Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum Muratora - uwagi


firewall

Recommended Posts

1 przykład - moder zadziałał (bo się dowiedział).

2 przykład - z przed 11 lat (masz jeszcze starsze :rolleyes:)

 

1 przykład podawał wielokrotnie nr telefonu do siebie w swojej stopce, podał link do swojej firmy i postąpiono z nim jak z jajeczkiem. Kamieniarzowi za mniejsze wykroczenia wygwazdkowano nick

 

2 przykład był znaleziony na szybko, co nie oznacza, że kominiarz dalej nie pisał na tym forum pod bardzo podobnym nickiem co kamieniarz. Ostatni jego wpis jest z połowy zeszłego roku bodajże. I teraz pytanie. Czy jakby go zgłoszono, to czy redakcja postąpiłaby podobnie jak z kamieniarzem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ludzie, nie prześwietlamy postów sprzed 10 lat by wyłapywać numery telefonów!

To zaczyna być paranoją!

Z ciekawości przejrzałam ostatnie 20 wpisów kominiarza i nie zauwazyłam wpisu o tym, że oferuje swoje usługi.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko - co by było gdyby ......

 

Chyba jednak zbyt upierdliwy jesteś, a przez to spłyca się problem ETYKI, bo te dwa (dwa a nie trzy które tu Ci odpowiadają, bo to są 2 m-ki i jedna M-ka) orły na m skupiają się tylko na dialogu z Tobą i "zapominają" o meritum, czyli o ETYCE .

 

Ps. A nie mówiłem - patrz post wyżej.

Edytowane przez sSiwy12
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko - co by było gdyby ......

 

Chyba jednak zbyt upierdliwy jesteś, a przez to spłyca się problem ETYKI, bo te dwa (dwa a nie trzy które tu Ci podpowiadają, bo to są 2 m-ki i jedna M-ka) orły na m skupiają się tylko na dialogu z Tobą i "zapominają" o meritum, czyli o ETYCE .

 

Ps. A nie mówiłem - patrz post wyżej.

 

Myślisz że zapominają??? :D

 

I teraz pytanie do ciebie. Myślisz że wywalczymy u nich działania etyczne? Sorry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie prześwietlamy postów sprzed 10 lat by wyłapywać numery telefonów!

To zaczyna być paranoją!

 

ciekawe jak nazwiesz skasowanie archiwalnego postu z czarnej listy wykonawców krytycznej uwagi nt poprzedniej firmy pewnego użytkownika tego forum - bodajże z 2009r

tia, on miał PP, więc przysługiwała mu "ochrona" także za 5 lat wstecz :p

 

 

czyli po raz kolejny podwójne standardy - twierdzisz, że nie prześwietlacie archiwalnych postów - ale jak jest "doraźna potrzeba chwili" - to nie tylko prześwietlacie, ale i usłużnie moderujecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JTKirk - piszesz o czymś o czym nie mam pojęcia czego dotyczy?. :confused:

 

Myślę, że mylisz działania moderacji z działaniami Redakcji, które wynikają z przyczyn prawnych. Chociażby z powołania się firmy na art. 212 KK:

 

§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,

podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

 

Jeśli Redakcja (ani piszący) nie ma wyroku sądu, to nie można dopuszczać do publikowania stwierdzeń typu "firma X to oszust i złodziej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz o czymś o czym nie mam pojęcia czego dotyczy?. :confused

 

.

 

No właśnie.

Podawanie sprawdzonych informacji, w tym o znalezieniu się w rejestrze dłużników (jawnym), oraz stwierdzenia typu "nosi znamiona", "z definicji (np. kradzieży) wynika", podanie linku do Rejestru - nijak nie podpada pod 211 KK, to (zapewne zapomniałaś, że sama kilka dni temu cytowałaś) dalsze uwarunkowania "chyba, że" i "interes społeczny (publiczny)".

Już nie wspomnę o linkach do wyroków sądowych które takie wątpliwości rozstrzygały.

 

Ps. A już zupełnie pomijam to, że sama pisałaś, że tej sprawy nie znasz. Więc po kiego .............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Gdzie w nicku karoka65 masz numer telefonu? O tym, że to firma wiem też dopiero od kilku dni, kiedy pokłócił się publicznie o piec z zawijanem.

.

Ranking kotłów to jest/był wątkiem typowo promocyjnym dla kilku sprzedawców kotłów i ich naganiaczy,nie raz się o tym pisało i raczej Moderatorzy i tym wiedzieli.

Nie kto inny jak Moderator Delphion1 był klientem jednego z tych sprzedawców,o tym też wszyscy raczej wiedzieli.

Nie kto inny jak Moderator Delphion1,przez ujawnienie PW przez innego użytkownika polecał zakup kotła u tychże sprzedawców.

Mam wymieniać tych sprzedawców czy jednak ktoś się zrehabilituje ?

Zatem czy aż tak trudno było niektórym Moderatorom pojąć,że zgłaszane posty jako spam były jedynie ochroną własnych biznesów kotlowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ps. A już zupełnie pomijam to, że sama pisałaś, że tej sprawy nie znasz. Więc po kiego .............

 

Przedstawiam po prostu swoje przypuszczenia. W końcu kierujecie te pytania do mnie cały czas :)

Ja przytoczyłam tu artykuł 212 a nie 211.

 

****

 

Arturo - drugiej strony, ci producenci pomagają na forum optymalizować forumowiczom te kotły i sterowniki. Czyli dzielą się dość specjalistyczną wiedzą. Gdyby ich nie było, wielu forumowiczów opuściłoby forum z braku interesujących ich odpowiedzi. A tak mają informacje z pierwszej ręki.

Ponieważ piec na węgiel nie jest tak bezobsługowy jak PC, to pytania i problemy z funkcjonowaniem użytkownicy mają stale...

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

Podawanie sprawdzonych informacji, w tym o znalezieniu się w rejestrze dłużników (jawnym), oraz stwierdzenia typu "nosi znamiona", "z definicji (np. kradzieży) wynika", podanie linku do Rejestru - nijak nie podpada pod 211 KK, to (zapewne zapomniałaś, że sama kilka dni temu cytowałaś) dalsze uwarunkowania "chyba, że" i "interes społeczny (publiczny)".

Już nie wspomnę o linkach do wyroków sądowych które takie wątpliwości rozstrzygały.

.

 

właśnie - to były także linki tego rodzaju

http://www.handeldlugami.pl/www/dlug,002026571764,tomasz,kowalski,warszawa.html

tylko bardziej ładne

 

Arturo - drugiej strony, ci producenci pomagają na forum optymalizować forumowiczom te kotły i sterowniki. Czyli dzielą się dość specjalistyczną wiedzą. Gdyby ich nie było, wielu forumowiczów opuściłoby forum z braku interesujących ich odpowiedzi. A tak mają informacje z pierwszej ręki.

Ponieważ piec na węgiel nie jest tak bezobsługowy jak PC, to pytania i problemy z funkcjonowaniem użytkownicy mają stale...

 

jaka druga strona:eek:

skoro łamią regulamin, to chyba sprawa jest oczywista, prawda??

to po co mamy w ogóle ten "regulamin" skoro i tak panuje wolna amerykanka i uznaniowość?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się rozwinęło...

Elfir: jeżeli punkt w regulaminie mówi o tym, że nicki nie mogą być związane z firmą budowlaną, to jeśli ktoś gdzieś w dziale ogłoszenie drobne pisze że ma firmę o nazwie Elfir projektowanie czegoś tam to jest to łamanie regulaminu. Informacja o tym w postaci "redakcja (jak zawsze szanowna - B.) wie i przyjęła ten fakt d/w jak dla mnie oznacza tyle, że tak naprawdę ja powinienem mieć innego nicka, choć też na "B" pójść do redakcji (jak zawsze szanownej) i powiedzieć: chłopaki mam takiego nicka jak firma, tu macie piwo i po sprawie. Przy okazji FM ma taki poziom wyrzucania w google, na co fighter dość dobitnie zwrócił uwagę, że nawet nick wpisany 1600 razy jak jest firmą się całkiem ładnie powinien wyrzucać. Przy okazji co by było jakbym miał nicka Bi**yCem**t? Huura....

W jedną bajkę średnio wierzę: że moderatorka tutaj nie jest z kimś związana profesjonalnie. PP - to rozumiem, od tego ktoś wymyślił ten wynalazek... a Suspendra z kimś tam, ty - takoż etc. Ja też - choć nie ukrywam to nie jadę tak na pałę jak niektórzy... A koszt 1 zł jest jak rozumiem nie do przeskoczenia. Jeśli by ktoś nie wykupił i padło słowo - moja firma powinien wylecieć z takim hukiem, że aż gwizda...

Powody banów: bany muszą mieć powód: całokształt czyli bycie upierdliwym wrzodem na tyłku który zawsze szuka dziury w całym takim powodem nie jest, podobnie jak aluzja, że młotek służy czemuś innemu niż wbijaniu gwoździ, gdyż nie jest to aluzja do moderatora tylko do jego wiedzy. A to są dwie różne rzeczy. Jeżeli kilka osób nie zostało ukaranych za popularne słówko na j... to czemu ma być ktoś, a jeśli jeden to wszyscy. Jeśli jestem modem i ktoś udowadnia, że nie mam racji to największą głupotą na świecie jest pokazanie ze mod ma zawsze rację. To nie firma. Jeden taki już był i nie jest. Wyleciał za takie śliczne aluzje... Chyba w grudniu. Po większej awanturze ale jednak.

I delikatna uwaga na przyszłość: działania i zasady działań modów powinny być jednolite - to znaczy, że regulamin musi jednolicie określać przyczyny dlaczego i za co ktoś wylatuje. W każdym wypadku, nie może zaś być tak, że to co jeden mod uzna za fajny przerywnik w dyskusji dla drugiego to obraza majestatu, bo cytując klasyka, on na innych podwórkach się wychowywał i inną kindersztubę uzyskał. Taki mod to ... no właśnie, bez komentarza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Arturo - drugiej strony, ci producenci pomagają na forum optymalizować forumowiczom te kotły i sterowniki. Czyli dzielą się dość specjalistyczną wiedzą. Gdyby ich nie było, wielu forumowiczów opuściłoby forum z braku interesujących ich odpowiedzi. A tak mają informacje z pierwszej ręki.

Ponieważ piec na węgiel nie jest tak bezobsługowy jak PC, to pytania i problemy z funkcjonowaniem użytkownicy mają stale...

Z drugiej strony,nie pomagają w świadomym wyborze systemów grzewczych dla świeżaków pytających się w tamtym wątku a jedynie odpowiadają na pytania tak,żeby jeno taki świeżak kupił u nich kocioł.

W tym masz rację,mają informację z pierwszej ręki ale czy uczciwe informacje ?

Moim zdaniem niezbyt uczciwe.

 

W starych domach owszem ale ile krzywdy zrobili inwestorom z nowych domów ?

Odpowiedź jednego sprzedawcy kotła na to,był to chyba minertu:

"jak ktoś trafia na ten wątek to jest zdecydowany na ekogroszek"

Najgorszy bezsens i typowy dla kogoś kto dba tylko i wyłącznie o swój biznes czyli łowić jelenia,który nie ma zielonego pojęcia o niczym.

Do tego ma służyć forum ogólnobudowlane ? Do łowienia jeleni ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Elfir: jeżeli punkt w regulaminie mówi o tym, że nicki nie mogą być związane z firmą budowlaną, to jeśli ktoś gdzieś w dziale ogłoszenie drobne pisze że ma firmę o nazwie Elfir projektowanie czegoś tam to jest to łamanie regulaminu.

 

Nie. Spójrz na zasady działu ogłoszenia "każdy forumowicz ma prawo do jednego ogłoszenia". W tym dziale ogłaszają się firmy.

 

****

Arturo - ktoś, kto dopiero rozważa system grzewczy wybierze wątek "Jaki system grzewczy wybrać/Jaki jest najtanszy/ Czym mam ogrzewać dom" itp.

 

Jak już wszedł na wątek "jaki piec wybrać/jaki kocioł na węgiel najlepszy" to z reguły ma postawioną kotłownię, wentylację grawitacyjną i komin. Po wydaniu kilkudziesięciu tysięcy na te elementy nie sądzę, by wybrał pompę za 15 tyś, skoro może piec za 4 tyś.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy bezsens i typowy dla kogoś kto dba tylko i wyłącznie o swój biznes czyli łowić jelenia,który nie ma zielonego pojęcia o niczym.

Do tego ma służyć forum ogólnobudowlane ? Do łowienia jeleni ?

 

Wiesz, dla mnie PC to "łowienie jeleni".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Arturo - ktoś, kto dopiero rozważa system grzewczy wybierze wątek "Jaki system grzewczy wybrać/Jaki jest najtanszy/ Czym mam ogrzewać dom" itp.

 

Jak już wszedł na wątek "jaki piec wybrać/jaki kocioł na węgiel najlepszy" to z reguły ma postawioną kotłownię, wentylację grawitacyjną i komin. Po wydaniu kilkudziesięciu tysięcy na te elementy nie sądzę, by wybrał pompę za 15 tyś, skoro może piec za 4 tyś.

A właśnie,że się mylisz,po części inwestorzy na forum są już doinformowani i w nowych domach mają WM z reku i w miarę dobrze zaizolowane domy co nawet jest wymagane w wymaganiach technicznych w nowych domach.

A mimo to sprzedawcy kotłów nie zważają na to i wciskają im swoje produkty pomimo,że wiedzą doskonale,że do takich domów się one nie nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Wiesz, dla mnie PC to "łowienie jeleni".

Ok,spoko,możesz mieć własne zdanie w tym temacie.

Zużyłeś mniej niż 3000kWh na c.o+cwu za 12 miesięcy i 12m3 wody/miesięcznie ?

Bo ja tak.

 

A Ty co sprzedajesz na forum ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...