Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum Muratora - uwagi


firewall

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Każdy ma prawo do ogłoszenia w dziale Ogłoszeń, także Elfir. Niczemu nie służy zatem to nadinterpretowanie regulaminu. A na czele tej krucjaty stoi Liwko wielokrotnie banowany za działania nieregulaminowe.

 

nie ma to jak schować głowę w piasek i udawać że nic się nie stało, nic się nie dzieje....

widzę że to staje się tutaj normą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś bana ode mnie nie za wytykanie mi, że raz mam pod nickiem administratora, a raz moderatora, tylko za to, że w odpowiedzi na moją sugestię, że od pewnych spraw są sądy, a nie forum muratora, odpisałeś mi, żebym się "jebnął tym młotkiem z avatara w łeb". (cytat z dokładnością do mojej pamięci, sens wypowiedzi w każdym razie był dokładnie taki)

 

Po pierwsze już sobie to właśnie wytłumaczyliśmy a po drugie bezczelnie kłamiesz, ponieważ NIGDY nie używam takich słów, a tym bardziej publicznie na forum, co nie znaczy, że nie powiedziałem ci, żebyś się nim puknął. A tak na prawdę to szukałeś zwyczajnie pretekstu, ponieważ wyleciałem przy okazji czystek związanych z tematem mikiego! I taka jest prawda.

 

Zgłoszenia spływają w większości od branży węglowej, co mnie wcale nie dziwi. Jestem im zwyczajnie sola w oku, a kiedy pytam się o certyfikaty palników na miał, mnie się banuje a posty przerzuca w bezsensowne miejsce.

 

Odnośnie nicków, to nie tylko Elfir łamie regulamin (zaprzeczysz?), ale kilku innych. Podalismy nawet przykłady gdzie podawali namiary na swoje firmy, a nawet numery telefonów i co, włos im z głowy nie spadł.

 

Zacznijcie najpierw porządek od siebie, a dopiero później wymagajcie tego od innych :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie to przywołujesz.FM to niech będzie FM.:sick:

 

Celowo - aby pokazać, że to było (i jest) celowe i przemyślane działanie, teoretycznie zgodne z Regulaminem, ale moralnie ......- w domyśle, mające na celu "wymuszenie" darmowej reklamy.

Edytowane przez sSiwy12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś bana ode mnie nie za wytykanie mi, że raz mam pod nickiem administratora, a raz moderatora, tylko za to, że w odpowiedzi na moją sugestię, że od pewnych spraw są sądy, a nie forum muratora, odpisałeś mi, żebym się "jebnął tym młotkiem z avatara w łeb". (cytat z dokładnością do mojej pamięci, sens wypowiedzi w każdym razie był dokładnie taki)

 

Ban został ci zdjęty (nie przeze mnie) i szczerze mówiąc szkoda.

:jawdrop:Gały mi wylazły bo już inny mod jest na patelni .Zresztą jak powiedział Baturka zawsze do banów itp. ostrzeżeń wybiorę Elfir.To sentyment.;):).Tyle się tu dzieje Nadal czekam na tego właściwego-odpowiedzialnego.:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak schować głowę w piasek i udawać że nic się nie stało, nic się nie dzieje....

widzę że to staje się tutaj normą

 

Pętla się zaciska. Przy pierwszej nadarzającej się okazji wylecimy (a na pewno ja) na zawsze. Zakład?

Ale najśmieszniejsze będzie w imię czego, w imię obrony regulaminy forum Muratora :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowo - aby pokazać, że to było celowe i przemyślane działanie, teoretycznie zgodne z Regulaminem, ale moralnie ......- w domyśle, mające na celu "wymuszenie" darmowej reklamy.

Brałem w tym udział i Elfir o tym wie.Archiwizuje co nieco.Nie wiem czy do końca rozumiem twój zamysł.Chcesz by Elfir powiedziała cała prawde ,że jako mod reklamowała sie bez PP za darmo ???Jeśli tak to odpuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze już sobie to właśnie wytłumaczyliśmy a po drugie bezczelnie kłamiesz, ponieważ NIGDY nie używam takich słów, a tym bardziej publicznie na forum, co nie znaczy, że nie powiedziałem ci, żebyś się nim puknął. A tak na prawdę to szukałeś zwyczajnie pretekstu, ponieważ wyleciałem przy okazji czystek związanych z tematem mikiego! I taka jest prawda.

 

Po pierwsze: wytłumaczyliśmy sobie to również i kilka dni temu. A dziś ponownie napisałeś, że bana dostałeś za uwagę o dopisku pod nickiem (mimo, że też tą kwestię wyjaśniałem). Więc sam już nie wiem: właśnie sobie wytłumaczyliśmy, czy nie? Bo naprawdę, jestem gotów nie wracać do sprawy, wyciągnąć rękę do zgody, ale niech to będzie obopólne. Nie chciałbym za tydzień ponownie przeczytać, za co to zostałeś zbanowany.

 

Po drugie: pamiętam co innego. Nie dam głowy za to konkretnie słowo, ale z całą pewnością nie było to nic niewinnego. Nawet jeśli jednak źle pamiętam, czy zwrot "puknij się tym młotkiem w łeb" połączony z resztą postu utrzymanego w mocno napastliwym tonie (pamiętasz dyskusję, więc wiesz, że była skrajnie daleka od żartobliwości i koleżeńskich dyskusji) jest według Ciebie dopuszczalnym sposobem dyskutowania na forum? Co Ty byś zrobił jako moderator, gdybyśmy się zamienili rolami?

 

Po trzecie wreszcie: z tematem mikiego nie byłem w żaden sposób związany, co i wtedy zresztą pisałem, bo jak najbardziej pojawiły się różne sugestie (bodajże nawet finansowe), zjawiłem się tam jako moderator po odebraniu całego mnóstwa zgłoszeń z tematu i posprzątałem kasując posty w ewidentny sposób łamiące regulamin. Ty jednak jak widać nie potrafisz dyskutować opierając się na faktach, działasz tu jak przysłowiowa kobieta: ze zbioru otaczających Cię możliwości wybierasz najgorszą, przyjmujesz ją za pewnik, na jej podstawie znów tworzysz nowy zbiór możliwości, znów wybierasz najgorszą, po czym stwierdzasz "i taka jest prawda". Bo ty to WIESZ.

 

@sSiwy12 - nawet mi się nie chce komentować... Zastanów się w wolnej chwili nad znaczeniem słowa "prywata".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to dynda, nie moje forum, nie moja kasa.

Ale świętojebliwych - nie lubię :-x

 

Ps.

 

@sSiwy12 - nawet mi się nie chce komentować... Zastanów się w wolnej chwili nad znaczeniem słowa "prywata".

 

definicja:

 

prywata «dbałość o własne dobro i interesy kosztem dobra publicznego»

 

Uzasadnienie:

 

Własny interes i dobro, to urażona duma - dla tego przypadku - co wynika bezpośrednio z treści wpisu.

Koszt dobra publicznego - utrudnianie zdemaskowania niesolidnego wykonawcy (dla tego przypadku).

 

Prywatą było również:

 

You have been banned for the following reason:

 

Oskarżanie na forum mimo braku wyroku sądu

 

Date the ban will be lifted: 23-12-2014, 15:00

 

 

W dniu 18.12.2014r.

You have been banned for the following reason:

 

No reason was specified.

 

Date the ban will be lifted: 17-01-2015, 13:00

 

 

Czyli danie banana (w okresie zbananowanym) za wpis na innym forum, przytaczający durnowate uzasadnienie zbananowania.

Majstersztyk .........

Edytowane przez sSiwy12
dopisałem Ps.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: wytłumaczyliśmy sobie to również i kilka dni temu. A dziś ponownie napisałeś, że bana dostałeś za uwagę o dopisku pod nickiem (mimo, że też tą kwestię wyjaśniałem). Więc sam już nie wiem: właśnie sobie wytłumaczyliśmy, czy nie? Bo naprawdę, jestem gotów nie wracać do sprawy, wyciągnąć rękę do zgody, ale niech to będzie obopólne. Nie chciałbym za tydzień ponownie przeczytać, za co to zostałeś zbanowany.

 

Po drugie: pamiętam co innego. Nie dam głowy za to konkretnie słowo, ale z całą pewnością nie było to nic niewinnego. Nawet jeśli jednak źle pamiętam, czy zwrot "puknij się tym młotkiem w łeb" połączony z resztą postu utrzymanego w mocno napastliwym tonie (pamiętasz dyskusję, więc wiesz, że była skrajnie daleka od żartobliwości i koleżeńskich dyskusji) jest według Ciebie dopuszczalnym sposobem dyskutowania na forum? Co Ty byś zrobił jako moderator, gdybyśmy się zamienili rolami?

 

Po trzecie wreszcie: z tematem mikiego nie byłem w żaden sposób związany, co i wtedy zresztą pisałem, bo jak najbardziej pojawiły się różne sugestie (bodajże nawet finansowe), zjawiłem się tam jako moderator po odebraniu całego mnóstwa zgłoszeń z tematu i posprzątałem kasując posty w ewidentny sposób łamiące regulamin. Ty jednak jak widać nie potrafisz dyskutować opierając się na faktach, działasz tu jak przysłowiowa kobieta: ze zbioru otaczających Cię możliwości wybierasz najgorszą, przyjmujesz ją za pewnik, na jej podstawie znów tworzysz nowy zbiór możliwości, znów wybierasz najgorszą, po czym stwierdzasz "i taka jest prawda". Bo ty to WIESZ.

 

Nie wiem czy jest techniczna możliwość odkopania tamtej dyskusji, ale na bank przy prośbie o puknięciu się w łepetynkę był " :D ". Wybrałeś sobie taki a nie inny awatar, to sobie to przy tej dyskusji tak to poskładałem. Pamietasz, miałem poprzednio dwa inne awatary. Najpierw domu, który kilka osób skrytykowało o wiele bardziej niż ja twój młotek, później scenę z filmu "MIŚ", z palaczem do którego mnie przyrównywano. Wiesz, nie dałem nikomu za to bana, nie miałem takich uprawnień, ale powiem ci, że nawet jakbym je miał, w życiu by mi to do głowy nawet nie przyszło. Ty się obraziłeś jak dziecko w przedszkolu i mnie zbanowałeś (NA ZAWSZE!)

 

I jeszcze na koniec.

Jezeli jest o tobie mowa, to się zjawiasz natychmiast. A gdzie jesteś jak podajemy ewidentne przykłady łamania regulaminu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po trzecie wreszcie: z tematem mikiego nie byłem w żaden sposób związany, co i wtedy zresztą pisałem, bo jak najbardziej pojawiły się różne sugestie (bodajże nawet finansowe), zjawiłem się tam jako moderator po odebraniu całego mnóstwa zgłoszeń z tematu i posprzątałem kasując posty w ewidentny sposób łamiące regulamin.

 

Kłamstwo - nie był nigdzie (w moich postach) złamany Regulamin.

Nie naruszyłem też przepisów obowiązującego prawa - co więcej bardzo uważałem i podawałem fakty ogólnodostępne, z podaniem źródła.

Również nie "Oskarżanie na forum mimo braku wyroku sądu" - (a jak łaskawco można uzyskać wyrok, bez oskarżenia?) tylko podałem klasyczną definicję kradzieży.

 

I jeszcze raz bardzo, ale to bardzo przepraszam Redakcję za pomówienie, że to Redakcja stała za tymi bezpodstawnymi szykanami.

Edytowane przez sSiwy12
dopisałem na czerwono
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko, gdyby to była tylko kwesta tej uwagi, niechby i wyrażonej w żołnierskich słowach, nie zająknąłbym się nawet na jej temat. Jestem normalnym człowiekiem, piwo z kumplami czasem pijam i w różny sposób przy tym piwie dyskutuję, ale to jest kwestia po pierwsze miejsca, po drugie atmosfery dyskusji. Tamta dyskusja była prowadzona raz, że publicznie, a dwa - jak pisałem, ona nie była żartobliwa. Bana dostałeś z powodu ubliżania dyskutantowi (i dokładnie tak samo bym zareagował, gdyby to nie chodziło o mnie, tylko o jeszcze kogoś innego), ale przyczynił się do tego całokształt, a nie tylko ta jedna wypowiedź. Dokładnie tak samo, jak ciskasz się tutaj, ciskałeś się tam, więc w momencie, gdy przegiąłeś wobec regulaminu, poleciałeś. Chcesz to określać jako wykorzystanie pretekstu? Ok, ale nie zapominaj, że to Ty mi ten pretekst dałeś, wcześniej mocno pracując na jego konto.

 

Dyskusję śledzę cały czas, więc gdy widzę jakieś odniesienie do mnie, odpowiadam. Odnośnie podawanych przez "was" przykładów "ewidentnego łamania regulaminu forum" się nie wypowiadam, bo te konkretnie przykłady łamania regulaminu przekraczają moje kompetencje moderowania, pisano tu już zresztą o tym. Mam na ten temat wyrobioną własną opinię, ale ponieważ moja opinia jest tylko moją opinią, nie stanowi ona tu żadnego prawa, zachowam ją dla siebie, żeby nie zaogniać dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko, gdyby to była tylko kwesta tej uwagi, niechby i wyrażonej w żołnierskich słowach, nie zająknąłbym się nawet na jej temat. Jestem normalnym człowiekiem, piwo z kumplami czasem pijam i w różny sposób przy tym piwie dyskutuję, ale to jest kwestia po pierwsze miejsca, po drugie atmosfery dyskusji. Tamta dyskusja była prowadzona raz, że publicznie, a dwa - jak pisałem, ona nie była żartobliwa. Bana dostałeś z powodu ubliżania dyskutantowi (i dokładnie tak samo bym zareagował, gdyby to nie chodziło o mnie, tylko o jeszcze kogoś innego), ale przyczynił się do tego całokształt, a nie tylko ta jedna wypowiedź. Dokładnie tak samo, jak ciskasz się tutaj, ciskałeś się tam, więc w momencie, gdy przegiąłeś wobec regulaminu, poleciałeś. Chcesz to określać jako wykorzystanie pretekstu? Ok, ale nie zapominaj, że to Ty mi ten pretekst dałeś, wcześniej mocno pracując na jego konto.

 

Tak to odebrałeś, ok. To teraz powiedz nam tu wszystkim, czy za takie coś banuje się kogoś DOŻYWOTNIE ???

 

Pamiętam tamtą dyskusję, była faktycznie dość męska, ale jak zobaczyłem że za to dostałem bana, i to na zawsze, to zrobiłem takie gały http://emoty.blox.pl/resource/651.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banuje się za takie coś w połączeniu z całokształtem. I zwróć uwagę, że ja nie przyszedłem ot tak znikąd i nie walnąłem banem, ban był wynikiem (czy raczej zwieńczeniem) dyskusji. Pierwotnie zresztą dałem Ci bana bodajże na 10 dni, jako adekwatną karę do przewinienia będącego powodem. Chwile potem jednak jeszcze raz przejrzałem całą dyskusję i zmieniłem zdanie, podniosłem bana na permanentny właśnie z uwagi na całokszałt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sSiwy - jeśli chodzi ci o drugie forum budowlane to zaproponowali mi profil ekspercki za darmo (ze zdjęciem, stopką, itp.) ale z tego, z braku czasu, nie skorzystałam. Ale oferta jest nadal aktualna bo ich dział ogrodniczy jest w zasadzie martwy i potrzebują kogoś zaangażowanego do rozkręcenia go. Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banuje się za takie coś w połączeniu z całokształtem. I zwróć uwagę, że ja nie przyszedłem ot tak znikąd i nie walnąłem banem, ban był wynikiem (czy raczej zwieńczeniem) dyskusji. Pierwotnie zresztą dałem Ci bana bodajże na 10 dni, jako adekwatną karę do przewinienia będącego powodem. Chwile potem jednak jeszcze raz przejrzałem całą dyskusję i zmieniłem zdanie, podniosłem bana na permanentny właśnie z uwagi na całokszałt.

 

Znowu delikatnie mówiąc mijasz się z prawdą. To był mój pierwszy ban! Wcześniej tylko dałeś mi ostrzeżenie na priva, że mam się nie czepiać twoich podpisów nad awatarem! Taka była prawda panie moderatorze :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mijam się z prawdą. Na priva dałem ci nie ostrzeżenie, a informację, dlaczego podpis nad awatarem się zmienił, zrobiłem to o ile mnie pamięć nie myli w odpowiedzi na twoje pytanie.

A bana dałem dwukrotnie jak piszę. Między jednym a drugim minęło może kilka minut, dlatego mogłeś się nie zorientować, niemniej tak właśnie było.

Edytowane przez Jarek.P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...