rynku kotła o odpowiedniej mocy grzewczej. I co ? Sprzedawcy kotłów są załamani bo nie naciągną przeze mnie nie świadomego inwestora,dlatego tego typu posty wyjaśniające są dla nich jak płachta na byka i robią wszystko,żeby pozbyć się goscia,ktory niszczy im biznes czyli podpuszczają,obrażają,prowokują itp.

A jak nie ma kotła o odpowiedniej mocy do jakiego domu to jakie jest wyjście ?

 

Po każdym moim poście o OZC jest atak.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wtedy zjawia się Arturo (niezwiązany z branżą pompową i przez pomyłkę będący w KRS firmy sprzedającej PC) z prostą i ekologiczną receptą.

 

A ja sobie myślę że PC to syf. Zasilane prądem. Prąd jest z węgla. Węgiel to syf. Prosta sprawa.

 

I moja prawda jest mojsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
i wtedy zjawia się Arturo (niezwiązany z branżą pompową i przez pomyłkę będący w KRS firmy sprzedającej PC) z prostą i ekologiczną receptą.

A ja sobie myślę że PC to syf. Zasilane prądem. Prąd jest z węgla. Węgiel to syf. Prosta sprawa.

I moja prawda jest mojsza.

Dla Arturo najlepsze i najtańsze rozwiązanie to ogrzewanie prądem,ale nie kablami tylko Kospelem z wodną podlogowką.

Zdziwiony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież to prawda :)

 

 

Tak, ale od uświadamiania tego są inne wątki.

Poza tym jak ktoś już władował kasę w kominy dymowe i wielką kotłownię to mała szansa, że zmieni zdanie gdy ma do wyboru PC a tani piec.

W tym konkretnym wątku rozmawia się o piecach węglowych czy nam się to podoba czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Arturo najlepsze i najtańsze rozwiązanie to ogrzewanie prądem,ale nie kablami tylko Kospelem z wodną podlogowką.

Zdziwiony ?

 

prąd to syf. Taki sam jak węgiel.

 

I mam rację.

 

A skoro mam to będę o tym pisał w tematach od żarówek led począwszy na PC skończywszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyliczeniu mocy kotła do jego domu wyjdzie,że nie ma na rynku kotła o odpowiedniej mocy grzewczej.

 

Wiem o tym i o tym sama piszę ludziom. Ale nie konkretnie w tym wątku.

 

Piszę o tym np. pomagając wybrać projekt, rozmawiając o tanim budowaniu, o porównywaniu kosztów. Ale nie w rankingu kotłów. To jest ten knyf i szkopuł, którego ty nie czaisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo - tak, możesz. Pod warunkiem, że uświadomisz go, że ten piec jest za duży. A nie, że jest wspaniała alternatywa PC i grzanie węglem to syf i malaria.
Witam muszę coś wyjaśnić .

Ta zasada dotyczy kotłów zasypowych .Pyrrusowa przysługa.

Co do przewymiarowanych kotłów z podajnikiem na ekogroszek to właśnie one emitują mniej zanieczyszczeń do atmosfery niż te prawidłowe .:lol2:

Prawda grzanie węglem to syf nawet z podajnikiem , dużo kurzu w kotłowni jest .:)

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamten wątek to żaden ranking kotłów, zresztą nie wiadomo co to jest. A właściwie wiadomo, to gniazdo ukrytych sprzedawców węgla i kotłów. Znajdziemy tam ich wszystkich od a do z. I to w 90% oni raportują nasze posty, nie potencjalni inwestorzy, którzy szukają kotła. Wystarczy prześledzić kto raportował jak pisaliśmy o OZC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak pisałem, raportowali ci od a do zet :D

 

 

Owszem, bo taki nowy użytkownik kamihi nie wiedział jak to zrobić, dlatego jedynie taktownie zwrócił uwagę na twoje wpisy:

 

Hmm, chciałem tu pytać o kocioł na eko . Jestem świadomy że można pompe ciepła itd,,,

 

Na co oczywiście go wyśmiałeś więc napisał to:

 

"Liwko ja zdania nie zmienię . I nawet nie zamierzam ci argumentować co i dlaczego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...