Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum Muratora - uwagi


firewall

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ech ludzie jesteście naiwni jak nowonarodzone dziecko... które idąc do światła myśli że tam będzie jasno, miło ciepło i przyjemnie.

Ten kto zapłaci Muratorowi czy to za PP, czy to w inny sposób zawsze jest inaczej traktowany. Bo kasa musi się zgadzać. On za PP płaci coś z półtora tysiąca, za możliwość reklamy czy za reklamowanie się na szerokich wodach portalu jeszcze więcej to i wymaga tego by jakieś tam sierotki nie podskakiwały, a krasnoludki szczały do mleka, ale oczywiście nie jego... A potem zawsze będzie można wskazać palcami że szczają.

Moderatorka ma tu mało do gadania. Oni mają dyrektywy: podpisuj tam, tu odbierz zasady i szrajbnij się że je znasz i do roboty i żadnego dymu u mnie na górze, to co się na dole dzieje, póki nie mam zabryzganych krwią szyb - nie interesuje mnie to a -ha i spokój ma być tu i tu i jeszcze tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Moderatorka ma tu mało do gadania. Oni mają dyrektywy: podpisuj tam, tu odbierz zasady i szrajbnij się że je znasz i do roboty i żadnego dymu u mnie na górze, to co się na dole dzieje, póki nie mam zabryzganych krwią szyb - nie interesuje mnie to a -ha i spokój ma być tu i tu i jeszcze tam...

Nie sądzę,żeby tak tutaj bywało.

Wg mnie Mody są tutaj na zasadzie "kto żyw,to do żniw" bez żadnych cyrografów.

Po prostu panuje tutaj wolna amerykanka i Mody tną wg własnego widzimisie,nawet to o czym nie mają pojęcia a co robi Redakcja(skoro ma możliwość moderacji) to swoją drogą,wg mnie to Ona robi tutaj największy bałagan a nie zwykły Mod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak uwagi to 1

każdy post jest wyszczególniony w naszym profilu (zakładka twoje posty) i to troszkę komplikuje sprawę szukania ala tych co bardziej się udzielają

na innych forach np vwgolf, seatibiza też jest to moje posty ale tam są tematy w których się udzieliliśmy i myślę że tu to tez by się sprawdziło jak jest większa liczba tematów w których piszemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów jakiś krasnoludek lata tym razem po panelach. Odwagi ujawnij się krasnoludku a nie tak po cichu.

Jestem zwolennikiem większej swobody wypowiedzi/ która jest na forum/ ale sami czesto prosicie o merytoryczny porzadek. A wypowiedzi w

w 100%dot. bieżącej polityki nie mieszczą się w tamtym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jestem zwolennikiem większej swobody wypowiedzi/ która jest na forum/ ale sami czesto prosicie o merytoryczny porzadek. A wypowiedzi w

w 100%dot. bieżącej polityki nie mieszczą się w tamtym temacie.

finlandia,proszę Cię,nie pogrążaj się,wykasuj ten post i mój przy okazji ;)

Jak możesz pisać o merytorycznym porządku moderując coś na czymś się kompletnie nie znasz,nie wstyd Ci ingerując w takie tematy ?

Co sobą w tym momencie reprezentujesz usuwając post jedynie zgłoszony trójkątem ?

Zero lub mniej niż zero ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A: pewne zasady typu wycinamy czy nie wycinamy i kogo dotyczy wycinka ustala nie mod a są mu one narzucane. Tym bardziej, że w regulaminie pisze wyraźnie że Redakcja za kasę zrobi wszystko i gwarantuje sobie prawa do wszystkiego. To detal.

Przecież zabawa w wycinamy krytyków tych co zapłacili to nie własna inicjatywa moda tylko odgórny prikaz bez dokładnej dyspozycji czyli kto i na ile sobie może pozwolić i kogo i jak karać jeśli obrazi tego co płaci. Stąd obrona każdego płacącego ale kary za atak ustalane dowolnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A: pewne zasady typu wycinamy czy nie wycinamy i kogo dotyczy wycinka ustala nie mod a są mu one narzucane. Tym bardziej, że w regulaminie pisze wyraźnie że Redakcja za kasę zrobi wszystko i gwarantuje sobie prawa do wszystkiego. To detal.

Przecież zabawa w wycinamy krytyków tych co zapłacili to nie własna inicjatywa moda tylko odgórny prikaz bez dokładnej dyspozycji czyli kto i na ile sobie może pozwolić i kogo i jak karać jeśli obrazi tego co płaci. Stąd obrona każdego płacącego ale kary za atak ustalane dowolnie.

ale ze co: starasz sie stworzyc wizje tego, ze:

teraz ze kazdy PP to oszust /nacigacz i wrog i "przyjaciel redakcji" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ale ze co: starasz sie stworzyc wizje tego, ze:

teraz ze kazdy PP to oszust /nacigacz i wrog i "przyjaciel redakcji" ?

A który Moderator może stwierdzić,że Balto i fighter1983 z PP to potencjalni "oszuści" oferujący inwestorom przysłowiowe gruszki na wierzbie ?

finladnia-specjalista od okien i drzwi ?

Elfir-(piękna kobieta)-specjalistka od zieleni u nowych inwestorów ?

Jarek.P-mocny w tematach jedynie elektrycznych ?

Joliska-jedynie w wykończeniach ?

 

Przecież w/w Moderatorzy nie mają prawa ingerować w w wasze posty bo nie mają zielonego pojęcia o tym,możecie z PP oszukiwać inwestorów ile wlezie.

Jak widać,Redakcja przymyka na to oko, biorąc to na siebie także śmiało :)

 

Dlatego forum.muratordom.pl stacza się i to bardzo i nie jest w żaden sposób przyjazna inwestorom...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fighter: a gdzie tam, tylko Pp i inne "zaprzyjaźnione duchy w Redakcji (jak zawsze Szanownej)" mają inne traktowanie. Ileś razy o tym już tu zresztą było. Ty masz wykupiony PP i się reklamujesz i dyskutować z Tobą idzie i nikt się w dyskusję "nie wtrynia" z naczalstwa a poglądy różne zostają uznane, nawet jeśli jesteśmy przy swoich stanowiskach (patrz tynki barwione w masie i nie, kwestia mineralnych).

A tutaj jak się wejdzie w jakieś trzy tematy czy czy cztery: to co chwila: bo ten gość prezentuje takie opinie i ma płatny profil i jego postów nie wywala nikt, a moje lecą co kilka chwil, bo się z nim nie zgadzam i jego upominają a mnie nie. Z drugiej strony, zdarzało mi się kilka razy dość ostro zwrócić uwagę kilku "oszołomom" bez płatnego profilu, że ani im wiedzy do dyskusji, ani płatnego profilu do ochrony dodatkowej... to żaden mod się nie zająknął, tylko jakoś niedawno chyba link do jakiegoś producenta usunął, ale to wyjątek. Bo jak w temacie obok był link do producenta najlepsiejszej cegły pod słońcem to się ostał.

Arturo: i płatny profil jest po to by oficjalnie to robić, a i sam fighter chwalił się ile dzięki temu zyskał, gdzieś jakoś niedawno. Problem leży gdzieś indziej - że moderatorzy zachowują się inaczej względem PP i tych co płacą, a inaczej względem tych co są zwykłymi. Gdzieś pośrodku pląta się grupa takich jak ja, co to za dużo wpisali, mają za dużą wiedzę, w zasadzie zachowując się niemal jak mody jedynie bez tego dodatku w opisie. Do tego biorą udział w dyskusji o forum, a jak posty wsiąkną to krzyczą o swoje. To takie wrzody na tyłku - boleć bolą, wyciąć się za bardzo nie da bo będzie wiadomo, że to zemsta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Arturo: i płatny profil jest po to by oficjalnie to robić, a i sam fighter chwalił się ile dzięki temu zyskał, gdzieś jakoś niedawno. Problem leży gdzieś indziej - że moderatorzy zachowują się inaczej względem PP i tych co płacą, a inaczej względem tych co są zwykłymi. Gdzieś pośrodku pląta się grupa takich jak ja, co to za dużo wpisali, mają za dużą wiedzę, w zasadzie zachowując się niemal jak mody jedynie bez tego dodatku w opisie. Do tego biorą udział w dyskusji o forum, a jak posty wsiąkną to krzyczą o swoje. To takie wrzody na tyłku - boleć bolą, wyciąć się za bardzo nie da bo będzie wiadomo, że to zemsta...

No i właśnie,ciekawa kwestia z tym jest związana.

Przypomnijmy-bogusław-ma Płatny Profil i co jest z tym związane:

Moderator finlandia-nie mający pojęcia o czym dyskusja i kompletnie nie jarzący i nie siedzący w temacie daje mi ostrzeżenie,bo zgłosił to sam bogusław jako płatnik forum a finnaldia jako pasibrzuch chcący być na czasie reaguje.

Moderator Elfir-siedząca w "zieleni" a nie w ogrzewaniu pakuje mpoplaw-owi takie historie.

A gdzie Moderator siedzący w temacie i mogący rzetelnie ocenić sytuację ?

Nie ma takiego ?

Jeśli nie ma takiego to obecni Moderatorzy powinni przyzwyczaić się za obelgi pod ich adresem bo nie wypełniają rzetelnie swoich powinności i obelgi są zdecydowanie zasadne jeśli są merytoryczne a widzę,że są.

 

Gdzie jest Moderator oceniający czy ktoś chce oszukać inwestora w kazdym z tematów ogólnobudowlanych ?

Nie ma takowego ?

Zatem Murator.pl nie jest i w najbliższej przyszłości nie będzie przyjazany inwestorom,bardziej przyjazny będzie portal budujemydom.pl

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie budujemydom.pl, chciałem tylko zaznaczyć że Bogusław występuje tam jako ekspert budowlany co swoją renomę zbudował na dyskusjach typu:

Kolor grzejników a sprawność oddawania ciepła

i złote myśli typu:

Oczywiście, że grzejnik czarny jest sprawniejszy

wybaczcie ale dla mnie to za duży hard-kor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie kto tutaj marudzi. Ja, Arturo72, Balto, mpoplaw (to tylko z tej strony). Kim jesteśmy? Userzy na tym portalu dzielą się na trzy kategorie. PP, owieczki, i właśnie tacy jak my. Komu my jesteśmy potrzebni? Na pewno nie redakcji.

 

A pro po redakcji. Czy wreszcie szanowna redakcja odpowie na zadane pytania, czy ma nas tam gdzie słonko nie dochodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie budujemydom.pl, chciałem tylko zaznaczyć że Bogusław występuje tam jako ekspert budowlany co swoją renomę zbudował na dyskusjach typu:

Kolor grzejników a sprawność oddawania ciepła

i złote myśli typu:

 

wybaczcie ale dla mnie to za duży hard-kor

 

Bo tak jest. Czarny grzejnik lepiej promieniuje ciepło. Grzejnik taki sam w kolorze "chrom lustro" będzie miał mniejszą sprawność.

Sam nie przepadam za Bogusławem i jego bzdurnymi (często) teoriami ale ta jest jak najbardziej prawdziwa.

To że czegoś nie wiesz to nie znaczy że to nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie kto tutaj marudzi. Ja, Arturo72, Balto, mpoplaw (to tylko z tej strony). Kim jesteśmy? Userzy na tym portalu dzielą się na trzy kategorie. PP, owieczki, i właśnie tacy jak my. Komu my jesteśmy potrzebni? Na pewno nie redakcji.

 

A pro po redakcji. Czy wreszcie szanowna redakcja odpowie na zadane pytania, czy ma nas tam gdzie słonko nie dochodzi?

Liwko, niestety stalo sie jak sie stalo: forum sie zmienilo w komercyjne. I moze nawet Pan Andrzej wystepujacy jako "Redakcja" ma podobne stanowsiko prywatne, ale jako pracownik korporacji w pewien sposob musi sie dostosowac swojemu przelozonemu, a ten z kolei swojemu przelozonemu, a gdzies tam na gorze specjalista ds reklamy i marketingu badz czegokolwiek innego wpadl na pomysl, ze na FM maja byc reklamy, maja byc PP itd. i tak jest i tego nie zmienimy. Sztuka przetrwania to umiejetnosc dostosowania sie do istniejacych warunkow.

Sam siebie teraz wystawiam na "odstrzal" ale mam swiadomosc tego, co zrobilem tym watkiem (fakt ze zgodnie z prawda, bo sytuacja na rynku styropianow dokladnie tak wygladala - zima 2014 styro kosztowal najmniej od przeszlo 3 lat) ten watek w zasadzie przypadkiem stal sie jednym wielkim miejscem do jawnego ofertowania na forum :) w zasadzie wbrew regulaminowi.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?233123-Ekstremalnie-tani-styropian-Zima-2014

grzudzien,styczen,luty, poczatek marca - z powodu tego watku zrealizowalne dostawy na terenie calego kraju do forumowiczow na laczna kwote okolo pol miliona zlotych netto, fakt ze na prawie zerowej marzy, ale na oplacenie PP na pewno zostalo. w okresie kiedy w zasadzie nie sprzedaje sie styropianow elewacyjnych.

zero ingerencji mod-a, admin-a ....

nie mam absolutnie zadnych wyrzutow sumienia - sporo forumowiczow kupilo styropian w okresie, w ktorym byl tani, ja mialem zajecie - nie nudzilem sie przez zime, generalnie chyba wszyscy zadowoleni.

 

"w moich" dzialach, tam gdzie jest mnie najwiecej czyli elewacje i izolacje(termiczne) na chwile obecna poza ewbuxxxo i mna nie ma innego PP. Tak na dobra sprawe tez nie bardzo sa inne "ukryte firmy" jest Balto z tynkami mineralnymi i pasja do cementu, za chwile bedzie mial PP. Jest hubertsain, ktory generalnie czyta sobie, nie udziela sie, i zbiera sobie zamowienia na elewacje z forum.

Co jakis czas pojawia sie jakis "zawodnik" przyklad z Fast Adam z tego watku (ciezko bedzie rozczytac przebieg rozmowy, bo kolega FastAdam bardzo mocno wyedytowal swoje wypowiedzi) ale calosc przebiegu rozmowy mozna wyciagnac z cytowanych przeze mnie wypowiedzi Pana Adama:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?232665-Zewn%C4%99trzny-tynk-silikonowy-silikatowy-czy-silikonowo-silikatowy

 

metodologia postepowania:

- wypuscic sznurek z haczykami (zanecic)

- pozwolic sie zaczepic

- odstrzelic

 

W bialych rekawiczkach, szybko, skutecznie ... smierc konkurencji na forum w sposob humanitarny i bez udzialu modow i redakcji....byl fast - nie ma fasta. BTW dobra nazwa "FAST" tak szybko jak sie pojawil tak szybko zniknal i jeszcze na PW przeprosil ze sie pojawil :) Operacja trwala od 11:34 dnia 9 grudnia do okolo 8 rano 11 grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w praktyce na liczbach wymiernych jak to się przekłada na rachunek za CO dla zwykłego kowalskiego ?? czarny regulus od Bogusława daje bliżej 150% oszczędności czy może bliżej 0,000001% ??

 

Na rachunek prawie nijak - energia nie ginie tylko temp. powrotu jest wyższa. Abarot do kotła pieca. Dlatego, mając kaprys posiadania chromowanego grzejnika należy go przewymiarować w stosunku do takiego samego w kolorze ciemnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na konsultacje panowie mpoplaw i coulignon ;) niby tłumaczenie przez tel ma sens, ale z drugiej strony nie do końca mnie przekonuje. Nie mój temat ogrzewanie i oddawanie ciepła przez promieniowanie i konwekcje , ale z czystej ciekawości skonsultuje wieczorem i dam znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...