Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum Muratora - uwagi


firewall

Recommended Posts

Ale dobrze Jareczku, nie czepiam się teraz ciebie, zadam ponownie redakcji pytanie (bo pewnie ponownie nie zauważyła).

 

No brawo! To może droga redakcja wytłumaczy mi wreszcie co było nieregulaminowego w mojej stopce?o może droga redakcja wytłumaczy nam wszystkim dlaczego mamy szanować postanowienia regulaminu, skoro sama redakcja go nie szanuje? To może droga redakcja wytłumaczy mi, kto musi, a kto nie szanować regulamin?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ach, Liwko też ma wybiórcze podejście do firm bez PP:

Suspenser to firma, ale jest też forumowiczem na poziomie i raczej pomaga niż przeszkadza w dyskusji (przeciwieństwo Jarecki, kobra). Wielu jest takich i nikt z nimi nie wojuje, bo i oni trzymają poziom. Tacy jak on są na tym forum bardzo potrzebni, są fachowcami w swojej dziedzinie, ale zazwyczaj nie traktują ślepo forum jako maszynki do zarabiania pieniędzy

 

Wcale nie chodzi mu o regulamin tylko o prywatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach, Liwko też ma wybiórcze podejście do firm bez PP:

Suspenser to firma, ale jest też forumowiczem na poziomie i raczej pomaga niż przeszkadza w dyskusji (przeciwieństwo Jarecki, kobra). Wielu jest takich i nikt z nimi nie wojuje, bo i oni trzymają poziom. Tacy jak on są na tym forum bardzo potrzebni, są fachowcami w swojej dziedzinie, ale zazwyczaj nie traktują ślepo forum jako maszynki do zarabiania pieniędzy

 

Wcale nie chodzi mu o regulamin tylko o prywatę.

 

Wężykiem?

Możesz napisać dlaczego nazwałaś swoją firmę Elfir, skoro wiedziałaś, że to niezgodne z regulaminem forum? Czyś byś zdawała sobie z tego sprawę, że regulamin dotyczy tylko plebsu?

Prywatę? Czyli regulamin nic nie znaczy, ważniejsze że ja uprawiam prywatę.

Wygwiazdkujecie nicki karoka65 i kominiarz? Przecież ewidentnie odsyłały do firm i numerów telefonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego suspenser zalogował się z nazwą firmy skoro wiedział, że to niezgodne z regulaminem? Może dlatego, że poza modami do regulaminu rzadko kto zagląda? :) A firmę zakładałam zanim zostałam moderatorem.

 

Gdzie w nicku karoka65 masz numer telefonu? O tym, że to firma wiem też dopiero od kilku dni, kiedy pokłócił się publicznie o piec z zawijanem.

 

 

Dlaczego do mnie kolejny raz piszesz: "wygwiazdkujecie", skoro tyle razy było tobie tłumaczone, że decyzję o wygwiazdkowaniu podejmuje Redakcja?

 

PS. Co do trzymania poziomu - ja nigdy nie byłam zbanowana (mówię o okresie kiedy byłam zwykłym użytkownikiem) w przeciwieństwie do ciebie. To tak w kwestii poziomu w dyskusji.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS. Co do trzymania poziomu - ja nigdy nie byłam zbanowana (mówię o okresie kiedy byłam zwykłym użytkownikiem) w przeciwieństwie do ciebie. To tak w kwestii poziomu w dyskusji.

 

taaaaaa, to argument bardzo konretny - szczególnie jeśli chodzi o bany dla sSiwego (zresztą - nie tylko jego, ale to detal)

on to chyba dostał je, że za wysoko trzymał ten poziom dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego suspenser zalogował się z nazwą firmy skoro wiedział, że to niezgodne z regulaminem? Może dlatego, że poza modami do regulaminu rzadko kto zagląda? :) A firmę zakładałam zanim zostałam moderatorem.

 

Gdzie w nicku karoka65 masz numer telefonu? O tym, że to firma wiem też dopiero od kilku dni, kiedy pokłócił się publicznie o piec z zawijanem.

 

no właśnie, skoro dopiero teraz o tym wiadomo(we wszystkich wymienionych przypadkach!!!), to powinny być konsekwencje, zgodnie z regulaminem, czyż nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaaaa, to argument bardzo konretny - szczególnie jeśli chodzi o bany dla sSiwego (zresztą - nie tylko jego, ale to detal)

on to chyba dostał je, że za wysoko trzymał ten poziom dyskusji

 

Nie wiem za co był banowany sSiwy. :confused:

Obawiam się, że rozmawiacie o tematach które dotyczą okresu zanim zostałam moderatorem i nie wiem o jaki zatarg tam poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin w większości przypadków nie wyznacza kar. Nigdzie nie jest zapisane, że za nick jest ban. Nie jest to też praktykowane. Podobnie za zamieszczenie reklamy przez użytkownika. Strona/ kontakt itp. są wycinane, chyba że wypowiedź tworzy nierozerwalną całość. Jeśli użytkownik ma jakiś inny dorobek niż tylko reklama - to jest karany wyłącznie usunięciem niewłaściwej treści. Za jedno niewłaściwe zachowanie żaden moderator nie daje bana (sprawdzam praktycznie wszystkie usunięte posty czy też bany i gdybym się nie zgadzał to mógłbym je "cofnąć"). Na taką karę pracuje się długo.

 

Jesteście tu w większości umysłami ścisłymi. Rozumiem, że dla Was 1+1 musi być 2 bo tak mówi matematyka. Żaden regulamin nie jest w stanie objąć wszystkich możliwych przypadków jakie się pojawią. Dziś łatwiejsza wydaje się zmiana w stronę dodania punktu dającego wyraźną swobodę w ocenie sytuacji określonym użytkownikom (np. moderatorom) niż robienie wyliczanki zachowań dozwolonych lub nie.

Szczegółowe zapisy regulaminu są dla prawników. Dla nas, ogółu istotny jest kierunek jaki określa (tu głównie poprzez odrzucenie niedozwolonej działalności reklamowej). Ale to ma być działalność a nie jej domniemanie!

I w tym regulaminie jest taki punkt:

1.2 Użytkownik jest zobowiązany do powstrzymania się od jakichkolwiek działań mogących

utrudnić lub zakłócić funkcjonowanie Serwisu oraz powstrzymać się od korzystania z

Serwisu w sposób uciążliwy dla innych Użytkowników.

Dla mnie trollowanie, wywoływanie sporów czy też stosowanie znacznie większej i rażącej niż inni stopki podlega pod ten punkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za co był banowany sSiwy. :confused:.

 

Przeca pisałem:

 

 

You have been banned for the following reason:

 

Oskarżanie na forum mimo braku wyroku sądu

 

Date the ban will be lifted: 23-12-2014, 15:00

 

 

W dniu 18.12.2014r.

You have been banned for the following reason:

 

No reason was specified.

 

Date the ban will be lifted: 17-01-2015, 13:00

 

.

Czyli danie banana (w okresie zbananowanym) za wpis na innym forum, przytaczający durnowate uzasadnienie zbananowania.

Majstersztyk .........

 

Ps. Na czerwono określono powód zbananowania.

Edytowane przez sSiwy12
cytata dopisałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin w większości przypadków nie wyznacza kar. Nigdzie nie jest zapisane, że za nick jest ban. Nie jest to też praktykowane. Podobnie za zamieszczenie reklamy przez użytkownika. Strona/ kontakt itp. są wycinane, chyba że wypowiedź tworzy nierozerwalną całość. Jeśli użytkownik ma jakiś inny dorobek niż tylko reklama - to jest karany wyłącznie usunięciem niewłaściwej treści. Za jedno niewłaściwe zachowanie żaden moderator nie daje bana (sprawdzam praktycznie wszystkie usunięte posty czy też bany i gdybym się nie zgadzał to mógłbym je "cofnąć"). Na taką karę pracuje się długo.

 

Nikt tu nie mówi o bananie, ale patrz moja stopka. Dla mnie ten punkt regulaminu jest jasny jak słońce, bardzo czytelny i nie podaje absolutnie żadnych wyjątków od tej reguły. Wiem że w obronie Elfir (żeby nie wyszło na nasze) jest w stanie zmienić nawet zapisy tego regulaminu. No to do roboty droga redakcjo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu nie mówi o bananie, ale patrz moja stopka. Dla mnie ten punkt regulaminu jest jasny jak słońce, bardzo czytelny i nie podaje absolutnie żadnych wyjątków od tej reguły. Wiem że w obronie Elfir (żeby nie wyszło na nasze) jest w stanie zmienić nawet zapisy tego regulaminu. No to do roboty droga redakcjo!

 

jest jasny, czytelny i jednoznaczny.

 

a struś nie widzi problemu, bo głowę schował w piasek :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej nie rozumiem: Redakcja powinna wszystkim modom za ich trud i prace dac 99,9% rabat na PP i po sprawie.... no chyba ze nie moze...

A co jeśli mod nie zechce płatnego profilu? Przecież nie zmusicie nikogo, by się reklamował. Ja np. w swoim zamieszczę reklamy organizacji pozarządowych czekających na wsparcie 1%.. Nie widzę natomiast problemu, by w profilu moda była obowiązkowa informacja "biograficzna", niekoniecznie ze wskazaniem konkretnych miejsc pracy, ale np. branży.

 

W sprawie nicków - tak, wypada właśnie tak ten punkt interpretować. Niefortunnie ułożone słowa - "będą usuwane" zamieniłbym na "mogą być usunięte".

Tylko czy to coś zmienia? Idąc tropem prywatnych wojenek mam dogłębnie prześwietlić każdy nick i każdy wpis swoich oponentów by wyrzucić wszystko, co tylko mi podejdzie pod regulamin?

Podstawą działania jest dla mnie klauzula sumienia. Jeśli coś mnie wyjątkowo razi (jak zamieszczanie zdjęć osób i naśmiewanie się z nich) to usuwam od ręki. Jeśli jest zgłoszenie - staram się postawić w sytuacji zgłaszającego, np. zarzut kłamstwa - skierowany do konkretnych osób - bardzo boli adresata. Ale też dla większości z nas jest obojętny, np.: nikt z Was nie raportował tu takich oskarżeń kierowanych w stronę innych. Czy tzn. że z automatu takie wpisy mają być tolerowane?

 

Cała ta "awantura" zaczęła się od PP. Uważacie że są specjalnie chronione bo być może częściej niż inni raportują ataki na siebie. Ale PP nie oznacza że zostają pozbawieni przycisku "raportuj!". Nie można im tego zabronić. Nie wszystkie te zgłoszenia są uwzględniane, mimo iż przychodzą wielokrotnie.

Wczoraj był najlepszy przykład że PP nie są święte. Było zgłoszenie na reklamę. Typowy, dość obszerny wpis rodem z ulotki reklamowej. Nie agresywny, nie kłamliwy. Zwyczajny marketing. Został usunięty przez Redakcję, mimo iż dotyczył PP. To zostało też powiedziane, ale chyba umknęło wcześniej:

PP nie mają zgody na typową reklamę. Przy normalnej dyskusji mogą zamieścić ramkę z reklamą/kontaktem. Tylko i aż tyle.

Dla mnie jest kwestią dyskusyjną czy PP powinny mieć dozwolony nick firmowy, bo subskrypcja kiedyś minie a nick pozostanie. Natomiast co do nicków normalnych użytkowników nie prowadzących tu oczywistych działań handlowych - zdania nie zmieniam (czyli tolerancja).

Każdemu zdaniu można przypisać cele autopromocyjne. Jeden robi to dla pieniędzy, inny dla sławy, ktoś inny dla sympatii (ze strony potencjalnych Klientów). Nawet mój post czy Liwko prezentujący szlachetną postawę w rywalizacji sportowej. To też jest jakaś forma promocji siebie.

Nie da się regulaminem wyznaczyć granicy między reklamą a standardowo przyjętym uczestniczeniem w forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdzie w nicku karoka65 masz numer telefonu? O tym, że to firma wiem też dopiero od kilku dni, kiedy pokłócił się publicznie o piec z zawijanem.

 

Nie w nicku i nie karoka podawał nr telefonu. Jak zwykle czytasz wybiórczo, albo udajesz że czegoś nie widzisz.

 

Ja wiem. Potencjalny klient dowie się ode mnie którego potrzebuje, jeśli ma wątpliwości czy aby nie proponuję mu za małej mocy współpracuję z firmą która zajmuje się profesjonalnymi obliczeniami i można zlecić wykonanie OZC, jest wtedy czarno na białym.

Gdybyś kiedyś coś potrzebował to znajdziesz kontakt tutaj: http://karoka.eu/kategoria,23/ozc

 

A nr telefonu podawał na szybko wyszukany np. kominiarz

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?19896-Kominiarz-potrzebny-od-zaraz&highlight=kominiarz

 

Jeden ma w nicku firmę, drugi zawód. Jednych się za podobne zachowanie gwiazdkuje, innych nie.

 

Ciągle piszecie żeby wam pomagać wyszukując przypadki łamania regulaminu na forum, że sami nie ogarniacie, a jak przychodzimy z pomocą to nas zlewacie, bo mogło by przy okazji się oberwać panience z Poznania. Chcecie by was modów traktowano poważnie? chce droga redakcja, żeby to forum było traktowane poważnie? To zacznijcie nas traktować poważnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...