Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum Muratora - uwagi


firewall

Recommended Posts

I moim zdaniem, niektórzy moderatorzy (ale nie tylko moderatorzy) uprawiają tu niezłą prywatę - tylko tu, bo na innych forach, bardzo często za identyczne jak tu wpisy, są moderowanie (za uprawnianie "ukrytej" reklamy) no ale tam nie są "starzy".

 

Dlatego i moim zdaniem, dla moderatorów związanych zawodowo "z tematem" powinien być obowiązkowo PP, takie działanie "etyczne" z podniesioną przyłbicą.

Płaci, wymaga, ma prawo - jasno i czytelnie.

 

Ps. A za dodatkowy trud i stres moderacji, Redakcja powinna im ten PP np. zafundować, lub udzielić duuuuuuuuuuuuuuuuużej, bardzo duuuuuuuuuuuuuuuużej zniżki.

Edytowane przez sSiwy12
dopisałem Ps.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

widzę 2 problemy w twoim rozumowaniu

ad1. najpierw będziesz musiał udowodnić że ja cokolwiek publikowałem

ad2. a potem będziesz musiał udowodnić że Elfir na forum Wizaz złamała regulamin publikując tam swoje zdjęcie bez wydania zgodny na swoją publikacje

sprawa jest chyba trochę bardziej skomplikowana...

http://wizaz.pl/forum/announcement.php?f=17&a=13

8. Udostępnianie oraz prośba o udostępnianie nielegalnych materiałów objętych ochroną praw autorskich (muzyka, filmy, książki, gry itp..) jest zabronione. Dostęp do źródła takich informacji będzie kasowany, a użytkownik notorycznie łamiący ten regulamin i propagujący tego typu informacje podlega procedurze upomnień i banów;

 

8.1. Kopiowanie oraz rozpowszechnianie zdjęć i innych utworów stanowiących własność użytkowniczki Wizaż.pl bez jej pisemnej zgody jest zakazane i stanowi przestępstwo. Osoby łamiące ten zakaz będą bezzwłocznie banowane. W uzasadnionych przypadkach będziemy informować prokuraturę o popełnieniu przestępstwa.

:stirthepot:

 

 

Ps. A za dodatkowy trud i stres moderacji, Redakcja powinna im ten PP np. zafundować, lub udzielić duuuuuuuuuuuuuuuuużej, bardzo duuuuuuuuuuuuuuuużej zniżki.

 

pewnie że tak! - i to od razu zamknęłoby temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego i moim zdaniem, dla moderatorów związanych zawodowo "z tematem" powinien być obowiązkowo PP, takie działanie "etyczne" z podniesioną przyłbicą.

Płaci, wymaga, ma prawo - jasno i czytelnie.

 

Ps. A za dodatkowy trud i stres moderacji, Redakcja powinna im ten PP np. zafundować, lub udzielić duuuuuuuuuuuuuuuuużej, bardzo duuuuuuuuuuuuuuuużej zniżki.

 

Nieformalnie sprowadza się to do tego samego. Tak czy inaczej wchodzimy w pewną uznaniowość Redakcji. Jeżeli chcemy to sformalizować myślę że to bardzo dobry i konstruktywny pomysł, co do profilu, jak również opustu. Będzie to jakaś forma rekompensaty za czas i trud włożony w funkcjonowanie nad forum, a jednocześnie motywacja do dalszej pracy.

 

Ps. Jak znam życie prędzej, czy później ze zbanowanych wyciągnie modom że chodzą na pasku Redakcji w zamian za płatne profile. Kij zawsze się znajdzie tylko czy ważniejszy w tym wszystkim jest formalizm, czy zdrowy rozsądek?

Edytowane przez Regut1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wizerunkiem to ciekawa sprawa. Wszyscy powołują się na prawo, bez przywołania prawa.

Pewnie dlatego, ze nie bardzo wiedzą w którym kościele dzwonią.

Często jest to tylko asekuracja.

 

Ps. Podpieranie się argumentem PRAWA jest mocno iluzoryczne (zwłaszcza jak nie podaje się podstawy prawnej).

 

Dlatego uwaga do moderatorów

Nie szastajcie określeniami typu, "niezgodne z prawem" czy "stanowi przestępstwo", bo mając taką wiedzę (o popełnieniu przestępstwa) powinniście zgłosić do organów ścigania, bo inaczej to jest współsprawstwo.

 

Nasz Regulamin jest wystarczająco dobrze napisany (moim zdaniem - majstersztyk!!!) i przewiduje taką "opcję", która pozwala na usunięcie takiego (tego) materiału.

 

Ale problem jest w tym, że chyba znajomość Regulaminu nie jest najmocniejszą strona naszych moderów.

Edytowane przez sSiwy12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak ja Twoją skrzynkę Livko ;-)

 

Zwracam się do redakcji z prośbą o udostępnienie Regutowi MOICH wpisów w prywatnej skrzynce. Wszystkich! Może to wystarczy Regutowi zrozumieć, że nie mam nic wspólnego z okołobudowlanką i że nie czerpie żadnych ukrytych zysków z forum.

 

W przeciwieństwie do Elfir.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się do redakcji z prośbą o udostępnienie Regutowi MOICH wpisów w prywatnej skrzynce. Wszystkich! Może to wystarczy Regutowi zrozumieć, że nie mam nic wspólnego z okołobudowlanką i że nie czerpie żadnych ukrytych zysków z forum.

 

W przeciwieństwie do Elfir.

zrob prtscr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?182927-jakie-ogrzewanie/page11

Zwracam się do redakcji z prośbą o udostępnienie Regutowi MOICH wpisów w prywatnej skrzynce. Wszystkich! Może to wystarczy Regutowi zrozumieć, że nie mam nic wspólnego z okołobudowlanką i że nie czerpie żadnych ukrytych zysków z forum.

 

W przeciwieństwie do Elfir.

Livkow

Nie ma takiej potrzeby. Swego czasu pisałeś o tym sporo. Dzięki temu wiem, że nie jesteś wykonawcą tylko "pomagaczem". Powyżej masz link ze swoimi wypowiedziami sprzed kilku lat. Moderacja nie wszystko usunęła . Dyskusja zaczęła się kilka stron wcześniej niż zalinkowana strona , a moje zdanie co do charakteru Twojego pomagania i producenta na rzecz, którego to robisz, też od lat pozostaje niezmienne.

Edytowane przez Regut1
zmiana strony linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co ten watek oznacza bo dalej nie wiem? Napisz wprost, bo na prawdę nie mogę cię zrozumieć.

 

Producenta na oczy nie widziałem, przez telefon rozmawiałem z nim dwa razy. Pierwszy jak chciałem wytargować rabat, a drugi jak mi padł czujnik zaniku fazy. A że polecam? Mam to i polecam bo sprawuje się bardzo dobrze.

Mam też np. dachówkę Robena, która zachodzi mi mchem nieporównywalnie szybciej niż dachówki sąsiadów, a kominek wentylacyjny (WC) rozsypał się po dwóch latach (zdjęcia były w stopce). I co, mam też polecać? Nie, nie polecam! Nawet swego czasu była na ten temat awantura.

 

Ale tu chyba nie o mnie teraz dyskutujemy? Dyskusja tyczy się, co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. wracamy

Akurat ten "wojewda" jak to ładnie określiłeś, na to co mu wolno, zapracował sobie przez lata pomagając innym, a od pewnego czasu, wykonując bardzo niepopularne zajęcie. To czy będzie to robiła nada w ramach płatnego profilu za złotówkę, czy tak jak dotychczas, w mojej ocenie poza kwestami formalnymi niczego nie zmieni. Będzie to cały czas ta sama osoba. Bardziej liczy się sposób moderacji niż to czy robi to w ramach profilu zwykłego usera, czy pp. W mojej ocenie jest to decyzja redakcji i samej zainteresowanej, Pewnej uznaniowości, co do sposób moderacji, jak również zasad odpłatności za PP nie da się uniknąć, a dla kogoś kto będzie chciał uderzyć w moda, powód zawsze się znajdzie.

Wrócę znów do tego co napisałem wcześniej - w mojej ocenie większy problem dla forum stanowi ten "smród " w postaci naganiaczy - pomagaczy, którzy rozwalają kolejne wątki merytoryczne i potencjalną konkurencje, a formalnie nie prowadzą własnej działalności linkując na kogoś kogo formalnie nie ma na tym forum. W tym przypadku też nie da się uniknąć uznaniowości w moderacji bo prawda z pewnymi wyjątkami (casus Arturo) wychodzi bardzo rzadko. Ryzyko i odpowiedzialność za tą uznaniowość spoczywa na modach i jak sami piszecie nie jest to wdzięczne zajęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego moderowanie powinno być jawne i zgodne z Regulaminem FM.

 

Regulaminem, równym dla każdego, świeżaka, starego, zasłużonego, moderatora, Redakcji, a nie jakimiś wydumanymi przepisami (nieistniejącego) prawa.

 

Powinien pozostać ślad po moderacji - to ukróci niezdrowe zapędy (niektórych) moderatorów.

 

Usuwanie całości wpisów, bez śladu moderacji i pod pretekstem np.użycia jednego niecenzuralnego słowa (określenia) jest nadużyciem "władzy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz wróć do #1131, szczególnie do jego początku. O tym dyskutujemy!

Dlatego moim zdaniem dyskusja jest troszkę "akademicka". Bez względu na to, czy będzie to Elfir, czy "Elfir PP z rabatem" nadal faktycznie moderatorem będzie ta sama osoba, ze swoim własnym subiektywnym sposobem moderacji.

Co do pozostałej, części wątku #1131 to choćby po sposobie w jak potraktowałeś nową inwestorkę, która szukał pomocy, ban należał się jak w banku i tylko wyrozumiałości moda możesz zawdzięczać że nastąpiło to na tak krótko. Nie chodzi tu nawet o kulturę osobistą i wyczucie (się ma albo nie) ale o to że zniechęcasz takie nowe osoby do tego forum i szukania tu pomocy. Inwestorzy, którzy nie mają bądź z jakichś powodów nie chcą Pc, też są forumowiczami, mają prawo szukać na tym forum pomocy i brać udział w dyskusji w wątkach które do tego służą. Forum jest również dla nich. Postępując w ten sposób, zniechęcasz nowych inwestorów , a przez to szkodzisz temu forum.

Jak widzisz uczestniczyłem w całej sytuacji, mam o niej swoje zdani ale długo starałem się go nie wyrażać, do momentu, w którym o to nie poprosiłeś.

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego moderowanie powinno być jawne i zgodne z Regulaminem FM.

 

Regulaminem, równym dla każdego, świeżaka, starego, zasłużonego, moderatora, Redakcji, a nie jakimiś wydumanymi przepisami (nieistniejącego) prawa.

 

Powinien pozostać ślad po moderacji - to ukróci niezdrowe zapędy (niektórych) moderatorów.

 

Usuwanie całości wpisów, bez śladu moderacji i pod pretekstem np.użycia jednego niecenzuralnego słowa (określenia) jest nadużyciem "władzy".

 

Dokładnie się z tym zgadzam.

Było by widać za co zbanował mnie Jarek w dyskusji o mikim, jak wyglądała moja stopka i za co została usunięta i czy te wklejone filtry były aż tak wielkim powodem żeby mnie zbanować (a miałem bana dostać za pisanie o PC).

 

Co do twojej wypowiedzi Regut1, to za tamto zdarzenie dostałem ostrzeżenie od finlandi. Nie ciągnąłem dalej tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........................

Co do twojej wypowiedzi Regut1, to za tamto zdarzenie dostałem ostrzeżenie od finlandi. Nie ciągnąłem dalej tematu.

Właśnie po tego typu zasługach wystarczy potem kropla żeby przelać czarę, a Ty przelewasz ją już po raz kolejny i kolejny i ....... Każda cierpliwość ma swoje grnice. Jak widać nawet ta anielska ;-)

 

Może zamiast "jechać" po naszej mod-elce ;-) odrobina autorefleksji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...