Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum Muratora - uwagi


firewall

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może daj przykład, bo nie wiem o czym piszesz. Wiesz do czego służy trójkąt - wiesz. To dlaczego nie zgłaszasz?

 

Zgłaszałem dwa razy. Post #492 i #494

Muszę zgłaszać na trójkąt skoro wiem, że tu jesteście? Przecież kasujecie posty nawet bez zgłaszania, to dla mnie zrobicie wyjątek?

Pytam się was, pytam i nie otrzymuję odpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszałem dwa razy. Post #492 i #494

 

Post 492 w tym wątku napisał karolek 75 do mnie i nie ma tam żadnej sygnaturki.

Zaś post 494 to wpis niktspecjalny.

 

poproszę o trójkąty - bo to jest link do konkretnego posta. A nie rzucasz jakimiś numerami postów, kiedy na forum są miliony wpisów.

 

Wydaje mi się , że po prostu lubisz robić wokoło siebie jakiś szum i ustawiać siebie w roli ofiary systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Fajnie, że masz jakąś tam ideę, ale już tak nie słodź - bo jaki kuń (Forum) jest, każdy widzi.

..BYŁO

Jedni pamiętają złe rzeczy. Inni o nich zapominają. Mój osobisty ranking for budowlanych nie jest tajemnicą..

 

Z natury rzeczy branżowcy identyfikują się co najwyżej ze swoimi działami. Jeśli nie budują domu, to nie mają potrzeby biegać po całym forum. Widzę po "swoim" otoczeniu - na mniej więcej 10 stale uczestniczących w życiu forum osób, do działu "o naszym forum" zagląda.. może 2-3 osoby. I to od święta. Dlatego je nie znam wszystkich, nawet tych ważniejszych historii na forum. Jestem ograniczony ...

 

Liwko - nr telefonu branżowca jest dla mnie z natury rzeczy reklamą (chociaż jestem w stanie wyobrazić sobie wyjątki). Ale czy on jest branżowcem? Tego nie wiem, ale Wy, będący bliżej tematów możecie nam pomóc. Małe zgłoszenie konkretnego postu. I chociaż pół zdania uzasadnienia. Nie pomaga coś w stylu jaki się spotyka "chyba nie muszę uzasadniać... " Chyba jednak warto, bo zwykle takie posty są zgłaszane tylko przez pojedyncze osoby. Reszcie to nie przeszkadza, albo mają uwagę wyłączoną z reklam.

Bez Waszej pomocy ciężko jest to wszystko wychwycić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Liwko - nr telefonu branżowca jest dla mnie z natury rzeczy reklamą (chociaż jestem w stanie wyobrazić sobie wyjątki). Ale czy on jest branżowcem? Tego nie wiem, ale Wy, będący bliżej tematów możecie nam pomóc. Małe zgłoszenie konkretnego postu. I chociaż pół zdania uzasadnienia. Nie pomaga coś w stylu jaki się spotyka "chyba nie muszę uzasadniać... " Chyba jednak warto, bo zwykle takie posty są zgłaszane tylko przez pojedyncze osoby. Reszcie to nie przeszkadza, albo mają uwagę wyłączoną z reklam.

Bez Waszej pomocy ciężko jest to wszystko wychwycić.

 

I taka z wami gadka. Niedawno pisałem, że numery przez was były wywalane (również w tym przypadku) i wielokrotnie wracały. Pisałem też że bawią się z wami w kotka i myszkę (to przy okazji innej rozmowy) i włos im z głowy nie spada. Mają was zwyczajnie w czterech literach i tyle. To ja mam za nimi latać i wam raportować? Taki ktoś powinien polecieć z forum na jakiś czas, bo jawnie (dowód namacalny) łamie regulamin forum, ale nic do tej pory takiego nie miało miejsca.

I to tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz tylko swoich oponentów. A ja mam przykład "kolegi" który wrzucał ponowie zdjęcia usunięte w wyniku moderacji. Pewnie tu też się odezwie, jak tylko mu się ban skończy.

Nie jestem w stanie przeczytać swoich postów, a co dopiero sprawdzać cudze po kilka razy, czy oby nie wprowadził do nich czegoś niedozwolonego. Bez współpracy wiele nie da się zdziałać. Ja zakładam, że każdy jest z natury dobry. Na moje "surowe oko" trzeba sobie u mnie nieźle zasłużyć..

A koleżanka? Tak, niegrzecznie się odezwała. Potraktowałem to jako niewinne przekomarzanie przedszkolaków (zabrakło mi tam puszczenia oczka) i liczę że sama się zedytuje gdy już wypije herbatkę i złość jej minie :)

Mam ukarać? Zbanować? Zgłoszenia nie było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to finlandia doskonale rozumiem. Wiem że nie jesteście w stanie wszystkiego ogarnąć, ale zanim kogoś następnym razem zbanujecie, zastanówcie się przez chwilę, czy zmasowany atak na daną osobę nie jest zwyczajną formą pozbywania się niewygodnego forumowicza. Przecież wielokrotnie branżyści w temacie kotłów wręcz namawiali i zachęcali do każdorazowego raportowania postów moich czy Arturo. Taki wyjety z kontekstu post trafiał do moderatora, a ten zasłaniając się brakiem czasu na analizę banował piszącego. Tak poleciała między innymi moja stopka, bez zastanowienia i do tej pory nie wiem za co, choć pytałem wielokrotnie. Także zastanówcie się czasem co robicie, może sytuacja wygląda nieco inaczej niż wam to branżyści usiłują przedstawić. Dlaczego się tak pieklą, zastanawialiście się kiedyś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama się wypchaj.

Jesteś bezczelna Elfir, mówił ci już to ktoś czy jeszcze nie?

 

Aleś mnie zaskoczył...normalnie nie będę mogła spać....

http://forum.barcis.pl/images/smilies/nuda.gif

 

jak chcesz by moderacja reagowała, zgłaszaj a nie powołuj się na jakiś numer posta kilka stron wstecz. Nie chcesz tak robić - twoja sprawa, ale nie dziw się, że nikt nie reaguje na twoje narzekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ona tylko się domyśla, bo jej nie wywaliła. Zresztą moja stopka to chyba sama zniknęła, bo nikt się nie chce przyznać do jej wywalenia. Takie cuda to tylko w Erze...

 

...i na forum Muratora :D

 

Mi swego czasu czarownica na miotle zniknela i tez nie wiem czemu:(

Tak sobie latala pod kazdym moim postem, az pewnego dnia przestala...

http://forum.barcis.pl/images/smilies/wiedzma.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Na co? Tereska napisała bardzo mądrze. Duża część użytkowników-branżowców jest tu w celu wymiany doświadczeń. Nie wszyscy z nich są przeświadczeni o swojej nieomylności, że tylko oni mogą dawać porady i jeszcze brać za to kasę. Takie postawy da się wyczuć na kilometr i nikt z ich usług nie skorzysta. A z drugiej strony konkurencja wykonawcza takich gości wytępi złośliwościami.

 

Jeśli pytasz o oferty na priw to dla mnie jest to naganne i należy raportować (PW także ma trójkącik, a nikt jeszcze nigdy PW nie zaraportował). Niektórzy Moderatorzy mogą sprawdzić czy taka dwupostowa osoba nie jest drugim profilem bardziej oficjalnego użytkownika. A dublowanie kont jest niezgodne z Regulaminem.

 

A patrząc przez pryzmat reklamy - ja też mam jakąś tam działalność (kto inny ma się znać na temacie, jak nie branżowiec siedzący w tym na co dzień?), ale dla mnie profil płatny jest za drogi by go mieć dla zasady fair play. Musiałbym go mocno wykorzystywać marketingowo, jednoznacznie stawiałby tu mnie jako wyłącznie komercyjnego handlowca.

A nim nie jestem i taka obecność na forum byłaby dla mnie sprzeczna z własnymi przekonaniami i musiałbym po prostu sobie stąd pójść. W swojej realnej działalności nie korzystam nawet z tytułu i logo "najlepszy doradca" które są "dane" w celu chwalenia się.

Oczywiście klienci jak chcą to znajdą. Bez problemu. Czy tzn że mam odejść z forum jeśli nie wykupię PP?

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?225881-Kiedy-porz%C4%85dek-na-forum&p=6565134&viewfull=1#post6565134

Prosimy o zgłaszanie wszystkich przypadków wykorzystywania forum do celów komercyjnych. Blokujemy takich użytkowników. Jest usługa Płatny Profil właśnie po to, żeby dać szansę na podawanie swoich danych przy okazji dyskusji na forum. Nikt nie ma prawa umieszczać wyłącznie oferty handlowej.

 

Pozdrawiamy

Sprzedawca kotłów na ekogroszek podający w stopce numer telefonu do siebie kim jest i co ma na celu ten nr.telefonu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czytam i czytam i zdaje się że nikt nie pamięta o genialnym patencie, który wyszedł przy okazji drugiego bohatera dyskusji. Patent na "Mikiego i jego zadowolonego klienta" Właśnie na kanwie rozszyfrowywania tego przypadku sSiwy dostał bana, a ja na pewien okres zbanowałem się sam, bo doszedłem do wniosku że szkoda tracić tu swój czas. Patent z Arturo jako zadowolonym klientem jest genialny w swojej prostocie i bardzo skuteczny w dotarciu do grupy docelowej tj. klienta, który szuka pomocy u takiego jak samego jak mu się pozornie wydaje użytkownika. Trzeba tylko znaleźć usera, który bardzo dużo i w różnych miejscach będzie pisał o swoim szczęściu w zamian np. za prowizje lub promocje na Pc lub rekuperator . Jak pokazuje przykład, sposób dotarcia do docelowego klienta o wiele skuteczniejszy niż płatny profil, bez ryzyka i oficjalnego firmowania swojej działalności na forum (hejterzy). Do tego przy odpowiedniej motywacji, taki szczęśliwiec-hejter będzie wycinał konkurencje na wątkach branżowych i innych wątkach tematycznych w danym dziale. Przy braku jawnych powiązań urzędowych, (takich jakim u Arturo był wpis w KRS) patent praktycznie idealny i bez żadnego ryzyka dla zleceniodawcy. Co prawda starzy forumowicze i moderacja po jakimś czasie orientują się o co chodzi ale w żaden sposób nie są w stanie tego UDOWODNIĆ. Dlatego zawsze będzie się upierał że to nie on lecz inni. Im bardziej bezczelny tym bardziej skuteczny . Zresztą nie o starych tu chodzi lecz o świerzaków, którym można wcisnąć towar. Co więcej sama moderacja może nie być zainteresowana ujawnianiem tego typu przypadków i wycinać posty użytkowników, które na to wskazują. Tak naprawdę nie dziwie się przedsiębiorcom że w tej sytuacji nie zakładają płatnych profili. Z jednej strony poświęcają swój czas i widzę w doradzanie na forum, z drugiej strony ryzykują marką swojej firmy narażonej na ataki hejterów i problematycznych klientów, z trzeciej konkurencja jest i tak skuteczniejsza bo nie ponosi żadnego ryzyka i działa za pośrednictwem podstawionych użytkowników-szczęśliwców. W tych warunkach tylko samobójca założy płatny profil.

Dlatego moim zdaniem pewna uznaniowość i porządek na forum przed adminów powinien pozostać. Do rozważenia albo sprawna, zawodowa moderacja, o którą tutaj wielokrotnie prosi wielu użytkowników albo uznanie że nie jest się w stanie tego skuteczne robić a w związku z tym trzeba przestać udawać że się cokolwiek robi. Przy brak sprawnej moderacji branie pieniędzy za płaty profil to oszukiwanie podmiotów, którzy są uczciwi i chcą być w porządku. Droga redakcjo przy tych uwarunkowaniach nikt drugi raz na to już nie pójdzie.

 

Jak myślicie czy przykład Arturo72 i żony swojego męża montażysty PC, to jedyne tego typu przypadki na tym forum?

Edytowane przez Regut1
składnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...